Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Takie małe pytanko... ale czy istnieje coś takiego jak w poprzednich wersjach, w podpowiedziach asystenta -> raport o zespole, i wyświetla najlepszy jego skład oraz brakujące ewentualne ogniwa, jak i kim je zastąpić? Oczywiście jest coś w stylu, kto jest najlepszy na danej pozycji, ale chciałbym wiedzieć, gdzie ewentualnie są największe braki. Oczywiście może i większość mało się tym sugeruje, ale jak dla mnie, czasem nawet przydatny aspekt.

Odnośnik do komentarza

Tak apropo to dostał już ktoś swój zamówiony egzemplarz?

 

Mam też pytanie czy mieliście problemy z opłaceniem preorderu? Ja we wtorek emailowo musiałem się upomnieć o wiadomość z danymi do zaplłaty, która miała przyjść tydzień przed premierą, w zeszłym roku tego problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza

Właśnie otrzymałem nowiutkiego FMa w pre orderze, ale już pojawia się pierwszy problem. Kiedy chce zainstalować grę, kochany steam informuję mnie że nie jest to możliwe, gdyż gra nie miała jeszcze premiery. Czy wie ktoś co począć?

Poczekać na premierę

 

Jestem w podobnej sytuacji... Jaki jest sens sprzedawać przed premiera skoro nie można tej gry zainstalować, ale bzdura! Teraz musze czekać do jutra żeby pograć. Szybko minęła radość po odbiorze gry. :ściana:

Odnośnik do komentarza

I mnie spotkała ta sama sytuacja. Naprawdę nie potrafię zrozumieć, czemu nie pojawiła się chociaż jedna informacja ostrzegająca o tym, że gra możliwa będzie do zainstalowania dopiero w dniu premiery. Ciekawe czy można będzie uruchomić grę tuż po północy, no i czy to będzie północ czasu polskiego, czy tego który obowiązuje w G.B. Pozostaje czekanie i frustracja.

Odnośnik do komentarza

w tej wersji to niemożliwe

Właśnie to czytam i jestem zszokowany! W wymaganiach gry nie ma słowy o internecie, na stronie SI jest tylko na dole napisane, że net jest dostępny!

Czyli rozumiem, że jak pojadę na wieś to już sobie w FM nie pogram bo nie mam neta, tak samo jak prąd odłączą, bo co z tego jak laptop ma baterie skoro ruter nie chodzi!

Chyba, że zdanie "Requires Internet connection to install" można przetłumaczyć dosłownie, że Steam (jakoś nie lubię tego "systemu" i uważam, że jest on niewygodny i kłopotliwy) jest potrzebny tylko do instalacji?

 

P.S. zachęcanie klienta tym, że zagra dzień przed premierą w tej sytuacji to "brudny marketing". Swoją drogą mieszkam w Poznaniu i jeszcze czekam na kuriera.

Odnośnik do komentarza

w tej wersji to niemożliwe

Właśnie to czytam i jestem zszokowany! W wymaganiach gry nie ma słowy o internecie, na stronie SI jest tylko na dole napisane, że net jest dostępny!

Czyli rozumiem, że jak pojadę na wieś to już sobie w FM nie pogram bo nie mam neta, tak samo jak prąd odłączą, bo co z tego jak laptop ma baterie skoro ruter nie chodzi!

Chyba, że zdanie "Requires Internet connection to install" można przetłumaczyć dosłownie, że Steam (jakoś nie lubię tego "systemu" i uważam, że jest on niewygodny i kłopotliwy) jest potrzebny tylko do instalacji?

 

P.S. zachęcanie klienta tym, że zagra dzień przed premierą w tej sytuacji to "brudny marketing". Swoją drogą mieszkam w Poznaniu i jeszcze czekam na kuriera.

 

Aktywujesz tylko przez neta, potem możesz już grać offline :)

Tak było już z FM-em 09.

Odnośnik do komentarza
każdy zakupiony egzemplarz wersji pudełkowej FM-a 2012 będzie musiał zostać zarejestrowany oraz aktywowany za pomocą platformy Steam.

Fakt, moje nie doczytanie, za które przepraszam. Tylko nie do końca wiem jak mam to rozumieć, bo w poprzednich FM (od 2009 roku mam każdą ORYGINALNĄ edycję) ta rejestracja była, ale nie musiałem instalować Steam'u. Wtedy z tego co kojarzę była jakaś rejestracja przez neta, ale nie przez tę platformę.

 

Co do czekania: osobiście mógłbym poczekać nawet do soboty czy poniedziałku, ale jako że miałem marketing na studiach, uczyłem się o reklamie i prawach konsumenta, to twierdzę, że jest to lekkie "nakręcanie" klientów. W preorderze z przesyłką zapłaciłem bodajże 7-8 zł mniej. Nie jest to dla mnie duży koszt, także nie sprawiłoby mi problemu iść sobie do jakiegoś Media Marktu czy Empiku w weekend aby kupić sobie grę. Różnica jest taka, że w preorderze kupujemy bezpośrednio od producenta, który na nas dodatkowo zarobił, bo gra kosztuje 110 zł, a w sklepie będzie za 129. Różnica to 19 zł - biorąc pod uwagę, że sklep dolicza marżę (nie małą) to producent (w naszym przypadku raczej wydawca) zyskuje preorderze.

 

Przepraszam, że zszedłem trochę z tematu czysto FM'owego, ale chciałem tylko to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza

Ale zapewne i to prędzej czy później obejdą. Swoją drogą jestem ciekaw czy sprzedając FM za np. 50zł, SI nie zwiększyłoby wystarczająco ilości sprzedanych egzemplarzy, na tyle by się im to opłacało.

 

A piratów nie ma z dwóch powodów: po pierwsze trzeba grę przez neta zarejestrować, a jest to możliwe po północy; po drugie, może "piraci" tak jak ja jeszcze nie otrzymali swojego pre-rdera, z czego jestem bardzo niezadowolony, bo w końcu z tą myślą korzystałem z tej opcji zakupu. Co gorsza nie można nawet określić do końca czyja to wina, czy DPD czy inmudo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...