Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samo studio i ich gry pewnie większość z Was zna, ba na pewno też graliście w ich niektóre tytuły. Niedawno w innym temacie me_who opisywał Tales from the Borderlands, ale stwierdziłem, że przydałby im się osobny temat.

 

Ja na swoim koncie mam TWD, cztery epizody TWD2, bo przy lipnym wyborze pod koniec czwartego odcinka stwierdziłem, że przejdę sobie jeszcze raz i jakoś ani nie przeszedłem jeszcze raz, ani nie skończyłem obecnej. Przeszedłem The Wolf Among Us, rozpocząłem Tales from the Borderlands, ale czekam na spolszczenie kolejnych odcinków, żeby nie stracić żadnych smaczków. I teraz właśnie skończyłem Grę o tron.

 

I teraz tak, nie zrozumcie mnie źle, każda z ogranych historii była absolutnie fenomenalna, sporo zwrotów akcji, ciekawe postacie, ale jedno ciągle mnie irytuje. Złudzenie wyboru, które wmawia nam Telltale. Kolejny raz, wybory mają mieć wpływ na fabułę, mają zmienić wiele, a tak naprawdę praktycznie nie zmieniają nic. Czy wybierzemy, że ma zginąć postać A czy postać B, to nie ma znaczenia, bo sytuacja pod koniec i tak będzie taka sama, po prostu w scenę będzie wklejona inna postać.

 

Chcesz zrobić wszystko tak, żeby wyszło pokojowo/konfliktowo i na każdym kroku dajesz temu wyraz? To nie ma znaczenia, gra i tak ma ustalony(do bólu) scenariusz. Najwyżej jeśli nie Ty to ktoś inny doprowadzi do pokoju/wojny, ktoś inny Cię zdradzi/uratuje. Teoretycznie chyba tylko jedna nasza decyzja sprawia, że ktoś faktycznie przeżyje bądź nie. W sensie, że bez zamiennika, że tak powiem ;] Ale jakie to będzie miało znaczenie to najwyżej dowiemy się w drugim sezonie. Podejrzewam, że niewielkie jak przy TWD.

 

Także możecie zagrać, a jak ktoś jest fanem "Gry o tron" to nawet powinien, bo tną postaci lepiej niż Martin i autentycznie macie ochotę dowalić scenarzyście za to, że bohaterowie kończą tragicznie, ale nie róbcie sobie nadziei, że wasze wybory mogą cokolwiek zmienić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odkopię trupka :)

 

Jak to faktycznie jest z tym wyborem ścieżki rozwoju fabuły? Widać pewne smaczki, zależne od naszych wyborów, ale to są tylko smaczki, a nie odczuwa się tego zbyt mocno. Czuję się jakbym po prostu oglądał film, ciężko to nawet nazwać grami komputerowymi :)

 

Czy planowane są kolejne części The Wolf Among Us?

Odnośnik do komentarza

Odkopię trupka :)

 

Jak to faktycznie jest z tym wyborem ścieżki rozwoju fabuły? Widać pewne smaczki, zależne od naszych wyborów, ale to są tylko smaczki, a nie odczuwa się tego zbyt mocno.

Właśnie tak. Chyba, że w Borderlands widać to jakoś mocniej albo będzie widać w kolejnym sezonie Gry o Tron czy Wilka. Wybór między drugim, a trzecim sezonem w Walking Dead też ma znikome znaczenie.

 

Były ploty, że mają robić drugą część Wilka, ale jak to z Telltale bywa wzięli się za iks innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Właśnie doszedłem do końcówki 4. części i...

 

Wygląda na to, że decyzja czy rządzić Hyperionem czy nie może mieć duże znaczenie przy kolejnej części. Jak ją przejdę, to będę musiał na YT zobaczyć jak to wyglądało w alternatywnej rzeczywistości :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Skonczylem wczoraj trzeci sezon TWD New Frontier i musze przyznac ze fabula jest momentami nawet lepsza niz w pierwszej czesci a na pewno duzo lepsza niz w drugiej. Na dobre wyszla grze poprawa silnika i ogolnej stylistyki - mimika postaci i ruchy bardzo dobrze odzwierciedlaja emocje. Maly spoiler, ale dobrze grze zrobila takze zmiana glownej postaci - powiew swiezosci czuc od pierwszych sekund. Naprawde polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja już mam dość takiego dawkowania i poczekam na zbiorcze wydanie, szczególnie że kolejny sezon ma być ostatni. Jedyne dla czego zrobię wyjątek w przypadku Telltale to chyba nowy sezon Wilka :-k Ogólnie zauważyłem, że warto poczekać, bo sporo z tych gier trafia potem do plusa. Któryś sezon TWD był, było Borderlands, a teraz ma być Batman.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

3 sezon, który skończyłem dosłownie w zeszłym tygodniu już był tak pełny bzdurnych absurdów że musiałem się mocno zmuszać żeby go skończyć. Mimo wszystko model biznesowy Telltale się sprawdza, kupie oczywiście finalny sezon ale dopiero jak wyjdą wszystkie cztery odcinki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.08.2018 o 21:44, Reaper napisał:

Jakby ktoś nie wiedział, to wypuścili ostatnią część Walking Dead :) 

Pierwszy epizod robi wrażenie! Zjadłem go już i czekam na wincyyyj

 

Swoją drogą jakoś dwa tygodnie temu dopiero zasiadłem do tej serii i ją przeszedłem. Podobało mi się wszystko, chociaż w s3 było parę fabularnych klopsów i dziur, ale nie zmienia to faktu, że i tak cholerstwo mnie wciągnęło :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...