Skocz do zawartości

alternatywa dla TV, czyli kanały z YouTube'a


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

w zasadzie od 5 lat nie oglądam w telewizji nic poza sportem(od kąd przeprowadziłem się do Warszawy, w zasadzie sport też oglądam z "internetu", chyba ze jestem u kogoś albo u rodziców).

początkowo traktowałem YouTube'a jako formę do oglądania głupot, z czasem przyszły na tapetę pranki i tak właśnie trafiłem na Sylwestra Wardegę, od którego chyba rozpocząłem swoją przygodę z subskrypcjami(dziś ich mam lekko ponad 100). Drugi(chyba) w kolejności był kanał Polimaty polecony przez koleżankę w pracy.

w kolejnych postach pewnie napiszę coś niecoś więcej o tym co tam oglądam regularnie.

 

w jaki sposób postrzegacie dzisiaj YT ? oglądacie tam śmieszne filmiki czy jednak może szukać nieco poważniejszych treści ? jeżeli tak to co oglądacie regularnie, co hejtujecie, co jest dla Was absurdem ?

Odnośnik do komentarza

Polimaty sa bardzo spoko. Nigdy nie lubilem prankow i tego typu glupot, wiec Wardege i jemu podobnych omijam z daleka, ale za to lubie w wolnym czasie obejrzec kanal np Remigiusza Maciaszka z grami i vlogami. Z rzeczy bardziej ambitnych, zdecydowanie najbardziej lubie Wlodka Markowicza, ale ten nie wrzuca materialow zbyt czesto.

Odnośnik do komentarza

Wardega...

Polecam z calego serduszka Mietczynskiego i jego serie Masochista. W skrocie: chlopak oglada najgorsze polskie filmy i je analizuje (chociaz to duzo powiedziane). Dobry montaz, wysoki poziom absurdalnego humoru... jedna z nielicznych niewkurwiajacych jednostek w polskim jutubowym swiatku.

Z takich bardziej niszowych to na pewno DoMManu: kanal odnosnie serii gier FIFA - dobry humor, wielkie skillsy, ciekawe serie - guru, ktorego trzeba ogladac grajac w te gre.

Oprocz tego ostatnio zdarza mi sie obejrzec cos z kanalu TheFoodEmperor: przepisy serwowane przez goscia z francuskim akcentem i czesto podworkowym humorem - ekstra.

Odnośnik do komentarza

Ja interesuje się gotowaniem, więc oglądam vlogi o gotowaniu, kiedyś oglądałem tych gamerów typu Rock, Rojo itd. ale wyrosłem, teraz jak widzę, że lubi to głównie grupa tzw: "gimbusów" a oni sami to nakręcają to średnio mnie to kręci.

oglądałem kiedyś serię : "We Love Poland" wiadome, śmieszne filmiki, wpadki itd. Jeżeli ktoś nie oglądał to polecam, potrafiłem popłakać się, ze śmiechu mając nawet mega wkurwa po ciężkim dniu w pracy czy w domu.

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko z treści po polsku:

Magic of Y- nie są to typowe pranki, czasami działa magia ujęć, a nie talent iluzjonisty, ale całkiem przyjemny ma ten kontent na YT.

Jeleniejaja- jedyne pranki, które w jakiś sposób akceptuje. Nie wyglądają przynajmniej na ustawione. Trochę głupkowate czasami, ale dla mnie to #1.

Matura to bzdura- działają już kilka lat to chyba każdy o nich słyszał.

SciFun- jak lubicie polimaty to to jest jego odpowiednik w świecie fizyki (przede wszystkim). Szczerze polecam, chcoiaż teraz zauważyłem, że już 2 miesiące nic nie wrzucił.

Mówiąc Inaczej- ja rzadko oglądam, ale może lekcje o naszym języku kogoś zainteresują ;)

Futbolove- ciekawostki ze świata piłki nożnej. Można zwrócić uwagę jedynie na treść.

Kartofliska- może wróci do nagrywania Ósmej Ligi Mistrzów.

 

Na pewno teź mam w subskrypcjach kanał Mateusza M. Takie filmiki motywacyjne, które sobie zgrywam na MP3 i gdy idę biegać lub coś podobnego to mam małą pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Na Gałęzi - polski vlog o filmach, raczej od strony kamerowania, montażu i edycji, całkiem przyjemnie zrealizowany.

No Film School + Film Riot - angielskie odpowiedniki, tylko znacznie obszerniejsze, film i kino od bekstejdżu.

Mobile Tech Review - testy wszelakiej elektroniki, konkretne i fajnie zrobione.

FDtv2 - sporo filmów dokumentalnych przeklejonych z Discovery, NG, Planete i tym podobnych.

 

+ Włodek Markowicz + Kartofliska + niekiedy pyta.pl chociaż u tych ostatnich poziom mocno spadł.

Odnośnik do komentarza

Z takich, które mogą kogoś tutaj zainteresować:

 

DaWarsaw - pokerowe streamy polskiego prosa

Pokerstars - streamy z turniejów pokera

Kopyr - wiadomo ;)

Flossy Carter - Murzyn recenzujący elektronikę, polecam

Łączy Nas Piłka - propaganda rodem z PZPN

asmeredakcja - lewakom wstęp wzbroniony

Historia bez cenzury - duże opóźnienie względem oficjalnej strony, ale jest

Były żołnierz PRL - stare i nieaktualizowane, ale przesympatyczne opowieści, głównie rodem z woja

 

Do tego regularnie oglądam recenzje gitarowego sprzętu. Subskrybuję też kanały z podkładami muzycznymi, żeby było do czego grać w domu na gitarze. Kartofliska też lubię, wiadomo!

Odnośnik do komentarza

https://www.youtube.com/user/screenjunkies/kanał o filmach ze świetną serią Honest trailers, ale też dużo ciekawych rozmów o filmach

https://www.youtube.com/user/EpicMealTime/Epic Meal Time - kanał kulinarny "inaczej",

https://www.youtube.com/user/CinemaSins/i jeszcze jeden kanał filmowy gdzie wyliczają grzechy najpopularniejszych filmów

Odnośnik do komentarza

Kilka na szybko z głowy

 

Wspomniany już Włodek Markowicz (chyba jedyny "znany" jutuber, którego obejrzę bez poczucia żenady)

 

arhn.eu - tu o grach starych i nowych, co ważne ciągle trzyma poziom, choć ostatnio archonowi zdarza się lecieć pod publiczkę/kliki ;)

MatoJelic - Mato, szachista, autor książek szachowych, analizuje historyczne partie szachowe. Świetny materiał, jak ktoś chciałby rozwinąć swoje umiejętności gry. Ja przyznam, żedzięki temu kanałowi nauczyłem się grać w szachy ;)

Games Done Quick - lubię oglądać speedruny w grach, tutaj znajdzie się całą bibliotekę tytułów przechodzonych na żywo.

Cinemassacre - kanał AVGN-a, czyli o grach starych, nowych i popkulturze filmowej.

mosfilm - dla miłośników klasycznego kina radzieckiego. Duża część filmów ma angielskie napisy.

Odnośnik do komentarza

Włodek Markowicz to chyba wisienka na całym torcie. Polecam materiał o Windows 95 i 3dfx - wspomnień czar i łezka w oku.

 

z polskich twórców śledzę jeszcze:

Mówiąc Inaczej - kanał Pauliny o polskim języku, nie ukrywam, że to raczej uroda autorki mnie tutaj ściągnęła, ale materiał mnie utrzymał i chętnie oglądam

Arlena Witt - od jakiegoś czasu śledzę Kanał Arleny Witt, to takie mówiąc inaczej tylko po angielsku :) warto obejrzeć kilka odcinków chociaż dla samej formy prezentowanego materiału.

AbstrachujeTV - jeden z kanałów, który swojego czasu dostarczył mi masę rozrywki

Historia bez cenzury odkąd trafiłem na ten kanał po przeczytaniu jakiejś listy jestem stałym bywalcem, powoli nadrabiam zaległości, na hitbox jest więcej niż na youtube ? orientuje się ktoś ?

SciFun - ciekawy materiał, mam sporo zaległości, ale koleś faktycznie przestał publikować. Polecam jego materiały o wycieczce do Pyrpeci - pojechał tam z Ad Busterem

Radek Kotarski - drugi kanał Radka od Polimatów, polecam

AdBuster - ma mojego suba, ale jakoś te konfrontacje powodują, że nie śledzę tego. wolę vlogi czy materiały z Pyrpeci

5sposób na - genialny kanał pokazujący live hacki i inne ciekawe pomysły na arażację

CastoramaPolska - Panowie z 5sposobów na drugim kanale

Łączy Nas Piłka - bardzo fajny kanał o różnych aspektach w PZPN, od Pierwszej reprezentacji, po młodzieżowe i słynne suchary Wiśni

Futbollove - kanał Dominika wygląda na wartościowy, nie widziałem, jeszcze całości

CyberMarian - typowy kanał o dupie maryni ale go lubię

MartinStankiewicz - ten gość chyba kiedyś prowadził coś podobnego do Matura to bzdura na wp.pl(matury bardzo nie lubię, nie śmieszy mnie już), sam kanał jak CyberMarian o dupie maryni ...

ZacharOFF - prowadzący autocentrum.pl pokazuje zajawki testów, przyjemnie się ogląda

20m^2 Łukasza Jakubiaka to fajny pomysł na talkshow, jak jest ktoś kto mnie interesuje to okazjonalnie obejrzę

Ajgor Ignacy - jakiś małolat nagrywający vlogi, oglądam dla beki

canalplus - Turbokozaka chyba kazdy zna, sa tez inne ciekawe reportaze, jest ich co raz wiecej

moto doradca - mój ulubiony kanał o motoryzacji, gość z Łodzi, fajne ciekawostki porusza

Pojechani - dopiero zaczynają moim zdaniem, vlogi o motoryzacji

Sadam - dość ciekawe polskie pranki

 

Jeleniejaja kompletnie do mnie nie przemawiają... jest cała masa kanałów kulinarnych, sprzętowych, graczy o których napiszę później

Odnośnik do komentarza

Ja od 3 lat nie posiadam telewizora, bazuję na yt i jest mi z tym całkiem dobrze. Biorąc pod uwagę poziom obecnej telewizji, to treści youtubowe są dużo bardziej wartościowe. Subskrypcje zacząłem od braci Hoffman, czyli Adbuster i Scifun, w sumie to dzięki nim przyjrzałem się mocniej youtube'owi. Obecnie bardzo lubię i szanuję wspomnianego Włodka Markowicza, pod względem treści i formy chyba najlepszy kanał yt w Polsce. Polecam równie mocno Tube Raiders, gdzie Scifun i Adbuster bawią się w Urban exploring, bardzo fajny klimat i świetny montaż, szkoda tylko, że chłopakom się już chyba nie chce. ;( Polimaty są fajne, mocno sprofesjonalizowały się i traktuje je jako bardzo ciekawy wykład. Ostatnio odkryłem kanał Astrofaza, poświęcony jest on ogólnie rzecz biorąc kosmosowi, dużo fajnych rzeczy dla "głodnych kosmosu". Z sieci partnerskiej Mediakraft oglądam: Ponki (taka inna wersja abstrachuje z dobrą rudą laską :D), Topowe teorie spiskowe (nazwa mówi sama o czym kanał), Topowa dycha ("rankingi" tworzone przez twórcę w zakresie danej tematyki np. 10 medycznych mitów, w które wszyscy wierzymy). Z subskrypcji mam jeszcze weterana internetu Dakanna i jego projekt wraz z Kierownikiem czyli Czarne Owce Show. Nie każdemu mogą się podobać ich poglądy, ale jednak ja lubię posłuchać ich zdania na niektóre tematy. Podobnie ma się kanał "Z dupy", który pełen jest wulgaryzmów i rzeczy wręcz nieprzyzwoitych, jednak pod tą przykrywką można znaleźć całkiem sporo mądrych i wartościowych treści. Z gejmerów mam Izaka (od kogoś trzeba się uczyć w CSa grać :D), Isamuxpompe (w sumie tylko za jedną serię o TWD, która była dobra, a tak to uważam go za idiotę), Remigiusz Maciaszka (głównie ze względu na CSa, chciałem zobaczyć jak gra ktoś kto zaczyna w podobnym czasie co ja), inetkoxów (znów CS). Z kanałów piłkarskich to standardzik czyli łączy nas piłka i futbolove. Mam jeszcze parę subskrypcji (Magia Y, Cybermarian, Martin Stankiewicz, Morele TV, 5 sposobów na), które oglądam jak mnie najdzie ochota. ;)

Odnośnik do komentarza

A znacie coś fajnego kulinarnego? O polskiej, normalniej kuchni ;).

skoro już wywołałeś ten temat...

 

w sumie swoją przygodę 2 lata temu z gotowaniem zacząłem od youtube, gdzie pierwszym kanałem na jaki trafiłem był ten:

MagdalenkoweFrykasy

Kotlet.TV tutaj też sporo korzystałem na początku

obecnie moim ulubionym jest videokuchnia

czesto korzystam z: GotujSkutecznieTV

 

chyba najbardziej popularny kanał prowadzi Piotrek Ogiński KochamGotować

 

mogę również śmiało polecić: Suate - ciekawa realizacja

Odnośnik do komentarza

Jedyni polscy youtuberzy, których oglądam to Gonciarz, leci sobie w tle i nawet mnie bawi, świetna realizacja i Mietczyński, ale głównie Masochiste. Lektury mnie nudzą, poza doskonałymi Krzyżakami :D

Poza tym - YT mnie zwyczajnie nudzi. Czasem zerknę na Slo Mo Guys bo imponują realizacją i pomysłem.

 

Absurdem dla mnie są letsplayerzy, nie mam pojęcia jaki jest sens to oglądać. Widziałem parę filmików pewdiepie i nie były fatalne, no ale nie rozumiem fenomenu. Poza tym nic więcej, seriale, filmy i mecze na kompie podpiętym do TV ;)

Odnośnik do komentarza

Ja subskrybuje:

Abstrachuje oraz AbstrachujePLUS - przedstawiać chyba nie trzeba, w plusie są same making ofy, czasem coś fajnego się trafi

Duży w Maluchu - wywiady prowadzone podczas jazdy maluchem, jeżdżą także goście, generalnie fajna alternatywa jak ktoś lubi posłuchać co tam u naszych "gwiazd", niektóre wywiady naprawdę zacne, zwłaszcza z Maleńczukiem, jak w tego typu programach, dużo zależy od samego gościa

Cezik - swego czasu wrzucał fajne, humorystyczne przeróbki/aranżacje różnych utworów, aktualnie mało się dzieje

 

reszta subskrypcji to jakieś oficjalki muzyków, z czego warto moim zdaniem zahaczyć o:

Igor Presnyakov - świetnie coveruje na gitarze akustycznej (czasem też na klasyku i elektryku)

vkgoeswild - rewelacyjne covery pani Ukrainki, tym razem na keyboardzie (jest też fortepian), jest też cover Białej Flagi Republiki

 

 

Do tego regularnie oglądam recenzje gitarowego sprzętu. Subskrybuję też kanały z podkładami muzycznymi, żeby było do czego grać w domu na gitarze. Kartofliska też lubię, wiadomo!

Podrzuć te kanały z podkładami muzycznymi

Odnośnik do komentarza

Z niewymienionych jeszcze:

 

https://www.youtube.com/user/XboxAhoy- o grach, najciekawsze dla mnie jest ujęcie historyczne, czyli seria "RetroAhoy" i różne krótsze serie typu rozwój grafiki czy Toxic Twilight

https://www.youtube.com/user/NewRetroWave- muzyka, synthwave i rzeczy w podobnym klimacie

https://www.youtube.com/user/robag88- analizy filmów Roba Aggera

https://www.youtube.com/user/ashens- recenzje gier/zabawek/jedzenia, ostatnio oglądam głównie dla Lootcrate

Odnośnik do komentarza

Przejrzałem te polecane przez Was kanały i w sumie nic zajmującego dla siebie nie znalazłem, żeby oglądać jakoś nałogowo...Przejrzałem też kulinarne, tam jakieś dziwne dania robią, nie takie na codzienny obiad ;) Jedynie Historia bez cenzury bardzo mnie się spodobała. Coś podobnego ktoś może polecić?

 

Chciałem oglądać Sensacje XX Wieku, ale zostały pousuwane...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...