Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem FM 06


PiotruH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam spory problem, którego nie potrafiło rozwiązać kilku użytkowników tego forum więc pisze dla szerszego grona.

 

Otóż posiadając oryginalną wersję FM 06 nigdy nie miałem problemów z jej uruchomieniem, aż do teraz. Posiadam 2 dosyć stare komputery i na obydwu jeszcze 2 tygodnie temu gra działała i uruchamiała się jak najbardziej poprawnie... Na komputerze stacjonarnym postawiłem nowy system (64 bity) i wtedy zaczęły się cyrki, bowiem chcąc odpalić grę proces "fm.exe" pojawiał się na liście na jakieś 2-3 sekundy po czym znikał z listy, a gra się nie uruchamiała. Zainstalowałem wszystkie wymagane komponenty tj. Directx, NET Framework i przeinstalowałem grę na inną partycję... Sytuacja się niestety powtórzyła i na patchu 6.0.3 nie chce się ona uruchomić. Nie jest to wina leciwej płyty chyba skoro gra normalnie z niej się instalowała.

 

Po tej sytuacji stwierdziłem trudno pewnie to wina nowego 64 bitowego sytemu i chciałem zagrać w grę, która była również zainstalowana na laptopie z systemem 32 bitowym, na którym to komputerze nie wprowadzałem żadnych zmian od ostatniej gry i gra działała i uruchamiała się jak najbardziej w porządku. Wsadziłem płytę do czytnika uruchomiłem plik "fm.exe" i...sytuacja powtórzyła się taka jak na komputerze stacjonarnym czyli proces "fm.exe" widniał na liście i zniknął po 2-3 sekundach, a przecież komputer nie przeszedł żadnych zmian i wszystko powinno działać jak należy,.

 

Usłyszałem porady, że skoro nic nie pomaga to żebym pobrał cracka skoro i tak mam oryginała i po scrackowaniu gry ona działa...tylko jest ten problem, że nie ma cracka do wersji 6.0.3, a na niej mam zapisaną grę, która nie wczyta się na wcześniejszej łatce. Bardzo mi zależy na tym savie i nie chcę go tracić i nie wiem w czym jest problem. Mogę ponownie kupić oryginała na allegro, ale przecież płyta mi działa skoro z niej się instaluje gra...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

W takim razie dołączam się do sugestii o problemie ze sterownikami graficznymi. Próbowaliście wyłączyć kartę graficzną w device managerze, jeśli lapek ma oprócz niej zintegrowaną?

 

Czy było próbowane odpalenie z linii z -windowed?

O ile na stacjonarnym gdzie był stawiany nowy system problem ze sterownikami mógłby wystąpić (ale i tak zainstalowałem poprawne i nie działa) o tyle na laptopie gdzie NIC NIE BYŁO ZMIENIANE nagle również przestało działać...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...