Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

M8_PL, popieram zdanie w kwestii aktualizacji, świetna sprawa, bo pierwszy raz nie muszę śledzić doniesień nt. planowanych patchów, pamiętać o tym, że jakaś aktualizacja jest do pobrania, szukać linków itp. Tylko pytanie co się stanie gdy wyjdzie patch uniemożliwiający kontynuację rozgrywki na starym save? Bez uprzedzenia się zainstaluje? Mam nadzieję, że takiej niespodzianki SI nam nie sprawi za pomocą Steamowego automatu.

 

Możesz ustawić żeby się produkt automagicznie nie aktualizował, Ponieważ np takie łatki jak sega wypuszczała do Empire Total War własnie robiły takie cuda że save nie działały, a jak pamiętamy historię z FM-em najczęsciej było tak że aby nowe ,poprawki updaty do fma zadziałały należalo zaczynać grę od początku (powodzenia z aktualizacjami co tydzień ;)

Steam to tylko jedna z platform , jest jeszcze impulse, sławny nowy Orgin z EA który jest poroniony, a o zabezpieczeniach gier z połączeniem nonstop netem mogą coś powiedzieć ludzie testujący D3, gdzie przy resecie modemu neo wywalało z gry :)

i M8_Pl to że gra nie jest zapaczowana to nie oznacza że nie można w nią grać, tak było zawsze

Odnośnik do komentarza

Wszystko pięknie fajnie, i nawet mi się to podoba, ale zakładasz że coś się robi z niczego. Nie chcę wyjść na ekologicznego oszołoma, ale naszej planety nie stać na to żeby wszystkie surowce zużyć na wyrabianie nowych kostek ramu, bo te wyprodukowane są wyrzucane po 6 miesiącach używania :)

tak, dlatego w cywilizowanych krajach "stary" (roczny) komputer oddaje się do punktu recyklingowego, np. na wyspie Jersey takie komputery rozbierają na części pierwsze więźniowie, a następnie te elementy wracają w jakiś sposób do obiegu. Nie wiem ile róznych metali udaje się w ten sposób odzyskać, ale coś tam na pewno.

 

Yhym, a potem trafiają tutaj - http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/7543489.stm

Odnośnik do komentarza

Tak czytam tę dyskusję i wpadłem na niesamowity pomysł! Wiem jak w 100% wyeliminować piractwo. Jest to sposób nie do obejścia. Poprostu niech SI (i inni producenci) nie tworzą gier!!! Nie ma gier, nie ma czego kopiować. Pirat nie skopiuje, informatyk nie straci.

 

A tak na poważnie, to piraci byli, są i będą zawsze, w mniejszym lub większym stopniu. Na to się nic nie poradzi.

A jak Wy myślicie, kto hakuje gry? m. in. osoby co je tworzą. A dla czego? Sami wiedzą ile gra jest warta, ile powinna kosztować, a zamiast sami kupić oryginał, wolą dołożyć sobie do nowego merca, a przy okazji zarobić kilka groszy za puszczenie gry w świat.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Pewnie będę częściej gościł w tym temacie, bo grając w FM 2012 nie brakuje mi pytań :) Pierwsze, co chciałbym powiedzieć to tyle, że jako wieloletni fan serii jestem może trochę rozczarowany odnośnie najnowszej odsłony, chociaż może zmienię jeszcze swoje zdanie. Steam to dla mnie nowość, ale powoli się przyzwyczaiłem, nawet fajnie, że wszystko sam aktualizuje i jestem dzięki temu na czasie ;)

 

Zacząłem od gry Legią, chociaż trudno prowadzi mi się ulubioną drużynę, bo chyba za bardzo próbuję ją odwzorować, taką jaką jest w rzeczywistości, zamiast skupić się na wyborze swojej własnej formacji i składu, ale nieważne, bo staram się to zmieniać.

 

Pierwsze moje pytanie dotyczy budżetu płacowego. Klub przeznaczył na ten cel około 4,7mln euro, w chwili przejęcia przeze mnie klubu piłkarze+sztab zarabiali łącznie 3,5mln euro. Zapas więc dość duży, a mimo to kiedy próbowałem pozyskać wystawionego na listę transferową Rogera (nota bene za 26 tysięcy euro), mogłem mu zaoferować jedynie coś około 220 tysięcy euro rocznie (najlepiej zarabiający w klubie Ljuboja dostaje 500 tysięcy). Nie wymagam, aby móc zaproponować piłkarzowi milion euro, ale czy to normalne i ewentualnie od czego to zależy? W FM 2011 w podobnej sytuacji mógłbym zaproponować znacznie lepsze warunki.

 

Druga sprawa, terminarz spotkań ligowych. Rok 2011 kończyłem bodajże z 20 meczami na koncie (myślałem, że chodzi o rok ME, ale w rzeczywistości ten rok ligowcy skończą na 17. kolejce), a co dziwniejsze Śląsk Wrocław, który grał w Lidze Europy przez pewien moment miał do mnie chyba 5 czy 6 meczów zaległych, które odrabiał później w nietypowych datach, w których normalni ludzie spędzają Święta Bożego Narodzenia i witają Nowy Rok. Nie wiem, czy każdy z Was ma ten problem, ale dla mnie słabo to świadczy o realizmie.

 

A jeśli już o realizmie w FM 2012 to ciekawa sytuacja miała miejsce w letnim okienku transferowym 2012, już po rozegraniu jednego sezonu. Dostałem ofertę na 2,5mln euro za Kuciaka, więc postanowiłem rozejrzeć się za następcą (Kuciak bronił nieźle, ale nie rewelacyjnie). Z Załuską nie udało mi się porozumieć, gdyż znowu mimo dostępnego budżetu płacowego mogłem mu zaoferować nieco ponad 200 tysięcy euro, ale zupełnie nieoczekiwanie zauważyłem na wolnym transferze Kuszczaka, który podpisał ze mną kontrakt do 2016 roku i będzie zarabiał 190 tysięcy euro. To jest realizm?

 

Na razie to tyle ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Mam dwa problemy z naszym fm. Pierwszy, to że w zakładce "atrybuty zawodnika" w tym miejscu gdzie jest opisane-preferowana noga zawodnika mam puste pole ( chyba gdzies o tym czytałem ale jakos nie pamiętam) , drugi natomiast dotyczy mojego sztabu szkoleniowego... Zatrudniłem kilku trenerow do pierwszej drużyny, tak abym miał przynajmniej po cztery gwiazdki 9 wiadomo o co chodzi ), i wszystko bylo ok jakos pare tygoni w fm:) a tu nagle wszyscy Ci których zatrudniłem są jako trenerzy juniorów, i te gwiazdki szlak trafił ( na chwile obecna, bede musiał zatrudnic kolejnych trenerów.. Stało sie to w drugim sezonie gram Malaga LaLiga...

 

Jest na to jakaś rada?? Z góry dziekuje

 

 

 

No do jasnej cholery,,,jeszcze chciałem teraz zagrac Fm to mi steam napisal ze gra niedostepna spubój później....nie wytrzymam zaraz

Odnośnik do komentarza

Nuhi masz 1.2 euro zapasu. 220 tys. rocznie to jest 1/6 tego zapasu, do tego dolicz jeszcze premie i dla Perejro i dla reszty zawodników. To jest pewnego rodzaju zabezpieczenie gry prze nierozwagą gracza, żebyś se długów nie robił. Pozatym, w rzeczywistości też tak jest, że kluby nie chcą dawać 2-3 zawodnikom większej kasy bo inni będą się domagać tego samego. Co do Kuszczaka to się nie dziwię na wysokość kontraktu, bo chłopak może być zdesperowany brakiem gry ;P bardziej mnie dziwi, że nie podpisał kontraktu z jakąś trochę gorszą drużyną z Premiership.

Odnośnik do komentarza

Nuhi masz 1.2 euro zapasu. 220 tys. rocznie to jest 1/6 tego zapasu, do tego dolicz jeszcze premie i dla Perejro i dla reszty zawodników. To jest pewnego rodzaju zabezpieczenie gry prze nierozwagą gracza, żebyś se długów nie robił. Pozatym, w rzeczywistości też tak jest, że kluby nie chcą dawać 2-3 zawodnikom większej kasy bo inni będą się domagać tego samego. Co do Kuszczaka to się nie dziwię na wysokość kontraktu, bo chłopak może być zdesperowany brakiem gry ;P bardziej mnie dziwi, że nie podpisał kontraktu z jakąś trochę gorszą drużyną z Premiership.

 

Zaproponowałem Kuszczakowi kontrakt bez wiary w powodzenie. To ja miałem zaproponować warunki, więc rzuciłem te 190 tysięcy i dwuletni kontrakt, agent zmienił tylko długość kontraktu i dodał premie. Nie ma możliwości, żeby wydarzyło się coś takiego w rzeczywistości ;) Dodam jeszcze, że była to jakoś połowa sierpnia i nikt o Kuszczaka nie rywalizował. Były bramkarz Manchesteru United w wieku zaledwie 30 lat (w FM kadrowicz Polski na Euro), z kartą na ręku to jest łakomy kąsek dla słabszych klubów Premiership lub klubów Championship. Zresztą, nie ma wątpliwości, że choćby nie wiem jak był zdesperowany to do Legii by nie przeszedł, bo miałby dziesiątki lepszych propozycji (nie tylko pod kątem finansowym). Mniejsza o to ;)

 

Jeśli chodzi o ten budżet płacowy to jest jeszcze jeden aspekt. Asystent w wyszukiwarce wyklucza nierealistyczne transfery. W praktyce nie ma możliwości pozyskania większości piłkarzy z tej przefiltrowanej już listy właśnie przez wspomniane 200-220 tysięcy, które mogę zaoferować. Rozumiem, że to zależy trochę od kompetencji asystenta?

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie że to gra, tutaj w pełni realizmu nigdy nie doświadczysz, w FM11 też spokojnie można było Kuszczaka do Polskiej ligi ściągnąć, baaa ja nawet do Lecha sprowadziłem Beckhama co prawda miał 38 już lat ale udało się ...

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie że to gra, tutaj w pełni realizmu nigdy nie doświadczysz, w FM11 też spokojnie można było Kuszczaka do Polskiej ligi ściągnąć, baaa ja nawet do Lecha sprowadziłem Beckhama co prawda miał 38 już lat ale udało się ...

 

To fakt, ale może to i lepiej, że można czasem takie transfery przeprowadzić ;) Niemniej jednak ta sprawa z budżetem płacowym mnie nie przekonuje i nie podoba mi się.

 

A jak u Was jest z terminarzem? Też są takie jaja?

Odnośnik do komentarza

Coś ten steam wariuje, bo mi wyskoczył ten sam komunikat.. W bibliotece nie mam takiej zakładki a zmiana nazwy pliku również nie pomaga

 

Brawo, chcieli utrudnić życie piratom a póki co to więcej problemów mają z tym uczciwi gracze, podczas gdy mój współlokator ściągnął dziś wersję piracką i śmiga mu normalnie.. Ehh nie ma sprawiedliwości na tym świecie..

Odnośnik do komentarza

Dziś zacząłem karierę w Barcelonie B. Na początek dostałem okrągła sumkę 0 Ł na transfery więc zacząłem ściągać graczy za free oraz z tryoutów. W pewnym momencie dostałem 1.5 mln Ł na transfery (yeah :), jednak nie mogę ich wydać. Jak chcę złożyć ofertę kupna to nie mogę jej zatwierdzić... Czy Barca B ma jakieś embargo na zakupy? :|

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie że to gra, tutaj w pełni realizmu nigdy nie doświadczysz, w FM11 też spokojnie można było Kuszczaka do Polskiej ligi ściągnąć, baaa ja nawet do Lecha sprowadziłem Beckhama co prawda miał 38 już lat ale udało się ...

 

To fakt, ale może to i lepiej, że można czasem takie transfery przeprowadzić ;) Niemniej jednak ta sprawa z budżetem płacowym mnie nie przekonuje i nie podoba mi się.

 

A jak u Was jest z terminarzem? Też są takie jaja?

 

A co do ciekawszych transferów, to do mojej Lechii pozyskałem Mateja Kezmana :], szkoda że Jurek Dudek nie chce przyjść, choć nie wiem z czego bym mu płacił ;]

Odnośnik do komentarza

Chodzi właśnie o to, że jak kliknę PPM i właściwości to nie mam ani opcji aktualizacji itp. Jak wgl sprawdzić moją wersję ?

 

84653904.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po pierwsze obrazki zawsze spojleruj, bo bedzie warn ;)

 

Po drugie klikasz w skrót a powinieneś wejsć w STEAM-> BIBLIOTEKA i tam na FOOTBALL MANAGER 2012 kliknąć prawym -> właściwości.

 

Klikam właśnie w bibliotece...

Odnośnik do komentarza

Ze spraw ważniejszych. Dostajecie raport od scouta o następnym rywalu? U mnie się to nie zdarza :-k

Ja też nie i trochę mnie to wkurza. Mam w swoim amatorskim klubiku tylko jednego scouta i nie zrezygnuje z przeczesywania przez niego regionu, ale też chciałbym dostawać raporty (ustawiłem mu takie w zadaniach) a tutaj cisza. Ktoś już może to rozwiązał/wie o co biega?

Odnośnik do komentarza

 

A co do ciekawszych transferów, to do mojej Lechii pozyskałem Mateja Kezmana :], szkoda że Jurek Dudek nie chce przyjść, choć nie wiem z czego bym mu płacił ;]

 

W 2 lub 3 sezonie Dudka udało mi się sprowadzić do Lecha. Udało mi się też wyciągnąć regena z Metz za 700k euro obecnie w Lechu kosztuje 13 mln euro i biją się o niego Reale i tego typu kluby a mimo to podpisał ze mną kontrakt. Przez 7 sezonów cieszy mnie to najbardziej że mogę przechować piłkarzy i się nie rzucają po sezonie że Lech to za mały klub. Także w zasadzie nie sprzedałem nikogo jeśli nie chciałem. Cieszy mnie też że nowi juniorzy nie są już statystami w polskich klubach.Jeden 16 latek co się u mnie pojawił kosztuje już 5 mln euro po 4 latach gry w składzie. W pozostałych Polskich klubach sporo młodziaków gra , którzy mają fajne statsy.

Edytowane przez Dudek
Piramidka. Cytuj tylko post, na który odpowiadasz, a nie całą dyskusję.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...