Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że macie coraz więcej pytań dotyczących nowego FMa 2012, otwieram ten temat, aby pojawiały się tu pytania, których miejscem nie jest temat z oficjalnymi informacjami.

 

Przypomnienie => ustawiczne powtarzanie pytania nie przyspiesza uzyskania na nie odpowiedzi. CMF to nie Onet i takie zachowanie może skutkować upomnieniami.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

No tak ale bez jaj grałem 6 sezonów w Polsce i nie powstał ani jeden Polak który by się łapał do reprezentacji czy nawet pierwszej jedenastki ligowego średniaka. Przecież to nie możliwe. W realu co roku ktoś się pojawia na dobrym poziomie (Małecki, Borysiuk, Możdżeń, Lewandowski)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, to nie jest dyskusja o polskim futbolu, ale ani Borysiuk, ani Możdżeń to jeszcze długo nie będzie materiał na reprezentanta. Spójrz lepiej na młodsze pokolenie reprezentantów i zadaj sobie pytanie, ilu z nich może zrobić wielką karierę na polskie warunki, czyli karierę a'la Jeleń lub Lewandowski. Może Małecki, jeśli ktoś go poukłada mentalnie. Glik? Jodłowiec? Kokoszka? Serdecznie wątpię. Przebijają się autentyczne talenty albo ludzie, którzy w porę uciekli do normalnego futbolu jak Szczęsny. Cała reszta to europejscy średniacy z PA 130-140 jak Murawski czy Peszko, albo gwiazdy jednego sezonu jak Matusiak.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Tak ale to nie powód by po rozbudowaniu baz w klubie i siatki do ponadprzeciętnej nie urodził się ani jeden Polak w klubie o PA wyższym niż 130 tylko dlatego że jest z Polski. Dwa razy grałem tak i dwa razy sytuacja była identyczna. Polscy juniorzy w FM 11 są skopani i mam nadzieje że w FM 12 będzie to wyglądało inaczej.

Odnośnik do komentarza

Szczególnie podczas wielosezonowej rozgrywki jest to uciążliwe, bo żeby walczyć o coś więcej niż tylko zwycięstwo w lidze polskiej, trzeba oprzeć cały skład na obcokrajowcach, a niektórzy wolą mieć jednak więcej zawodników z kraju, w którym grają. A skoro jest już wprowadzony rozwój lig, to czemu razem z tym rozwojem lig nie może iść w parze lepsza jakość newgenów z danego kraju?

 

Wiesz, to nie jest dyskusja o polskim futbolu, ale ani Borysiuk, ani Możdżeń to jeszcze długo nie będzie materiał na reprezentanta.

Możdżeń potrzebuje sporo czasu jeszcze, żeby być na internaszynal lewel. Ale Borysiuk? Facet ma 20 lat, na koncie sporo występów ligowych jak na ten wiek, owszem, zdarzają mu się głupie kartki i faule, ale jak najbardziej jest to materiał na podstawowego defensywnego pomocnika dla reprezentacji nawet na EURO 2012, chociaż konkurencja jest spora. I jak dla mnie jest on przyszłością polskiej drużyny, jeśli w odpowiednim momencie (czyli najpóźniej za rok) odejdzie do zachodniego klubu, w którym będzie grał.

Odnośnik do komentarza

Sporo racji jest w tym, że w FM 11 po paru sezonach, w kadrze grali w większości "obcokrajowcy". Nie zmieniało się to z czasem zupełnie, mimo że kluby rozwijały bazy treningowe, akademie piłkarskie itp. Z tego co wiem powinno być lepiej w najnowszej odsłonie, ale czy tak będzie, to sie dopiero okaże w praniu.

Odnośnik do komentarza

W ogóle temat newgenów jest niepokojący bo grając w lidze włoskiej Milanem miałem niejednokrotnie problem by dostać jakąś perełkę, większość (i to zdecydowana) to było jakieś nieporozumienie - i to nie dotyczy tylko ostatniego FM ale również 2010.

Odnośnik do komentarza

Nic nie mówcie na ten temat- Obecnie mam sezon 2042 i w kadrze polskiego zespołu grają sami Brazylijczycy podzieleni na tych z polskimi korzeniami oraz tymi co grali odpowiednią długość czasu w Polskiej Lidze, albo Francuzi albo Niemcy którzy nawet nie potrafią polskiego :) A jeszcze wyjątkami są afrykanerzy, a obecnie kapitanami mojej repry są Francuz i Portuglaczyk :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tym że Polscy newgeni są nierealistycznie słabi. Jeśli przyjrzeć się obecnym zawodnikom, to w każdym roczniku znajdzie się co najmniej kilku, a czasami nawet kilkunastu Polaków, wychowanków polskich klubów, którzy mają powyżej 130 PA. To logiczne, że tak też powinno być z każdym kolejnym rocznikiem newgenów. Realia gry pokazują jednak, że aby uzyskać kilku zawodników o co najmniej takim potencjale, potrzeba na to wielu sezonów. To smutne, że twórcy gry postrzegają polski futbol, jako twór totalnie bez perspektyw, nie dający żadnych nadziei na przyszłość...

Odnośnik do komentarza

Mamy poprostu niskie wartości Treningowe i Szkółki młodzieżowe. Powstają nowe stadiony więc chyba powinno być lepiej. Nowy FM 2012... dlaczego nie wymyślą jakiejś klimatycznej skórki ? Jak dla mnie skórka to jedna z najważniejszych rzeczy, gra się dopioero zaczyna kiedy wychodzą jakieś nowe skórki.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

pes_4 właśnie jest problem w tym że nawet po rozbudowaniu szkółek, zatrudnieniu dobrych trenerów i poszerzeniu siatki wyszukiwania juniorów jest tragicznie. Kolejny przykład że juniorów mamy dobrych Gracjan Horoszkiewicz trafił do Herty Berlin.

Odnośnik do komentarza

To że 16-latek może sobie pokopać piłkę w juniorach klubu z Berlina to dowód na siłę naszego szkolenia? Bez przesady ...

Temat poruszony i wyjaśniony o tu. W FM 11 był system w którym nawet wartości 20 w każdym atrybucie szkolenia nie dawał pewności dostania niezłego newgena jeżeli klub nie miał wysokiej reputacji albo odpowiedniego kraju.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...