Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

 

Quote

 

Na stronie PZPN-u pojawił się komunikat, w którym możemy przeczytać: "Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. – Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

 

W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka".

 

Jerzy Brzęczek był selekcjonerem reprezentacji Polski od 12 lipca 2018 roku. Prowadził naszą kadrę w 24 spotkaniach. 12 z nich wygrał, 5 zremisował, a 7 przegrał. W pierwszym spotkaniu pod jego wodzą, 7 września 2018 r., Polacy zremisowali 1:1 z Włochami. Po raz ostatni 49-latek poprowadził reprezentację Polski 18 listopada 2020 r. W Lidze Narodów Biało-Czerwoni przegrali 1:2 z Holandią.

 

W grudniu, w rozmowie z Przeglądem Sportowym, Jerzy Brzęczek mówił o tym, że nie ma powodów do rezygnacji, a jego samego bronią wyniki i zrealizowane cele.

Jerzy Brzęczek obejmował reprezentację Polski po nieudanych Mistrzostwach Świata w 2018 r., gdy Polacy nie zdołali awansować do fazy pucharowej.

 

W pierwszych meczach pod wodzą Jerzego Brzęczka reprezentacja Polski rywalizowała w sezonie 2018/2019 w dywizji A Ligi Narodów. Biało-Czerwoni, rywalizujący z Portugalią i Włochami, zajęli ostatnie miejsce. Spadku do niższej dywizji udało się uniknąć przez powiększenie rozgrywek

 

 

 

Onet podłapał od razu :-k ciekawe to.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

Sarri lub Spalletti?

 

Spalletti negocjował z Chile, Chile opuścił Rueda (Kolumbia), ale Luciano ofertę odrzucił...

 

https://www.goal.pl/reprezentacje/spalletti-odrzucil-oferte-od-chilijczykow/

 

Ja stawiam na niego :)

 

Wg mnie caly timing wskazuje na Giampaoliego, no ale zobaczymy.

 

Nie bylem fanem Brzeczka, ale nowy trener nie bedzie mial za duzo czasu na wdrozenie pomyslow.

Doswiadczenie pokazuje, ze malo kiedy testy na produkcji sie oplacaja ;)

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, jasonx said:

Wg mnie caly timing wskazuje na Giampaoliego, no ale zobaczymy.

 

Nie bylem fanem Brzeczka, ale nowy trener nie bedzie mial za duzo czasu na wdrozenie pomyslow.

Doswiadczenie pokazuje, ze malo kiedy testy na produkcji sie oplacaja ;)

 

No pisanie jakoby Brzęczek posiadał jakikolwiek styl a piłkarze jakiekolwiek zgranie. Kadra za jego czasów wyglądała tak, że ciężko uwierzyć w fakt, że ktoś z ulicy ustawiłby ich gorzej ;)  Giampaolini to najgorszy możliwy kandydat.....on potrzebuje czasu, żeby zawodników nauczyć "swojej gry", czasu którego w reprezentacji po prostu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, jasonx napisał:

Wg mnie caly timing wskazuje na Giampaoliego, no ale zobaczymy.

 

Nie bylem fanem Brzeczka, ale nowy trener nie bedzie mial za duzo czasu na wdrozenie pomyslow.

Doswiadczenie pokazuje, ze malo kiedy testy na produkcji sie oplacaja ;)

 

Boniek zadzwonił i dogadali się w kilka godzin? W sumie po Bońku wszystkiego można się spodziewać. Jeszcze niedawno twardo bronił Brzęczka.

Gdyby to nie był Boniek obstawiałbym kogoś z kim prowadzili negocjacje od pewnego czasu i w końcu udało się dogadać. W ostatnim momencie kiedy jeszcze można coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ogłoszony został skład na marcowe spotkania

Cytat

Bramkarze: Łukasz Fabiański (West Ham United FC, Anglia), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC, Włochy), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Michał Helik (Barnsley FC, Anglia), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Arkadiusz Reca (FC Crotone, Włochy), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa, Rosja).

Pomocnicy: Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg, Rosja), Kamil Grosicki (West Bromwich Albion FC, Anglia), Kamil Jóźwiak (Derby County FC, Anglia), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa, Rosja), Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC, Anglia), Przemysław Płacheta (Norwich City FC, Anglia), Bartosz Slisz (Legia Warszawa), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy).

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (Olympique de Marseille, Francja), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin, Niemcy), Karol Świderski (PAOK, Grecja)

Kurczę, brakuje mi tu Kapustki. Podobało mi się, to co ostatnio zaczął pokazywać w Legii.

Za to nie potrafię ogarnąć, co robi w składzie Grosicki. Rozumiem, że ma jakieś tam zasługi w Reprezentacji. Ale w klubie go skreślono i nie miał nawet ambicji, aby gdzieś odejść, by zacząć grać regularnie.

Odnośnik do komentarza

Tak z ciekawości sobie ułożyłem potencjalne jedenastki pod ustawienie, które Sousa preferował w klubach (3-4-2-1):

1. Szczęsny - Bednarek, Dawidowicz, Glik - Reca, Krychowiak, Moder, Jóźwiak - Zieliński, Milik - Lewandowski

2. Fabiański - Helik, PIątkowski, Bereszyński - Płacheta, Augustyniak, Ślisz, Grosicki - Szymański, Klich - Piątek

3. Skorupski - Glik, Augustyniak, Dawidowicz - Rybus,  Krychowiak, Moder, Sebastian Kowalczyk - Grosicki, Kozłowski  - Świderski

 

Prawdę mówiąc, że jestem podekscytowany przed meczami repry po raz pierwszy od dawna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...