Skocz do zawartości

Kurnikowe Kroniki, edycja kolejna


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny powracam do referowania swojej przygody z Tottenhamem. Uważniejsi i starsi stażem czytelnicy na pewno pamiętają już dwie moje opisywane przygody z Kogutami (FM2013 i FM2014). Tym razem padło na najnowszą wersję opatrzoną numerem 2016.

 

Wersja: 16.2.0

Ligi: angielska (tylko Premiership)

Baza danych: średnia

Dodatkowe kraje: brak

Zasady: własne

 

Mam nadzieję, że przygoda ta będzie tak samo długa i owocna, jak poprzednia. Nie ukrywam, że świetnie mi się prowadziło Tottenham w FM2014 i liczę na nawiązanie do tamtych sukcesów.

 

Forma prowadzenia tego raportu będzie taka sama, jak przy poprzednich edycjach. Będą to zatem miesięczne podsumowania.

 

 

 

Prezentacja kadry:

 

 

Bramkarze:

 

Michael Vorm (HOL, 31, 15A / 0G)

Hugo Lloris (FRA, 28, 73A / 0G)

 

Wyborem numer jeden między słupkami będzie oczywiście Lloris, który obok Davida De Gei I Thibauta Courtouisa jest chyba najlepszym bramkarzem w Premiership. Vorm jednak z pewnością swoje minuty dostanie w pucharach, zarówno tych krajowych, jak i europejskich. W tej formacji żadnych zmian nie przewiduję. Chyba, żeby się okazało, że za francuskiego golkipera wpłynęłaby jakaś oferta nie do odrzucenia. Ale na to na razie się nie zanosi.

 

 

Prawi obrońcy:

 

Kyle Walker (ANG, 24, 11A / 0G)

Kieran Trippier (ANG, 24, 2u21-A / 0G)

 

Nominalnych prawych obrońców mam dwóch, ale nie wiem, czy na tej pozycji nie postawię na kogoś innego. Bardzo dobre wrażenia pozostawia bowiem po sobie Dier, który na prawej flance też może biegać. Walker jednak już niejednokrotnie udowadniał swoją lojalność wobec Kogutów i chociażby za to zasługuje na swoje szanse. Trippiera na pewno też sprawdzimy, więc tutaj rywalizacja o miejsce na prawej flance będzie niezwykle ciekawa. Na pewno nikogo nie kupimy, ale czy kogoś sprzedamy – trudno jednoznacznie stwierdzić.

 

 

Lewi obrońcy:

 

Ben Davies (WAL, 22, 14A / 0G)

Danny Rose (ANG, 23, 24u21-A / 0G)

 

Wydaje się, że Rose prezentuje nieco wyższe umiejętności od swojego walijskiego rywala od miejsca w składzie. Poza tym Danny to wychowanek Tottenhamu, a to na pewno daje mu przewagę nad sprowadzonym przed poprzednim sezonem ze Swansea Walijczykiem. Ben jednak może również liczyć na sporo minut w pucharach, a jeśli Danny będzie zawodził, nie będę miał żadnych oporów, aby wymienić podstawowego lewego obrońcę. Podejrzewam, że nastąpi to bez utraty jakości.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

Jan Verthongen (BEL, 28, 72A / 5G)

Toby Alderweireld (BEL, 26, 49A / 1G)

Federico Fazio (ARG, 28, 3A / 0G)

Kevin Wimmer (AUT, 22, 3A / 0G)

 

Środkowych obrońców mamy czterech, ale na tej pozycji też może zagrać Dier, Walker, czy Davies. Podstawową parą stoperów będzie belgijski duet, który powinien się doskonale rozumieć na boisku ze względu na brak bariery językowej. Fazio będzie pierwszym do wejścia w miejsce któregoś z wymienionej dwójki, a Wimmera czeka sporo pracy na treningach. Na pewno jednak młody Austriak będzie testowany w meczach pucharowych. Tutaj rywalizacja również zapowiada się niezwykle ciekawie.

 

 

Defensywni pomocnicy:

 

Eric Dier (ANG, 21, 3A / 0G)

Delle Alli (ANG, 19, 4u21-A / 0G)

 

Podstawowym defensywnym pomocnikiem będzie zapewne Alli, który mimo młodego wieku prezentuje już bardzo wysokie umiejętności. Diera, jak już wspomniałem, spróbuję też na prawej obronie, więc niewykluczone, że jeśli Anglik nie zawiedzie, zakotwiczy na flance defensywy nieco dłużej. Uniwersalność Alliego pozwala mu jednak grać też jako typowy środkowy pomocnik, ale też rozgrywający, więc tutaj wariantów jest przynajmniej kilka. Jako defensywny pomocnik też może grać Mason, czy Bentaleb, co dodatkowo zwiększa mi pole manewru.

Odnośnik do komentarza

Prof, DeAndre akurat jest wypożyczony do Sunderandu na cały sezon, więc nie będę mógł z niego skorzystać.

 

 

Środkowi pomocnicy:

 

Moussa Dembele (BEL, 27, 63A / 0G)

Nabil Bentaleb (ALG, 20, 10A / 1G)

 

Wyborem numer jeden na pozycję środkowego pomocnika zostanie Dembele, który pozostaje w klubie już od dobrych kilku lat. Bentaleb to ciekawy, młody zawodnik, który powinien naciskać na pozycję Belga, ale na chwilę obecną jeszcze przed Algierczykiem bardzo dużo pracy. Tak jak wspomniałem przy okazji defensywnych pomocników, mogą oni też występować jako typowi środkowi pomocnicy, więc tu też mamy dodatkowe opcje w postaci Alliego, Diera, czy Masona, a także Carrolla. O tym, kto będzie występował, będzie prawdopodobnie decydować dyspozycja dnia.

 

 

Prawi skrzydłowi:

 

Alex Pritchard (ANG, 22, 9u21-A / 0G)

Erik Lamela (ARG, 23, 7A / 0G)

 

Prawe skrzydło to królestwo zarezerwowane dla Lameli. Pritchard prawdopodobnie zostanie wypożyczony, a wtedy alternatywą dla Argentyńczyka pozostanie przesunięty z przeciwległego skrzydła Chadli. Tak naprawdę jednak wszyscy nasi skrzydłowi są na tyle uniwersalni, że mogą grać na obu skrzydłach. Podobnie zresztą jak nominalny rozgrywający Eriksen. Dlatego opcji na obsadę tych dwóch pozycji mamy naprawdę sporo. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby Erik tak bardzo nie realizował swojego potencjału, abym musiał szukać kogoś innego na jego miejsce .

 

 

Lewi skrzydłowi:

 

Son Heung-Min (KOR, 22, 50A / 11G)

Andros Townsend (ANG, 23, 9A / 3G)

Nacer Chadli (BEL, 25, 29A / 3G)

 

Lewe skrzydło powinno należeć do sprowadzonego przed sezonem z Leverkusen Koreańczyka. Mimo młodego wieku jest to piłkarz z dużym doświadczeniem, zarówno na niwie klubowej, jak i reprezentacyjnej, dlatego liczę na wiele jego skutecznych akcji, ale i boiskowego cwaniactwa. Na pewno swoje szanse otrzymają też Townsend czy Chadli, choć większość z nich muszą upatrywawać w meczach pucharowych albo wchodząc z ławki rezerwowych. W ostateczności na tej pozycji mogą też zagrać Eriksen, czy Lamela, więc tu raczej kłopotu z obsadą być nie powinno.

 

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Chistian Eriksen (DAN, 23, 57A / 8G)

Tom Carroll (ANG, 22, 17u21-A / 2G)

 

Eriksen, tak naprawdę, jest pozbawiony konkurencji na pozycji rozgrywającego. Być może czasem będzie go zastępował Chadli, Mason, Bentaleb, Alli czy Carroll, ale tak naprawdę żaden z nich nie prezentuje jakości choćby zbliżonej do Duńczyka. Christian będzie naszym głównym reżyserem gry i mam nadzieję, że kontuzje będą się go imać. Na razie jednak jest kłopot, bo duński pomocnik chciałby odejść do klubu, który może mu zapewnić walkę o mistrzostwo. Obiecałem mu, że Koguty do takiej walki się włączą, ale jeśli się nie uda, to za rok może nas czekać trudna rozmowa o przyszłości Christiana przy White Hart Lane.

 

 

Napastnicy:

 

Harry Kane (ANG, 21, 9A / 3G)

Ryan Mason (ANG, 23, 1A / 0G)

 

Na pozycji środkowego napastnika mamy tak naprawdę tylko jednego gracza, bo Mason to piłkarz, który choc zaczynał karierę jako napastnik, jest sukcesywnie cofany wgłąb pola. Najpierw występował jako ofensywny pomocnik, ale ostatnio częściej można go spotkać gdzies w środku pola, obok Bentaleba, czy Dembele. Kane to odkrycie poprzedniego sezonu i mam nadzieję, że nie był to tylko wyskok na jeden sezon. Jeśli coś się mu, nie daj Boże, stanie, to będziemy w dupie. Dlatego sprowadzenie drugiego napastnika będzie dla mnie jednym z priorytetów. Z Kanem, mamy jednak ten sam problem co z Eriksenem – włącza mu się ambicja. Obiecałem mu walkę o mistrzostwo. Jak się nie uda, spróbujemy go przekonać do pozostawienia w zespole za rok.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2015

 

 

Transfery do klubu:

 

Marcelo Melli (ARG, 23, D/DM/M RC) <= Boca Juniors, 4,5 mln

Eder Alvarez Balanta (KOL, 23, 9A / 0G, D LC) <= River Plate, 3,7 mln

Hector Villalba (ARG, 21, AM/F RC) <= San Lorenzo, 2,5 mln

Lucas Romero (ARG, 22, 4u21-A / 0G, DM/M C) <= Velez, 4,4 mln

 

 

Wypożyczenia z klubu:

 

Milos Veljkovic => Crystal Palace

Joshua Onomah => Charlton

 

 

Towarzyskie:

 

04.07.2015, Nigata Unicorn – Tottenham, 0:3 (Rose, Chadli, Townsend)

14.07.2015, Dynamo Moskwa – Tottenham, 2:2 (Kozlov [og], Chadli)

18.07.2015, HSV Hamburg – Tottenham, 0:1 (Kane)

25.07.2015, Mallorca – Tottenham, 1:1 (Eriksen)

28.07.2015, Lyon – Tottenham, 0:0

31.07.2015, Villarreal – Tottenham, 2:2 (Kane, Verthongen)

 

 

W lipcu skupiłem się przede wszystkim na rozszerzeniu kadry o kilku ciekawych graczy, których wynaleźli skauci na rynku południowoamerykańskim. O ile nazwiska Lucasa Romero czy Edera Balanty były mi znane wcześniej (i tym chętniej podjąłem negocjacje transferowe), o tyle Melli, czy Villalba to dla mnie piłkarze zupełnie nowi, ale po otrzymaniu bardzo pochlebnych recenzji od skautów, podjąłem decyzje o sprowadzeniu ich na White Hart Lane. Prawdopodobnie ktoś będzie musiał opuścić drużynę, bo w tym momencie mamy zdecydowanie za dużo graczy do obsady środka pola.

 

Wypożyczyliśmy również dwóch graczy drużyny rezerw, dając im możliwość częstszego pojawiania się na boisku, bo w Tottenhamie w pierwszej drużynie mieliby na to niewielkie szanse.

 

W lipcowych sparingach prezentowaliśmy raczej toporny futbol, ale nie przywiązywałem na razie wielkiej wagi do rezultatów, ponieważ cały czas szukałem idealnego ustawienia i taktyki dla swoich podopiecznych. Na ocenę rezultatów pracy taktyków przyjdzie jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza

Mi też...

 

Sierpień 2015

 

Transfery do klubu:

Diego Rolan (URU, 23, 12A / 3G, S C) <= Bordeaux, 22,5 mln

 

Transfery z klubu:

Tom Carroll => Bournemouth, 1,9 mln

Ryan Mason => Watford, 19,5 mln

Nabil Bentaleb => Man Utd, 21 mln

 

Wypożyczenia z klubu:

Alex Pritchard => Newcastle

 

Towarzyskie:

03.08.2015, Betis – Tottenham, 0:0

 

Premiership:

1/38, 08.08.2015, Crystal Palace – Tottenham, 1:1 (Rose)

2/38, 15.08.2015, [16] Aston Villa – [10] Tottenham, 1:0

3/38, 22.08.2015, [14] Tottenham – [15] Sunderland, 0:0

4/38, 29.09.2015, [6] Liverpool – [17] Tottenham, 1:4 (Kane x2, Chadli, Lamela)

 

Sprowadziłem do klubu jeszcze jednego napastnika. Z Bordeaux dołączył do nas Rolan, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie i wcale nie mniejsze umiejętności. Liczę na to, że będzie idealnie uzupełniał się z Kanem i gdy nie będzie grał Anglik, to Urugwajczyk go godnie zastąpi.

 

Z drużyną pożegnało sie trzech wychowanków Tottenhamu. Nigdy bym nie przypuszczał, że za Bentaleba, czy Masona można dać około 20 mln euro, ale to jest Anglia. Tu się płaci za drewno, jak za zboże ;) Nawet specjalnie nie negocjowałem kwoty transferu, bo już pierwsza oferta była więcej niż zadowalająca, dlatego chętnie tych trzech graczy oddałem. Zwłaszcza, że już wcześniej znalazłem piłkarzy na ich miejsce – lepszych i tańszych.

 

W sierpniu zakończyliśmy okres przygotowawczy bezbramkowym remisem z Betisem. Potem już wkroczyliśmy w rozgrywki ligowe, które rozpoczęliśmy od dość sporego falstartu, jakim z pewnością jest zdobycie zaledwie dwóch punktów w pierwszych trzech meczach. Co gorsza, wcale nie graliśmy z ekipami z czuba tabeli, żeby tak skromny dorobek punktowy można było jakoś wytłumaczyć. Straty punktów z angielskimi średniakami (żeby nie powiedzieć – słabiakami) na pewno osłabiły naszą pozycję w walce o mistrzostwo kraju, ale mam nadzieję, że karta definitywnie odwróciła się w meczu z Liverpoolem, w którym zagraliśmy kapitalne zawody. Być może pomogła pewna korekta taktyki przed tym spotkaniem. Dzięki niej nasz napastnik, Kane, miał więcej szans na gole, które natychmiast zaczął skwapliwie wykorzystywać.

 

Poznaliśmy też naszych rywali w walce o awans z fazy grupowej Ligi Europy. Zmierzymy się z Panathinaikosem, Anderlechtem i Vorsklą Poltavą.

Odnośnik do komentarza

Nie sprowadziłem, bo nie znalazł mi ich skaut :P A Bentaleba, z perspektywy czasu, nie żałuję. Romero i Melli to gracze przynajmniej o klasę lepsi od Algierczyka, a obaj w sumie kosztowali połowę tego, co zarobiłem ze sprzedaży Nabila :P Sam się zdziwiłem, że przyszła za niego taka oferta.

 

 

Wrzesień 2015:

 

Premiership:

5/38, 12.09.2015, [14] Tottenham – [3] Chelsea, 4:2 (Son x2, Lamela, Kane)

6/38, 20.09.2015, [7] Leicester – [12] Tottenham, 1:3 (Kane x2, Chadli)

7/38, 26.09.2015, [10] Tottenham – [13] Swansea, 4:0 (Son, Lamela, Verthongen, Rolan)

 

Liga Europy:

1/6, 17.09.2015, Tottenham – Panathinaikos, 2:0 (Villalba, Rolan)

 

Capital One Cup:

3 runda, 23.09.2015, Man City – Tottenham, 1:1 (Melli), k. 2-3

 

Wrzesień był praktycznie perfekcyjny w naszym wykonaniu. Wygraliśmy wszystkie trzy mecze ligowe, pokonując między innymi Chelsea (po świetnym meczu w wykonaniu Sona, który zdobył dwie bramki i asystował przy trafieniu Kane’a). Nie gorzej było w meczu z Leicester, czy Swansea. Wygląda na to, że sierpniowa korekta taktyki działa naprawdę dobrze. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Oprócz wspomnianych graczy ofensywnych na pewno należy też docenić Diera, który gra świetnie na prawej obronie i grającego w środku pola Alliego.

 

Udanie rozpoczęliśmy też zmagania w fazie grupowej Ligi Europy, w której w pierwszym meczu pokonaliśmy Panathinaikos. Swojego pierwszego gola w barwach Tottenhamu w tym meczu strzelił Villalba i mam nadzieję, że zdejmie to z niego trochę presji, bo na razie wchodząc na boisko zjadała go trema.

 

W meczu III rundy Pucharu Ligi rozegraliśmy też bardzo dobry mecz przeciwko Man City i chociaż nie udało się wygrać, to po remisie w doliczonym czasie gry i dogrywce, pokonaliśmy Obywateli w rzutach karnych. Ten mecz z kolei pozwolił na otwarcie dorobku bramkowego Melliemu, który wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie.

Odnośnik do komentarza

Październik 2015

 

Wypożyczenia z klubu:

Kyle Walker-Peters => Brentford

Harry Winks => Charlton

Cameron Carter->Wickers => Burnley

 

Premiership:

8/38, 04.10.2015, [19] Bournemouth – [8] Tottenham, 1:2 (Kane x2)

9/38, 17.10.2015, [7] Tottenham – [15] Norwich, 4:0 (Lamela, Ali, Kane, Verthongen)

10/38, 25.10.2015, [2] Man City – [6] Tottenham, 0:0

11/38, 31.10.2015, [6] Tottenham – [1] Arsenal, 0:1

 

Liga Europy:

2/6, 1.10.2015, Vorskla Poltava – Tottenham, 0:3 (Eriksen, Villalba, Son)

3/6, 22.10.2015, Tottenham – Anderlecht, 0:2

 

Capital One Cup:

4 runda, 28.10.2015, Tottenham – Man Utd, 0:1

 

Na początku października dwóch graczy Tottenhamu udało się na wypożyczenia do klubów z niższych lig, aby tam mogli nabierać boiskowego doświadczenia.

W rozgrywkach ligowych kontynuowaliśmy dobrą passę, dobijając serię do sześciu wygranych ligowych meczów z rzędu. Potknęliśmy się dopiero na Man City, które wzięło za nas średnio udany rewanż za wyeliminowanie niebieskich w Pucharze Ligi. Na koniec miesiąca dość haniebnie przegraliśmy u siebie z Arsenalem w najważniejszym meczu sezonu dla kibiców Tottenhamu. Musimy szybko znaleźć sposób, jak powrócić do wygrywania, bo te dwa niewygrane mecze znacząco powstrzymały nas w marszu do ligowego podium.

 

W Lidze Europy najpierw bez kłopotów ograliśmy Vorsklą, żeby potem w zupełnie niewytłumaczalnych okolicznościach przegrać u siebie z Anderlechtem, czym bardzo mocno skomplikowaliśmy sobie sytuację w kontekście awansu z grupy z pierwszego miejsca. Już nie będzie miejsca na potknięcia do końca fazy grupowej, ale ciśnienie raczej nie sprawi, że zrezygnuję z testowania w tych meczach drugiego garnituru Tottenhamu tak, aby każdemu piłkarzowi dać sporo szans na wykazanie się.

 

W IV rundzie Pucharu Ligi polegliśmy z kolejną drużyną z Manchesteru, która wzięła rewanż za wyeliminowanie ich sąsiadów z tego samego miasta w rundzie III, choć pewnie przy Etihad Stadium nie obchodzi to zbyt wielu. Tym samym dość wcześnie kończymy swój udział w Pucharze Ligi.

Odnośnik do komentarza

Listopad 2015:

 

Premiership:

12/38, 08.11.2015, [9] West Bromwich – [8] Tottenham, 3:3 (Eriksen, Rolan, Chadli)

13/38, 22.11.2015, [7] Tottenham – [10] Newcastle, 2:2 (Eriksen, Son)

14/38, 29.11.2015, [12] Everton – [6] Tottenham, 1:3 (Howard [og], Eriksen, Townsend)

 

Liga Europy:

4/6, 05.11.2015, Anderlecht – Tottenham, 1:2 (Rolan, Townsend)

5/6, 26.11.2015, Panathinaikos – Tottenham, 1:5 (Rolan x2, Villalba x3)

 

Listopad był dziwny. Niby nie przegraliśmy żadnego z pięciu rozgrywanych meczów, w szczególności trzech spotkań ligowych. No ale jednak pięc punktów w trzech spotkaniach to nie jest jakiś olśniewający wynik. Szkoda zwłaszcza meczu z West Bromwich, w którym dwukrotnie wychodziliśmy na powadzenie, a mimo to nie udało się go dowieźć do końca. Z Newcastle mecz był bardzo wyrównany i remis jest w pełni uzasadniony, choć wciąż szkoda tej straty punktów. Mam jednak nadzieję, że efektowną wygraną z Evertonem ostatecznie się przełamaliśmy i znów zaczniemy seryjnie wygrywać, bo ostatnimi czasy to jedyna seria, o jakiej można było mówić, to była seria meczów bez zwycięstwa, która zatrzymała się na czterech spotkaniach.

 

Gracze rezerwowi stanęli na wysokości zadania w meczach fazy grupowej Ligi Europy i odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa nad Anderlechtem, rewanżując się za porażkę u siebie i potem z Panathinaikosem. Wynik meczu z Belgami może tego nie odzwierciedla, ale gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Cieszy zwłaszcza dobra forma strzelecka Rolana, który w tych dwóch meczach zdobył trzy gole. Również cieszy hattrick Villalby, który powinien ostatecznie złamać jego niepewność w grze wynikającą z młodego wieku i małego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2015:

 

Premiership:

15/38, 06.12.2015, [6] Tottenham – [19] Southampton, 4:2 (Kane x2, Dembele, Lamela)

16/38, 13.12.2015, [10] Watford – [5] Tottenham, 0:3 (Kane x2, Son)

17/38, 16.12.2015, [5] Tottenham – [18] Stoke, 4:1 (Alderweireld, Kane x2, Chadli)

18/38, 19.12.2015, [6] Man Utd – [4] Tottenham, 2:0

19/38, 26.12.2015, [12] West Ham – [4] Tottenham, 2:0

20/38, 28.12.2015, [4] Tottenham – [5] Man Utd, 2:1 (Lamela)

 

Liga Europy:

6/6, 10.12.2015, Tottenham – Vorskla Poltava, 5:0 (Rolan x2, Townsend, Villalba, Eriksen)

 

Grudzień, jak to zwykle bywa w Anglii, upłynął pod znakiem maratonu meczów ligowych, których rozegraliśmy aż sześć. Występowaliśmy w nich z dość zmiennym szczęściem, bo w okresie świątecznym przytrafił nam się kolejny spadek formy, który kosztował nas komplety punktów w meczach z Manchesterem United i West Hamem. Na koniec roku jednak wzięliśmy rewanż za porażkę na Old Trafford. Tak się bowiem dziwnie poskładało, że oba mecz z Czerwonymi Diabłami w lidze graliśmy w krótkim odstępie czasu. Wynikało to z konieczności przełożenia pierwszego meczu na Old Trafford, który w oryginale miał się odbyć w sierpniu, ale z pewnych względów musiał być przesunięty aż na grudzień.

 

Na pewno należy zwrócić uwagę na wysoką formę strzelecką Kane’a w początkowych meczach tego miesiąca, gdzie w trzech spotkaniach zdobył on w sumie sześć goli, zbliżając się do liderującego Diego Costa w klasyfikacji strzelców na odległość zaledwie jednego gola straty.

 

W Lidze Europy bez kłopotów ograliśmy Poltavę w ostatnim meczu fazy grupowej i awansowaliśmy do dalszych gier. Naszym pierwszym rywalem w walce o Ligę Europy w fazie pucharowej będzie turecki Besiktas i jestem przekonany, że jeśli pokażemy podobną formę, jak z meczów fazy grupowej, to będziemy się bić o ćwierćfinał.

 

Tabela na półmetku sezonu:

 

 

| Team           | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | GD    | Pts   |                                                                                                                
| Arsenal        | 19    | 13    | 3     | 3     | 38    | 14    | 24    | 42    | 
| Chelsea        | 19    | 12    | 5     | 2     | 42    | 18    | 24    | 41    | 
| Man City       | 19    | 12    | 3     | 4     | 35    | 21    | 14    | 39    | 
| Tottenham      | 19    | 10    | 5     | 4     | 41    | 22    | 19    | 35    | 
| Man Utd        | 18    | 10    | 5     | 3     | 32    | 17    | 15    | 35    | 
| West Brom      | 19    | 9     | 2     | 8     | 27    | 26    | 1     | 29    | 
| Crystal Palace | 18    | 9     | 2     | 7     | 22    | 27    | -5    | 29    | 
| Watford        | 19    | 6     | 8     | 5     | 12    | 16    | -4    | 26    | 
| Newcastle      | 19    | 7     | 4     | 8     | 30    | 28    | 2     | 25    | 
| Liverpool      | 19    | 7     | 3     | 9     | 20    | 22    | -2    | 24    | 
| West Ham       | 19    | 7     | 3     | 9     | 16    | 21    | -5    | 24    | 
| Everton        | 19    | 6     | 4     | 9     | 26    | 29    | -3    | 22    | 
| Swansea        | 19    | 6     | 4     | 9     | 17    | 26    | -9    | 22    | 
| Norwich        | 19    | 6     | 3     | 10    | 23    | 29    | -6    | 21    | 
| Aston Villa    | 19    | 5     | 6     | 8     | 15    | 22    | -7    | 21    | 
| Sunderland     | 19    | 4     | 7     | 8     | 16    | 24    | -8    | 19    | 
| Bournemouth    | 19    | 5     | 4     | 10    | 21    | 35    | -14   | 19    | 
| Stoke          | 19    | 5     | 4     | 10    | 20    | 34    | -14   | 19    | 
| Southampton    | 19    | 4     | 6     | 9     | 21    | 28    | -7    | 18    | 
| Leicester      | 19    | 4     | 3     | 12    | 22    | 37    | -15   | 15    | 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...