Skocz do zawartości

Wypaść sroce spod ogona


Rekomendowane odpowiedzi

Newcastle United.

 

Tym klubem zacznę swój romans z najnowszą odsłoną gry Football Manager. Na początek kilka suchych informacji. Newcastle United to angielski klub piłkarski z siedzibą w Newcastle upon Tyne, występujący w rozgrywkach Premier League. Jest to zdobywca czterech mistrzostw Anglii. Swoje mecze rozgrywa na St James' Park o pojemności 52 387 widzów . Klub został założony w 1892 roku po fuzji dwóch miejscowych klubów, Newcastle East End i Newcastle West End. Newcastle od dawna walczy z lokalnym rywalem Sunderland A.F.C. w znanych na całą Anglię The Tyne-Wear Derby. Pierwszy swój tytuł mistrzowski Newcastle wygrało w roku 1905. Na drugi tytuł kibice czekali 2 lata, kolejne rozgrywki wygrywali w latach 1908-1909 i 1926-1927. Klub może także pochwalić się sporą ilością Pucharów Anglii(6). Udawało im się także wygrywać Superpuchar Anglii, czy Puchar Miast Targowych.

 

Obecnie kibice tego klubu nie mogą narzekać na nadmiar pozytywnych emocji. Newcastle to ligowy przeciętniak, który nie potrafi wykorzystać potencjału jaki posiada. Ja po przejęciu klubu dostałem około 1mln € na transfery. Klub jest w finansowym dołku. Oczekiwania naszego właściciela, Mike’a Ashleya to minimum środek tabeli. Według mnie żądania są troszeczkę nad wyrost. Moim długoplanowym zamiarem jest oczywiście zdobycie mistrzostwa ligi angielskiej.

 

Na początku trzeba przedstawić kadrę:

 

BRAMKARZE:

 

1. Tim Krul, 27 lat, Holandia

21. Rob Elliot, 29 lat, Irlandia

26. Karl Darlow, 24 lata, Anglia

Tutaj sytuacja jest jasna. Krul to niekwestionowany lider naszej bramki. Elliot to miernota i zostaje wystawiony na listę tranferową. Darlow to solidny zmiennik i taką funkcję będzie pełnił w naszym klubie. Warto dodać, że dużym bramkarskim talentem w naszym klubie jest Woodmann.

 

OBROŃCY:

 

2. Fabricio Coloccini, 33 lata, Argentyna

3. Paul Dummett, 23 lata, Walia

15. Jamaal Lascelles, 21 lat, Anglia

18. Chancel Mbemba, 20 lat, Demokratyczna Republika Konga

19. Massadio Haidara, 22 lata, Francja

22. Daryl Janmaat, 25 lat, Holandia

27. Steven Taylor, 29 lat, Anglia

43. Kebin Mbabu, 20 lat, Szwajcaria

Mike Williamson, 31 lat, Anglia

 

Na środku obrony będę starał się grać duetem angielskim – Lascelles z Taylorem. Na prawej Janmaat, o ile uda mi się go zatrzymać w składzie. Na lewej póki co pewniakiem jest Haidara ze względu na to, że Dummet jest kontuzjowany. Mbemba jako rotacja między środkiem i prawą obroną. Fabricio Coloccini kontuzjowany, ale myślę, że nawet jak wróci to za dużo nie pogra. Do tego młody Mbabu, który w razie czego dostanie szansę. Williamson wystawiony na listę transferową.

 

ŚRODKOWI POMOCNICY:

 

4. Jack Colback, 25 lat, Anglik

7. Moussa Sissoko, 25 lat, Francja

8. Vurnon Anita, 26 lat, Holandia

10. Siem De Jong, 26 lat, Holandia

24. Cheick Tiote, 29 lat, Wybrzeże Kości Słoniowej

35. Gael Bigirimana, 21 lat, Anglia

 

Gram na 3 środkowych pomocników, w tym jeden defensywny. O łącznika między obroną, a pomocą nie mam co się martwić, bo mam aż 3 w takim stylu usposobionych piłkarzy. Bardziej wysuniętą dwójkę będzie na pewno stanowić Sissoko i… no właśnie. Tutaj jeszcze nic nie wiadomo.

 

SKRZYDŁOWI:

 

5. Georginio Wijnaldum, 24 lata, Holandia

11. Yoan Gouffran, 29 lat, Francja

16. Rolando Aarons, 19 lat, Anglia

17. Ayoze Perez, 21 lat, Hiszpania

20. Florian Thauvin, 22 lata, Francja

31. Sylvain Marveaux, 29 lat, Francja

Gabriel Obertan, 26 lat, Francja

 

Trzeba przyznać, że skrzydłowych wydaję się tutaj aż nadto. Jednak Wijnaldum i Perez są tak podhaczeni. Holender w zależności będzie grał na skrzydle lub w środku pomocy, natomiast Hiszpan będzie grał na skrzydle lub jako żądło. Gouffran, Marveaux i Obertan zostali wystawieni na listę transferową. Aarons i Thauvin na pewno będą grali regularnie.

 

NAPASTNICY:

 

9. Papiss Cisse, 30 lat, Senegal

29. Emmanuel Riviere, 25 lat, Francja

45. Aleksandar Mitrovic, 20 lat, Serbia

 

Riviere kontuzjowany i wystawiony na listę transferową. Natomiast Cisse i Mitrovic będą walczyć o miejsce w pierwszym składzie, choć nie ukrywam, że na początku mam zamiar stawiać na Serba.

 

Media prognozują nam 9 miejsce w lidze. Zobaczymy jak to pójdzie. Póki co w zespole zalega dużo szrotu, którego tygodniówki strasznie obciążają budżet. Nie ma pieniędzy na transfery, a w zespołach U-21 i U-19 nie ma żadnych talentów. Opisy z mojej gry będą miesięczne i raczej zwięzłe.

Odnośnik do komentarza

@Enzo_ca, no zobaczymy jak to będzie z tą pociachą. :D Dzięki!

 

_____________________________________________________________

 

 

LIPIEC:

 

 

Minęło kilka dni rozgrywki, a już zostałem poinformowany, że budżet transferowy został zmniejszony o 75 procent ze względu na zadłużenie klubu. Milion euro, czy mniej… Mi to osobiście nie robi różnicy.

 

TRANSFERY:

Do klubu:

-

Z klubu:

 

Gabriel Obertan 2,9mln € --> Fulham
Mike Williamson --> 1,2mln € --> Celtic Glasgow

Yoan Gouffran --> 4,2mln --> Stoke City

 

Transferowo nie zaskoczyliśmy. Sprzedałem zawodników, których chciałem i mam jeszcze z dwóch, trzech na liście, ale trzeba poczekać. Dużo nie zarobiliśmy, ale może uda nam się jakoś rozsądnie wydać te pieniądze.

 

 

SPARINGI:

 

5:0 vs Newcastle U-21(Sissoko x2, Aarons, Perez, Anita)
3:0 vs FC Porto(Colback, Perez, Cisse)
3:0 vs Real Madryt(Perez, Mitrovic, Sissoko – Isco)
5:0 vs Eastern(Wijnaldum, Cisse, Tiote, SIssoko)

5:0 vs Kitchee(Toney, Sissoko, Anita, De Jong, Barlaser)
2:1 vs Jablonec(Wijnaldum x2)

3:1 vs Gateshead(Coloccini, Perez, De Jong)

2:1 vs Oldham(Colback, Mitrovic)

Jak widać udało nam się wygrać wszystkie spotkania. Nawet te przeciwko mocniejszym rywalom takim jak Porto i Real Madryt. Dzięki temu nastawienie przed sezonem jest bardzo optymistyczne. :D Niestety bolączką przez cały lipiec były kontuzje i z tych najważniejszych(stan na 1 sierpnia):

Cheick Tiote – uszkodzenie więzadeł kolanowych – powrót: 7-8 miesięcy
Papiss Cisse – zerwanie mięśnia brzuchatego łydki – powrót: 3 miesiące

Moussa Sissoko – zwichnięcie stawu skokowego – powrót: 3 tygodnie

 

Na dłuższy okres wypadło nam 3 podstawowych zawodników.

 

W międzyczasie kontuzjowani byli m. in. Thauvin(2 tygodnie), Perez(2 tygodnie). Za kilka dni do treningów wróci Gael Bigirimana(skręcenie stawu skokowego), a od początku czekam na powrót Paula Dummetta(naciągnięcie mięśnia czworogłowego uda – powrót za 2 miesiące), Sylvaina Marveuaxa(przepuklina – powrót za 3 tygodnie) i Emmanuela Riviere’a(naciągnięcie więzadeł kolanowych- powrót za 2 miesiące). Cieszy to, że jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek wrócił do nas doświadczony Fabricio Coloccini.

Edytowane przez MaKK
Formatowanie strzałek
Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ:

 

 

SPARINGI:

7:0 vs Pegasus(HKG)(Thauvin, Perez, Aarons, Colback, Wijnaldum x2, Lascelles)

Ze względu na długą kontuzje Tiote, na wicekapitana mianowałem Georginio Wijnalduma. Kapitanem zespołu pozostał Fabricio Coloccini.

 

 

TRANSFERY:

Do klubu:

 

Ruben Loftus-Cheek ß wypożyczenie ß Chelsea

 

Z klubu:

 

Sylvain Marveaux à 2,8mln € à Crystal Palace

Rob Elliot à wolny transfer

 

 

Wypożyczyłem na pewien okres młodego Rubena z Chelsea za darmo aby w momentach kryzysu łatał dziury w pomocy. Jeśli wróci Sissoko i Tiote to możliwe, że anuluje to wypożyczenie, ale w razie czego zawarłem kwotę pierwokupu za 13 mln euro. Oprócz tego sprzedałem Marveauxa zaraz po tym jak wyleczył kontuzję i rozwiązałem kontrakt z Elliotem, ponieważ nikomu nie mogłem go wcisnąć.

 

 

8.08.15r/[1/38]BPL(-)Swansea 1:1 Newcastle United(-)(Lascelles 3’, Montero 12’)

15.08.15r/[2/38]BPL(11)Newcastle 2:3 Man City(2)(De Bruyne 22’, Nasri 64’, Thauvin 65’, Ayoze 71’, Aguero 87’)

22.08.15r/[3/38]BPL (4)Arsenal 4:2 Newcastle(15)(Ramsey 40’, Cazorla/rzk 56’, Walcott 58’, Koscielny 59’, Ayoze 66’, De Jong 87’)

25.08.15r/3rnd/CAP(BPL)Newcastle 2:1 Peterborough(L1)(Aarons 11’, Thauvin 36’, Elder 89’, Mbabu/czk 90’)

29.08.15r/[4/38]BPL (15)Newcastle 2:0 West Brom(20)(Aarons 62’, Sessegnon/czk 73’, Gardner/czk 85’, Thauvin 88’)

 

 

Pierwszy mecz inaugurujący moją przygodę rozegraliśmy na Liberty Stadium. Trzeba przyznać, że był to mecz bardzo wyrównany i zaczęliśmy dobrze, potem straciliśmy bramkę i gra raczej opierała się na walce w środku pola. Mecz był brzydki, było pełno fauli. Gospodarze załapali 5 żółtych kartek, a moi aż 7 co poskutkowało karą dyscyplinarną od komisji ligi w wysokości 35 tys €. Oczywiście dwie kontuzje, tym razem Lascelles na tydzień i Anita na 3 tygodnie. Mecz z City pierwotnie zremisowaliśmy 1:1, ale oczywiście scrashowało i musiałem go rozegrać jeszcze raz. Nie mogłem zagrać tym samym składem po przed meczem wypadł mi na 4 tygodnie Steven Taylor. Zagraliśmy gorzej i w sumie bardzo zdziwiło mnie jak szybko udało nam się odrobić straty. Po wyrównaniu wyniku meczu nawet przeważaliśmy, ale oczywiście nie dało rady dowieźć wyniku do końca. W meczu Arsenalem zagraliśmy beznadziejnie i w sumie 4 gole to najniższy wymiar kary, ponieważ gospodarze sytuacji mieli od groma. Kolejny beznadziejny mecz Colocciniego, no ale nie miałem kim grać. Dwie bramki na otarcie łez i pocieszający fakt, że z ławki mogłem wpuścić już Mousse Sissoko. W Capital One Cup zagraliśmy ze słabym Peterbourough i cały mecz ich cisnęliśmy, ale sami wiecie jak to jest… multum niewykorzystanych sytuacji plus do tego bramka z dupy przeciwników. W tym meczu postawiłem na kilku nołnejmów z rezerw, bo podstawowy skład musiałem oszczędzać. Może dlatego wynik meczu nie był do końca satysfakcjonujący. W ostatnim meczu tego miesiąca musieliśmy się już odkuć no i udało się. West Brom nie miało nic do powiedzenia i szczerze mogliśmy wsadzić im o kilka bramek więcej. W tym meczu nie istnieli. Niestety ten mecz okupiliśmy stratą Haidary, co oznacza, że nie mamy obecnie lewego obrońcy na przyzwoitym poziomie. Kto zagrał dobrze w tym miesiącu? Najlepiej chyba Jack Colback, on ma najwyższą średnią not obecnie. Po za tym na plus młody Lascalles w obronie i na skrzydle coś szarpał Thauvin. Najbardziej zawodzą póki co Wijnaldum(nie potrafi kreować gry), Coloccini(popełnia masę błędów w obronie) i Mitrovic, który nie strzelił jeszcze bramki. Najniższą notę w tym miesiącu ma Gael Bigirimana(3 mecze plus 2 z ławki – nota 6.62)

 

 

Kontuzje:

 

Steven Taylor – przepuklina: 3-9 dni

Massimo Haidara – skręcenie stawu skokowego: 2-3 tygodnie

Emmanuel Riviere – naciągnięcie więzadeł kolanowych: 2-5 tygodni

Paul Dummett – naciągnięcie mięśnia czworogłowego uda: 3-5 tygodni

Chancel Mbemba – obustronna przepuklina: 4-5 tygodni

Papis Cisse – zerwanie mięśnia brzuchatego łydki: 6-9 tygodni

Cheick Tiote – uszkodzenie więzadeł kolanowych: 6-7 miesięcy

 

Podsumowanie sierpnia w BPL:

  1. Manchester City 12pkt
  2. Arsenal 12pkt
  3. Tottenham 12 pkt(…)

12. Newcastle 4 pkt(…)

18. Crystal Palace 1pkt

19. Aston Villa 1pkt

20. West Bromwich Albion 0pkt

Piłkarz Miesiąca: Kevin De Bruyne(Manchester City/Belgia)

Młody Piłkarz Miesiąca: Hector Bellerin(Arsenal/Hiszpania)

Bramka Miesiąca: Jose Holebas(Watford/Grecja)

Menadżer Miesiąca: Arsene Wenger(Arsenal/Francja)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

WRZESIEŃ:

 

12.09.15r/[5/38]BPL(10)Chelsea 3:3 Newcastle(12)(Oscar 2’, 13’, De Jong 14’, Hazard 34’, Bigirimana 75’, Aarons 90’+4)

20.09.15r/[6/38]BPL(15)Liverpool 3:1 Newcastle(14)(Thauvin 24’, Firmino 38’, Ings 44’, 65’)

23.09.15/3rnd/CAP(L1)Bradford City 1:3 Newcastle(BPL)(Clarke 33’, Mitrovic 52’, /rzk 63’, Ayoze 90’+1)

28.09.15r/[7/38]BPL(16)Newcastle 3:1 Crystal Palace(17)(Janmaat 45’+3’, Bolasie 50’, Mitrovic 55’, 61’)

 

Wrzesień przebiegł nam pod znakiem liczby 3. Pierwszy mecz z dramaturgią godną Oscara – w dwuznacznym sensie tego znaczenia. W pierwszym składzie na lewej obronie zagrał u nas 16-letni Ghańczyk Adu-Peprah. Ale nawet on po 30 minutach musiał zejść z powodu kontuzji i zastąpił go wracający rekonwalescent Anita. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy już 3:1 i nic nie zwiastowało poprawy scenariusza, jednak moi zaskoczyli. Bigirimana wszedł z ławki i w końcu pokazał jakiś przebłysk. Gdy już myślałem, że znów przegramy z kolejnym potentatem to w ostatniej minucie świata gola strzelił młody Aarons i wyrwaliśmy The Blues cenny punkt. Trzeba przyznać, że terminarz nas nie rozpieszcza, bo w ciągu 7 kolejek graliśmy 4 ciężkie mecze(City u siebie i 3 wyjazdy: Arsenal, Chelsea, Liverpool). Z Liverpoolem zagraliśmy beznadziejnie i nie ma co komentować, bo dostaliśmy zasłużone manto. W Capital One Cup przegrywaliśmy do połowy co nieźle mnie wkurwiało. Na domiar tego graliśmy słabo, ale w drugiej połowie już coś się działo i główna w tym zasługa Mitrovica. Serb zabłysnął także w ligowym meczu z Crystal Palace, chociaż ten mecz też, jeśli chodzi o kontrole i sytuacje, wizualnie nie wskazałby zasłużonego zwycięzcy. W sumie to spotkanie mogłoby wyglądać inaczej, ale w 8 minucie karnego nie wykorzystał Wijnaldum, który nadal jest pod formą. Ciężko wskazać kogoś kto by się mocno wyróżnił, bo wszyscy grają raczej w kratkę, no ale ze względu na ostatnie dwa mecze, wskazałbym Mitrovica i mam nadzieję, że się chłopak odblokował. Z niezłej strony pokazali się także Steven Taylor i De Jong. Jeśli chodzi o inne drużyny na pewno zaskakują Leicester City(4. Miejsce – 16 pkt) i West Ham(5. Miejsce – 15 pkt), a rozczarowuje Liverpool, który zajmuje dopiero 16 miejsce, ale w sumie mają tylko punkt straty chociażby do nas…

 

Kontuzje:

 

Fabricio Coloccini – uraz klatki: 1 dzień

Chancel Mbemba – obustronna przepuklina: 3 dni

Paul Dummett – naciągnięcie mięśnia czworogłowego uda: 6 dni

Papiss Cisse – zerwanie mięśnia brzuchatego łydki: 6 dni – 3 tygodnie

Cheick Tiote – uszkodzenie więzadeł kolanowych: 4-6 miesięcy

 

Podsumowanie września w BPL:

  1. Manchester City 19 pkt
  2. Arsenal 18 pkt
  3. Tottenham 16 pkt(…)

13. Newcastle 8 pkt(…)

18. Stoke City 2 pkt

19. Aston Villa 2 pkt

20. West Bromwich Albion 2 pkt

 

Piłkarz Miesiąca: Bafetimbi Gomis(Swansea/Francja)

Młody Piłkarz Miesiąca: Anthony Martial(Manchester United/Francja)

Bramka Miesiąca: Eden Hazard(Chelsea/Belgia) – w meczu przeciwko Newcastle :D

Menadżer Miesiąca: Claudio Ranieri(Leicester City/Włochy)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...