Skocz do zawartości

Biała Gwiazda, nowe rozdanie.


forthy

Rekomendowane odpowiedzi

@lew77 Handzlika z przyjemnością ;) :

bed5c6.jpg

A z kadry Polski co konkretnie ;> ?

 

@Adam3333 - sam byłem zaskoczony :D, Powrzucam, ale zbyt wielu dobrych zawodników to w tej kadrze USA nie ma ;)

 

#30 (lipiec/sierpień 2017)

 

 

29.07.17 EKS 3/37 Wisła (6) - Chojniczanka (15) 2-0 (Szalai '16, Jaworski '25)

Wisła : Chorążka - Bartosz, Swiatko, Florek, Sadlok ('59 Burliga) - Jaworski, Uryga ('59 Cebula) - Olęcki, Porębski, Marszalik - Szalai ('80 Świętek)

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 61-39

Strzały/celne : 13/5 - 2/0

MoM : Marszalik 8.6

 

Między pierwszym spotkaniem z Duńczykami, a rewanżem w Kopenhadze podejmowaliśmy Chojniczankę. Naturalnie oszczędzałem pierwszy skład, ale zmiennicy gładko uporali się z oponentami. Czas na znacznie ważniejszy mecz, oczywiście w najsilniejszym zestawieniu personalnym.

 

02.08.17 eLM 3r rew FC Kobenhavn - Wisła 0-3 (Cebula '9, Handzlik '37, Bassler '68) [1 mecz 0-1, awans Wisła]

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz ('70 Swiatko), Sadlok, Burliga - Handzlik, Mączyński ('46 Porębski) - Kuczak, Cebula, Bassler - Brożek ('60 Szalai)

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 37-63

Strzały/celne : 7/1 - 12/5

MoM : Handzlik 9.1

 

Po pierwszym meczu uważałem nas za faworytów i nie zawiodłem się na swoich podopiecznych w rewanżu. Szybko strzelona przez Cebulę bramka podcięła skrzydła gospodarzom, którzy później przyjęli jeszcze dwa ciosy. Środkiem pola fantastycznie dziś dyrygował Handzlik. Mogłem sobie pozwolić nawet na zdjęcie z boiska zagrożonego absencją za kartki Bochniewicza. Awans wywalczony w pięknym stylu, a o fazę grupową zagramy z dobrymi znajomymi z Glasgow. Oby ponownie udało się ich wyeliminować

 

05.08.17 EKS 4/37 Lubin (8) - Wisła (2) 2-3 (Świderski '53, Rakels '81 - Szalai '34, '38, Cebula '61)

Wisła : Kuciak - Jovic ('70 Uryga), Bochniewicz, Sadlok ('46 Guzmics), Burliga - Handzlik, Mączyński - Kuczak, Cebula ('65 Jaworski), Bassler - Szalai

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 37-63

Strzały/celne : 6/4 - 18/9

MoM : Szalai 9.0

 

Po dłuższej absencji 45 minut zagrał dziś powracający po kontuzji Guzmics. Niestety Węgier nie zagrał najlepiej i był jedną z przyczyn, dla których gospodarze dwukrotnie zdobywali bramki kontaktowe. Szczęśliwie między innymi dzięki postawie krajana Guzmicsa udało się wywieźć z Lubina 3 punkty, ale nie był to zbyt dobry mecz defensywy Białej Gwiazdy.

Odnośnik do komentarza

#31 (sierpień 2017)

 

09.08.17 PP 1/16 Olimpia Grudziądz - Wisła 0-3 (Szalai '32, '68, '79k)

Wisła : Chorążka - Bartosz, Swiatko, Guzmics ('73 Stawowy), Sadlok ('73 Florek) - Jaworski, Uryga - Olęcki, Porębski, Marszalik - Szalai

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 43-57

Strzały/celne : 6/0 - 13/5

MoM : Szalai 9.5

 

Pierwsza, czy też druga jedenastka - szanujmy się pierwszoligowcy nie są już dla nas zbyt wielką przeszkodą. Fantastycznie radzi sobie ostatnio Szalai. Osiemnastoletni Węgier błyskawicznie zwraca wydane na siebie pieniądze, a jego współpraca w tym spotkaniu z Porębskim była ucztą dla oka. Właśnie ze względu na jego dobrą dyspozycję zdecydowałem się wypożyczyć do Piasta Ernesta Świętka, by miał więcej okazji do gry.

 

12.08.17 EKS 5/37 Wisła (2) - Piast (11) 2-2 (Brożek '23, Cebula '25 - Mandrysz '36, Mak '58)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics ('46 Sadlok), Burliga - Handzlik ('68 Porębski), Mączyński - Kuczak ('77 Olęcki), Cebula, Bassler - Brożek

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 59-41

Strzały/celne : 16/6 - 6/3

MoM : Handzlik 8.4

 

Lata lecą, a problemy w lidze wciąż te same. Po bramkach Brożka i Cebuli wszystko wydawało się iść po naszej myśli, ale Gliwiczanie powstali z kolan i bezlitośnie wykorzystali swe okazje na pokonanie naszego bramkarza. Po jednym błędzie popełnili Sadlok i Guzmics, więc powoli zaczynam się zastanawiać czy nie brak w ekipie stopera do pary z Bochniewiczem. Drobną kontuzję złapał Brożek i w pierwszym meczu z Celtikiem postawię na będącego w wybornej dyspozycji Szalaia.

 

15.08.17 eLM 4r 1m Wisła - Celtic 2-0 (Szalai '19, Handzlik '76)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics ('77 Sadlok), Burliga - Handzlik, Mączyński ('77 Jaworski) - Kuczak, Cebula ('62 Porębski), Bassler - Szalai

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 66-34

Strzały/celne : 20/12 - 8/3

MoM : Kuczak 8.7

 

Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik w Krakowie, a co jeszcze bardziej cieszy - zasłużyliśmy na niego. Zakładający dziś opaskę kapitana Kuczak był nie do upilnowania dla szkockich obrońców. Młoda ofensywa Wisły, wzmocniona przed sezonem innymi nastolatkami (Szalai i Bassler) wciąż jest ledwie u progu swych możliwości, a już pokazuje swą wartość w Europie. Do Glasgow polecimy w lepszych nastrojach niż rok temu, a wtedy przecież awansowaliśmy. Oby znów nam się to udało.

Odnośnik do komentarza

#32 (sierpień 2017)

 

18.08.17 EKS 6/37 Śląsk (13) - Wisła (2) 0-0

Wisła : Chorążka - Bartosz ('74 Burliga), Swiatko, Sadlok, Hołownia - Jaworski, Uryga - Olęcki, Porębski, Marszalik ('63 Bassler) - Brożek ('63 Szalai)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 37-63
Strzały/celne : 4/1 - 14/4

 

MoM : Augustyn 7.4
Tradycyjnie przed rewanżem z Celtikiem dałem odpocząć podstawowej jedenastce. Mimo dużej przewagi we Wrocławiu nie potrafiliśmy pokonać dobrze dysponowanego Wrąbla i dzielimy się z Śląskiem punktami.

23.08.17 eLM 4r rew Celtic - Wisła 3-1 (Rogne '21, Krejci '37, Griffiths '66 - Handzlik '75) [1 mecz 0-2, awans Wisła]
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga - Handzlik, Mączyński ('90 Jaworski) - Kuczak, Cebula ('66 Porębski), Bassler - Szalai ('69 Brożek)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 33-67
Strzały/celne : 15/6 - 15/7
MoM : Griffiths 8.3
Ależ nerwówka w Glasgow! Obie ekipy starały się grać ofensywnie, a główną różnicą była fantastyczna postawa bramkarza gospodarzy Hansona (ocena 8.2), który zachwycał fanów swymi paradami. Szkoci byli bardziej skuteczni i jeszcze w pierwszej połowie odrobili straty z pierwszego meczu. Gdy Griffiths zdobył trzecią bramkę dla Celtiku sytuacja Wisły nie przedstawiała się kolorowo. Na szczęście sprawy w swoje ręce wziął Handzlik i po indywidualnej akcji wprowadził nas do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Paradoksalnie, choć graliśmy znacznie lepszy dwumecz z Szkotami niż rok temu, o wynik rywalizacji musieliśmy drżeć do ostatnich sekund. Losowanie grup było dla nas ciut bardziej korzystne niż rok temu. Zagramy z Dortmundem, Lazio i Zenitem.

26.08.17 EKS 7/37 Wisła (4) - Lechia (7) 0-0
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Sadlok, Hołownia - Mączyński, Jaworski ('57 Handzlik) - Kuczak ('72 Olęcki) Porębski, Bassler - Szalai ('72 Brożek)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 62-38
Strzały/celne : 12/4 - 2/0
MoM : Jovic 8.0

Defensywa funkcjonowała bez zarzutu, ale znów nie potrafiliśmy udokumentować naszej przewagi. Trzeci remis z rzędu w ekstraklasie i przed przerwą na mecze reprezentacji zajmujemy ledwie 3 miejsce w lidze.

 

Tabela ekstraklasy [7/37] :

 

2qnukns.jpg

 

 

 

Pozostałe polskie zespoły w europejskich pucharach :

 

Legia Warszawa

 

Puchar Euro :

2r Beroe 4-0, 2-1

3r Vitesse 1-1, 2-1

4r Elfsborg 0-0, 0-0k

 

Faza grupowa (losowanie) : Braga, Fiorentina, Genk

 

Lech Poznań

 

Puchar Euro :

1r Tyraspol 2-0, 3-0

2r Domżale 2-2, 1-2

 

Jagiellonia Białystok

 

Puchar Euro :

1r Laci 2-0, 3-0

2r Ferencvaros 1-1, 2-1

3r Astra 0-1, 1-1

Odnośnik do komentarza

#33 (kadra USA vol1 - wrzesień 2017)

 

Jak już wspominałem w lipcu podpisałem umowę z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Zastąpiłem J.Klinsmanna, który przegrał w półfinale Złotego Pucharu, a i w eliminacjach do mistrzostw świata spisywał się co najwyżej przeciętnie. Oczywiście, sam awans wydaje się prostą rzeczą jako, że z 6 zespołów w grupie kwalifikują się bezpośrednio aż 3. Jednakże o ile porażkę z Meksykiem na wyjeździe można usprawiedliwić, o tyle remis z Kostaryką i porażka z Gwatemalą delikatnie mówiąc nie zachwyciły fanów. Obejmując 25 zespół rankingu światowego dostałem proste zadanie - zakwalifikować się do MŚ '18.

 

Tabela eliminacji [6/10]

 

1. Meksyk 18

2. USA 10

3. Kostaryka 8

4. Jamajka 6

5. Gwatemala 5

6. Salwador 2

 

Po krótkim przeglądzie kadr doszedłem do wniosku, iż grać będę podobnym stylem jaki preferuję w Wiśle. Wszakże przecież po to chyba mnie zatrudnili... Czas na pobieżne przedstawienie graczy, których mogę powoływać, gdyż to już nie czasy Donovana, Dempseya i spółki.

 

Bramkarze :

 

Tim Howard w wieku 38 lat jest już tylko rezerwowym w klubie i podobną rolę ma pełnić w kadrze, walcząc o drugie miejsce w kolejce z Westbergiem z Kayserisporu. Pewniakiem do składu jest podstawowy golkiper Aston Villi - Brad Guzan. I o zdrowie 32 letniego bramkarza będę drżeć, gdyż zdecydowanie przerasta umiejętnościami kolegów

 

B.Guzan (32, Aston Villa) 50/0

 

1676w40.jpg

 

T.Howard (38, Everton) 107/0

Q.Westberg (31, Kayserispor) 0/0

 

Prawa obrona :

 

Tutaj mam dość duży komfort, skoro mogę zdecydować się na nie powoływanie J.Spectora z Middlesbrough. O miejsce zawalczy duet Yedlin-Chandler, a oboje mają duże zacięcie do gry ofensywnej, co w mojej taktyce jest nieodzowne.

 

D.Yedlin (24, Tottenham) 15/0

T.Chandler (27, Frankfurt) 42/1

 

Środek obrony :

 

I zaczynają się problemy. USA posiada tylko jednego klasowego stopera, który będzie liderem formacji defensywnej - Johna Brooksa. Grać z nim powinien bardziej doświadczony Omar Gonzalez, a pozostali to raczej nominalny lewy obrońca Tim Ream i powoływany z braku laku Matt Besler

 

J.Brooks (24, Hertha) 37/2

 

2e1etmr.jpg

 

O.Gonzalez (28, Tigres) 59/4

T.Ream (29, Fulham) 25/0

M.Besler (30, Kansas) 40/1

 

Lewa obrona :

 

Pewniakiem jest kupiony rok temu przez Romę Fabian Johnson, a jeśli chodzi o zmienników - zdecydowałem się na Edgara Castillo, choć w meczach o prawdziwą stawkę prędzej przerzuciłbym tu T.Reama.

 

F.Johnson (29, Roma) 68/2

 

21dfk29.jpg

 

E.Castillo (30, Monterrey) 22/0

 

Środek pomocy :

 

Obsada, która skłoniła mnie do wręcz kopiowania taktyki z klubu. Poza kapitanem Bradleyem, grać ma tu duet młodych - Zelalem i Hyndman, a na ławce mam między innymi Bradleya Johnsona i Mixa Diskeruda. Grać na "10" może także wielu graczy przenoszonych z innych pozycji, stąd o środek pola się nie martwię.

 

E.Hyndman (21, Fulham) 13/1

 

f1yyrs.jpg

 

G.Zelalem (20, Arsenal) 13/7

 

fu96vr.jpg

 

M.Bradley (30, Toronto) 135/21

 

16a772x.jpg

 

B.Johnson (30, Derby) 4/0

M.Diskerud (26, NYCFC) 56/10

 

Prawe skrzydło :

 

Jeden przeciętniak i cała masa jeszcze gorszych wyrobników. W dodatku z kadr młodzieżowych chwilowo nie mogę przesunąć Rubina, czy Herrery, kontuzjowany jest Zardes. Cóż, jakoś to będzie na początku, oby Wood wytrzymał presję.

 

B.Wood (24, Dammfeld) 20/3

A.Bedoya (30, Nantes) 40/4

 

Lewe skrzydło :

 

Jak wspominałem, kontuzjowany jest Zardes. Zagrają tu więc rezerwowy Bayernu - Green lub solidny Shea.

 

J.Green (22, Bayern) 20/1

B.Shea (27, Orlando przechodzi w zimie do Troyes) 51/9

 

Atak :

 

Dwóch solidnych snajperów, którzy powalczą o jedenastkę, z tym że faworytem wydaje się być grający w Bremie Aron Johansson. Zarówno Johansson jak i Altidore nie mają zbyt wielkiej konkurencji, więc nie przewiduję tu zaskoczeń.

 

A.Johansson (26, Brema) 47/16

J.Altidore (27, Toronto) 103/29

 

 

Nie przedłużając - czas na dwumecz eliminacyjny u siebie z Jamajką i Meksykiem.

 

01.09.17 elMS 7/10 USA (2) - Jamajka (4) 2-1 (Wood '49, Altidore '73 - Gayle '15)

USA : Guzan - Yedlin, Gonzalez, Brooks, F.Johnson - Hyndman, Bradley ('81 B.Johnson) - Wood, Zelalem ('67 Diskerud), Green - Johansson ('67 Altidore)

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) 63-37

Strzały/celne : 23/10 - 4/2

MoM : Yedlin 9.0

 

Źle rozpoczęliśmy, ale po przerwie w końcu udało nam się pokonać bramkarza Jamajki. Nie był to porywający debiut, ale dominacja na boisku zaowocowała zdobyciem 3 punktów. Za kartki z Meksykiem pauzować będzie niestety Gonzalez.

 

05.09.17 elMS 8/10 USA (2) - Meksyk (1) 1-1 (Ochoa sam. '84 - Hernandez '49)

USA : Guzan - Yedlin, Besler, Brooks, F.Johnson - Hyndman, Bradley - Wood, Zelalem ('73 Diskerud), Green ('50 Shea) - Johansson ('50 Altidore)

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) 62-38

Strzały/celne : 22/5 - 9/3

MoM : Hyndman 8.0

 

I błyskawicznie zapewniliśmy sobie awans na mundial. Mecz z Meksykiem był ciekawy, również ze względu na napięcie na trybunach. Mieliśmy nieznaczną przewagę, ale to Meksyk po golu Chicharito wyszedł na prowadzenie. Od tego momentu rzuciliśmy się do ataku i w końcówce udało się nam dopiąć swego i wyrównać. Wnioski personalne po pierwszych spotkaniach z kadra? Z pewnością nie przekonuje mnie J.Green z Bayernu, a w ataku nadspodziewanie dobrze radził sobie Altidore. Zgodnie z przewidywaniami jestem zadowolony z bocznych obrońców i środka pola. Tercet Bradley-Hyndman-Zelalem potrafił zapewnić mi przewagę nawet z silnym Meksykiem.

Odnośnik do komentarza

Niestety nawet go w bazie nie mam :P

 

#34 (wrzesień 2017)

 

08.09.17 EKS 8/34 Cracovia (5) - Wisła (3) 3-4 (Buksa '54, '69, Wójcicki '58 - Bassler '15, Kuczak '27, Szalai '51, '57)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz ('78 Sadlok), Guzmics, Burliga - Porębski, Mączyński ('65 Jaworski) - Kuczak, Cebula, Bassler ('65 Marszalik) - Szalai

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 31-69

Strzały/celne : 7/5 -12/8

MoM : Buksa 8.8

 

Ostatnio w lidze nie strzelaliśmy bramek. Tym razem wbiliśmy 4, ale jednocześnie pozwoliliśmy rywalom na wbicie aż trzech. Pierwszy kwadrans po przerwie był szalony, a nasza obrona stałych fragmentów, bądź wrzutek z bocznych sektorów boiska kompletnie zawiodła. Z pewnego prowadzenia 3-0 daliśmy podnieść się Cracovii i w derbach do końca było gorąco. Finalnie 3 punkty są nasze, ale jako że z Zenitem zagramy jeszcze bez Bochniewicza to można się obawiać o defensywę Wisły. W wyrównanej czołówce tabeli wysuwamy się na pierwsze miejsce w ekstraklasie.

 

13.09.17 LM 1/6 Wisła - Zenit 3-3 (Mączyński '68, Brożek '74, Łodygin sam. '89 - Faizulin '6, Mogilevets '49, Hulk '79k)

Wisła : Kuciak - Jovic (Hołownia), Sadlok, Guzmics, Burliga - Handzlik, Mączyński - Kuczak, Cebula ('51 Jaworski), Bassler - Szalai ('51 Brożek)

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 55-45

Strzały/celne : 9/5 -8/5

MoM : Mączyński 8.1

 

Słusznie obawiałem się o poziom gry obronnej. Na inaugurację fazy grupowej zawiedli zwłaszcza boczni obrońcy, niemiłosiernie ogrywani przez skrzydłowych gości. Rosjanie szybko wyszli na prowadzenie, a gdy na początku drugiej połowy podwyższyli wynik, dokonałem zmian i kazałem swym graczom rzucić się do ofensywy. Wiślacy pokazali charakter i doprowadzili do remisu, jednakże rzut karny znów wyprowadził Rosjan na prowadzenie. Szczęśliwie w samej końcówce po uderzeniu Handzlika nieszczęśliwie interweniował Łodygin i w tym wyrównanym pojedynku ratujemy punkt. W drugim grupowym meczu Borussia ograła Lazio.

 

16.09.17 EKS 9/37 Wisła (1) - Lech (9) 2-1 (Szalai '14, Bassler '23 - Ibanez '71k)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga - Handzlik ('46 Jaworski), Mączyński ('70 Jaworski) - Kuczak, Cebula, Bassler - Szalai ('70 Brożek)

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 73-27

Strzały/celne : 19/7 - 6/3

MoM : Jovic 9.0

 

Mimo momentami miażdżącej przewagi znów pojedynczy błąd w defensywie doprowadził do nerwowej końcówki. Trzy punkty dopisane do dorobku, ale po raz kolejny styl nie powala na kolana. W dodatku na kilka tygodni wypada Handzlik.

 

19.09.17 PP 1/8 Wisła - Płock 4-0 (Brożek '15k, '35, Cebula '81, Olęcki '89)

Wisła : Chorążka - Bartosz, Sadlok, Swiatko, Hołownia - Jaworski ('57 Cebula), Uryga - Olęcki, Porębski, Marszalik - Brożek

 

Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 65-35

Strzały/celne : 12/6 - 3/0

MoM : Olęcki 9.0

 

Przynajmniej rezerwowi zagrali na wysokim poziomie i pewnie doprowadzili Wisłę do ćwierćfinału PP. Rozkręca się młodziutki Olęcki, który mimo 16 lat szybko stał się wartościowym zawodnikiem w rotacji Białej Gwiazdy.

Odnośnik do komentarza

#35 (wrzesień 2017)

 

22.09.17 EKS 10/37 Korona (12) - Wisła (1) 1-3 (Zając '40 - Kuczak '3k, '53, Bassler '45)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga ('60 Sadlok) - Porębski ('60 Jaworski), Mączyński - Kuczak, Cebula, Bassler - Szalai ('78 Brożek)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 32-68
Strzały/celne : 5/4 - 23/8
MoM : Mączyński 9.0
Bardzo dobry mecz rozegraliśmy w Kielcach. Brakło troszkę skuteczności, ale i tak pewnie zainkasowaliśmy komplet punktów. Rozgrzewka przed wyprawą do Dortmundu udana, a znakomicie dysponowanych skrzydłowych świetnie wspierał Mączyński.

26.09.17 LM 2/6 Dortmund - Wisła 3-0 (Kagawa '22, Passlack '40, Ramos '84)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga ('60 Sadlok) - Porębski ('60 Jaworski), Mączyński - Kuczak, Cebula, Bassler - Szalai ('78 Brożek)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 45-55
Strzały/celne : 17/10 - 11/2
MoM : Reus 8.3
No cóż. Skoro gramy ofensywnie i staramy się w każdym meczu dążyć do zwycięstwa to i takie klęski zdarzyć się muszą. I tak nasza gra w fazie grupowej wygląda ciut lepiej pod względem stylu niż rok temu. Jednak po dwóch spotkaniach mamy ledwie 1 punkt i 6 straconych bramek. Zenit remisuje z Lazio. Kolejne dwa mecz z Lazio będą dla nas kluczowe, a nasi obrońcy muszą się poprawić.

29.09.17 EKS 11/37 Wisła (1) - Górnik (14) 3-1 (Swiatko '51, Kuczak '79, Szalai '88 - Grendel '76)
Wisła : Chorążka - Jovic, Bochniewicz, Swiatko, Hołownia - Mączyński, Jaworski - Kuczak, Cebula ('76 Olęcki), Bassler ('51 Marszalik) - Brożek ('51 Szalai)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 62-38
Strzały/celne : 13/5 - 7/4
MoM : Swiatko 7.9
Przed przerwą na mecze kadry podejmowaliśmy jeszcze Zabrzan. Lekka rotacja składem nie przeszkodziła nam w odniesieniu zwycięstwa, chociaż wynik rywalizacji rozstrzygnęliśmy dopiero w końcówce. Dobrze, że dziś po kolejnej wyrównującej bramce rywali w ostatnim kwadransie, potrafiliśmy udanie odpowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, kiedyś w dawnej karierze ktoś właśnie wolał spoilery. Przemyślę jeszcze ;)

 

#36 (kadra USA vol2 - październik 2017)

 

Dwumecz, który mogłem potraktować już jak sparing. Do drużyny wraca Zardes, a przesunięty z ekipy młodzieżowej został Rubin. Z Salwadorem nie mógł zagrać zawieszony Bradley.

 

06.10.17 elMS 9/10 Salwador (5) - USA (2) 0-1 (Johansson '59)

USA : Guzan - Yedlin, Gonzalez, Brooks, F.Johnson - Hyndman ('71 Diskerud), B.Johnson - Rubin, Zelalem ('71 Green), Zardes - Altidore ('57 Johansson)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 38-62
Strzały/celne : 7/4 - 26/5
MoM : Rubin 7.9
Przeprowadzenie kilku zmian w pierwszej jedenastce względem poprzednich spotkań nie przyniosło najlepszych efektów. Mimo dużej przewagi gości, Salwador też potrafił odgryźć się groźnymi kontrami. O wyniku zadecydowała jedna akcja, gdy po asyście młodego Rubina piłkę do siatki skierował Johansson, występujący w roli jokera z ławki.

10.10.17 USA (2) - Gwatemala (6) 2-1 (Johansson '53, Shea '58k - Deras '90) '40 CK C.Gonzalez
USA : Guzan - Chandler, Ream, Besler, Castillo - Diskerud, Bradley ('63 Hyndman) - Wood, Green ('63 Zelalem), Shea ('63 Zardes) - Johansson
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 65-35
Strzały/celne : 26/12 - 4/2
MoM : Diskerud 9.0
Przegląd graczy - wystąpiła niemal zupełnie inna jedenastka niż z Salwadorem. Nie mogę być zadowolony. Mimo, iż graliśmy 50 minut w przewadze, to strzeliliśmy jedynie dwa gole, w dodatku pozwalając w doliczonym czasie rywalom na bramkę honorową. Delikatnie mówiąc średnio wyszedł nam ten dwumecz. Z pewnością cieszyć może się Johansson, który wyprzedził Alitidore'a w rywalizacji o miejsce na szpicy. Duży zamęt na skrzydłach, gdzie wszyscy przeplatają świetne mecze słabymi. Eliminacje kończymy na drugim miejscu z 20 punktami. Pierwsze miejsce dla Meksyku - 28 pkt. A mi podczas 4 kolejek udało się zdobyć tyle samo oczek, co Klinsmannowi w ciągu 6 poprzednich. W listopadzie w sparingach podejmiemy afrykańskie ekipy z czołówki światowego rankingu - Senegal i Angolę.
Odnośnik do komentarza

#37 (październik 2017)

 

14.10.17 EKS 12/37 Wisła (1) - Bełchatów (6) 2-0 (Szalai '68, '90)

Wisła : Kuciak - Burliga, Swiatko, Guzmics, Hołownia ('57 Sadlok) - Mączyński, Uryga ('57 Cebula) - Kuczak, Handzlik ('68 Porębski), Bassler - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 63-37
Strzały/celne : 17/8 - 2/1
MoM : Szalai 8.8
Po spotkaniach reprezentacji, gdzie zagrało kilku Wiślaków, a przed piekielnie ważnym pojedynkiem z Lazio, doszło do lekkiej rotacji składu. Jednak siła ofensywna była w tym spotkaniu w zupełności wystarczająca i po dwóch bramkach coraz lepiej grającego Węgra ograliśmy Bełchatowian. Z Rzymianami nie zagrają zawieszeni za kartki - Burliga, Mączyński i Guzmics. Mimo to mam nadzieję na pierwsze zwycięstwo w tej edycji LM.

17.10.17 LM 3/6 Wisła - Lazio 2-0 (Bassler '9, Szalai '44)
Wisła : Kuciak - Jovic ('75 Bartosz), Bochniewicz, Sadlok, Hołownia - Handzlik, Jaworski - Kuczak ('85 Olęcki), Cebula ('46 Porębski), Bassler - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 63-37
Strzały/celne : 7/4 - 9/2
MoM : Sadlok 8.1
Lekko osłabiona Wisła stanęła na wysokości zadania. W dzisiejszym meczu widać było filozofię gry Białej Gwiazdy - dążenie do jak najlepszej okazji strzeleckiej czasem kończy się małą liczbą strzałów przeciw solidnie zorganizowanym defensywom, ale zazwyczaj wtedy są to już dobre okazje. Po strzeleniu drugiej bramki (obie wbili nasi młodzi stranieri) cofnęliśmy się do obrony, a Włosi nie potrafili pokonać Kuciaka. Wreszcie udało się zagrać lepszy mecz w lidze mistrzów. Zenit remisuje z Dortmundem i wskakujemy na drugie miejsce w tabeli.

 

20.10.17 EKS 13/37 Ruch (4) - Wisła (1) 1-4 (Stępiński '31 - Mączyński '13, Szalai '15, Bassler '45, Kuczak '71)

Wisła : Kuciak - Burliga, Bochniewicz, Guzmics ('66 Swiatko), Sadlok - Porębski ('66 Jaworski) Mączyński - Kuczak, Handzlik, Bassler ('66 Marszalik) - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 38-62
Strzały/celne : 5/1 - 16/9
MoM : Kuczak 9.0
Już niemal tradycyjnie gola w starciu z nami zdobył Stępiński, ale nie to było najważniejsze w tym meczu. Jeszcze przed przerwą trzykrotnie pokonaliśmy bramkarza gości, a w drugiej połowie wynik przypieczętował rozgrywający świetne zawody Kuczak. Wygląda na to, iż przełamaliśmy kryzys z przełomu września i października. Obyśmy tylko potrafili utrzymać dobrą formę jak najdłużej.

25.10.17 PP 1/4 1m Pogoń - Wisła 1-3 (Dźwigała '4 - Florek '6, Bassler '19, Brożek '90)
Wisła : Chorążka - Bartosz, Swiatko ('76 Pawlik), Florek, Hołownia - Jaworski ('58 Piwowarczyk), Uryga - Olęcki, Porębski, Bassler ('58 Sochacki) - Brożek
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 35-65
Strzały/celne : 7/3 - 15/8
MoM : Jaworski 8.8
Wylosowanie w ćwierćfinale spadkowicza pozwoliło mi na wystawienie głębszych rezerw. Obyło się bez pogromu podobnego do lipcowej gry o superpuchar, ale i tak już w pierwszym meczu praktycznie zapewniliśmy sobie awans do najlepszej czwórki.
Odnośnik do komentarza

Odradzam kopiowanie gotowych taktyk - moja jest dobrana pod własnych zawodników i modyfikowana co jakiś czas, gdy przykładowo przychodzi ktoś czujący się lepiej w innej roli.

Aktualnie coś takiego mam 4-2-3-1 : Br(ob) - KBO (at) - ŚO (ob) -ŚO (ob) - KBO (at) - WR (w) - CR (w) - S (w) - K10 (at) - S (w) - KN (at) Polecenia : Kontrola, styl płynny, tempo niżej, gra na czas dość rzadko, szerokość gry szeroka, linia defensywy nieco wyżej, gra na spalonego, gra przy przeciwniku więcej, przeszkadzaj bramkarzowi, krótsze krycie, agresywny odbiór, rozegranie piłki po ziemi, krótsze podania, utrzymanie piłki, więcej swobody, zagrania na obieg, podania w pole karne, mniej drybluj. Reszta domyślnie + masa ind. instrukcji.

 

#38 (październik/listopad 2017)

 

28.10.17 EKS 14/37 Podbeskidzie (12) - Wisła (1) 1-1 (Crivellaro '35 - Handzlik '34k) '15 nkar Gigolaev

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Uryga, Burliga - Mączyński, Jaworski ('57 Porębski) - Kuczak, Handzlik, Bassler ('71 Olęcki) - Szalai ('71 Brożek)
Statystyki:

Posiadanie piłki (%) : 39-61

Strzały/celne : 5/4 - 16/5
MoM : Crivellaro 8.4
Górale przerywają naszą passę zwycięstw w lidze. Kolejny były Wiślak gra przeciwko nam świetny mecz (swój najlepszy w sezonie). Pierwsze 45 minut w naszym wykonaniu było bardzo słabe - Podbeskidzie nie wykorzystało karnego, potrafiło odpowiedzieć po minucie na stratę bramki, a nasza gra się nie kleiła. Dopiero w drugiej części spotkania po dość ostrej przemowie w szatni zaczęliśmy grać swoją piłkę, ale nie udało się nam pokonać golkipera gospodarzy. Przed nami trudny wyjazd do Rzymu, gdzie grać będziemy bez Jovicia, Guzmicsa i Cebuli.
01.11.17 LM 4/6 Lazio - Wisła 2-3 (Gentiletti '43, Baptistao '64 - Handzlik '11, '49k, Kuczak '19) '78 CK Sadlok
Wisła : Kuciak - Burliga, Bochniewicz, Sadlok, Hołownia - Mączyński, Jaworski ('66 Porębski) - Kuczak, Handzlik, Bassler ('77 Marszalik) - Szalai ('77 Brożek)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 37 -63
Strzały/celne : 22/8 - 6/4
MoM : Kuczak 9.0
Ależ mecz w Rzymie! Wyszliśmy naładowani energią i po akcjach swych młodych gwiazd - Kuczaka i Handzlika po 20 minutach prowadziliśmy 2-0. Cofnęliśmy się lekko i czekaliśmy na kontry z czego skorzystało Lazio zdobywając przed przerwą bramkę kontaktową. Jednak w drugiej połowie rzut karny po faulu na Kuczaku wykorzystał pewnie Handzlik i znów wysunęliśmy się na dwubramkowe prowadzenie. Rzymianie przycisnęli i ponownie złapali kontakt po akcji Baptistao. I wtedy pojawił się pech - minutę po przeprowadzeniu wykorzystującej limit, podwójnej zmiany, z boiska wyleciał Sadlok. Nie dość, że graliśmy w osłabieniu to na środek obrony musiałem przerzucić Mączyńskiego, który delikatnie mówiąc nie przepada za grą na tej pozycji. Ostatni kwadrans to rozpaczliwa obrona Wisły i istne bombardowanie (Lazio oddało wtedy 12 strzałów!) naszej bramki, ale udało się przetrwać. Borussia ogrywa Zenit i sensacyjnie już po 4 kolejkach zapewniliśmy sobie grę przynajmniej w Pucharze Euro. Jednakże apetyty rosną w miarę jedzenia - mamy 4 punkty przewagi nad Rosjanami i liczę, iż uda się awansować do 1/8 finału LM.
04.11.17 EKS 15/37 Wisła (1) - Jagiellonia (8) 3-0 (Guzmics '38, Szalai '43, Swiatko '90) '77 CK Tarasovs
Wisła : Chorążka - Jovic, Bochniewicz ('62 Swiatko), Guzmics, Burliga - Porębski ('46 Jaworski), Mączyński - Kuczak, Handzlik, Bassler ('75 Marszalik) - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 67-33
Strzały/celne : 16/9 - 6/1
MoM : Jovic 8.6

 

Delikatne roszady po powrocie z Włoch nie przeszkodziły Wiśle. Biała Gwiazda grała z polotem, a dodatkowo świetnie odnajdywali się przy stałych fragmentach gry stoperzy. Pewnie rozbijamy Jagiellonią i w Krakowie podczas przerwy reprezentacyjnej będą panować doskonałe nastroje.

Odnośnik do komentarza

#39 (kadra USA vol3 - listopad 2017)

 

 

10.11.17 tow USA - Senegal 1-0 (Johansson '59)

USA : Guzan - Yedlin, Gonzalez, Brooks('46 Besler), F.Johnson -Hyndman('73 B.Johnson), Bradley('46 Diskerud) -Rubin('46 Zardes), Zelalem, Shea('73 Green) - Altidore('46 Johansson)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 61-39
Strzały/celne : 17/5 - 14/1
MoM : Yedlin 8.6

14.11.17 tow USA - Algieria 3-4 (Johansson '17, Zardes '40, Zelalem '57 - Ghilas '32, '41, '73, Hamroun '85)
USA : Guzan('46 Westberg)-Yedlin('46 Chandler), Gonzalez, Brooks('46 Ream), F.Johnson('46 Castillo)-Hyndman, Bradley-Wood, Zelalem, Zardes('83 Finlay)-Johansson('63 Altidore)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 62-38
Strzały/celne : 17/10 - 17/10
MoM : Ghilas 9.5

Nie najlepiej poszło nam w tym towarzyskim dwumeczu z ekipami z Czarnego Lądu. Oba pojedynki były wyrównane, chociaż całkowicie różniły się od siebie. Z Senegalem zadecydowała jedyna bramka Johanssona, gdyż goście mieli duży problem z oddawaniem celnych strzałów na naszą bramkę. Z kolei mecz z Algierią to nieustanna wymiana ciosów, którą przegraliśmy. Z listopadowego wypadu kadry najbardziej w pamięć wbije mi się z pewnością Ghilas, który trzykrotnie karcił naszych bramkarzy. Kolejne sparingi zagramy w marcu z Koreą Południową i Egiptem.

Odnośnik do komentarza

#40 (listopad 2017)

 

15.11.17 PP 1/4 2m Wisła - Pogoń 3-0 (Uryga '21, Porębski '37, Swiatko '87) [1m 3-1, awans Wisła]

Wisła : Chorążka - Bartosz, Sadlok ('61 Florek), Swiatko, Burliga - Jaworski ('46 Cebula), Uryga - Olęcki, Porębski ('79 Piwowarczyk), Marszalik - Brożek
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 66-34
Strzały/celne : 10/5 -2/1
MoM : Marszalik 8.7
W rewanżu musieliśmy już tylko dokończyć dzieła, ale rezerwowi zagrali ambitnie i władowali trójkę Pogoni. Nie mają do nas szczęścia Szczecinianie. W półfinale zagramy z Piastem.

18.11.17 EKS 16/37 Wisła (1) - Legia (6) 2-0 (Bassler '58, '90)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz ('73 Hołownia), Guzmics, Sadlok - Handzlik, Mączyński - Kuczak, Cebula ('73 Jaworski), Bassler - Szalai ('73 Brożek)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 59-41
Strzały/celne : 13/9 - 6/1
MoM : Bassler 9.0
Ogrywając w prestiżowym pojedynku Legię obchodzimy piękny jubileusz - 50 mecz z rzędu w lidze bez porażki. Przewaga w ekstraklasie rośnie i kolejny tytuł wydaje się wielce prawdopodobny. Dziś przypomniał o sobie Bassler, nastolatek który kosztował nas tak drogo. Oby więcej takich występów. Czas na wyjazd do Rosji, nieobecny jedynie Sadlok.
21.11.17 LM 5/6 Zenit - Wisła 3-1 (Kerzhakov '52, '63, Garcia '53 - Szalai '4) '30 CK Burliga
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga - Handzlik, Mączyński - Kuczak ('74 Olęcki), Cebula (30 Hołownia), Bassler ('74 Marszalik) - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 43-57
Strzały/celne : 17/7 - 8/5
MoM : Kerzhakov 8.8
Miłe złego początki... Zaczęliśmy świetnie - bramkę zdobył Szalai, a później mieliśmy okazje na podwyższenie wyniku, jednakże świetnie bronił Lodygin (ocena 8.2). Po pół godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Burliga i od tego momentu musieliśmy cofnąć się do defensywy. Po przerwie Zenit przełamał naszą obronę i nie tylko wyrównał, ale i wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Cóż godzina w 10kę w lidze mistrzów - to nie mogło się dobrze skończyć. Borussia ogrywa Lazio, w związku z czym w ostatniej kolejce zarówno Dortmund jak i Lazio nie będą grać już o nic. Mamy punkt przewagi nad Zenitem i dopiero w grudniu rozstrzygnie się kto zagra w 1/8 finału LM.
24.11.17 EKS 17/37 Płock (4) - Wisła (1) 1-3 (Luczak '90 - Hołownia '20, Szalai '52, '90)
Wisła : Kuciak - Jovic, Sadlok, Guzmics, Hołownia - Mączyński ('62 Handzlik), Jaworski - Kuczak, Cebula ('62 Porębski), Bassler ('74 Marszalik) - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 38 -62
Strzały/celne : 7/1 -14/6
MoM : Kuczak 9.0
Po nieudanej wyprawie do Petersburga poprawiliśmy sobie humory na Mazowszu. Pewnie ogrywamy zaskakująco dobrze spisującą się w tym sezonie Wisłę Płock, która dopiero w ostatniej akcji meczu oddała swój jedyny celny strzał na naszą bramkę. W świetnej formie duet Kuczak (2 asysty) - Szalai (2 bramki).
Odnośnik do komentarza

#41 (grudzień 2017)

 

01.12.17 EKS 18/37 Chojniczanka (16) - Wisła (1) 1-2 (Sanocki '66 - Swiatko '13, Porębski '73)

Wisła : Chorążka - Burliga, Guzmics, Swiatko, Hołownia ('65 Bartosz) - Porębski, Jaworski - Olęcki, Cebula ('65 Uryga), Marszalik - Szalai ('79 Brożek)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 35-65
Strzały/celne : 6/3 - 15/6
MoM : Swiatko 8.2
Przed meczem z Borussią pozwoliłem na odpoczynek kilku piłkarzom. Nieco obniżyło to poziom naszej gry i mieliśmy problemy z udokumentowaniem przewagi w Chojnicach. Udało się jednak wygrać i zainkasować kolejne 3 punkty w lidze. Z Borussią zagrać mogą wszyscy prócz zawieszonego Burligi.

06.12.17 LM 6/6 Wisła - Dortmund 0-3 (Aubemeyang '9, '41, '60)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Sadlok ('53 Hołownia) - Mączyński ('71 Porębski), Jaworski ('71 Cebula) - Kuczak, Handzlik, Bassler - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 58-42
Strzały/celne : 12/1 - 8/4
MoM : Aubemeyang 9.5

Takie spotkania bolą. Wcale nie byliśmy znacznie gorsi od Borussi, właściwie mecz był wyrównany. Tylko w ich ekipie grał Aubemeyang, który odjeżdżał naszym obrońcom. Jego bezlitosna skuteczność i brak naszej doprowadziły do takiego, a nie innego wyniku. Od 60 minuty wszyscy na stadionie czekali na wieści z Rzymu. Rok temu zawiódł nas Bayern, ale tym razem Candreva zapewnił triumf Lazio, dzięki czemu mimo skromnego dorobku punktowego awansujemy do 1/8 finału Ligi Mistrzów! Czekać na nas tam będzie zeszłoroczny półfinalista - Szachtar Donieck.

 

09.12.17 EKS 19/37 Wisła (1) - Lubin (12) 3-0 (Handzlik '5k, Szalai '25, '78)
Wisła : Chorążka - Jovic, Bochniewicz, Swiatko, Hołownia - Mączyński ('73 Porębski), Jaworski ('56 Cebula) - Kuczak ('73 Olęcki), Handzlik, Bassler - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 64-36
Strzały/celne : 18/8 - 3/1
MoM : Szalai 8.9

 

Na zakończenie rundy jesiennej z łatwością wygraliśmy z Zagłębiem, lekko rehabilitując się w oczach kibiców za porażkę z Borussią. Przed nami przerwa zimowa - udajemy się na nią jako zdecydowany lider ekstraklasy, ale i tak najważniejszy wiosną będzie dwumecz z Szachtarem. Nie wykluczam drobnych korekt w składzie drużyny. Przede wszystkim zaś czas już najwyższy namówić do podpisania kontraktu Bochniewicza, którego wypożyczenie wygasa za pół roku.

 

Tabela ekstraklasy [19/37]

 

2v0db9i.jpg

 

 

Tabela LM

 

x3zt38.jpg

 

 

Pozostałe kluby w europejskich pucharach :

 

Legia zdobyła 2 punkty w grupie i zakończyła rozgrywki na 4 miejscu.

 

Mistrzostwa Świata losowanie :

 

Grupa E : USA, Brazylia, Turcja, Grecja.

Grupa B : Polska, DR Konga, Korea Poł., Urugwaj

 

 

Odnośnik do komentarza

Adam3333 - dzięki ;) , a na MŚ - cóż powalczymy.

lew77 - subiektywne aktualne top5 :

Kamil Kuczak

Konrad Handzlik

Christian Bassler

Paweł Bochniewicz

Ferenc Szalai

 

#42 (luty 2018)

 

Długo trwały negocjacje z Bochniewiczem. Finalnie musiałem stworzyć komin płacowy - Paweł będzie pobierał 27k euro tygodniowo z 10% roczną podwyżką. Kosztował mnie uzgodnione kilkanaście miesięcy wcześniej z Udinese 5,5 mln euro. Duży wydatek, ale Bochniewicz to lider mojej defensywy, mimo bardzo młodego wieku. Wisłę zimą wzmocniło dwóch snajperów - za darmo z Kopenhagi przybył reprezentant duńskiej młodzieżówki, niespełna dwudziestoletni wieżowiec Jasper Rosdahl :

 

ax0h9z.jpg

 

 

Natomiast za 925k euro z Trencina wykupiłem osiemnastoletniego Słowaka, który już zdążył rozegrać 4 mecze w reprezentacji i strzelić w nich dwie bramki. Miroslav Fabry :

 

sl1yfb.jpg

 

 

Nie chciałem odsyłać na trybuny zasłużonego dla klubu Pawła Brożka, więc sprzedałem go za 150k euro do Djurgarden. Opaskę kapitańską przejmuje mimo młodego wieku Kamil Kuczak, a jego zastępcą zostaje Handzlik. To niejako podsumowanie mojej filozofii transferowej, w myśl której opierać chcę swoją drużynę na młodych zawodnikach. Po sezonie dołączy do nas za darmo z kolei bramkarz Górnika - Mateusz Kuchta. Po okresie przygotowawczym wróciliśmy wreszcie do gry.

 

10.02.18 EKS 20/37 Piast (5) - Wisła (1) 1-4 (Mandrysz '72 - Szalai '9, Bochniewicz '57, Fabry '71, Bassler '83) '65 CK Burliga

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga - Handzlik, Mączyński ('79 Porębski) - Kuczak, Cebula ('65 Sadlok), Bassler - Szalai ('64 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 42-58
Strzały/celne : 6/2 - 21/11
MoM : Kuczak 9.0
Widać, iż byliśmy głodni gry. Świetny występ w Gliwicach, którego nie popsuła nawet czerwona kartka Burligi. Ofensywnie nasza gra imponowała, a już w debiucie bramkę zdobył wprowadzony z ławki Fabry. Prawdziwie udana inauguracja rundy wiosennej.

16.02.18 EKS 21/37 Lechia (2) - Wisła (1) 0-3 (Fabry '69, Handzlik '82k, Olęcki '90)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Sadlok - Handzlik, Mączyński - Kuczak, Cebula ('52 Jaworski), Bassler ('82 Olęcki) - Szalai ('52 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 36-64
Strzały/celne : 5/1 - 16/6
MoM : Kuczak 8.6

Dwa sprawdziany przed meczem z Szachtarem wypadły zdecydowanie na plus. Co prawda w Gdańsku dość długo nie potrafiliśmy wpisać się na listę strzelców, ale gdy już joker Fabry otworzył worek z bramkami to pewnie dokończyliśmy dzieła. Kuczak w nowej roli kapitana póki co imponuje. Z Szachtarem grać nie będzie jedynie Sadlok.

 

21.02.18 LM 1/8 1m Wisła - Szachtar 1-0 (Mączyński '41)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga - Handzlik, Mączyński - Kuczak ('81 Olęcki), Cebula ('62 Jaworski), Bassler - Szalai ('62 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 62-38
Strzały/celne : 11/7 - 12/3
MoM : Mączyński 8.3
Kapitalne widowisko w Krakowie. Komplet widzów obejrzał dziś zacięty mecz, w którym więcej okazji tworzyli sobie gospodarze. Jedyną bramkę po podaniu Handzlika zdobył doświadczony Mączyński. Szkoda kilku innych okazji, ale i Szachtar mógł wyrównać. Osiągamy dobry wynik, a jedynym minusem zawieszenie na rewanż opoki naszej defensywy - Bochniewicza. Po takiej grze do Doniecka pojedziemy z zamiarem awansu do ćwierćfinału rozgrywek.

24.02.18 EKS 22/37 Wisła (1) - Śląsk (4) 1-0 (Cebula '83)
Wisła : Chorązka - Burliga ('68 Bartosz), Sadlok, Swiatko, Hołownia - Jaworski ('68 Cebula), Uryga - Olęcki, Porębski, Marszalik - Fabry ('68 Rosdahl)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 66-34
Strzały/celne : 13/3 - 3/1
MoM : Olęcki 7.8
Zmęczenie podstawowej jedenastki po 3 wygranych z rzędu skłoniło mnie do wypuszczenia przeciw Wrocławianom zmienników. Długo zanosiło się na to, iż jednak nie będziemy potrafili złamać oporu jedynie broniących się gości, ale po kapitalnym rajdzie Olęckiego zwycięskie trafienie zaliczył Cebula. Grzegorz Olęcki mimo ledwie 16 lat nie zawodzi i w roli zmiennika spisuje się bardzo dobrze. Ósme zwycięstwo z rzędu w lidze.
Odnośnik do komentarza

#43 (luty/marzec 2018)

 

28.02.18 EKS 23/37 Wisła (1) - Cracovia (9) 1-0 (Bassler '71) '90 CK Tomasik

Wisła : Kuciak - Jovic ('68 Hołownia), Bochniewicz, Guzmics, Burliga - Handzlik, Mączyński - Kuczak ('74 Olęcki), Cebula, Bassler - Szalai ('74 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 70-30
Strzały/celne : 26/7 - 2/1
MoM : Bassler 8.3
W derbach Cracovia starała się murować bramkę. Długo wydawało się, iż dzięki naszym pudłom ich cel - bezbramkowy remis zostanie osiągnięty. Jednak po asyście rezerwowego Hołowni bramkę zdobył Bassler. Najniższy wymiar kary przy Reymonta. Tradycyjnie w marcu odbył się nabór juniorów. W klubie pojawiło się dwóch ciekawszych młodzieżowców :

03.03.18 EKS 24/37 Lech (3) - Wisła (1) 2-2 (Belghazouani '51, Zachara '73 - Kuczak '10, Handzlik '27)
Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Sadlok, Burliga - Handzlik, Mączyński ('78 Porębski) - Kuczak, Cebula ('63 Jaworski), Bassler - Szalai ('63 Fabry)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 36-64
Strzały/celne : 9/6 - 7/4
MoM : Belghazouani 8.6
Nie wiem co stało się po przerwie z moimi podopiecznymi. Pewnie prowadzimy po pierwszej połowie, liczyłem na 10 zwycięstwo z rzędu i nagle przestajemy grać. W drugich 45 minutach po prostu nie istnieliśmy na boisku i gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Co gorsza, na trzy tygodnie tracimy Mączyńskiego.

09.03.18 EKS 25/37 Górnik (14) - Wisła (1) 2-1 (Janota '24, Plizga '43 - Rosdahl '64)
Wisła : Chorążka - Bartosz, Bochniewicz, Swiatko, Hołownia - Jaworski ('60 Cebula), Uryga - Olęcki, Porębski ('87 Grzesiak), Marszalik - Fabry ('60 Rosdahl)
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 37-63
Strzały/celne : 7/3 - 12/1
MoM : Plizga 8.3
Przed rewanżem 1/8 LM w Doniecku pozwoliłem na odpoczynek pierwszej jedenastce. Dotychczas ta strategia dawała efekty, ale w Zabrzu po raz pierwszy od 58 spotkań w ekstraklasie schodzimy z boiska pokonani. Szkoda przerwania rekordu z tak słabą ekipą, ale w związku z naszą przewagą w lidze wolę skupiać się na europejskich pucharach. Zadebiutował dziś Grzesiak, a Rosdahl w swym drugim spotkaniu z Białą Gwiazdą na piersiach potrzebował ledwie kilku minut na zdobycie premierowej bramki dla Wisły.

13.03.18 LM 1/8 2m Szachtar - Wisła 3-4 (Grechyskin '18, '33, Luciano '72 - Kuczak '25, '45, Szalai '43, Jaworski '59) [1m 0-1, awans Wisła] '12 nkar El Ghazi '90 CK Rakitskyi
Wisła : Kuciak - Jovic (72 Hołownia), Sadlok, Guzmics, Burliga - Handzlik ('85 Porębski), Jaworski - Kuczak ('85 Olęcki), Cebula, Bassler - Szalai
Statystyki:
Posiadanie piłki (%) : 35-65
Strzały/celne : 15/7 - 15/8
MoM : Kuczak 9.0
Tak!! Fantastyczne widowisko na Donbas-Arenie zafundowali swym fanom piłkarze Wisły. Obawiałem się o poziom gry naszej linii obrony pod nieobecność Bochniewicza. Słusznie - już w 12 minucie karnego obronił Kuciak, a sześć minut później stan rywalizacji w dwumeczu wyrównał Grechyskin. Jednak cudowną akcją, przeprowadzoną od własnego pola karnego odpowiedziała Wisła. Po 10 podaniach, Handzlik znakomicie wypatrzył Kuczaka, a ten wpakował piłkę do siatki. Gospodarze ruszyli do ataku i po stałym fragmencie gry, swą drugą bramkę zdobył Grechyskin. Gdy drżałem o utrzymanie wciąż premiującego nas wyniku do przerwy, fatalny błąd w wyprowadzaniu piłki popełnił Kryvtson, z czego skorzystał Szalai. Rozkojarzenie Ukraińców po utracie drugiego gola wykorzystaliśmy bezbłędnie. Po dośrodkowaniu Szalaia piłkę do siatki skierował nasz kapitan i przed drugą połową prowadziliśmy 3-2. Po przerwie Szachtar nie potrafił powrócić do swojej gry z początku meczu, natomiast w 59 minucie Kuczak wypatrzył wbiegającego w pole karne Jaworskiego, który kropnął bez namysłu i podwyższył wynik spotkania. Po błędzie Kuciaka stratę zmniejszył Luciano, ale to było już wszystko na co dziś było stać gospodarzy, czego efektem była frustracja Rakitskiyego i jego czerwona kartka w doliczonym czasie gry. Na szczególne pochwały zasługuje duet środkowych pomocników - Handzlik i zastępujący Mączyńskiego Jaworski znakomicie kreowali grę Wisły. Ferenc Szalai zdobył bramkę i zaliczył asystę w kluczowych minutach przed przerwą, ale najbardziej podobał się Kuczak. Kapitan Białej Gwiazdy strzelił dwa gole, w tym arcyważnego w 25 minucie, który poderwał nas do walki oraz asystował przy trafieniu Jaworskiego. Jesteśmy w ćwierćfinale ligi mistrzów! Czeka tam na nas Olympique Lyon.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...