Skocz do zawartości

Teczki CMF


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z SZk. To, że AdR przypominał o przyczynach swojego odejścia to nie kwestia budowy jakiegoś mitu założycielskiego, lecz efekt jego charakteru (co rozumiem i czego w żaden sposób potępiać nie zamierzam). W pewnym momencie CMF przestało być dla CMRev interesujące z biznesowego punktu widzenia, to zdecydował się na odejście, które IMO nastąpiłoby tak czy owak w pewnym momencie. Czy do puczu by doszło, czy też nie.

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze przeceniasz pozycje decyzyjna De Rapha na CM Rev - oredownikiem kierunku biznesowo-nieforumowego byl zawsze Speed, zas sposob, w jaki rozwinela sie strona, wskazuje na to, ze to jego koncepcje zostaly zrealizowane. I w sumie rozumiem te logike - ze scenowego tramwaju wysiadamy na przystanku Garaz z Beemka. Fajnie jest wspominac podchody i wojenki miedzy podworkami, ale jak sie jest na tyle dobrym, zeby wyjechac z miasta, to sie wyjezdza, a sentymenty schodza na dalszy plan. Oczywiscie nie twierdze, ze motywacja "wyrzucili mnie z bandy, ale ja im jeszcze pokaze" nie ma zastosowania, ale tu chyle glowe bardziej przed kims, kto potrafi to dostrzec i wykorzystac.

 

Mitu zalozycielskiego De Rapha nie neguje, ale rozpatrywalbym go raczej w kategoriach psychologicznych, nie politycznych. Ktos, kto promowal swoje dokonania muzyczne na facebookowym profilu CM Rev (sic! poezja spiewana obok taksy do Realu czy talentu do Chelsea), zalsuguje raczej na rozpatrywanie bardziej jako egocentryczna jednostka domagajaca sie uwagi anizeli reprezentant strony, skupiony na jej dobru i spojnosci.

 

Zauwaz tez, ze mit ten okazal sie calkowicie nieskuteczny - De Raph po jakims czasie sam zalozyl temat banity z sugestia, zeby spolecznosc znow dala mu moda, ale w argument, ze sie zmienil i cos przemyslal, nikt nie uwierzyl na tyle, zeby to powaznie rozwazac, a argument scenowy, o ile w ogole padl, nie mial racji bytu z uwagi na rzeczona obecnosc ludzi z CM Rev w MT. Przez mgle pamietam, ze mialem wtedy raczej poczucie obserwowania czlowieka, ktoremu swiat odjechal, ktory mysli, ze cos jeszcze znaczy, podczas gdy nikt by go wtedy nie rozpoznal na ulicy...

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, nigdzie nie twierdzę, że to jakiś najważniejszy powód późniejszego rozwodu. Wydaje mi się, że wszystko to, co tu piszecie wynika właśnie z niezrozumienia tego, co napisałem: flejm adeerowy jest najważniejszy dlatego, że miał określone (imho) skutki w funkcjonowaniu CMF, najważniejsze ze wszystkich, które forum przeżyło. Jasne, że ważniejsze tu jest ogólne dążenie do tego całego netu 2.0 który wymuszał na CMRev większą interakcyjność (inna sprawa, czy długofalowo przysłużyło się to serwisowi, który od dłuższego czasu jest w stagnacji), ale nie niedoceniałbym tego syndromu odrzucenia u ADR (i nie niedoceniałbym jego wpływu na Speeda, pamiętaj, że ja też kiedyś znajdowałem się w CMRev, dużo wcześniej od Ciebie). IMHO gdyby ADR nadal był w MT (i miał swoją bardzo silną pozycję), to zdecydowanie starałby się, by forum zostało scalone z CMRev, w jakiejkolwiek formie która byłaby możliwa. Gdy CMRev dojrzało do pomysłu stworzenia własnego forum, to w ścisłym kierownictwie serwisu nie było już nikogo, komu zależałoby na zachowaniu status quo/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja jeszcze dorzucę kamyczek do kwestii technicznej opieki Icona nad forum, tworzenia atmosfery, że to wiedza tajemna i właściwie nikt poza nim nie potrafi tego zrobić.

 

 

W dniu 16 grudnia 2008 został wprowadzony całkowicie nowy system zdejmowania ostrzeżeń. Poniżej postaram się dokładnie wytłumaczyć co zostało zmienione. - wprowadziłem system automatycznego odejmowania poziomu ostrzeżenia po 21 dniach od otrzymania warna. Użytkownik będzie otrzymywał w kartotece ostrzeżeń automatycznie wysyłany z mojego konta komunikat "Auto Warn Level Reduce" a poziom ostrzeżenia zmniejszy się o 1. - automatyka systemu uruchamia się każdego dnia o godzinie 5:00 rano i wtedy zostaje przeliczona wartość ostrzeżenia - wszystkie ostrzeżenia, które zostały przyznane przed 16 grudnia powinny zostać zdjęte na starych zasadach czyli poprzez wysłanie PW do moderatora ale nie prędzej niż po 6 stycznia 2009. To ze względu na dość skomplikowaną strukturę moda, którego napisałem a który nie uwzględnia funkcji wstecznych przed 16 grudnia. Jeżeli uda mi się udoskonalić ten mod to może ostrzeżenia zostaną zdjęte automatycznie w późniejszym terminie. W tym momencie tylko część starych ostrzeżeń została zdjęta - nie rozgryzłem jeszcze wszystkich funkcji

 

A tymczasem zarówno mod "Auto Warn Level Reduce", jak i jego następca, "Auto Decrease Warning" są autorstwa Michaela Johna z devfuse.com, a ich wgranie to kilka kliknięć w Panelu Administracyjnym no i oczywiście konfiguracja (co wyśledziłem niedawno przeglądając opcje w panelu).

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...