Skocz do zawartości

Teczki CMF


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Przekraczamy półmetek! I to mocno, bo dzisiejszy temat jest absolutnie największym z tych, które zostaną tu opublikowane. Gwoli ścisłości: ten i następny z prezentowanych tu tematów Icon nie przeniósł do Śmietnika, tylko po prostu do adminowni, gdzie leżały trochę zapomniane na samym dole aż do dziś. Jaką metodologią kierował się przy wyborze Administracja/Śmietnik, tego niestety nie wiemy (jak dowiecie się za jakiś tydzień, w drugim z tych tematów on się nawet nie udzielał i w ogóle go nie dotyczył).

Nasi kochani userzy i ich "wpadki" na forum jest sklejką bardzo wielu postów i topiców. Przewijają się pojedynczy harcownicy, są też większe starcia, w tym ikoniczna już na tym forum konfrontacja na odległym, serbskim froncie. Pierwszy raz chyba wspomniani są tu "akolici", przypomina się o najpopularniejszych urodzinach na CMF, a Vami przekonuje że choć ewoluuje, to jednak zawsze chciał umierać stojąc.

Odnośnik do komentarza

Dziś przedostatnia już odsłona teczek. Wyjątkowo prezentujemy dwa tematy z uwagi na ich mikrą objętość. Topic Debiutant roku - nominacje odtajniamy jedynie z obowiązku, z jakiego względu bowiem został umieszczony w Śmietniku... nie mamy zielonego pojęcia. Z kolei Patriotyczny odłam kibicowskiego ;) jest już bardziej gorący; co najciekawsze zaś: nie ma w nim śladu Icona. Temat ten jest oczywiście wyimkiem z tematu kibicowskiego, jednego z najbardziej flejmogennych tematów CMF (choć w tym wulkanie lawa już jakby okrzepła).

A przed nami jeszcze jeden odcinek naszego cyklu, zgodnie z zapowiedzią najprawdopodobniej temat będący Ojcem Wszystkich Wojen CMF III Ery upubliczniony zostanie 1 stycznia, na początek miniobchodów naszego piętnastolecia.

Odnośnik do komentarza

Troszkę poczytałem i brakuje tutaj Icona jako człowieka, bo oczywiście trudno tęsknić za nim jako moderatorem. Swoją drogą ciekawe jak mu się wiedzie - mam nadzieję, że dobrze. Może kiedyś wróci jako zwykły forumowicz, a nie ktoś mający jakąkolwiek wiedzę. Gdyby był w formie wprowadziłoby pewne ożywienie. Wiem, że niektórzy z Was się z nim przyjaźnią? Macie kontakt? Wszystko u niego w porządku?

Odnośnik do komentarza

Ahhh, faktycznie Mauro, były takie arty w prasie, czyli złapałeś mnie na moim optymizmie. Przejechałem z facetem trochę autem na zlot i przypomniało mi się, że był zupełnie pozytywną i towarzyską osobą. Może jeszcze kiedyś tutaj zawita :-) Ma taką możliwość czy jest zbanowany?

Odnośnik do komentarza

Nasza ostatnia teczka przedstawia topic, który wielu pamiętających go użytkowników uznaje być może za największy flamewar CMF. To nie jest do końca prawda. Co było pierwsze - jajko czy kura? (mam niejasne przekonanie, że pierwotnie miał nieco mniej wyszukaną nazwę: "Icon, pojebało cię?", choć mogę się mylić) to nie była najważniejsza wojna naszego forum. Za taką uważam temat z ankietą na temat usunięcia ADRa z ModTeamu, bo stał się on niezabliźnioną, zaognioną raną która w efekcie doprowadziła do Wielkiej Schizmy i nieodwracalnego niestety (przynajmniej do dziś) rozwodu między CMRev a CMF (i śmierci marzenia o wspólnej płaszczyźnie dyskusyjnej, która 15 lat temu dała początek naszemu forum). Tej konfrontacji niestety Wam nie zaprezentujemy, gdyż uległa anihilacji podczas kataklizmu uśmiercającego forum II Ery...

Ale temat Pereza nie ustępuje mu jakoś radykalnie mocno. Nie popłynęła tym razem krew, nie posypały się bany ani demonstracyjne ucieczki. Zasieki, które wtedy postawiono pozornie nie okazały się trwałe, bo przecież jakiś czas później arcyherezjarcha Perez znalazł się na jakiś czas w ModTeamie Icona... Ale w istocie już toczyły się pierwsze kamienie które uruchomią lawinę. Pozycja Icona na CMF, pozornie nienaruszona, nigdy już nie była tak silna jak wcześniej. Coraz częściej potrzebował jakiejś legitymacji dla swych działań, czego dowodem było wprowadzenie najpierw systemu forumowych konsultacji przy okazji uzupełniania składu MT, a później elekcyjności tej administracyjnej kopuły CMF. Nigdy wcześniej nie było tak silnej antyiconowej rebelii i Icon wyciągnął z tego wnioski. Wnioski, które przywróciły mu stabilizację władzy, lecz później, dużo później, doprowadziły do jego nagłej katastrofy.

 

 

 

 

 

My name is Ozymandias, king of kings:

Look on my works, ye Mighty, and despair!

Odnośnik do komentarza

Feanor, nie wydaje mi się, żeby konflikt ADR-CMF miał związek z rozstaniem CM Rev z CMF. O ile mnie pamięć nie myli, to jeszcze dobry szmat czasu temat CM Rev wisiał na forum i link do forum na CM Rev. Dopiero gdy dział "Sufler" zamienił się oficjalnie w dział "Forum" i zastąpił link do CMF, to szybko zapadła decyzja (zresztą chyba ze strony Icona) o zamknięciu tematu CM Rev na CMF i to zakończyło wielkie scenowe porozumienie ponad podziałami ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak. Dlatego napisałem o niezabliźnionej, ropiejącej ranie - to znaczy, że rozwód był później. Tyle, że moim zdaniem to wyrzucenie de Rapha z Mod Teamu oznaczało początek tej drogi, ostatecznie już zepsuło krew między CMRev a CMF. To był imho początek procesu, nie sam rozwód... ale z wszystkich motyli, które uruchomiły później tsunami, ten miał szczególnie duże skrzydła.

Odnośnik do komentarza

Czuje, ze czytam historyka. :)

 

Ja bym jednak tych spraw w ogole nie laczyl - o ile dobrze pamietam, po aferze De Rapha do MT weszlo trzech ludzi zwiazanych wowczas z CM Rev: ja, Wujek i luzno laczony z serwisem Gabe. Na logike lepiej jest miec trzech modow niz jednego, i to, delikatnie mowiac, malo lubianego... Po prostu przy pewnej skali rozwoju spolecznosc CMF stala sie dla CM Rev marginalnym rynkiem, ot, cala filozofia.

Odnośnik do komentarza

Czuje, ze czytam historyka. :)

 

Ja bym jednak tych spraw w ogole nie laczyl - o ile dobrze pamietam, po aferze De Rapha do MT weszlo trzech ludzi zwiazanych wowczas z CM Rev: ja, Wujek i luzno laczony z serwisem Gabe. Na logike lepiej jest miec trzech modow niz jednego, i to, delikatnie mowiac, malo lubianego... Po prostu przy pewnej skali rozwoju spolecznosc CMF stala sie dla CM Rev marginalnym rynkiem, ot, cala filozofia.

Myślę, że nie masz racji. I to nie jest moje odczucie, mam poważną poszlakę, która na to wskazuje: ADR nigdy nie zapomniał o upokorzeniu, choć zrazu pozycja CMF była po prostu zbyt silna, by od razu z forum zerwać. Zauważ jednak, że w ciągu następnych lat ADR przy okazji swych rzadkich i okazjonalnych tu powrotów ciągle przypominał o swoim upadku (nie tylko w temacie Pereza, no przecież on z bycia banitą na forum zrobił ważną część swego mitu założycielskiego). W związku z czym decyzja o późniejszej secesji przyszła ADeeRowi zdecydowanie łatwiej.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...