Jump to content
Sign in to follow this  
Markol

Początkujący i problemy

Recommended Posts

Siemano. Jestem początkującym graczem w FM 2015 i mam parę pytań. Grałem już parę karier różnymi klubami żeby się rozeznać mniej więcej w grze. Każdym klubem w sumie 1 sezon bo przeważnie zostawałem zwalniany np. z takich klubów jak Granada, Koln. 3 kluby prowadzę teraz równo na różnych komputerach w zależności czy jestem na jakimś wyjeździe, na studiach czy w domu. Te 3 kluby wybrałem pod względem fajnych talentów tzn. PSV, Ajax i Palermo(głównie przez Dybale). Udało mi się tylko Arsenalem rozegrać cały sezon i nie zostać zwolnionym ale rozumiem że takim zespołem jest dużo łatwiej bo świetna kadra i sporo kasy na początek. I teraz moje różne pytania odnośnie tej gry.

 

1.Jest jakieś rozwiązanie na słabą formę gracza? Jakaś dodatkowa motywacja, odpowiedni trening czy coś? Chodzi mi np o to że np. w Palermo Dybala gra 1 mecz z oceną maks 7.5 a później 2 mecze z oceną 6.2. W skrócie większość meczy gra po prostu słabo a jednak jest gwiazdą tej drużyny. Tak samo np. w Ajaxie Milik w 2 pierwszych meczach ligi strzelił mi 2 hat-tricki a później przestał w ogóle strzelać. Głównie używam formacji 4-2-3-1 ofensywnie.

 

2. Jak to wygląda w kolejnych sezonach? Młodziki przychodzą do naszej szkółki młodzieżowej i im lepszy system szkolenia tym lepszy młodziak czy to jest jakoś przydzielane losowo?

 

Share this post


Link to post

2. Szkółka, baza, trenerzy. Im lepsze, tym lepsi gracze są w szkółce.

1. Trzeba trochę kombinować z taktyką chociażby. Normalnie gracze też nie grają co mecz świetnie.

Share this post


Link to post

Rozumiem że nie grają świetnie cały czas ale np. taki Dybala przez ostatnie 11 meczy tylko raz miał ocenę powyżej 7. Umiejętności 4*, potencjał 5* to jednak powinno się oczekiwać od niego czegoś więcej. Rozumiem że mam po prostu zmieniać taktykę i szukać takiej na której będą grać lepiej? Czy może są jakieś zasady odnośnie jaką taktykę obrać?

Share this post


Link to post

Z tego co mi wiadomo system ocen jest zgrzebany w FMie od jakiegoś czasu. Ja osobiście nie zwracam za bardzo uwagi na oceny.

Niekoniecznie zmieniać taktykę całą. Może np. Dybała ma złą rolę przypisaną. Kombinuj z jego ustawieniem.

Share this post


Link to post

Ok, dzięki wielkie. Spróbuję coś tam pozmieniać. Co do ocen to nie zaprzeczam że coś tam może być nie tak ale w statystykach ma 2 bramki w 10 meczach gdzie ogólnie drużyna strzeliła 17

Share this post


Link to post

A interakcji z nim próbowałeś? Czasem po usłyszeniu "Jakże dziadu grasz" piłkarz reaguje pozytywnie, morale wzrasta i zawodnik bierze się w garść. Ewentualnie ławka na 2-3 mecze i wejścia na zmiany...

Share this post


Link to post

Jak najbardziej. Zarówno interakcja(zapewniał że da z siebie wszystko na treningach i w meczu) jak i posadzenie na ławkę i wprowadzanie na boisko kiedy jego "zmiennik" grał poniżej oczekiwań i wtedy też nie błyszczał.

Share this post


Link to post

2. Szkółka, baza, trenerzy. Im lepsze, tym lepsi gracze są w szkółce.

 

Liczy sie tez poziom szkolenia juniorów w danym kraju, reputacja klubu, wydatki na szkolenie juniorów tez maja znaczenie.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...