Skocz do zawartości

[FM 2013] Problemy z taktyką


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnego tematu typu 'taktyczne udręki' dla FM2013, albo ja jestem ślepy. Tworze więc swój temat, bo na wyspach strasznie cienko mi idzie, totalnie nie rozumiem stylu gry w tym kraju. W FM-a dobrze mi idzie tylko i wyłącznie w Polsce, a w reszcie krajów to tak średnio, bo potęgami to każdy potrafi grać :D

Jak dobrze wiecie bądź nie, to na forum prowadzę karierę Rangersami, gdzie próbuje wrócić nimi na szczyt, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Mój zespół gra straszną padakę, szczególnie napastnicy, którzy nie trafiają oczywistych setek, i często nie trafiają na pustą bramkę. To jest lekka kpina już, nie wiem czy to moja nieudolność, ale przedstawie wam moją taktykę i opiszę po krotce jak to powinno wyglądać, ale z jakiegoś powodu nie wygląda, mam nadzieję że ktoś znajdzie mankament w tej taktyce.

 

Szkielet opieram na taktyce 4-3-3, z powodu braku dobrych skrzydłowych, ale o tym jeszcze zdążę wam powiedzieć. Taktyka ogólnie tak wygląda, kluczowe wskaźniki ustalam indywidualnie (swoboda taktyczna itd), wiadomo podania, krycie dopasowałem do umiejętności moich piłkarzy, tylko Ian Black, mój środkowy pomocnik potrafi grać krótkimi piłkami (jest kreatywny, dobry technicznie), dzięki czemu jest rozgrywającym i kluczowym piłkarzem w naszym zespole. Kontrataki mam zaznaczone z powodu dobrej gry moich bocznych obrońców, którzy potrafią taką sytuację stworzyć i szybko biegają, przez co taka sytuacja może się zawsze udać. Natomiast pułapek ofsajdowych nie stosuje, gdyż jeden z moich środkowych obrońców Francuz Faure, nie mówi po angielsku, przez co cały czas byłyby sytuacje z kapelusza. To może teraz kwestie indywidualnych wskaźników.

 

Bramkarz - nic nie zmieniałem, klasyczny bramkarz, u mnie gra na tej pozycji Neil Alexander, doświadczony gość, nie mam do tej pozycji żadnych zarzutów.

 

Boczni obrońcy - Wallace jest reprezentantem rep.Szkocji, przez co ma troszeczkę więcej swobody, natomiast więcej biega od Hegartiego, ten za bardzo nie wybiega do ofensywy, bo jest wolniejszy od Wallace i ma więcej zadań defensywnych. Mają ustawioną wymienność pozycji.

 

Środek obrony - Faure-Cribari, nie mają wspólnego języka, jednak sobie radzą, Francuz ma trochę więcej swobody, ale to i tak mało. Mają zaznaczone ścisłe krycie i grę przy przeciwniku w polu karnym, co zdaje egzamin.

 

Defensywni środkowi pomocnicy - Hutton, MacLeod, wszystko ustawione tak samo, zero swobody taktycznej, ściśle krycie, granie szeroko przy linii bocznej, podania długie, strzały z dystansu często. Obydwoje mają dobre umiejętności strzałów z dystansu 11-13

Rozgrywajacy - Black, mało błyskotliwy, jednak pracowity - ma nieograniczoną swobodę taktyczną, ofensywnie (ale nie do końca), ataki z głębi pola czasami, ma nie strzelać z dystansu (strzały 7), przetrzymywanie piłki i wyjścia na wolne pole.

 

Dwaj wysunięci napastnicy - Sandaza, Pohjanpalo, Hiszpan Sandaza jest naprawdę dobrym zawodnikiem, dla którego nie mogę znaleźć dobrych poleceń, wstawiam więc jego profil, mam nadzieję że ktoś coś wymyśli. Fin Pohjanpalo, ma nieograniczoną swobodę taktyczną, ma atakować z głębi pola, rajdy, rzadko strzelać z dystansu, i krótko podawać dla zwiększenia możliwości w ataku.

 

Kolos z przodu - McCulloch, ma za zadanie dużo biegać, wspierać Blacka w konstruowaniu akcji - jest odgrywającym. Ma inne zadania niż dwóch bocznych wysuniętych napastników, i nie powinni sobie wadzić na boisku, z czym jest trudno.

 

W razie jakikolwiek pytań, dodatkowych fotek, proszę pytać to udostępnię więcej. Mam nadzieję że komuś nasunie się parę spostrzeżeń gdy to przeczyta.

Odnośnik do komentarza

Bardzo słabo zbilansowana taktyka - kto tworzy przestrzeń na boisku? Kto ją wykorzystuje? Kto atakuje z głębi pola? Brak różnorodności i statyczność w ataku powoduje, że bardzo łatwo się przed tobą bronić, a dość wysoka mentalność naraża cię dodatkowo na kontrataki.

Odnośnik do komentarza

Daj może np.: bocznym obrońcom Atak, wszystkim PŚom- Wsparcie, dwóch skrajnych napastników na Wsparcie, środkowy napadzior na Atak.

 

Polecenia dla drużyny to np.: Płynny + kontra, Defensywny + zrównoważony. To moje propozycje.

 

PS. edytowałem tytuł, jakby ktoś jeszcze miał problemy i pytania z tą wersją ;)

Edytowane przez MaKK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...