Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ciężko orzec czy siłą Stokowca nie jest przypadkiem tylko robienie tej atmosfery. W tak specyficznym klubie jak Polonia jest to kluczem, ale co by było w lepszym zespole, typu Legia bądź Lech? Możliwe, że gość jest bardzo dobrym trenerem, ale ja bałbym się orzekać o tym tylko na podstawie przygody w Warszawie.

 

Nie mniej jednak Urban dla mnie jest jednym z najgorszych trenerów w lidze, a te punkty ciuła, bo przy takiej kadrze to w sumie ciężko nie ciułać. Niżej cenie chyba jedynie prawdziwków a'la Kulawik, czy Kiereś. Jednym z nielicznych jego plusów jest to, że odważnie wprowadza młodych i nie ma skorżowych pomysłów grania na trzech defensywnych pomocników z polskimi ogórkami.

 

Widze, ze calkiem niezle wychodzi Ci ocenianie dyspozycji poszczegolnych pilkarzy sprzed komputera. Czym sie kierujesz, nazwiskiem? Umiejetnosciami w FM? Przeciez to trener jest decydentem i nie wstawi do pierwszego skladu Dialiszwiliego, ktory odbyl z druzyna jeden trening... Nie bronie tutaj Urbana, ale twoje argumenty sa troche z czapy.

 

Dwaliszwili zagrał w dwóch sparingach i w obu strzelił, pewnie, przeciwnicy marni, ale pokazał, że w jakiejś tragicznej formie nie jest. Dodatkowo jeszcze jest Sagan, którego główne atuty nadają się chyba właśnie najlepiej przeciwko rywalom typu Korona. Moim zdaniem najgorszym pomysłem z trzech możliwości było wystawienie osamotnionego Serba, który cofa się, lubi grę techniczną i dość łatwo przepadł niszczony przez Kijanskasa. Dodatkowo jeszcze Urban rzucił mu do pomocy w ofensywie Bereszyńskiego, który dla mnie powinien być max rezerwowym.

Odnośnik do komentarza

Umiejętność stworzenia dobrej atmosfery w drużynie to moim zdaniem klucz do wygrywania w każdym zespole. Bez niego daleko nie zajedziesz, co pokazuje przykład m.in. Wisły, która przecież mając przyzwoity skład gra totalny piach. Inna sprawą jest to, czy tenże Stokowiec umiałby przenieść te warunki do innego klubu, bo jest to facet bardzo związany z klubem i znający go od podszewki.

Odnośnik do komentarza

Co do Beresia to pytanie czy on ma obecnie poza tym jakiekolwiek atuty? Póki co technicznie jest raczej surowy. A Sagan to wiadomo kiedy, ale przepracował cały okres przygotowawczy, choć ja bym prędzej wstawił Gruzina, jednak osamotniony Ljuboja to dla mnie byłaby ostateczność na Korone. Jakiś silny fizycznie walczak grający przed nim dałby mu dużo więcej swobody, której ewidentnie mu zabrakło, gdy Kijanskas uprzykrzał mu życie przez cały mecz.

 

Kinas - całkiem możliwe, ale przed osądem chciałbym zobaczyć jak radzi sobie we względnie normalnym klubie, gdzie nie wypadu mu pół drużyny dzień przed ligą, okres przygotowawczy to treningi w kuriozalnych warunkach (jak w lecie) etc.

Odnośnik do komentarza

Nie mniej jednak Urban dla mnie jest jednym z najgorszych trenerów w lidze, a te punkty ciuła, bo przy takiej kadrze to w sumie ciężko nie ciułać. Niżej cenie chyba jedynie prawdziwków a'la Kulawik, czy Kiereś. Jednym z nielicznych jego plusów jest to, że odważnie wprowadza młodych i nie ma skorżowych pomysłów grania na trzech defensywnych pomocników z polskimi ogórkami.

Punkty ciułał Lech i po tak słabej rundzie powinien się cieszyć, że siedzi na ogonie Legii. Owszem - Lech nazbierał sporo punktów, ale styl pozostawiał wiele do życzenia. Pisząc słaba runda, mam na myśli obraz drużyny - to, co Lech prezentował ze sobą na boisku. Nie była to wysoka kultura gry. Zresztą warto spojrzeć na ostatnie kolejki rundy jesiennej. Co tam ujrzymy? Wymęczone 1-0 w Łodzi po bramce Murawskiego (mecz pamiętam jako dość bezbarwny), 3-2 w Bielsku-Białej (zwycięstwo Lech zawdzięczać może defensywie rywala oraz Jeleniowi, który zmarnował kilka setek, a w tym karnego), 1-0 w Kielcach (też nie był to mecz marzeń). Domowych porażek z Legią i Śląskiem nie liczę. Tak wygrywała ekipa Rumaka. Co tu dużo pisać - Lech nie błyszczał. Za to drużyna pod dyktaturą "jednego z najgorszych trenerów ligi" grała z polotem, ładnie dla oka i świetnie się oglądało tę Legię, za którą szczerze nie przepadam. Może jednak należy docenić Urbana?

Odnośnik do komentarza

Oby nie było jak z Gergo. OBY.

Być może 1szy w Polsce (2 minuta debiutu) użyłem tego porównania :P, ale bez przesady. Kasper to 30krotny reprezentant kraju, ograny w I ligach Finlandii i Szwecji, natomiast Gergo w momencie przyjścia do Lecha miał tylko 30 spotkań w I lidze Węgier. Raczej inny rozmiar kapelusza, co oczywiście nie oznacza, że będzie bramka i asysta w każdym meczu. :)

A Gergo walczy o kontrakt, mam nadzieję, że nawiąże jeszcze do debiutu.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak niektórzy się śmiali, gdy pisałem, że Ruch nie należy do topu w Polsce - życie dość szybko zweryfikowało kto miał racje. Zobaczymy co Urban pokaże w pucharach, bo póki co w każdym podejściu jeśli się nie ośmieszał, to co najmniej nie spełniał oczekiwań. Z taką kadrą mistrzostwo to jego obowiązek, a nie sukces.

Odnośnik do komentarza

Lech wyciągnął z Arki Gdynia Dariusza Fornellę, 17-letniego napastnika. W tym sezonie młodzian nie ma jakiś olśniewających statystyk w barwach gdyńskiego klubu, ale pewnie cos umie skoro jest reprezentantem Polski U-18.

Fornella piłkarzem Lecha zostanie w lipcu.

Podoba mi się też, że trzech graczy Kolejorza - Jakóbowski (ponownie), Gajda i Jurga będzie wiosną reprezentować barwy Warty. Od dawna uważam, że Warta powinna być "klubem filialnym" Lecha, bo najłatwiej śledzić postępy wypożyczonych do klubu z tego samego miasta.

Odnośnik do komentarza

Ponoć niezły talent. Choć to dla mnie totalnie nieznany typ, to na forach Arki czytam, że to skandal puszczać takich zawodników z klubu. Coś więc potrafić powinien. Dobry ruch moim zdaniem.

 

Ciekawe czy doczekamy się jeszcze jakiegoś transferu w tym oknie. Costa Nhamoinesu, Szymon Pawłowski? :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...