Skocz do zawartości

Minikomputery, czyli Raspberry Pi oraz inne


Gabe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moja przygoda z malina chyba sie konczy. Po reinstalacji do nowego openelec z kodi, malina z powodu, najprawdopodobniej, niedoboru pradu, odcina mi wifi i nic nie moge zainstalowac. Co chwila wywala bledy. Niby da sie to jakos obejsc, ale jest sporo grzebania i chyba juz mi sie nie chce kombinowac. I tak stracilem na to caly zeszly weekend.

 

Zastanawiam sie nad xiami mi box 4k. Ktos posiada? Tam da sie bawic w instalowanie repozytoriow i dodatkow? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Scorpio napisał:

Zastanawiam sie nad xiami mi box 4k. Ktos posiada? Tam da sie bawic w instalowanie repozytoriow i dodatkow? 

 

Ja posiadam, instalujesz kodi i wszystko działa ;) 

 

Poza tym niektóre rzeczy działają z aplikacji natywnych - WP Pilot, wszelkie VODy typu Ipla, TVN Player, TVP VOD, nie wspominając o Netfliksie czy HBO, czy nawet Spotify. A dodatkowo masz wbudowanego chromecasta, tzn że na co nie znajdziesz wtyczki, możesz sobie z laptopa rzucić na telewizor.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam aktualizację do 8.0. Używam od dwóch miesięcy bodajże codziennie  i nie mam na co narzekać. Co prawda musiałem wejść w tryb developera, żeby przełączyć jedną opcję (wyczytałem tutorial na google), bo się czasem dźwięk rozjeżdżał z obrazem, ale od tego czasu nic nie robiłem. Płynnie jak na kompie, a i kodi chodzi lepiej, ale ja miałem starą generację PI.

 

Sama PI też po postawieniu Raspbiana działa jak złoto jako serwer plików i torrentbox.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Po pół roku zbierania kurzu postanowiłem reanimować moje Pi - przestało działać po tym, jak padła mi stara kieszeń, a nową popsułem jak montowałem dysk :roll:

 

Po przejściowych trudnościach, gdzie prawie już pogrzebałem malinkę, ale okazało się, że to tylko ładowarka padła, a sama Pi działa jak zawsze, próbowałem podłączyć nową kieszeń - i tu pojawiają się jakieś problemy: konsola ssh zawiesza mi się, po czym rozłącza połączenie z broken pipe. Po ponownym połączeniu przez ssh df -h nie pokazuje mi nowego dysku. :/

 

Kieszeń na pewno działa - na laptopie montuje się i pokazuje zawartość. Obawiam się, że kupiłem model, który część zasilania bierze z USB, stąd problemy z rozbujaniem dysku. Jak rozumiem tylko usb hub z oddzielnym ładowaniem mnie ratuje?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.02.2020 o 19:37, Gabe napisał:

Po pół roku zbierania kurzu postanowiłem reanimować moje Pi - przestało działać po tym, jak padła mi stara kieszeń, a nową popsułem jak montowałem dysk :roll:

 

Po przejściowych trudnościach, gdzie prawie już pogrzebałem malinkę, ale okazało się, że to tylko ładowarka padła, a sama Pi działa jak zawsze, próbowałem podłączyć nową kieszeń - i tu pojawiają się jakieś problemy: konsola ssh zawiesza mi się, po czym rozłącza połączenie z broken pipe. Po ponownym połączeniu przez ssh df -h nie pokazuje mi nowego dysku. :/

 

Kieszeń na pewno działa - na laptopie montuje się i pokazuje zawartość. Obawiam się, że kupiłem model, który część zasilania bierze z USB, stąd problemy z rozbujaniem dysku. Jak rozumiem tylko usb hub z oddzielnym ładowaniem mnie ratuje?

 

IT'S ALIVE!

 

W końcu. Po dwóch hubach USB (pierwszy za słaby prąd, pójdzie na zasilanie do repeatera wifi, ale wyzłościłem się co moje), drugi kupiłem 2A. I jak dysk ruszył... to nie mogłem zalogować się przez SSH. Już miałem pogrzebać malinkę, ale się okazuje że ona nie taka pierwsza do umierania: po wymianie kabla USB od ładowarki ruszyła, szybka konfiguracja dysku I transmission I działa.

 

Tylko co teraz, jak wszystkie rozgrywki wstrzymane? :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...