Skocz do zawartości

Biała Gwiazda, nowe rozdanie.


forthy

Rekomendowane odpowiedzi

@Adam3333 : Dzięki! Wzmocnienia? Daj pan pieniądze, bo z tym w Wiśle dalej krucho ;> Pewnie uda się 1-2 grajków wyciągnąć, ale kasy jak nie było tak nie ma.

@Fiiru : Dzięki, ale niestety nowy junior to się dosłownie jeden w miarę w ogóle ciekawy w klubie zjawił, a poza nim pustynia : Krzysztof Florek :

ztsxec.jpg

 

 

 

 

Odcinek 11 - Podsumowanie sezonu 15/16.

 

Tabela ekstraklasy (faza zasadnicza) :

 

33cou14.jpg

 

Tabela ekstraklasy - grupa mistrzowska :

 

51ybtk.jpg

 

Tabela ekstraklasy - grupa spadkowa :

 

4hp0lk.jpg

 

Najlepsi strzelcy :
1. P.Brożek (Wisła) 25
2. M.Nespor (Piast) 23
3. K.Biliński (Śląsk) 20
Najwięcej asyst :
1. D.Plizga (Nieciecia) 12
2. K.Mączyński (Wisła) 11
3. K.Vacek (Piast) 8
Najwyższa średnia :

1. B.Jovic (Wisła) 7.66

2. K.Mączyński (Wisła) 7.28

3. Ł.Burliga (Wisła) 7.23

 

Jedenastka sezonu :

 

6ge7mf.jpg

 

Piłkarz sezonu - B.Jovic (Wisła)
Puchar Polski (finał) : Lechia - Łęczna 2-0
Superpuchar : Lech - Legia 0-3
Awans z 1 ligi : Wisła Płock, Chojniczanka Chojnice
Wisła Kraków - podsumowanie statystyczne.
Bramkarze mecze (w 1 składzie)/ stracone gole (% obronionych strzałów)/ czyste konta/ ocena
Radosław Cierzniak (33l) 36(36)/25(73%)/16 6.93
Michał Buchalik (27l) 1(1)/2(71%)/0 6.80
Michał Miśkiewicz (27l) -/-/- -
Kacper Chorążka (17l) 1(1)/0(100%)/1 6.80
Pewniakiem przez cały sezon był R.Cierzniak. Jego gra w 2015 roku imponowała, ale niestety później zaliczył obniżkę formy. Jest to bardzo solidny bramkarz (wybrany nawet do jedenastki sezonu ekstraklasy), ale na walkę w europejskich pucharach potrzebuję czegoś extra. Stąd celem transferowym numer jeden będzie pozyskanie klasowego golkipera, Radka przesunę wtedy na ławkę, a grać w U18 i pełnić rolę trzeciego bramkarza ma młodziutki Chorążka. Buchalik i Miśkiewicz lądują na liście transferowej.
Prawa Obrona mecze (w 1 składzie)/ bramki/ asysty/ ocena
Łukasz Burliga (28l) 31(30)/1/2 7.23
Boban Jovic (SLO, 24l) 27(27)/1/5 7.66
Jakub Bartosz (19l) 4(1)/0/0 6.70
Maciej Rogoz (17l) 1(0)/0/0 6.70
Początkowo skłaniałem się ku duetowi Burliga-Sadlok na bokach defensywy, ale fenomenalna gra Jovicia zmusiła mnie do powierzenia prawej flanki Słoweńcowi. Łukasz bardzo często przesuwany był na lewą stronę i spisywał się, mimo częstych żółtych kartek bardzo dobrze. Bartosz i Rogoz to melodia przyszłości, postaram wypożyczyć się ich do innych klubów w przyszłych rozgrywkach. Pozycja nie wymagająca wzmocnień.
Środek obrony mecze (w 1 składzie)/ bramki/ asysty/ ocena
Arkadiusz Głowacki (37l) 29(28)/0/2 7.02
Richard Guzmics (HUN, 29l) 28(28)/2/1 7.11
Michał Czekaj (24l) 1(1)/0/0 6.20
Piotr Żemło (20l) 2(1)/0/0 6.10
Piotr Swiatko (17l) 5(1)/0/0 6.80
Miłosz Stawowy (17l) 2(1)/0/0 6.60
Krzysztof Florek (15l) 1(0)/0/0 6.60
Tu braki kadrowe były widoczne. Podstawowy duet Głowacki - Guzmics najczęściej zmieniany był przez przesuwanych z swych nominalnych pozycji Sadloka, czy Alana Urygę. Kilku młodych zawodników przejawia wysoki potencjał, ale wzmocnienia potrzebne do walki na trzech frontach wydają się nieodzowne. Zwłaszcza, iż przyszły sezon będzie ostatnim w karierze Arka, a jego wiek skłania do zastanowienia się jaką ilość spotkań wytrzyma kondycyjnie. Bez żalu żegnam się z Czekajem, a wracający z wypożyczenia Żemło, Stawowy, Florek i Swiatko mają walczyć na zgrupowaniu o 7-8 miejsce w rotacji defensywnej.
Lewa Obrona mecze (w 1 składzie)/ bramki/ asysty/ ocena
Maciej Sadlok (26l) 27(25)/0/3 7.06
Burliga wstępnie wygrał rywalizację z Sadlokiem, ale wąska kadra spowodowała, iż ten i tak rozegrał ponad 25 gier w pierwszym składzie, czy na lewej stronie, czy w środku defensywy i spisywał się bez zarzutu. Alternatywnie pojawiał się tu Guerrier. Raczej nie przewiduję zmian na tej pozycji
Środek pomocy mecze (w 1 składzie)/ bramki/ asysty/ ocena
Rafał Boguski (31l) 17(11)/3/0 6.89
Krzysztof Mączyński (29l) 34(34)/1/11 7.28
Tomasz Cywka (27l) 1(1)/0/0 6.70
Rafael Crivellaro (BRA, 27l) 25(19)/3/2 6.78
Alan Uryga (22l) 22(20)/1/0 7.00
Mateusz Zając (19l) 1(0)/0/0 6.80
Konrad Handzlik (18l) 20(7)/6/4 7.02
Marcin Jaworski (17l) 20(6)/0/1 6.83
Przemysław Porębski (17l) 3(1)/0/0 6.65
Mózgiem ekipy był naturalnie Mączyński, bez którego ciężko wyobrazić mi sobie sukcesy Wisły. Zawodził Crivellaro i kto wie czy nie pożegna się z klubem, śladem chcącego odejść Boguskiego i niechcianego przeze mnie beznadziejnego Cywki. Znakomicie rozwija się Handzlik, który wraz z Mączyńskim i przychodzącym z Korony Cebulą powinien tworzyć podstawowy tercet środka pola. Pozytywnie zaskoczyli uniwersalny Uryga i młodziutki Jaworski. A w Szczecinie na wypożyczeniu z świetnej strony pokazał się Porębski. Walka młodzieży o miejsce w jedenastce w środku pola w przyszłym sezonie powinna być pasjonująca.
Prawe Skrzydło mecze (w 1 składzie)/ bramki/ asysty/ ocena
Emmanuel Sarki (HAI, 28l) 14(4)/0/2 6.83
Kamil Kuczak (20l) 35(31)/4/6 7.02
Miejsce na stałe w jedenastce świetną grą wywalczył Kuczak. Ani mi w głowie więc wydawanie pieniędzy na pozycję, gdzie w pierwszym składzie gra tak utalentowany wychowanek. Sarki ma być solidnym zmiennikiem i z tej roli wiosną wywiązywał się nienagannie.
Lewe Skrzydło mecze (w 1 składzie)/ bramki/ asysty/ ocena
Wilde-Donald Guerrier (HAI, 27l) 32(28)/8/1 7.08
Grzegorz Marszalik (20l) 25(9)/3/4 6.81
Pewne miejsce skutecznego Donalda i bardzo dobra alternatywa w postaci Marszalika. Liczę, że Grzegorz w przyszłym sezonie wskoczy na jeszcze wyższy poziom i rywalizacja o miejsce na lewej flance rozkręci się na dobre.
Atak mecze (w 1 składzie)/ bramki/ asysty/ ocena
Paweł Brożek (33l) 34(33)/25/6 7.10
Maciej Jankowski (26l) 27(13)/5/4 6.68
Ernest Świętek (18l) 1(0)/0/0 -
Tytuł króla strzelców i solidna gra Brożka skłaniają mnie ku temu, by ponownie postawić na niego w przyszłym sezonie. Jankowski w 2016 roku spisywał się znacznie lepiej niż podczas fatalnej jesieni, a jego dodatkową zaletą jest uniwersalność. Trzecim napastnikiem ma być ograny już w 1 lidze Ernest Świętek.
Najważniejsze wypożyczenia :
O P/S Piotr Żemło (20l) wypożyczony do : Górnik (EKS) : 16(14)/0/0 6.79
OS Jakub Ptak (17l) wypożyczony do : Kluczbork (1L) : 14(14)/0/0 6.89
PS Przemysław Porębski (17l) wypożyczony do : Pogoń (EKS) 19(15)/0/2 6.94
OP P Grzegorz Kociołek (18l) wypożyczony do : Kluczbork (1L) : 17(17)/0/1 6.71
OP L Bartłomiej Purcha (18l) wypożyczony do : Stomil (1L) : 12(12)/2/1 6.70
OP S Tomasz Cywka (27l) wypożyczony do : Podbeskidzie (EKS) 13(6)/1/0 6.70
N Ernest Świętek (18l) wypożyczony do : Rozwój (1L) : 15(15)/4/0 6.81
N Krzysztof Wydra (18l) wypożyczony do : Zagłębie Sosnowiec (1L) : 7(7)/2/0 6.66

 

Odnośnik do komentarza

Tia na kasę sam muszę sobie zapracować, taki urok ekstraklasy ;>

 

Odcinek 12 (lipiec 2016)

 

Jak już wspominałem, w trakcie zeszłego sezonu podpisałem umowę z Marcinem Cebulą. Dwudziestolatek w Kielcach w 32 spotkaniach zaliczył ledwie bramkę i trzy asysty, ale zaimponował wysoką średnią (7.07) i aż siedmiokrotnym wyborem na zawodnika meczu! Umowa ma obowiązywać do 2021 roku, a Marcin wpasowuje się w mój cel długofalowego budowania drużyny opartej na Polakach. Marcin Cebula :

21xvtz.jpg

 

 

Z ekipą za łączną sumę nieco ponad 100k euro pożegnali się m.in. Czekaj, Boguski, Buchalik, Miśkiewicz czy Cywka. Wypożyczeni zostali natomiast Bartosz, Rogoz, Stawowy, Zając, Purcha, Kociołek, Ptak i Wydra. Zaczynając sezon od Superpucharu miałem już zaklepanego nowego bramkarza, ale ze względu na formalności jego występ w tym meczu jeszcze nie był możliwy. Niewielki budżet nie zezwalał mi na sprowadzenie wypatrzonych przez scoutów środkowych obrońców, którzy zrobili na mnie wrażenie, więc wciąż musiałem czekać na wzmocnienie defensywy. A grę o stawkę już trzeba było zacząć.

 

06.07.16 Superpuchar Polski Wisła - Lechia 3-1 (Brożek '20k, '30, '67 - Łukasik '4)

Wisła : Cierzniak - Jovic, Guzmics, Głowacki, Burliga - Handzlik ('81 Crivellaro), Mączyński - Kuczak ('60 Sarki), Cebula ('60 Jaworski), Guerrier - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 69-31

Strzały/celne : 20/7 - 6/2

MoM : Brożek 9.4

 

 

Mimo wystawienia podstawowego składu, rozpoczęcie gry o stawkę nie było dla nas zbyt udane. Jednak od utraty bramki Biała Gwiazda rozdawała karty w tym spotkaniu, a na szczególne pochwały poza Brożkiem, który ustrzelił hat-tricka zasłużył Krzysztof Mączyński. Przed startem walki o Ligę Mistrzów udało się finalnie podpisać kontrakt z dobrze znanym w Polsce bramkarzem. Niezadowolony z zeszłorocznej dyspozycji Legii w lidze Dusan Kuciak, został przeze mnie przekonany do gry dla Wisły. Najwyższy kontrakt w zespole i perspektywa walki w europejskich pucharach pozwoliła mi znacząco wzmocnić pozycję bramkarza Dusan Kuciak :

znx3dd.jpg

 

 

13.07.16 eLM 2r 1/2 Wisła - Dinamo Tbilisi 4-0 (Głowacki '7, Brożek '30, '45k, Cebula '73) 'CK '62 Sanala

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Głowacki ('60 Sadlok), Burliga - Handzlik ('73 Jaworski), Mączyński - Kuczak, Cebula, Guerrier - Brożek ('73 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 60-40

Strzały/celne : 24/14 - 4/1

MoM : Burliga 9.0

 

Walkę o Ligę Mistrzów zaczęliśmy od pewnego zwycięstwa z Dinamem Tbilisi. Gruzini byli tylko tłem dla Wisły, a cieszy zarówno pierwsza bramka Cebuli jak i niezmienna skuteczność Pawła Brożka. W planach na rewanż miałem wystawienie rezerwowego składu, więc na inaugurację ligi ponownie zagrać mogli najlepsi. Przynajmniej ci, którzy nie byli zbyt zmęczeni.

 

17.07.16 EKS 1/37 Wisła (-) - Lechia (-) 1-0 (Kuczak '64)

Wisła : Kuciak - Jovic, Uryga, Sadlok ('63 Żemło), Burliga - Handzlik ('46 Jaworski), Mączyński - Kuczak, Cebula ('80 Porębski), Guerrier - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 68-32

Strzały/celne : 15/4 - 3/0

MoM : Burliga 8.0

 

Gdańszczanie nie mają do nas szczęścia w lipcu. Tym razem byliśmy mniej skuteczni, ale w pełni zasłużenie odnieśliśmy triumf. Drugi raz z rzędu na lewej obronie błyszczał Burliga, a żelazna defensywa nie dopuściła do jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Kuciaka.

 

20.07.16 eLM 2r 2/2 Tbilisi - Wisła 1-1 (Gogoberishvili '44 - Jankowski '5) [1m 0-4, awans Wisła]

Wisła : Cierzniak - Żemło, Uryga ('75 Florek), Swiatko, Sadlok - Porębski, Jaworski - Sarki, Crivellaro, Marszalik ('64 Guerrier) - Jankowski ('46 Świętek)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 36-64

Strzały/celne : 8/4 - 17/6

 

MoM : Makatsaria 7.4

 

Rezerwy w Gruzji spisały się przeciętnie, ale naturalnie awans nie był zagrożony. Niestety Wisła dawno nie grała w europejskich pucharach, w związku z czym w następnej rundzie nie została rozstawiona w losowaniu. Dostaliśmy ciężkiego rywala - zagramy z Dinamo Zagreb.

Odnośnik do komentarza

Polskie kluby sobie wołają zawrotne kwoty za Helików czy innych ;/. Ale ja tam nigdy nie miałem oporów przed współpracą z wychowankami :D

 

Odcinek 13 (lipiec/sierpień 2016)

 

Rotacja, rotacja - gra co 3 dni wymusza żonglerkę składem. Powoli zaczynam żałować, że wypożyczyłem część piłkarzy, przydaliby się przy takim nagromadzeniu spotkań.

 

23.07.16 EKS 2/37 Łęczna (16) - Wisła (6) 1-0 ('Śpiączka '87) 'CK '41 Jovic

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Sadlok ('59 Uryga), Burliga - Cebula, Mączyński ('74 Jaworski) - Kuczak, Jankowski ('41 Żemło), Guerrier - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 37-63

Strzały/celne : 10/4 -12/2

MoM : Śpiączka 8.1

 

 

Nieciekawy prognostyk przed 3 rundą eliminacji... Czerwona kartka dla Jovicia nieco wyrównała mecz, a w końcówce kontrę gospodarzy wykorzystał Śpiączka. Oby ten zimny prysznic zadziałał, gdyż przed nami kluczowe dla obrazu całego sezonu mecze.

 

27.07.16 eLM 3r 1/2 Dinamo Zagreb - Wisła 2-1 (Pavicic '14, Henriquez '62k - Guerrier '20) 'CK Mączyński '50

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Sadlok, Burliga - Handzlik ('61 Uryga), Mączyński - Kuczak ('67 Sarki), Cebula Guerrier - Brożek ('76 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 37-63

Strzały/celne : 13/8 - 5/2

MoM : Guerrier 7.9

 

Znów czerwona kartka znacząco wpływająca na grę. Zresztą tym razem sędzia podpadł mi solidnie. Poza kontrowersyjnym wykluczeniem (zabraknie go w rewanżu!) Mączyńskiego podyktował wyssany z palce rzut karny. Grając w dziesiątkę skupiliśmy się na utrzymaniu wcale nie tak złego wyniku co się udało. Szkoda, iż niemal całą połowę byliśmy osłabieni, bo do 50 minuty toczyliśmy wyrównany bój z Chorwatami.

 

30.07.16 EKS 3/37 Wisła (10) - Śląsk (12) 1-0 (Uryga '17) 'CK Denkovic '42, 'CK Zieliński '74

Wisła : Kuciak - Żemło, Swiatko, Uryga ('46 Kujawa), Sadlok ('46 Czernicki) - Mączyński, Jaworski ('70 Świętek) - Sarki, Porębski, Crivellaro - Jankowski

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 65-35

Strzały/celne : 15/6 - 5/2

MoM : Crivellaro 8.1

 

Czerwono ostatnio w grach Wisły, jednakże teraz to oponenci musieli się męczyć i to w 9! Wynik i gra przeciętna, ale zdecydowanie skupiłem się na walce o Ligę Mistrzów i moi podstawowi zawodnicy odpoczywali. 3 punkty i brak kontuzji biorę więc z pocałowaniem ręki.

 

03.08.16 eLM 3r 2/2 Wisła - Dinamo Zagreb 1-0 (Crivellaro '90) 'CK Matel '16 [1m 1-2, awans Wisła]

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Sadlok, Burliga - Handzlik, Uryga - Kuczak ('64 Sarki), Cebula, Guerrier ('76 Crivellaro) - Brożek ('76 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 60-40

Strzały/celne : 17/5 - 3/0

MoM : Crivellaro 7.2

 

Co sędziowie zabrali w Chorwacji, poniekąd oddali w rewanżu. Błyskawiczna czerwona kartka ustawiła mecz. Atakowaliśmy na wszelkie możliwe sposoby, ale goście dzięki naszej nieskuteczności wciąż się bronili. I w 90 minucie piękne uderzenie Crivellaro zapewniło nam awans do 4 rundy eliminacji i grę w grupie (przynajmniej Pucharu Europy) jesienią! Brazylijczyk, którego chimeryczność irytuje zmazał w moich oczach swoje wszelakie winy. Rywalem w 4 rundzie będzie ... Celtic Glasgow. Szczególny dwumecz, zwłaszcza dla Dusana Kuciaka!

Odnośnik do komentarza

Walczą moi Wiślacy, walczą ;)

 

Odcinek 14 (sierpień 2016)

 

06.08.16 EKS 4/37 Zagłębie Lubin (14) - Wisła (7) 0-3 (Kuczak '10, Brożek '44, Sarki '76)

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Sadlok ('46 Żemło), Burliga ('67 Głowacki) - Handzlik, Mączyński - Kuczak ('46 Sarki), Cebula, Guerrier - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 36-64

Strzały/celne : 5/3 - 13/9

MoM : Handzlik 8.7

 

Na fali wygranej z Dinamo bez większych problemów rozprawiliśmy się z Zagłębiem. Imponująco zagrała pomoc, a Handzlikiem poważnie interesują się zachodnie kluby - Atletico, Sevilla czy Sporting Lizbona. Oczywiście ani mi w głowie sprzedaż młodej gwiazdy Wisły. Kolejnym etapem trwającego od lipca maratonu będzie wyjazd do Gdyni na mecz z Arką.

 

09.08.16 PP 1/16 Arka - Wisła 3-4 (Januszkiewicz '40, Żemło sam. '56, Leandro '70 - Świętek '30, Marszalik '32, Fratczak sam. '36, Jankowski '64)

Wisła : Cierzniak - Żemło, Uryga, Swiatko ('57 Głowacki), Sadlok ('46 Czernicki) - Porębski, Jaworski - Jankowski, Crivellaro ('70 Florek), Marszalik - Świętek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 32-68

Strzały/celne : 7/5 - 13/6

MoM : Januszkiewicz 8.3

 

Dziwny mecz w Gdyni. Rezerwowy skład (wszakże kiedyś odpocząć muszą podstawowi piłkarze) wyeliminował Arkę, ale do dyspozycji formacji defensywnej mam spore zastrzeżenia. Nie udało mi się ściągnąć do Krakowa żadnego obrońcy, który w mojej opinii pozwoliłby na wzmocnienie tej formacji. Najprawdopodobniej będę musiał wypożyczyć z zachodnich zespołów jakiegoś młodszego zawodnika.

 

13.08.16 EKS 5/37 Wisła (3) - Ruch (8) 3-0 (Guerrier '46, Brożek '49, Handzlik '63)

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Głowacki ('57 Sadlok), Burliga ('57 Crivellaro) - Handzlik ('76 Jaworski), Mączyński - Kuczak, Cebula, Guerrier - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 62-38

Strzały/celne : 17/5 - 6/1

MoM : Handzlik 8.6

Ostatni sprawdzian przed meczem z Szkotami wypadł pozytywnie. Co prawda w pierwszej połowie nie potrafiliśmy pokonać bramkarza gości, ale po przerwie Chorzowianie dostali try błyskawiczne ciosy. W kilku poprzednich grach byliśmy skuteczni pod bramką rywala, oby udało się to utrzymać w dwumeczu barażowym. Nieobecny będzie jedynie kontuzjowany Kuczak.

16.08.16 eLM 4r 1/2 Wisła - Celtic 3-2 (Brożek '30, '41, Handzlik '65 - Armstrong '29, Senderos '81)

Wisła : Kuciak - Jovic ('46 Sadlok), Guzmics, Głowacki, Burliga - Handzlik, Mączyński - Sarki, Cebula ('46 Uryga), Guerrier ('72 Crivellaro) - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 62-38

Strzały/celne : 10/3 - 16/6

MoM : Krejczi 8.8

 

Ponad 30 tysięcy widzów obejrzało w Krakowie bardzo emocjonujące spotkanie. Obie ekipy starały się grać ofensywnie. Biała Gwiazda standardowo - utrzymując się przy piłce i mozolnie budując akcje, Celtic z kolei stawiał na przebojowe akcje skrzydeł - Krejczi i Gnarby raz po raz urywali się Wiślakom, tworząc zagrożenie pod bramką Kuciaka. Tym razem skuteczniejsza była Wisła, ale szkoda straconej na 3-2 bramki po stałym fragmencie gry. Niewątpliwie pewne pretensje możemy mieć do sędziego - ukarał aż 7 moich zawodników żółtymi kartonikami, przy tylko jednej karze dla gości. Wynik powoduje, iż dopiero w Glasgow rozstrzygną się losy rywalizacji. Niestety radzić tam będziemy musieli sobie między innymi bez Kuczaka, Burligi czy Jovicia, co stawia nas w bardzo trudnym położeniu.

Odnośnik do komentarza

Raczej przebrnął niż pokonał ;>

 

Odcinek 15 (sierpień 2016 + podsumowanie lata)

 

Finalnie, po długich negocjacjach Wisłę wreszcie wzmocnił obrońca. Z Udinese wypożyczyłem młodego polskiego stopera - Pawła Bochniewicza. Jest to bardzo utalentowany zawodnik, który już teraz reprezentuje wysokie umiejętności. Płacić Włochom będę 30k euro miesięcznie przez dwa lata i zagwarantowałem sobie klauzulę wykupu w wysokości 5,5 mln euro. Oczywiście jest to kwota astronomiczna, ale liczę iż sytuacja finansowa Białej Gwiazdy z 2018 roku będzie już znacznie lepsza, a przeczuwam, że Paweł może być wtedy wart takiej kwoty. Szkoda, że nie będzie mógł zagrać z Szkotami, ale od razu zadebiutuje w lidze. Paweł Bochniewicz :

mmdcti.jpg

 

 

Przed rewanżem w Glasgow, czekał nas jeszcze wyjazd do Białegostoku.

 

19.08.16 EKS 6/37 Jagiellonia (3) - Wisła (2) 0-1 (Jankowski '17)

Wisła : Kuciak - Burliga, Uryga, Bochniewicz, Sadlok ('46 Guerrier) - Porębski, Jaworski - Jankowski ('81 Żemło), Crivellaro, Marszalik - Swietek ('81 Swiatko)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 40-60

Strzały/celne : 9/5 - 7/4

MoM : Jankowski 7.7

 

Myślami wszyscy byliśmy już przy rewanżowym boju o Ligę Mistrzów. Po przeciętnym spotkaniu rezerwowy w większości skład ograł Jagiellonię. A teraz czas na mecz sezonu dla Wisły!

 

24.08.16 eLM 4r 2/2 Celtic - Wisła 0-1 (Guerrier '30), [1m 2-3, awans Wisła]

Wisła : Kuciak - Żemło, Guzmics, Głowacki, Sadlok - Mączyński, Uryga ('79 Cebula) - Sarki, Handzlik, Guerrier ('79 Marszalik) - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 48-52

Strzały/celne : 18/5 - 4/1

MoM : Kuciak 7.8

 

Czyż zwycięzców się nie sądzi? Celem było utrzymanie skromnej zaliczki z pierwszego meczu i awans do fazy grupowej. Po kontrataku, świetnym podaniu Handzlika i bramce Guerriera poleciłem swym piłkarzom grę skupioną jedynie na wybijaniu piłki spod własnej bramki. Braki kadrowe dawał nam się mocno we znaki - obrońcy byli po prostu znacznie wolniejsi od skrzydłowych oponenta. Gospodarze nacierali zaciekle, ale my się obroniliśmy, przy wielkiej zasłudze Kuciaka! Zbyt wiele w ostatnich dwóch dekadach Wisła miała pięknych porażek w walce o Ligę Mistrzów. Tym razem prześliznęliśmy się, mimo tego że w dwumeczu nie graliśmy olśniewająco. Piękna chwila dla kibiców, dla doświadczonych Głowackiego czy Brożka, dla Kuciak no i dla mnie! Ligo Mistrzów - nadchodzimy!

 

 

27.08.16 EKS 7/37 Wisła (1) - Pogoń (14) 0-0 'CK Rudol '55

Wisła : Kuciak - Żemło, Bochniewicz, Guzmics, Sadlok - Handzlik ('67 Jaworski), Mączyński - Sarki ('67 Kuczak), Cebula, Guerrier - Brożek ('67 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 67-33

Strzały/celne : 18/8 - 5/3

MoM : Mączyński 7.5

 

 

Tylko remisujemy z grającą w 10 Pogonią, ale euforia po awansie do LM wciąż się mnie trzyma i nawet powstrzymałem się od skrytykowania jakże nieskutecznych piłkarzy formacji ofensywnej. Troszkę zmartwiło jedynie losowanie grup - Bayern, Atletico i Galatasaray. Taki zestaw powoduje u mnie obawy o zdobycze punktowe, a także o ewentualne pogromy, których możemy doświadczać. Ale właśnie zdobywanie doświadczenia ma być głównym celem Wisły w fazie grupowej.

 

Tabela ekstraklasy (7/37) :

 

2mgtxmr.jpg

 

 

Polskie zespoły w pucharach :

 

Lech Poznań

 

Puchar Euro :

1r Cchinwali 2-0, 3-0

2r Inter Turku 3-2, 2-0

3r Genk 1-1, 0-2

 

Piast Gliwice

 

Puchar Euro :

1r Troki 2-0, 2-0

2r Dinamo Mińsk 2-1, 1-0

3r Montpellier 0-2, 1-1

 

Lechia Gdańsk

 

Puchar Euro

2r Goeteborg 1-1, 0-2

 

Wisła - transfery.

 

Przybyli :

Cebula WT <- Korona

Kuciak WT <- Legia

Bochniewicz wyp 30k/m <- Udinese (ITA)

 

Odeszli :

Boguski 13k -> Śląsk

Cywka WT -> Chojniczanka

Czekaj WT -> Śląsk

Buchalik 40k -> Miedź (1L)

Miśkiewicz 60k -> Jagiellonia

Kolanko WT -> Chojniczanka

 

Kadra Wisły (09/16):

 

Bramkarze

Kuciak (SVK)

Cierzniak

Chorążka

 

Obrońcy

Jović (SLO)

Burliga

Żemło

Głowacki

Sadlok

Bochniewicz

Swiatko

Guzmics (HUN)

Florek

 

Pomocnicy

Mączyński

Porębski

Jaworski

Handzlik

Uryga

Cebula

Crivellaro (BRA)

 

Skrzydłowi

Sarki (HAI)

Kuczak

Guerrier (HAI)

Marszalik

 

Napastnicy

Brożek

Jankowski

Świętek

Odnośnik do komentarza

Widzę, że ściągnąłeś Cebulę, powiem Ci szczerze, że zrobiłeś transfer życia:) U mnie w Wisełce gra pierwsze skrzypce, jestem bardzo zadowolony z jego usług :) Czytając Twoją karierę zacząłem stawiać na młodych zawodników, Jaworski i Kociołek to fajna para, Handzlika niestety mój kochany zarząd wypożyczył i nie mogę go ściągnąć do końca sezonu, aktualnie rozgrywam 4 sezon, w mojej gablocie mam 3* Puchar Polski, 1* Superpuchar, ekstraklasy nie udało mi się wygrać, kolejno 5,6 i 2 miejsce zajmowałem :P Czas na rewolucję, mam nadzieję, że pozytywną :) Przyjemnie piszesz, tak jak już mówiłem, masz we mnie stałego czytelnika.

Odnośnik do komentarza

Ouch, za Handzlika to po pierwszym sezonie mi 5mln euro oferowały Porto, czy Valencia - future superstar. Dla mnie w fmie zawsze było tak, że jak widziałem zdolnego wychowanka to starałem się na niego stawiać i dmuchać i chuchać, a w tym było jakieś zatrzęsienie. Handzlik, Kuczak, Jaworski i Porębski to tylko wierzchołek góry utalentowanych młokosów ;)

 

Odcinek 16 (wrzesień 2016)

 

Krótkie wytchnienie na przerwę reprezentacyjną i wracamy do maratonu gry na 3 frontach. Na pierwszy ogień derby, a później już debiut w LM!

 

 

09.09.16 EKS 8/37 Cracovia (5) - Wisła (1) 1-1 (Babiarz '78 - Kuczak '22)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Głowacki, Burliga - Handzlik ('59 Jaworski), Mączyński - Kuczak, Cebula ('59 Crivellaro), Marszalik ('79 Jankowski) - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 29-71

Strzały/ celne : 9/1 - 8/4

MoM : Jovic 7.6

 

Niewykorzystane sytuacje i przewaga zemściła się, gdy rywalom udało się wyrównać. Szkoda, gdyż wydawało się, że kontrolowaliśmy spotkanie. Graliśmy osłabieni brakiem jedynie Guerriera, który na szczęście wróci na mecz z Bayernem. Zabraknie tam z kolei Marcina Cebuli. Liga mistrzów - czas start!

 

13.09.16 LM 1/6 Wisła - Bayern 1-0 (Brożek '68k)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics ('74 Głowacki), Burliga - Mączyński, Uryga - Kuczak ('63 Sarki), Handzlik, Guerrier - Brożek ('74 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 60-40

Strzały/ celne : 3/3 - 12/8

MoM : Kuciak 7.4

 

Ależ debiut marzenie! Po tym jak źle (wizualnie) poszło nam, gdy próbowaliśmy skupiać się tylko na defensywie w rewanżu z Celtikiem, tym razem postanowiłem pozostać przy swym stylu gry. Oczywiście stroną przeważającą był Bayern, ale z pomocą Kuciaka i samolubnej postawy Robbena udawało nam się utrzymać korzystny wynik. W dodatku błąd popełnił Xabi Alonso, a Paweł Brożek pokonał Neuera z rzutu karnego. Do końca spotkania Bawarczycy nie potrafili już pokonać słowackiego golkipera Wisły i sensacja stała się faktem. Na gniewne pomrukiwanie o szczęściu Wisły Guardioli odparłem "alez panie, panie posiadanie piłki przecież było po naszej stronie!" W drugim spotkaniu grupy Atletico ogrywa Galatasaray.

 

16.09.16 EKS 9/37 Lech (9) - Wisła (1) 2-2 (Belghazouani '39, Douglas '55 - Marszalik '22, Arajuuri sam. '89)

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Głowacki, Sadlok - Handzlik, Mączyński ('64 Jaworski) - Kuczak ('72 Sarki), Cebula, Marszalik - Brożek ('72 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 35-65

Strzały/ celne : 10/5 - 9/2

MoM : Jovic 7.8

 

W Poznaniu zaczęło dawać o sobie zmęczenie piłkarzy. Nie potrafiliśmy przełamać Lecha, a mecz stał na wyrównanym poziomie. Zasługiwaliśmy na bramkę na 2-2, ale czekaliśmy na nią w mojej opinii zdecydowanie zbyt długo. Niestety trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa w ekstraklasie. Mam nadzieję, że przełamiemy się w kolejnym spotkaniu, bo spadliśmy aż na czwartą lokatę w tabeli po tym remisie. W międzyczasie przed nami wyjazd do Chorzowa i gra o ćwierćfinał PP.

 

20.09.16 PP 1/8 Ruch - Wisła 1-3 (Stępiński '47 - Burliga '33, '45, Jankowski '37)

Wisła : Chorążka - Żemło, Bochniewicz ('62 Florek), Uryga, Burliga - Porębski, Jaworski - Sarki ('84 Sochacki), Cebula ('62 Świętek), Marszalik - Jankowski

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 34-66

Strzały/ celne : 6/2 - 17/7

MoM : Burliga 9.1

 

Ciekawostka - w Chorzowie bramki strzelali wyłącznie byli zawodnicy przeciwnych klubów. Koncertowy ostatni kwadrans pierwszej połowy uśpił nieco moich zawodników, ale poza honorowym trafieniem Stępińskiego nic złego nam się nie przytrafiło. Cieszy awans zmienników (w większości) do ćwierćfinału, gdyż tam czekać ma na nas drugoligowa Kotwica Kołobrzeg, więc autostrada do półfinału wydaje się być otwarta. Strzelecki wyczyn Burligi zasługuje na pochwały - rzadko lewy obrońca dwukrotnie ładuje piłkę do siatki rywala.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, dzięki ;)

Zawsze gramy na maxa, a wychodzić może różnie ;> Raz na wozie, raz pod wozem. Za słaby mam skład w własnej opinii by bić się o 1/8, ale o 3 miejsce z Galatą? Czemu nie!

 

Odcinek 17 (wrzesień/październik 2016)

 

 

24.09.16 EKS 10/37 Wisła (4) - Górnik (11) 3-0 (Brożek '16, '41, Guerrier '37)

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Głowacki ('60 Bochniewicz), Sadlok - Handzlik, Mączyński - Kuczak, Cebula ('60 Uryga), Guerrier - Brożek ('77 Świętek)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 59-41

Strzały/celne : 16/5 - 9/3

MoM : Brożek 8.8

 

 

Efektownie przełamujemy niemoc w ekstraklasie. Mecz rozstrzygnęliśmy już w pierwszej połowie, gdy przypomniał o sobie Brożek. Po przerwie zwolniliśmy tempo i spokojnie dowieźliśmy wysokie zwycięstwo do końca. Przed nami znacznie ważniejsza gra w Stambule, gdzie niestety radzić sobie będziemy musieli bez zawieszonych za kartki Guerriera i Guzmicsa.

 

28.09.16 LM 2/6 Galatasaray - Wisła 3-0 (Demir '33, Kuciak sam. '57, Sneijder '82)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Głowacki, Burliga - Handzlik, Mączyński - Kuczak, Cebula (58 Jaworski), Marszalik ('58 Jankowski) - Brożek ('81 Crivellaro)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 47-53

Strzały/celne : 7/4 - 10/4

MoM : Sneijder 9.0

 

Mieliśmy szczęście z Bayernem i Celtikiem, mieliśmy właściwie i z Dinamo. Dziś karma wróciła - gospodarze byli bezwzględni w egzekwowaniu pomyłek obrońców Białej Gwiazdy i mimo naszej lekkiej przewagi wynik wygląda tragicznie. Zwłaszcza bolesne były zabójcze kontry Galatasaray, gdy próbowaliśmy gonić wynik. Bayern ogrywa Atletico i ze względu na bilans bramek spadamy na ostatnie miejsce w grupie. Trza zacisnąć zęby i skupić się na kolejnych spotkaniach.

 

01.10.16 EKS 11/37 Wisła (2) - Korona (11) 4-1 (Brożek '6k, '12k, '58k, Cebula '52 - Bochniewicz sam. '35)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Sadlok - Uryga, Mączyński ('59 Jaworski) - Kuczak ('73 Sarki), Handzlik ('24 Cebula), Guerrier - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 69-31

Strzały/celne : 17/10 - 5/0

MoM : Brożek 9.1

 

Obrońcy Korony parodiowali dziś grę w polu karnym, a sędzia nie miał wyboru i aż trzykrotnie wskazywał na wapno. Brożek się nie mylił i z łatwością rozbiliśmy Kielczan. Szkoda tylko, że na okres około czterech tygodni wypada Handzlik. Wracamy na fotel lidera ekstraklasy.

 

15.10.16 EKS 12/37 Chojniczanka (15) - Wisła (1) 1-4 (Olcha '70 - Głowacki '33, Brożek '36k, Cebula '59, Kuczak '67) '13 CK Bartoszewicz

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz ('66 Żemło), Głowacki, Sadlok - Mączyński, Uryga - Kuczak, Cebula ('66 Porębski), Guerrier ('66 Marszalik) - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 39-61

Strzały/celne : 7/3 - 26/8

MoM : Mączyński 9.0

 

Czerwona kartka w 13 minucie ustawiła mecz. Od tego momentu kwestią czasu były bramki, które w końcu zaaplikowaliśmy Chojniczance w liczbie czterech. Oponentom udało się odpowiedzieć honorowym trafieniem. Znakomite zawody rozgrywali Mączyński i Kuczak. Liczę na utrzymanie formy, gdyż przed nami w najbliższych dwóch tygodniach grupowy dwumecz z Atletico Madryt, gdzie naturalnie postaramy się o sprawienie niespodzianki.

Odnośnik do komentarza

#18 (październik/listopad 2016)

 

19.10.16 LM 3/6 Wisła - Atletico 2-1 (Bochniewicz '2, Kuczak '87 - Griezmann '80) '77 CK Koke

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Sadlok - Mączyński, Uryga ('77 Jaworski) - Kuczak, Cebula ('62 Jankowski), Guerrier ('77 Marszalik) - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 62-38

Strzały/celne : 8/4 - 11/3

MoM : Bochniewicz 8.3

 

 

Z silnymi Hiszpanami mierzyć musieliśmy się bez Handzlika i Burligi. Mimo to mecz rozpoczęliśmy doskonale, gdy po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Bochniewicz. Od tego momentu nieznacznie przeważało Atletico, gdyż my mieliśmy piłkę, ale ciut groźniejsze akcje przeprowadzali goście. Z upływem czasu ekipa Simeone zaczęła robić się coraz bardziej nerwowa, aż w 77 minucie wyleciał z boiska Koke. Liczyłem, że teraz już będziemy mieć mniejsze problemy z dowiezieniem znakomitego rezultatu do końcowego gwizdka, ale nic z tych rzeczy. Griezmann pokazał ile znaczą w futbolu indywidualności - okiwał Sadloka i Guzmicsa i po samotnym rajdzie wyrównał stan meczu. W końcówce obie ekipy za wszelką cenę starały się wygrać - spudłował w dogodnej sytuacji Vietto, z kolei Kuczak najpierw wypracował ładną pozycję do strzału Jaworskiemu, a w końcu wziął sprawy w swoje ręce i strzelił decydującego gola. Bochniewicz i Kuczak bygli najlepsi w moim zespole. Ten pierwszy poza bramką kapitalnie dyrygował obroną, a Kamil wprowadzał największy zamęt w szeregach gości. Bayern ogrywa Turków i razem z Bawarczykami mamy po 6 punktów przewodząc grupie. Według mediów wyrastamy na pogromców faworytów!

 

22.10.16 EKS 13/37 Piast (6) - Wisła (1) 1-1 (Kuzdra '40 - Sarki '90)

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Głowacki ('57 Jaworski), Burliga - Mączyński, Uryga - Kuczak ('57 Sarki), Cebula, Guerrier - Brożek ('72 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 40-60

Strzały/celne : 5/4 - 16/6

MoM : Mączyński 7.4

 

 

Futbol bywa przewrotny. Dopiero co ograliśmy mocarne Atletico, by w niemal niezmienionym składzie w 90 minucie ratować remis w Gliwicach. Oczywiście przez cały mecze dominowaliśmy nad Piastem, ale przednie formacje nie potrafiły wbić gola Rusovowi. Piłkarze usłyszeli ode mnie kilka gorzkich słów po meczu, a i tak spryt Sarkiego ocalił ich przed znacznie poważniejszą awanturą.

 

26.10.15 PP 1/4 1m Wisła - Kotwica 2-0 (Jankowski '55, Jaworski '57k)

Wisła : Cierzniak - Żemło, Bochniewicz, Swiatko ('59 Florek), Sadlok ('59 Czernicki) - Porębski, Jaworski ('74 Uryga) - Sarki, Crivellaro, Marszalik - Jankowski

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 66-34

Strzały/celne : 12/5 - 2/1

MoM : Sarki 8.2

 

 

Jako, że naszym przeciwnikiem był zespół z trzeciego poziomu rozrywek, postawiłem na zmienników za wyjątkiem Bochniewicza. Paweł dołączył do nas już po okresie przygotowawczym i ma problemy z grą w dwóch spotkaniach pod rząd. Za tydzień jedziemy do Madrytu i właśnie na tamten mecz będzie oszczędzany w przyszłym meczu ligowym. Dość długo musieliśmy męczyć się z Kotwicą, ale finalnie uzyskaliśmy dobry wynik przed rewanżem w Kołobrzegu.

 

29.10.16 EKS 14/37 Wisła (1) - Wisła Płock (13) 2-0 (Guerrier '41, Głowacki '45) '45 CK Igumanovic

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Głowacki ('68 Jaworski), Burliga - Handzlik ('59 Uryga), Mączyński - Kuczak, Cebula, Guerrier - Brożek ('68 Jankowski)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 64-36

Strzały/celne : 24/7 - 2/0

MoM : Kuczak 9.0

 

 

Ostatni sprawdzian przed wyjazdem do Madrytu wypadł okazale. Moi zawodnicy widocznie zapamiętali ostatnią burę po meczu z Piastem i wybili z głowy grę przyjezdnym. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy okazało się kluczowe. Strzeliliśmy dwie bramki, a Płocczanie stracili też Igumanovicia. W drugiej części spotkania kontrolowaliśmy przebieg gry, ale do podwyższenia wyniku zabrakło tradycyjnie skuteczności. Do zespołu po kontuzji wrócił Handzlik, więc na mecz 4 kolejki fazy grupowej LM jedziemy w pełnym składzie!

 

01.11.2015 LM 4/6 Atletico - Wisła 5-1 (Jackson Martinez '45, '51, '78, Gabi '55, Carrasco '58 - Kuczak '56)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Głowacki ('57 Jaworski), Burliga ('71 Marszalik) - Mączyński ('57 Cebula), Uryga - Kuczak, Handzlik, Guerrier - Brożek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 45-55

Strzały/celne : 27/15 - 3/2

MoM : Jackson Martinez 9.6

 

 

Oj, zdenerwowaliśmy zwycięstwem w Krakowie Atletico... Gospodarze rzucili się na nas od początku spotkania i jedynie niezła gra Bochniewicza, czy Kuciaka pozwalała nam aż do doliczonego czasu pierwszej połowy utrzymać bezbramkowy rezultat. Natomiast pierwszy kwadrans po przerwie był szalony - Atletico trzykrotnie znajdywało sposób na strzelenie bramki, podczas gdy dwójkowa akcja Jovic - Kuczak dała nam jednego gola. Gdy w 78 minucie Jackson Martinez skompletował hat-tricka liczyłem już tylko na to by nie dać sobie wbić w tym meczu pół tuzina albo i więcej bramek. Niestety była to rzeź Wisły w Madrycie... Bayern ogrywa Galatasaray, spadamy w grupie na 3 miejsce za Niemców i Hiszpanów.

Odnośnik do komentarza

Czekam i czekam ale coś nie piszą, nie dzwonią... :eusa_snooty:

 

#19 (listopad 2016)

 

04.11.16 EKS 15/37 Wisła (1) - Legia (2) 1-1 (Jovic '41k - Nikolic '76)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Sadlok, Burliga - Handzlik ('74 Brożek), Mączyński - Kuczak, Cebula ('55 Uryga), Guerrier ('80 Marszalik) - Jankowski

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 62-38

Strzały/celne : 11/3 - 6/3

MoM : Jovic 7.8

 

Zmęczeni zarówno fizycznie jak i psychicznie po ciężkim laniu w Madrycie chcieliśmy wrócić na właściwe tory zwycięstwem z wiceliderem z Warszawy. Niestety który to już raz nie potrafimy dowieźć do końca korzystnego rezultatu? Po bardzo ciekawym meczu z nieznaczną przewagą gospodarzy pada remis. Co gorsza na blisko miesiąc wypada z gry Cebula, a dopiero na mecz z Bayernem wróci Kuczak. Dobrze, że czeka nas przerwa reprezentacyjna.

 

16.11.16 PP 1/4 rew Kotwica - Wisła 0-0 [1m 0-2, awans Wisła]

Wisła : Chorążka - Żemło, Swiatko ('70 Florek), Głowacki, Sadlok - Porębski, Uryga - Jankowski, Crivellaro ('85 Sochacki), Marszalik ('70 Lyczak) - Świętek

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 34-66

Strzały/celne : 6/1 - 15/2

MoM : Jankowski 8.4

 

 

W Pucharze Polski tradycyjnie już postawiłem na zmienników. Awans do półfinału nie był zagrożony, ale to że rezerwowi nie potrafili wbić bramki w Kołobrzegu ciut martwi. Wszakże graliśmy z ekipą z zaledwie trzeciego poziomu rozgrywek...

 

19.11.16 EKS 16/37 Lechia (10) - Wisła (1) 1-1 (Mak '86 - Jankowski '40)

Wisła : Kuciak - Jovic, Bochniewicz, Guzmics, Burliga - Handzlik, Mączyński - Sarki, Jankowski ('61 Jaworski) Guerrier ('61 Crivellaro) - Brożek ('79 Świętek)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 34-66

Strzały/celne : 6/1 - 10/3

MoM : Jovic 7.6

 

Ileż można tracić bramki i punkty w końcówkach? Tym razem jedyny celny strzał Lechii znalazł drogę do naszej siatki. Cieszy dobra forma Jankesa i Jovicia, ale wygląda na to, że lekka zadyszka złapała nas w listopadzie. A przed nami przecież arcytrudny wyjazd do Monachium, gdzie nieobecni będą Bochniewicz, Burliga, Handzlik, Mączyński i Cebula, a nie w pełni sił Kuczak i Sadlok...

 

23.11.16 LM 5/6 Bayern - Wisła 3-0 (Robben '18, Lewandowski '31, '75)

Wisła : Kuciak - Jovic, Guzmics, Głowacki, Sadlok ('60 Marszalik) - Jaworski, Uryga ('60 Porębski) - Kuczak, Jankowski, Guerrier - Brożek ('75 Świętek)

 

Statystyki :

Posiadanie piłki (%) : 41-59

Strzały/celne : 33/17 - 5/0

MoM : Lewandowski 9.2

 

Piąty mecz bez zwycięstwa z rzędu. Szczerze mówiąc tak osłabiona Biała Gwiazda nie miała czego szukać w Bawarii. Nawet w pełnym składzie nasze szanse byłyby znikome, a dziś? Dziś to wyszli Wiślacy na boisko i wyglądali jak zespół ileś klas gorszy od Bayernu. Ten wynik to najniższy wymiar kary. Galatasaray niespodziewanie ogrywa Atletico i przed ostatnią kolejką tworzy się ciekawa sytuacja. Pewny awansu i pierwszego miejsca jest Bayern, z kolei mamy nawet szanse na awans (zwycięstwo z Turkami i brak zwycięstwa Atletico). Jednakże obecnie jesteśmy na 4 miejscu w grupie i by grać choć w Lidze Europy właściwie musimy wygrać w ostatniej kolejce, gdyż remis da nam 3 miejsce tylko w przypadku porażki Hiszpanów z niegrającym już o nic Bayernem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...