Skocz do zawartości

Sevillista sere hasta la muerte


Gregu

Rekomendowane odpowiedzi

1 Lipca 2015. To może być ważna data w moim życiu. Powracam na stare śmieci po 3 latach nieobecności. Wspaniały klub, wspaniali kibice – dla takiego klubu warto było grać! Tym razem powracam tutaj w roli trenera. Wcześniej przez 6 lat reprezentowałem barwy tego klubu jako piłkarz. Ponad 290 oficjalnych meczy – może legendą nie jestem, lecz zapewne kibice pamiętają moje bramki w finałach Pucharu UEFA z Middlesbrough czy Espanyolem.

 

 

Ten zespół zasługuje na sukcesy, choć od zawsze są w cieniu Realu oraz Barcelony. Jako trener zamierzam dać z siebie 200% - tak jak zawsze podczas występów w czerwono – białych barwach!

 

 

Cel na ten sezon ? Podium w La Liga oraz jak najlepszy występ w Lidze Mistrzów!

 

 

 

______________________________________________________________

Wersja FM: 16.2.0

DB: Duża [16.0.1] + piłkarze z Włoch, Urugwaju, Argentyny i Brazylii

Ligi [30/20]: Anglia[1], Polska[1], Holandia[1], Niemcy[2], Hiszpania[2], Francja[1]

Dodatkowe pliki: Real Names i kadra Niemiec itd.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

Lucas07 : też właśnie zauważyłem ostatnio ciśnienie na hiszpańską ligę. Mnie skłoniły kariery na anglojęzycznych forach w których gracze wcielają się w gwiazdę na emeryturze. Jakoś od dawna myślałem, by w tej serii zagrać Sevillą. A jeśli chodzi o ten klub to pierwsze skojarzenia to Palop, Kanoute czy też Reyes. Wiadomo ostatni jeszcze gra. Palop w bazie jest jako menadżer więc wybrałem Frediego :)

_________________________________________________________________________________________________________

 

W stolicy Andaluzji zna mnie każdy - Frédéric Kanouté, piłkarz który przez 6 lat dawał wiele radości swoimi bramkami kibicom Sevilistas. Za mojej kadencji klub ma grać ofensywną piłkę, ale nie zapominając o solidnej defensywie. Kręgosłup klubu zamierzam oprzeć na Beto, Ramim, Krychowiaku, Banedze oraz Gameiro. Ten pierwszy już dość leciwy lecz z czasem zastąpi go zapewne Sergio Rico. W kadrze mamy jeszcze wielu wspaniałych graczy. Kapitan Reyes czy świetny Konoplyanka potrafią w pojedynkę rozstrzygnąć losy spotkania. Na każdej z pozycji mamy bardzo solidnych piłkarzy. Jeżeli chodzi o podsumowanie kadry zaczekajmy do końca okna transferowego.

 

 

 

Cele transferowe? Przydałby się na pewno skrzydłowy, aby można było odpowiednio rotować składem przy częstotliwości meczy co 3 dni. Warto również rozważyć wzmocnienie pomocy. Budżet na poziomie 30 milionów euro powinien spokojnie wystarczyć.

 

 

Warto również wspomnieć o klubie. Sevilla Fútbol Club – klub z Sewilli - stolicy Andaluzji, założony w 1905 roku. Rozgrywający swoje mecze na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán o pojemności 45 000 widzów. Jedyne trofeum mistrza Hiszpanii trafiło do stolicy flamenco w 1946 roku. Warto również wspomnieć, że Sevilla jako drugi (po Realu Madryt) klub w historii obroniła Puchar UEFA. Powtórzyła ten sukces w maju 2015 roku pokonując na Stadionie Narodowym w Warszawie ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk 3:2. Raz (w 2006 roku) udało się wygrać Superpuchar Europy. W tym roku również mamy okazję powtórzyć ten wyczyn w meczu z Barceloną. W 2006 naszym przeciwnikiem także była Barcelona, wygraliśmy 3:0 a ja strzeliłem jedną z bramek!

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

Czas na przygotowania. Zarząd zezwolił mi zatrudnić więcej trenerów, dzięki czemu mamy najsilniejszą kadrę trenerską w całej La Liga. Oczywiście nie obyło się bez zwolnień.

 

Przygotowania do sezonu rozpoczniemy sparingami

 

Viktoria Pilzno [D]

Club Brugge [D]

Genoa [D]

Sampdoria [D]

US Orleans (Francja) [W]

Beijing Guoan [W]

Shanghai Shenua [W]

Pisa Calcio [W]

 

 

 

Zaraz po przybyciu wraz ze scoutami usiedliśmy i zdecydowaliśmy się na szybkie dwa transfery:

Davy Klaassen [22l. Holender] – 11 mln euro

Marco Pjaca [20l. Chorwat] – 10 mln euro

 

Szybko również usiadłem do rozmów nad nowymi kontraktami. Banega przedłużył umowę o 4 lata oraz podwyższyłem klauzulę transferową do 55 mln euro. Grzesiek Krychowiak zostanie z nami najprawdopodobniej do 2020. W jego przypadku klauzula wzrosła do 50 mln euro.

 

Niestety wpłynęła oferta za Kevina Gameiro od Arsenalu, opiewająca na kwotę 40 mln euro. Kevin nie zdecydował się przedłużyć z nami kontraktu i wyjeżdża do Londynu. Miał odgrywać ważną rolę w mojej drużynie, lecz wybrał inną drogę życia. Szybko rozpocząłem poszukiwania następcy. Pierwszym wyborem był Arek Milik [21l. Ajax] aczkolwiek młody snajper reprezentacji Polski stwierdził, że w Amsterdamie mu dobrze i nie zamierza się przenieść. Postanowiłem postawić na młody wielki talent Gabriela Barbosę [18l. Santos], który zasilił nas za całe 16 mln euro. Na ten czas nie zanosi się na więcej transferów. Jedynie w przypadku odejścia Daniela Carrico [26l. Portugalczyk] będę musiał wzmocnić obronę. Pod naszego defensora pochody robi Chelsea, lecz nie wydaje mi się, że są w stanie zapłacić klauzulę wynoszącą 31 mln euro.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

@Super_Cwikla : miałem nadzieję, że pójdzie w ślady Klaassena, no ale cóż, spróbuje jeszcze go ściągnąć. Llorente jakoś średnio pasuje do mojej koncepcji zespołu. Immobile też średnio, ale póki co gra dobrze. Ale zobaczymy, może przestawię się na grę dwoma napastnikami :)

_______________________________________________________________________________________________________

 

Okres przygotowawczy minął niesamowicie szybko. Nawet się nie obejrzeliśmy i rozegraliśmy aż 8 spotkań. Cztery z nich u siebie, zaś resztę na wyjeździe.

 

Viktoria Pilzno [D] 2:2 (Immobile, Pjaca – Prochazka x2)

Club Brugge [D] 3:0 (Coke, Krohn-Dehli, Pjaca)

Genoa [D] 3:1 (Immobile, Konoplyanka, Llorente – Ansaldi)

Sampdoria [D] 2:0 (Immobile, Barbosa)

US Orleans (Francja) [W] 2:0 (Konoplyanka, Immobile)

Beijing Guoan [W] 4:0 (Immobile, Carrico, Konoplyanka x2)

Shanghai Shenua [W] 1:1 (Immobile – Xifu)

Pisa Calcio [W] 2:0 (Pjaca, Immobile)

 

 

Pierwszy mecz to kompletne nieporozumienie. Piłkarze nie mogli załapać taktyki i w dodatku kontuzji doznał Krychowiak który będzie pauzował jeszcze 2 miesiące (złamanie stawu skokowego). Później z meczu na mecz gra się poprawiała. Szkoda tylko niskich zwycięstw ze słabym US Orleans i Pisą Calcio. W sparingach zaimponowali mi najbardziej Immobile, Konoplyanka i Pjaca byli motorami napędowymi mojej drużyny. Zaś słabe wrażenie sprawili Vitolo oraz Reyes. Chociaż mam nadzieję, że z czasem dojdą do odpowiedniej formy i będą nas cieszyć swoją grą. Największe wahanie formy miała para środkowych pomocników Klaassen, Banega oraz Llorente. Słabe mecze przeplatali świetnymi. Warto wspomnieć, iż nasze ostatnie wzmocnienie – Gabriel Barbosa świetnie się wprowadza w zespół i z czasem przebije się do pierwszego składu.

 

Już za 6 dni zagramy mecz o Superpuchar Europy z Barceloną.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie czcionki
Odnośnik do komentarza

Wyjechaliśmy do Gruzji na mecz Superpucharu Europy. Gracze z Katalonii na pewno chcą wziąć rewanż za 2006 rok. Wiemy, że nie możemy zagrać zbyt otwarcie, gdyż może się do dla nas tragicznie skończyć. Postanowiłem zaryzykować i postawić na Pjacę w wyjściowym składzie.

 

11.08.2015 r. Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni, Tbilisi. Superpuchar Europy

Sędzia: Rizzoli N

Frekwencja: 54 549

 

Beto– Mariano (68’ Coke), Rami, Carrico©, Tremoulinas – Iborra , Klaasen (68’ N’Zonzi), Banega – Konoplyanka , Pjaca – Immobile (68’ Gabriel Barbosa)

 

Sevilla – Barcelona 1:2

0:1 – Suarez 17’

0:2 – Messi 36’

1:2 – Gabriel Barbosa 84’

Cz.k. – Jordi Alba 79’

 

MoM: Lionel Messi 9.0

 

Statystki:

Strzały (Celne): 15(7) – 12 (5)

Faule(Żółte Kartki): 13(5) – 11 (2)

Posiadanie piłki: 50% - 50%

 

 

 

Mecz rozpoczęliśmy fatalnie. Pierwsza połowa była praktycznie perfekcyjna w wykonaniu Barcelony. Wyłączyli z gry Konoplyankę oraz Banegę co przeszkadzało nam w stwarzaniu sytuacji. Najpozytywniej zaprezentował się w naszej drużynie Pjaca, nie raz zakręcając obrońcami Dumy Katalonii. Na nasze nieszczęście do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Po zamianie stron obudziliśmy się. Liczyłem, że zawodnicy będą chcieli zmazać zły wizerunek po pierwszej połowie. Niestety w bramce świetnie spisywał się Bravo. Po przeprowadzonych zmianach, kontaktowa bramka wisiała w powietrzu. Niestety wpadła dopiero w 84 minucie. Wprowadzony Coke świetnie dośrodkował w pole karne, a w starciu powietrznym z Vermalenem, górą okazał się Barbosa. Pod koniec meczu Jordi Alba, poirytowany szarżami Pjacy, sfaulował naszego skrzydłowego za co obejrzał drugą żółtą kartkę. Po stracie piłkarza Barcelona zamurowała bramkę i nie udało nam się wyrównać.

 

Za porażkę zainkasowaliśmy 3 mln euro.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz La Liga rozegramy na wyjeździe w Maladze. Rewelacja sezonu 2012/13 nie jest już tak groźna, jednakże na własnym boisku będą walczyć o udaną inaugurację.

 

21.08.2015 r. La Rosaleda, Malaga. La Liga [1/38]

Sędzia: C. Clos- Gomez

Frekwencja: 28 542

 

Beto– Coke, Rami, Carrico, Tremoulinas – Iborra , Klaasen (72’ N’Zonzi), Banega – Konoplyanka(72’ Gabriel Barbosa) , Reyes ©(72’Pjaca) – Immobile

 

Malaga [-] – Sevilla [-] 1:0

1:0 – Charles 9’

 

MoM: Roberto Rosales 7.7

 

 

 

Mecz szybko otworzył Charles zdobywając bramkę dla gospodarzy potężnym strzałem. Nie popisali się zachowaniem moi środkowi pomocnicy. Po tej bramce, gospodarze przeszli do obrony czyhając na kontrataki. My kreowaliśmy grę lecz każde próby strzałów kończyły się w trybunach lub na nogach obrońców. Niestety wprowadzeni zawodnicy również nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Niestety na otwarcie sezonu przegrywamy.

 

Kilka dni po meczu rozlosowano grupy Ligii Mistrzów. Los przydzielił nam Manchester City, Benfikę Lizbonę oraz Wolfsburg. Grupa jak najbardziej do przejścia. Rywalizację rozpoczynamy od wyjazdu do Manchesteru.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz rozegramy już na własnym stadionie. Podejmiemy zespół Diego SimeoneAtletico Madryt. Czeka nas ciężki mecz, rywale zapewne zagrają defensywny futbol i będą czekać na nasz błąd aby wyprowadzić zabójczą kontrę. Dzień po meczu z Atletico kończy się okienko transferowe. Na trybunach zasiądzie pewien młody gość, który być może zasili nasze szeregi jeszcze w tym roku.

 

30.08.2015 r. Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla. La Liga [2/38]

Sędzia: A. Mateu-Lahoz

Frekwencja: 45 000

 

Beto– Coke©, Rami (60’Kolodziejczak), Carrico, Tremoulinas – Iborra, N’Zonzi, Banega – Konoplyanka, Pjaca (64’Kakuta) – Immobile (64’ Gabriel Barbosa)

 

Sevilla [19] – Atletico Madryt [10] 2:2

0:1 – Tiago 4’

0:2 – Griezmann 11’

1:2 – Konoplyanka 48’

2:2 – N’Zonzi 78’

 

MoM: Steven N’Zonzi 9.0

 

 

 

Komplet widowni niestety był rozczarowany pierwszym kwadransem w naszym wykonaniu. Straciliśmy szybko dwie bramki. Pierwszą po stałym fragmencie gry, zaś drugą po kontrze. Czyli po dwóch elementach gry w których zawodnicy z Madrytu są bardzo mocni. Do przerwy gracze Simeone dominowali. Na przerwę zawodnicy schodzili rozzłoszczeni co było dobry objawem. Po zmianie stron role się odwróciły. Konoplyanka świetnie wykorzystał dośrodkowanie Coke i zdobył kontaktowego gola. Ruszyliśmy do ataku niestety znów zawodziła skuteczność. Zmiany wprowadziły wiele świeżości. Rami nie grał zbyt dobrych zawodów, a Kołodziejczak dał nam pewność w defensywie. Kakuta zmienił bezbarwnego Pjacę i szturmował obronę Atletico skrzydłem. Zaś na szpicy nie odnajdującego się Immobile zmienił Barbosa. Młody talent z Brazylii w 78 minucie świetnie obsłużył podaniem wbiegającego w pole karne N’Zonziego, który doprowadził do remisu. W 90 minucie jeszcze mieliśmy szansę na 3 punkty, aczkolwiek Carrico zbytnio się podpalił w sytuacji sam na sam z Oblakiem i fatalnie przestrzelił.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Tak więc ostatniego dnia sierpnia do klubu dołączył do nas Bartosz Kapustka (18l. Polska, Cracovia) za całe 6,5 mln euro. Jednakże jest to transfer z myślą o przyszłości, więc tego samego dnia wylądował w Osasunie na wypożyczeniu rocznym, z możliwością ściągnięcia w każdym czasie. Będzie ogrywał się na zapleczu La Liga w pierwszym składzie. A tak na ten sezon wygląda nasza kadra:

 

Bramkarze:

Beto (33l. Portugalia)

Sergio Rico (22l. Hiszpania)

 

O obsadę bramki się nie martwię. Solidny wiekowy Beto i młody zdolny Rico zapewnią nam spokój w tym sezonie na tej pozycji

 

Lewi obrońcy:

Benoit Tremoulinas (29l. Francja)

Timothee Kolodziejczak (23l. Francja)

Sergio Escudero (25l. Hiszpania)

 

Lewa strona obrony wygląda solidnie. Pierwszym wyborem na tej pozycji będzie Benoit, zaś Timothee będzie grywał jako zmiennik na środku obrony i tutaj. Hiszpan zaś będzie musiał solidnie pracować by dostać szansę, jednakże potrafi grać świetnie.

 

Prawi obrońcy:

Mariano (29l. Brazylia)

Coke (28l. Hiszpania)

Bardzo mocno obsadzona pozycja. Wybór będzie zależał od przeciwnika. Coke będzie grał z silnymi rywalami, zaś Mariano z szybkimi.

 

Środkowi obrońcy:

Adil Rami (29l. Francja)

Daniel Carrico (27l. Portugalia)

Bernardo Cruz (22l. Hiszpania)

Marco Andreolli (29l. Włochy) –wypożyczenie z Interu Mediolan

Nicolas Pareja (31l. Argentyna) – kontuzja 7mies. Uszkodzenie więzadeł kolanowych

 

Również świetnie obsadzoną pozycję. Solidni doświadczeni zawodnicy. Szkoda kontuzji Pareji, która zapewne wyeliminowała go z całego sezonu.

 

Defensywni pomocnicy :

Grzegorz Krychowiak (25l. Polska) – kontuzja, 3 tygodnie – złamanie stawu skokowego.

Vincente Iborra (27l. Hiszpania)

 

Dwóch solidnych i doświadczonych graczy. Numerem jeden będzie La Machina, lecz do momentu wyleczenia kontuzji jego miejsce zajmuje doświadczony Hiszpan.

 

Środkowi Pomocnicy:

Ever Banega (27l. Argentyna)

Davy Klaassen (22l. Holandia)

Michael Krohn-Dehli (32l. Dania)

Steven N’Zonzi (26l. Francja)

Bartosz Kapustka (18l. Polska) – wypożyczenie do Osasuny

 

Na początku sezonu lekka bolączka naszego klubu. Nie wynika to z niskich umiejętności zawodników, lecz z wolnego zgrania. Mam nadzieję z czasem będzie wyglądało solidnie. W razie kontuzji może wrócić młody Kapustka, ewentualnie mogą tu zagrać Vitolo, Reyes czy też Kakuta .

 

Skrzydłowi:

Gael Kakuta (24l. Francja)

Eugene Konoplyanka (25l. Ukraina)

Vitolo (25l. Hiszpania)

Jose Antonio Reyes (32. Hiszpania)

Marko Pjaca (20l. Chorwacja)

 

Nie dzieliłem tej pozycji na strony gdyż wszyscy zawodnicy mogą grać zarówno na prawej jak i lewej stronie. Tutaj nie martwię się o obsadę, doświadczony Reyes , Konoplyanka oraz młody Pjaca zapewne w tym sezonie będą brylować. Kakuta i Vitolo zapewne też będą mieli swoje 5 minut.

 

Napastnicy:

Ciro Immobile (25l. Włochy) – Wypożyczenie z Borussi Dortmund (transfer do klubu po sezonie)

Gabriel Barbosa (19l. Brazylia)

Fernando Llorente (30l. Hiszpania)

 

Ostatnia i tak samo mocna pozycja jak pozostałe. Wracający do wielkiej formy Ciro, młody bramkostrzelny GabiGol oraz trochę już starzejący się Fernando. W sparingach ten ostatni zawodził, aczkolwiek mam nadzieję, że odrodzi się niczym feniks z popiołów.

 

 

 

 

Dzień po zamknięciu okienka w Hiszpanii, wpłynęła oferta za Vitolo z Chelsea opiewająca na 27 mln euro. Niestety dla dobra zawodnika i naszych finansów postanowiłem zaakceptować ofertę. W przerwie zimowej na jego miejsce zjawi się Andrija Zivković (19l. Serbia, Partizan Belgrad) za całe 5 mln euro. Tym manerwem zyskaliśmy na czysto 22 mln euro czystego zysku.

Odnośnik do komentarza

Kolejne spotkanie, po przerwie reprezentacyjnej rozegramy na wyjeździe z Levante. Niestety z powodu kontuzji nie zagra Beto (nadciągnięcie mięśni brzucha) oraz N’Zonzi (nadciągnięcie mięśnia czworogłowego uda).

 

11.09.2015 r. Ciutat de Valencia, Walencja. La Liga [3/38]

Sędzia: D. Fernandez- Borbalan

Frekwencja: 24 828

 

S.Rico – Mariano, Rami, Carrico(45’ Bernardo Cruz), S. Escudero – Iborra , Reyes© (55’ Kołodziejczak), Banega – Konoplyanka (77’ Kakuta) , Pjaca – Immobile

 

Levante [15] – Sevilla [14] 2:2

0:1 – Pjaca 32’

1:1 – Casadesus 52’

2:1 – Ghilas 79’

2:2 – Pjaca 84’

Cz.k. – S. Escudero 55’

Cz.k. – Bernardo Cruz 77’

 

MoM: Verza 8.8

 

 

 

Rozpoczęliśmy w nietypowym składzie. Na lewej Escudero, a w środku Reyes. Postanowiłem ustawić kapitana na środku gdyż fizycznie nie jest zbyt szybki do gry na skrzydłach i zastępuje kontuzjowanych środkowych pomocników. Pierwsza połowa pod nasze dyktando. Obudził się Pjaca, wyprowadzając nas na prowadzenie. Po zmianie stron na boisko wszedł Bernardo Cruz za zmęczonego Carrico. W 52 minucie Hiszpan zawalił bramkę, nie upilnowując Casadesusa. Chwilę później zawiódł Escudero otrzymując 2 żółtą kartkę. 22 minuty później 2 zółtą obejrzał fatalny w tym meczu Cruz. Graliśmy w 9… wiedziałem, że remis to będzie wielki sukces. Niestety Ghilas wyprowadził Levante na prowadzenie. Na pięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Pjaca. Przywieźliśmy (nie)szczęśliwy remis do domu. Dwaj nieudani debiutanci jeszcze w autobusie otrzymali ostrzeżenie.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

4 dni później mój debiut w Lidze Mistrzów. Jedziemy do Manchesteru na mecz z miejscowymi Obywatelami. Nie jesteśmy faworytami, lecz zrobimy wszystko co w naszej mocy.

 

15.09.2015 r. The City of Manchester Stadium, Manchester. Liga Mistrzów [1/6]

Sędzia: G. Rocchi

Frekwencja: 54 103

 

S.Rico – Coke© (79’ Mariano), Rami, Carrico, Tremoulinas – Iborra , Klaassen (79’ Kakuta), Banega – Konoplyanka , Pjaca – Immobile (72’ Gabriel Barbosa)

 

Manchester City [-] – Sevilla [-] 0:0

Cz.k. – A. Kolarov 48’

 

MoM: Coke 7.6

 

 

Od początku spotkania przeważali gospodarze. Świetnie rozbijaliśmy ich ataki. Nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji. My za to w przodzie próbowaliśmy kontrataków, niestety Pjaca i Konoplyanka przypominali jeźdźców bez głów. Po zmianie stron los się do nas uśmiechnął – czerwoną kartkę obejrzał Kolarov. Przejęliśmy inicjatywę, lecz Citizens zmienili taktykę na bardziej defensywną, a gdy już udawało nam się strzelać to świetnie bronił Joe Hart. W sumie to dzięki niemu Manchester zachował jeden punkt.

 

 

W drugim meczu naszej grupy również remis. Wolfsburg przegrał wygrany mecz. W 56 minucie prowadził 3:0 by zremisować 3:3

 

Wolfsburg – Benfica 3:3 (Arnold, Draxler, Kruse – Jonas, Pizzi x2)

 

Inne hiszpańskie kluby w LM:

Atletico Madryt – RB Salzburg 1:0 (Vietto)

Real Madryt – Sporting Lizbona 0:2 (Gutierrez, Mane)

Barcelona – Leverkusen 4:0 (Neymar, Busquets, Messi, Rafinha)

 

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Po powrocie z Anglii, wracamy na ligowe podwórko. Na własnym stadionie podejmiemy Celtę Vigo, która spisuje się w miarę dobrze. Gracze z Vigo odnieśli do tej pory dwa zwycięstwa i jedną porażkę. My na zwycięstwo nadal czekamy. Mam nadzieję, że nadejdzie dziś przełamanie. Niestety nie zagra w meczu Tremoulinas, który z treningu pojechał do specjalisty. Wyrok? 4 tygodnie absencji – złamanie kości jarzmowej. Powoli robi nam się szpital, wraz z więzieniem (6 kontuzji, 2 zawieszenia).

 

20.09.2015 r. Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla. La Liga [4/38]

Sędzia: C. Velasco - Carballo

Frekwencja: 41 147

 

S. Rico – Coke©, Rami, Carrico, Kolodziejczak – Iborra(70‘ Krychowiak), Klaassen, Banega – Konoplyanka (70‘ Reyes), Pjaca – Immobile (48’ Llorente)

 

Sevilla [14] – Celta Vigo [5] 2:1

1:0 – Pjaca 6’

2:0 – Pjaca 22’

2:1 – Radoja 48’

 

MoM: Marco Pjaca 8.8

 

 

Klasyczny mecz dwóch połówek. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu świetna. Druga zaś tragiczna, ale udało nam się zdobyć pierwsze 3 punkty w sezonie. Znów bramki strzela Pjaca, ma ich w sumie już na koncie cztery. Po zmianie stron na dzień dobry dostaliśmy przepiękną bramkę z przedpola karnego w wykonaniu Radoji. Cieszy coraz lepsza gra środkowych obrońców, pomocników oraz powrót po kontuzji Krychowiaka. W lidze jakieś sensacje? Tak liderem Real Sociedad z kompletem punktów. Real Madryt ma ich 10, Barcelona 9, zaś Atletico 8.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Nie zdążyliśmy odsapnąć, a już trzeba było pakować manatki i jechać do słonecznego Las Palmas. Na koniec tygodnia okazało się, że Radoja otrzymał trzecie miejsce na najpiękniejszą bramkę miesiąca.

 

23.09.2015 r. Estadio de Gran Canaria, Las Palmas. La Liga [5/38]

Sędzia: J. Gil Manzano

Frekwencja: 27 253

 

S.Rico – Mariano(69’Coke) , Rami, Carrico©, Kolodziejczak– Krychowiak (69’Iborra) , Klaassen, Banega – Konoplyanka, Pjaca – Immobile(60’ Gabriel Barbosa)

 

Las Palmas [16] – Sevilla [13] 1:0

1:0 – Mayoral 19’

 

MoM: Momo 7.8

 

 

 

No nie popisaliśmy się przy stracie bramki. Generalnie bramka ustawiła cały mecz. Las Palmas skutecznie broniło, zaś my nieskutecznie atakowaliśmy. Wracamy w złych nastrojach na tarczy. Sytuacja w lidze robi się powoli niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza

No cóż mistrzami w meczach wyjazdowych w tym sezonie nie jesteśmy ale mamy nadzieję, że ze świetnie spisującym się Rayo, uda nam się podtrzymać dobrą passę na własnym boisku.

 

26.09.2015 r. Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla. La Liga [6/38]

Sędzia: I. Iglesias Villanueva

Frekwencja: 40 871

 

S. Rico– Coke©(60’ Mariano), Rami, Andreolli, Kolodziejczak –Krychowiak, Klaassen(60’ Reyes), Iborra – Konoplyanka (60’Kakuta), Pjaca – Immobile

 

Sevilla [15] – Rayo Vallecano [5] 4:0

1:0 – Pjaca 5’

2:0 – Iborra 7’

3:0 – Immobile 8’

4:0 – Krychowiak kar. 59’

 

MoM: Eugene Konoplyanka 9.0

 

 

Mecz rozpoczął się fantastycznie. Po dziesięciu minutach prowadziliśmy 3:0. Wynik otworzył Pjaca efektownym rajdem. Później po dośrodkowaniach głową podwyższali kolejno Iborra i Immobile. Wynik mógłby o wiele wyższy, lecz wiele szczęścia mieli goście. Po przerwie świetny w tym meczu Konoplyanka został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Krychowiak. I taką Sevillę życzymy sobie oglądać w tym sezonie! Oby to był początek naszej dobrej dyspozycji!

Odnośnik do komentarza

Kilka dni odpoczynku, i do Sevilli zawita Liga Mistrzów i Wolfsburg – uskrzydlony zwycięstwem nad Bayernem Monachium (2:1). Szansę oceniam 50:50. Jeśli zagramy jak z Rayo to 3 punkty zostaną na Ramon Sanchez Pizjuan. Do składu wraca Beto oraz grymaszący ostatnio Barbosa.

 

30.09.2015 r. Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla. Liga Mistrzów [2/6]

Sędzia: S. Moen

Frekwencja: 43 903

 

Beto– Mariano (49’ Coke), Rami, Carrico©, Kolodziejczak –Krychowiak(67’ Iborra), Klaassen, Banega – Konoplyanka (67’Kakuta), Pjaca – Gabriel Barbosa

 

Sevilla [4] – Wolfsburg [2] 1:1

1:0 – Barbosa 32’

1:1 – Schurrle 70’

 

MoM: Andre Schurrle 8.2

 

 

Mecz cały czas był pod kontrolą. W pierwszej połowie potwierdziliśmy przewagę bramkami. Pierwszą Barbosy, a drugą Pjacy. Niestety przy drugim trafieniu sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Po zmianie stron staraliśmy się przypieczętować wygraną, lecz w bramce świetnie paradował Benaglio. Niestety w 70 minucie nadzialiśmy się na kontratak i Schurrle mocnym strzałem w okienko ustalił wynik spotkania.

 

Pozostałe mecze w naszej grupie:

Benfica – Manchester City 0:0

 

Hiszpańskie kluby w LM:

Celtic – Barcelona 1:1(Ciftici – Suarez)

KAA Gent – Real Madryt 1:5 (Kroos sam. – James Rodriguez x3, C. Ronaldo, Isco)

Bayern Monachium – Atletico Madryt 2:1 (Muller x2 – Tiago)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...