Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Te drużyny zakwalifikowały się normalnie pokonując takich samych rywali z jakimi wcześniej przegrywali a nie Andorę i Monako. Zasłużyli na występ bo zrobili postęp albo mieli złota generacje. I dlatego nie było siary...

Generalnie masz racje, ale gdyby turniej cały czas był na 16 zespołów to zakładam, że Albania i Irlandia Płn jednak by nie awansowały. Dlatego też można wysnuć wniosek, że zagrały na tej imprezie dzięki zmianie w przepisach kwalifikacyjnych, a teraz Irlandczycy zagrają w barażach, Albania zajęła 3 miejsce w grupie (czyli gdyby to były eliminacje do Euro to znowu mieliby szanse!), a Islandia wygrała swoją grupę. Można to zrozumieć, że dzieki pierwszemu sukcesowi ruszyła koniunktura etc. W takiej sytuacji nie można wykluczyć, że zagranie na Euro da temu Azerbejdżanowi "kopa", który wywinduje ich do poziomu ...Albanii :)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, a teraz "poprawność polityczna" dosięgnęła nawet Euro... żeby Ci słabsi też mięli szanse zagrać w dużym turnieju... elitarność i ranga tego turnieju moim zdaniem spadnie...

Możesz rozwinąć co ma "poprawność polityczna" do zasad eliminacji ME w piłce nożnej? Bo jestem szalenie ciekaw. Chyba że rzucasz se chochołem.

Odnośnik do komentarza

Ja sie obawiam, ze niektore druzyny beda specjalnie przegrywac, zeby spasc do nizszego koszyka i tam zawalczyc o Euro.

zdajesz sobie sprawę, żeby dostać dziką kartę trzeba A) wygrać swoją grupę B) pokonać pozostałych zwycięzców grup z tej samej dywizji, a samo spełnienie punku A automatycznie przenosi dany kraj do wyższej dywizji w kolejnych rozgrywkach?

Odnośnik do komentarza

Ale na Euro zagraja ;)

Ale ok nie posadzajmy na starcie o nieuczciwe zamiary.

Na Euro zagra tylko zwycięzca dywizji. Zwycięzcy grup, którzy nie dadzą rady w finale od razu idą do góry. Więc według Twojej logiki, musieliby stracić kolejną edycję LN żeby spaść i potem znowu walczyć o awans. Tak to można się bawić do 2060 ;>
Odnośnik do komentarza

 

Dokładnie, a teraz "poprawność polityczna" dosięgnęła nawet Euro... żeby Ci słabsi też mięli szanse zagrać w dużym turnieju... elitarność i ranga tego turnieju moim zdaniem spadnie...

Możesz rozwinąć co ma "poprawność polityczna" do zasad eliminacji ME w piłce nożnej? Bo jestem szalenie ciekaw. Chyba że rzucasz se chochołem.

 

 

Zwiększyliśmy ilość drużyn, więc potencjalnie więcej słabszych drużyn może się dostać na Euro (co przykład ostatniego Euro pokazał, pięciu debiutantów, a w zasadzie siedmiu, bo Austria i Ukraina grały wcześniej tylko dlatego, że były gospodarzami turniejów). Dlatego abstrahując od biznesowych aspektów zwiększenia ilości drużyn, uważam właśnie, że coraz częściej dążymy do wyrównywania szans, co prowadzi do tego co pisałem wyżej, żeby słabsi mieli szansę rywalizować w dużym turnieju. Nawet łysy z Brazzers FIFA przyznał przy okazji powiększenia liczby drużyn na MŚ, że teraz wielki futbol stanie się bliższy federacjom, które dotychczas nie miały szans dostać się na taki turniej. Może nie jest to poprawność polityczna sensu stricto, dlatego dałem w cudzysłów.

Odnośnik do komentarza

 

Ale na Euro zagraja ;)

Ale ok nie posadzajmy na starcie o nieuczciwe zamiary.

Na Euro zagra tylko zwycięzca dywizji. Zwycięzcy grup, którzy nie dadzą rady w finale od razu idą do góry. Więc według Twojej logiki, musieliby stracić kolejną edycję LN żeby spaść i potem znowu walczyć o awans. Tak to można się bawić do 2060 ;>

 

Ciekawe czy takiej Mołdawii czy Gruzjii udałoby się szybciej wejść z eliminacji ;)

 

BTW troche odbiegamy od tematu "reprezentacja Polski"

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
15 hours ago, Scorpio said:

Jach się ładnie wywalił z mistrzostw po tym idiotycznym transferze :roll:

 

Ja tam go rozumiem. Nie wiadomo czy dostałby kiedyś kolejną szansę na taki transfer. Zaryzykował, a jak nie wyjdzie, to wróci do Eklapy. Do naszej kadry akurat łatwiej się dostać niż do dobrego klubu :keke:

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...