Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mandeel co w tym dziwnego? Co prawda Eurosport 2 pokazuje poniedziałkowy mecz Ekstraklasy, ale może posłali jakiegoś wysłannika na Twój mecz, żeby mieć wywiad trenera Górnika Wałbrzych do EurosportNews :P A jak brak odpowiedzi na Twoje pytanie, to widocznie nikt nic nie wie w tym temacie.

 

Meteoryt: klub->siedziba zarządu

 

Damonir24: co za problem, grasz na 2 baty, selekcjonera wysyłaj na urlop, szczególnie jak prowadzi rep. Polski, bo jak dotąd nasi ostatni selekcjonerzy i tak nic lepszego w przerwach między meczami nic nie robią :P

Odnośnik do komentarza
ta gra to kopia FMa 11 z nowym interfejsem, pewnie się pogra, zapewne też spędzi sie nad tym kilkadziesiąt godzin, ale nasuwa się taka konkluzja, ze równie dobrze mógłbym sobie pykać w zeszłoroczną gierkę bo obecna wersja niczym znaczącym się nie rożni od swojej poprzedniczki i swojej ceny warta nie jest. Nie zrozumcie mnie źle, gra wcale słaba nie jest, tylko niczego nowego nie wnosi.

 

Tak się zastanowiłem, i mało jest już rzeczy które można już do tej gry wprowadzić sensownie. Nawet jak są tematy o propozycjach zmian to rzadko trafia się jakiś sensowny pomysł, a jeżeli jest to jest b. trudny do zrealizowania.

Odnośnik do komentarza

@Gietz- a czy za takowy trudny uważasz np. ustawianie taktyki w obronie jak i ataku? tak jak to kiedyś było w CM 01. oczywiście na troszkę bardziej zaawansowanej płaszczyźnie. dla mnie to jest element wiele cenniejszy niż jakieś tam ulepszone konferencje czy raporty.

ale zgodzić się trza iż mało już zostało do wprowadzenia sensownego.

Odnośnik do komentarza

@Gietz- a czy za takowy trudny uważasz np. ustawianie taktyki w obronie jak i ataku? tak jak to kiedyś było w CM 01. oczywiście na troszkę bardziej zaawansowanej płaszczyźnie. dla mnie to jest element wiele cenniejszy niż jakieś tam ulepszone konferencje czy raporty.

ale zgodzić się trza iż mało już zostało do wprowadzenia sensownego.

 

 

Zawsze można zrobić z FM FIfę i wprowadzić np. wybór w kupnie samochodu, albo kolor ścian w biurze. Zawsze jacyś nowi gracze się znajdą :fool:

Odnośnik do komentarza

Stare dobre czasy, ustawianie drużyny w posiadaniu piłki, ustawianie bez piłki.. fajnie, jakby to na nowo zaimplementowali łącząc to jakoś sensownie z obecnymi opcjami.

Ja tak wczoraj sobie grałem i myślałem, czego mi brakuje, to nic konkretnego nie przyszło mi do głowy, poza jednym małym drobiazgiem służącym jedynie połechtaniu ego wirtualnego menagera. Chodzi mi o stan konta czy, ja wiem.. historyczne zarobki:) Generalnie fajnie, ze mamy możliwość negocjacji własnych kontraktów, ale w sumie bardziej opłaca się chyba pracować za najniższą pensję, bo więcej dla zawodników zostanie,a to się mija z rzeczywistością. Mogliby w profilu managera wprowadzić taki bajer jak historyczny dochód czy coś, nawet obok statystyk kariery w poszczególnych klubach, przynajmniej byłoby jakieś odniesienie do rzeczywistości - sukces sportowy i idący za nim sukces finansowy. Nie chodzi mi to o jakąś implementacje simsów rodem z fify managera, kupowanie samochodów, domów, jakieś związki, dzieci itp.. nic z tych rzeczy. Tylko prosta dodatkowa kolumna obok przebiegu kariery z wysokością dochodu osiągniętego w danym klubie :) No, chyba że to już jest, a tego nei znalazłem.

 

edit:

@ukipuki

Akurat swojego posta pisałem w tym samym czasie co Ty i na podobny temat. Fakt, takie opcje są już przekombinowane i odciągają uwagę od tego, na czym manager piłkarski powinien się skupiać, czyli faktycznego zarządzania zespołem. Nie zmienia to jednak faktu, iż chciałbym wiedzieć, mając np rok 2030 i będąc na szczycie, ile zarabiałem 15 lat temu w jakimś małym klubiku, który pozwolił mi się wybić w świat :)

Odnośnik do komentarza

@Gietz- a czy za takowy trudny uważasz np. ustawianie taktyki w obronie jak i ataku? tak jak to kiedyś było w CM 01. oczywiście na troszkę bardziej zaawansowanej płaszczyźnie. dla mnie to jest element wiele cenniejszy niż jakieś tam ulepszone konferencje czy raporty.

ale zgodzić się trza iż mało już zostało do wprowadzenia sensownego.

 

 

Zawsze można zrobić z FM FIfę i wprowadzić np. wybór w kupnie samochodu, albo kolor ścian w biurze. Zawsze jacyś nowi gracze się znajdą :fool:

 

 

o tak!! już widzę Ferrari w moim garażu!! :]

 

macie jakieś dodatki z nowymi ligami godne polecenia? bo uporaniu się fake'm do FM2012 mam zamiar już rozpocząć poważną karierę ;]

Odnośnik do komentarza

Haha, gram drugi sezon Bayernem i spoglądam na wyniki naszej wspaniałej reprezentacji w el. MŚ w Brazylii:

vs Anglia 0:2

vs Ukraina 0:3

vs Czarnogóra 0:2

vs San Marino 0:0

W tabeli San Marino nas wyprzedza, bo ma 2 pkt.

W sumie jakoś te wyniki minie za specjalnie nie dziwią. Stabilność posady Franca: stabilny

Prędzej na Euro doszli do ćwierćfinału :o

Odnośnik do komentarza

Tymczasem, borem i lasem - mamy latke ;P

 

Wersja Fma to juz 12.0.4.233639.

 

Lista zmian:

 

Updates to Football Manager 2012 have been released. The updates will be applied automatically when your Steam client is restarted. The major changes include:

 

Competitions

============

Australia

---------

- Fixed a bug where the game gets stuck when the user is forced to register a youth player who turned into a pro in the Australian A-League.

 

Finland

-------

- Fixed issue with player bans not working correctly in the First Division.

 

General

=======

- Fixed crash when using the "Pick Team For Me" button when all manageable clubs have been taken over by human managers.

- Fixed crash when activating a new division level which has promotion/relegation playoffs with the division above and is made up of regional divisions. (e.g. Third level in Sweden)

- Fixed crash on game startup if a club's loyalty and passion supporter profiles are set to 0 using the editor.

- Game now doesn't allow nations to be deactivated in 2011 before its competitions have finished. This was causing a few problems later in the game.

- Fixed bug where Spanish outfield player could not be given a valid squad number before match if a goalkeeper already had number 25 and number 13 was the only number free.

- Fixed an issue which was affecting AMD/ATI Radeon Cards causing intermittent crashes

 

Match

=====

- Some colour clash fixes.

 

International

=============

- Fixed bug where players currently selected in an U19 team are then deemed to old when the U19 European Championship qualifiers are scheduled.

- Fixed bug where a replacement player could not be called up to a national team that doesn't have a full squad selected.

- The overage players in the squad can now play for U23 team friendlies before the Olympic Games.

 

UI

==

- Twitter and Youtube login now works on Mac OS X 10.5 Leopard.

Odnośnik do komentarza

Każdy, kto podczas gry usuwał ligę Segunda B albo którąś Belgijską i nie ma sejwa sprzed usunięcia, niech lepiej nie kontynuuje rozgrywki. Moja dwuletnia rozgrywka w Brazylii poszła się pieprzyć 6 maja 2012 i każdego z Was to czeka, jeśli którąś z powyższych lig usunęliście, nawet w styczniu 2011 (tak, jeśli usunąłeś ligi w styczniu 2011, to application error dostaniesz 481 dni później, kiedy radośnie pociąłeś półtora sezonu, a gra będzie nie do odratowania.)

Potwierdzone przez Neila Brocka, prawdopodobnie poprawione w 12.0.4.

 

Sakramencko poważny błąd, bo największa 'feature' obecnej edycji zniszczyła mi całą grę i przyjemność z niej, najchętniej bym ją teraz komuś sprzedał.

I na pewno nie będę jedyny, myślę że narzekania posypią się od każdego, kto załadował wszystkie ligi, dostał pracę i pousuwał najniższe.

 

Dramat

 

 

 

- Game now doesn't allow nations to be deactivated in 2011 before its competitions have finished. This was causing a few problems later in the game.

 

oby to było to.

Odnośnik do komentarza

Ja mam na steam i nie robi mi aktualizacji. Jest status skrót - gotowy a nie jak np. CS - gotowa do gry i tam mam właściwości, aktualizacje itp. Jest może osobny plik do patcha tak jak w poprzednich wersjach bo tak to nie zrobie aktualizacji ?

 

A tak bardziej po Polskiemu? ;)

 

Musi sięaktualizować, nie ma innej opcji. To, że coś jest inaczej napisanie nie znaczy, że nic się nie dzieje ;) Jeśli we właściwościach gry masz napisane, że aktualizacje instalują się automatycznie to na pewno patch się ściągnie. Ewentualnie kliknij "sprawdź aktualizacje" i tyle.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to specyfikacja ostatniego okienka, mojej nieumiejętności odnalezienia się w nowym interfejsie, czy czegoś innego, ale jeżeli nie to dużo trudniej jest wyłowić perełki na rynku transferowym. W 2011 już w lecie wywaliłem niemal wszystkich rezerwowych wymieniając ich na porządnych zawodników, a teraz znalazłem tylko jednego i to nie na pozycję największej dziury jaką mam. A jakie są wasze wrażenia? Dodam, że gram Wisłą i mam wielu słabych zawodników (Boguski, Garguła) a nawet lepszych od nich jest ciężko znaleźć.

Czy może to kwestia tego, że mam kilkanaście lig na podglądzie, a tylko cztery grywalne?

 

In plus to, że koszty przedsięwzięć są szacowane - byłem mile zaskoczony gdy dowiedziałem się, że wybudowanie szkółki ma kosztować tyle i tyle. Takoż fajnie było się dowiedzieć, że zarząd nie pozwoli mi na sparing w hameryce, bo za daleko. Zawsze mnie bolało, że sparingi są mocno nierealistyczne, teraz przynajmniej jest tego jakaś namiastka.

 

 

Czy spotkaliście się z syndromem zużytej taktyki? Bardzo wielu ludzi psioczy, że taksy po 2-3 efektywnych meczach są przez kompa rozjeżdżane. Prawda to czy fałsz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...