Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, jeśli piszę o formie, to mam na myśli formę, a nie umiejętności. Argumenty dot. ilości sezonów na tym poziomie czy gier w kadrze, która ostatnio grała w listopadzie (5 miesięcy temu) są więc nie na miejscu.

Po drugie, owszem, nie oglądam prawie w ogóle Fabiańskiego, ale jak czytam recenzję jego gry, to zwykle mocno przeciętne lub wręcz krytyczne, nie to co w zeszłym sezonie. Whoscored ocenia go z kolei mocno przeciętnie, w ciągu ostatniego miesiąca ani razu powyżej 7.0, a raz nawet poniżej 6. Szczęsny i Skorupski oceny mają wyraźnie wyższe. Ich z kolei oglądam i wiem, że faktycznie ratują swoje drużyny przed porażkami/wyższymi porażkami i znajduje to odzwierciedlenie w punktacji, jakoś u Fabiańskiego tego nie widzę.

Po trzecie, obaj bramkarze z ligi włoskiej zrobili olbrzymi postęp. Szczęsny w tym sezonie, Skorupski w ostatnich dwóch sezonach. Szczęsny oczywiście od jakiegoś czasu był bramkarzem wysokiej klasy, ale w Romie dojrzał i, mam wrażenie, uspokoił się, co stanowiło jego istotną wadę. IMO obecnie zjada obu bramkarzy Arsenalu bez problemu i byłbym zaskoczony, gdyby Arsenal nie chciał na niego postawić w przyszłym sezonie - albo Roma nie zrobiła wszystkiego, by go wykupić (nie znam warunków wypożyczenia). Moim zdaniem to obecnie zdecydowanie najlepszy polski bramkarz.

Skorupski z kolei to też nie taka popierdółka, mylnym jest stwierdzenie, że to dopiero pierwszy jego dobry sezon. On już poprzedni miał dobry (acz słabszy niż obecnie i biorąc pod uwagę fakt, że to był pierwszy jego sezon na tym poziomie z numerem jeden), teraz gra jeszcze lepiej i pokazuje olbrzymi potencjał, niejednokrotnie będąc bramkarzem kolejki w lidze z takimi fenomenami jak Buffon, Donnarumma czy Handanović. Podejrzewam, że dla osób nie oglądających ligi włoskiej ocena "to dopiero pierwszy sezon" wynika stąd, że rok temu Empoli było naprawdę groźne dla wszystkich, a w tym sezonie są kompletnym pośmiewiskiem - wszyscy poza Skorupskim. Ma on zdecydowanie więcej okazji do interwencji i rozkwita, bo inaczej się tego nie da określić. Zresztą coś podobnego zauważam też u Szczęsnego - owszem, gra w bardzo dobrym w skali ligi klubie, ale Roma gra delikatnie mówiąc fantazyjny futbol i bramkarz, jak to zwykle u Spallettiego, ma całkiem sporo roboty biorąc pod uwagę jakość kolegów z pola.

Po czwarte, ale to już totalnie subiektywna opinia, Fabiańskji to był zawsze solidny rzemieślnik, ale Szczęsny i Skorupski tak jak i Boruc mają "to coś", co pozwoli im zajść znacznie dalej.

 

Oczywiście, Nawałka nie raz podejmował słuszne decyzje stawiając formę niżej niż zgranie czy czynniki pozaboiskowe, ale tak biorąc pod uwagę czystą jakość piłkarską na dzień dzisiejszy bramkarzy z ligi włoskiej stawiam jednak wyżej. W lecie Roma, Arsenal, a pewnie i kilka innych klubów będzie walczyć o ich usługi, Fabiańskiemu (mimo wieku pozwalającego na dalsze transfery) raczej to nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Po drugie, owszem, nie oglądam prawie w ogóle Fabiańskiego, ale jak czytam recenzję jego gry, to zwykle mocno przeciętne lub wręcz krytyczne, nie to co w zeszłym sezonie. Whoscored ocenia go z kolei mocno przeciętnie, w ciągu ostatniego miesiąca ani razu powyżej 7.0, a raz nawet poniżej 6.

 

Na pewno nie gra tak dobrze jak rok temu, ale wielokrotnie ratował zespół, ciężko mi te oceny wyjaśnić. Oglądam każdy skrót Swansea i jest wyróżniany co 2,3 spotkanie :-k

 

 

 

IMO obecnie zjada obu bramkarzy Arsenalu bez problemu

 

Ale Arsenal oglądasz? Zdecydowanie Cech jest jednym z lepszych piłkarzy Kanonierów w tym sezonie.

 

 

 

Po czwarte, ale to już totalnie subiektywna opinia, Fabiańskji to był zawsze solidny rzemieślnik, ale Szczęsny i Skorupski tak jak i Boruc mają "to coś", co pozwoli im zajść znacznie dalej.

 

Trzeba też zwrócić uwagę, że "to coś" nie raz ratowało zespół jak i potrafiło mu zaszkodzić, czy to klubowy czy reprezentacyjny ;)

 

Zauważyłem postęp Skorupskiego, jest on wyraźny i faktycznie to niesamowicie chwalony piłkarz w tym sezonie (w poprzednim czasem, jednak mniej). O lidze włoskiej tylko czytam, więc na tym opieram wnioski. Inną sprawą jest, że czas Skorupskiego nadejdzie, może spokojnie poczekać jeszcze, a właśnie spokój (w porównaniu do Szczęsnego) i doświadczenie (w porównaniu do Skorupskiego) to dwie duże przewagi Fabiana, zwłaszcza w meczach w kadrze, o dużą stawkę.

 

Do Szczęsnego jestem zrażony kapkę, bo nie raz nie dwa mówiło się o tym, że się uspokoił, a potem wychodziło co innego. Chętnie go zobaczę w jakimś meczu kadry, ale towarzyskim albo o pietruszkę na koniec eliminacji.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale Arsenal oglądasz? Zdecydowanie Cech jest jednym z lepszych piłkarzy Kanonierów w tym sezonie.

Oglądam, bo większość kumpli od piwa to fani Kanonierów, zresztą sami też twierdzą, że Szczęsny nie dość, że jest lepszy, to mają nadzieję, że wróci w lipcu - no ale to dowód anegdotyczny.

 

 

Trzeba też zwrócić uwagę, że "to coś" nie raz ratowało zespół jak i potrafiło mu zaszkodzić, czy to klubowy czy reprezentacyjny ;)

Toteż piszę, że się tego pozbył w tym sezonie i IMO właśnie to powoduje jego wejście na wyższy poziom.

 

 

Inną sprawą jest, że czas Skorupskiego nadejdzie

Nie no, ja się zgadzam z tym, że dla Skorupskiego w kadrze jest na razie za wcześnie (zwłaszcza że w Czarnogórze będzie mecz o innym profilu niż dowolny mecz Empoli w lidze), ale wystawianie Fabiańskiego kosztem Szczęsnego na dzień dzisiejszy jest IMO równie uzasadnione co stawianie na Boruca, bo X lat temu...

 

 

a właśnie spokój (w porównaniu do Szczęsnego) i doświadczenie (w porównaniu do Skorupskiego) to dwie duże przewagi Fabiana, zwłaszcza w meczach w kadrze, o dużą stawkę.

Pisałem o dojrzewaniu Szczęsnego. IMO on nie ma w tej chwili słabości na tle Fabiańskiego - a gra w drużynie, która grając fantazyjnie zostawia rywalom dość sporo miejsca na kontry i on sobie dobrze radzi i w meczach, w których jest pod grą stale, i w tych, w których ma pięć interwencji na krzyż w spotkaniu.

 

Generalnie, acz to nie przytyk osobisty pod niczyim adresem, sprawa Skorupskiego i Szczęsnego przypomina mi heheszki Johnissa i kogoś tam jeszcze, gdy pisałem, że Glik w Serie B zrobił niesamowity postęp i powinien dołączyć do kadry na euro 2012, ocierając się nawet o pierwszy skład. Też mi nikt nie wierzył (bo kto ogląda Torino/Empoli poza Gackiem ;) ), a czas pokazał, kto miał rację. Teraz też IMO deprecjonuje się tych graczy tylko przez ligę (czego nie rozumiem biorąc pod uwagę dzisiejszą jakość ligi angielskiej i przynależność klubową Fabiańskiego, który w Chelsea czy City nie gra).

Odnośnik do komentarza

Myślę, że mimo wszystko zagra Fabiański. Nawałka jest trochę konserwatywny jeżeli chodzi o skład i dlatego myślę, że skoro Fabiański go nie zawiódł, to i dalej będzie na niego stawiać. A na to, że Nawałka jest konserwatystą jeżeli chodzi o skład mamy dowód chociażby widząc powołanie Krychowiaka, który od dawna jest poza kadrą meczową w klubie, a nawet jak zagra to nie jest to gra na wysokim poziomie.

 

Co do ataku to ja chętnie zobaczyłbym w pierwszym składzie Teodorczyka. Od dłuższego czasu zabójcza forma, bramki na zawołanie, a gra dwójką napastników w przypadku reprezentacji Polski ma sens, bo działa prosty mechanizm, że obrona skupia się na Lewandowskim i zostaje sporo miejsca drugiemu napastnikowi.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie obecnie Fabian jest numerem trzecim. Gra w drużynie pokroju Empoli (bronią się przed spadkiem), ale gra Fabiana ogranicza się najczęściej tylko do bronienia tego, co powinien wyciągnąć i rzadko daje coś więcej. Z kolei Skorupski wielokrotnie popisywał się interwencjami, ratował punkty, bądź zauważalnie wpływał na ilość straconych bramek drużyny. Tu się z Gackiem akurat zgadzam. Bramkarze Serie A powinni powalczyć o miejsce między słupkami, ale doświadczenie przemawia jednak za Wojtkiem.

btw. ktoś wspominał, że Szczęsny wiele razy zawodził. Kiedy ostatnio?

Odnośnik do komentarza

A jak wysoko Swansea jest w ilości strzałów na ich bramkę?

A co to za różnica? Mógłby mieć wysoki % obronionych strzałów, a mimo to dużo wpuszczonych, bo obrona słaba - w tym przypadku Fabiański swoją indywidualną statystykę ma równie fatalną co koledzy z defensywy. Dodatkowo można dodać, że w którymś momencie (nie wiem czy nie nadal) był liderem klasyfikacji błędów owocujących bramką. Jak to się niby ma do tego, że co dwa-trzy mecze ratuje Swansea?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

https://www.laczynaspilka.pl/reprezentacja/reprezentacja-a/bilety-na-mecz-reprezentacji-polski-z-rumunia

 

Czy tak jest za każdym razem? Co to w ogóle za system sprzedaży, który wręcz zachęca do bycia konikiem? Po co zatem są karty kibica skoro zarezerwować bilet może każdy, byle tylko miał konto na kupbilet.pl ? Allegro / olx.pl już całe zaspamowane gdzie możemy kupić sobie "zarezerwowanie" biletów...żenada.

Odnośnik do komentarza

 

 

Polski Związek Piłki Nożnej zaznacza jednak, że ponad 16 tysięcy kibiców tylko umieściło bilety w koszyku podczas zakupu na portalu www.kupbilet.pl, nie podając przy tym wymaganych danych osobowych i numerów Kart Kibica. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku i nie opłacenia rezerwacji, zamówienia te automatycznie zostaną anulowane, a bilety trafią z powrotem do sprzedaży internetowej.

 

Fragment linkowanego przez Ciebie artykułu.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie o ten fragment mi chodzi, czyli będziemy się tak bawić w kółko? Znów ktoś sobie zabookuje bilety i tylko będzie czekał aż mu wygaśnie tamta rezerwacja i tak w kółko a klient, który faktycznie chce i może kupić bilet ma siedzieć i odświeżać stronę czekając aż bilety wrócą do sprzedaży. Tfu, przepraszam do rezerwacji.

Odnośnik do komentarza

Co do biletów to zleciało się stado Januszy którzy chcą dorobić. Na poprzednie mecze w eliminacjach też się tak wszyscy rzucili, a po otwarciu sprzedaży dla wszystkich było jeszcze sporo wolnych miejsc. A wie ktoś może kiedy będzie dostępna sprzedaż dla tych bez kart kibica.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...