Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Reaper napisał:

A tak właściwie, to czy ModTeam mógłby trochę opowiedzieć o banerze Da Grasso? Co to za współpraca, jaki jest jej cel i czemu każdy z Was pewnie dostał za to pieniądze????? ;) (żarcik taki)

Wydaje mi się, że nie stoi za tym żadna wielka historia :) użytkownik @Żyłek wystąpił do MT z pytaniem, czy nie mielibyśmy nic przeciwko, aby na forum zawisł baner z Da Grasso, w którym jest info o zniżce na pizzę dla efemaniaków. Ustaliliśmy, że baner powisi u nas do 21 czerwca. 

 

Żadnych pieniędzy za to nie dostało ani forum, ani żaden z przedstawicieli MT :) na przyszłość może jednak warto przemyśleć tego rodzaju sponsoringu, który mógłby zasilić kasę CMF. Ale to już pewnie do dyskusji dla ekipy, która będzie rządziła od lipca :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Temat Journeyman 2020 został przeniesiony z Hyde Parku do właśnie stworzonego działu Journeyman w sekcji Football Manager naszego forum po to, żeby zwiększyć jego widoczność i (miejmy nadzieję) zapoczątkować tradycję tworzenia takich wątków co roku wraz z każdą nową wersją FM-a. 

 

 

Z innej beczki: w piątek planujemy pierwsze spotkanie nowego MT (call), na którym omówimy zakres prac podczas tej kadencji. Więcej opowiemy pewnie po nim.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj stworzyliśmy już dział Football Manager 2021, w którym zachęcamy do pisania o newsach, plotkach czy oczekiwaniach wobec najnowszej wersji Football Managera :)

 

W tym roku decyzją ModTeam postanowiliśmy zrezygnować z "Fristajlowego kącika dyskusyjnego", który tak naprawdę robił za miejsce dyskusji o wszystkim i o niczym. Zachęcamy do zakładania dedykowanych tematów dla swoich pytań, problemów, czy wspomnianych wcześniej oficjalnych informacji lub plotek. Taka decyzja ma na celu ożywienie tego działu, zamiast zamykania wszystkiego w jednym wątku.

  • Lubię! 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

MT ustalił plan kadencji, który postaramy się wykonać w ciągu tej kadencji. Jest on publiczny — wszyscy będą mogli również na bieżąco śledzić postępy w ramach poszczególnych zdań.

 

Plan można znaleźć tutaj: https://www.notion.so/c6d57dbd12314c79a2fae717df566ca1?v=3c8e9e655bf049779485619ebb4208f4

 

Postaramy się zrealizować jak najwięcej pomysłów, jednak musimy na wstępie zaznaczyć, że działalność w MT jest robotą po godzinach prowadzoną z pasji, więc różne sprawy mogą dziać się w różnym tempie.

 

Wewnątrz MT podzieliliśmy się na nieformalne zespoły tematyczne, które będą realizować trzy główne projekty:

  • Marketing
  • Content forumowy i FM-owy
  • Organizacja, prawo i finanse

Projekt „Marketing” ma za zadanie sprowadzanie nowych użytkowników i ich retencję. Chodzi tu o aktywności typu reklamowanie forum, nadzorowanie naszego SEO, aktywizację nowych użytkowników i uczenie ich, jak działa CMF. Głównym specem jest tu @Reaper, któremu lotnie pomagać będzie reszta MT.

 

Kiedy już sprowadzimy nowych użytkowników, musimy ich czymś u nas zatrzymać. Tu wkracza projekt „Content forumowy i FM-owy” mający na celu tworzenie, wyłapywanie już istniejących i promowanie inicjatyw związanych z forum i Football Managerem. Przykładami oddolnych koncepcji tego typu są journeyman, tematy w działach taktycznych, wspólne granie w fantasy football lub losowanie piw. Przykładem odgórnej inicjatywy mógłby być z kolei konkurs dot. FM-a zorganizowany ze wsparciem Cenegi. Projekt „Content forumowy i FM-owy” będzie realizowany w zespole @Feanor i @Pulek.

 

Zaktywizowanych użytkowników chcielibyśmy przekonywać do długotrwałego uczestnictwa w forumowym życiu poprzez zostanie Przyjacielem CMF. Potencjalne kierunki rozwoju samego Przyjaciela opisałem już podczas procesu nominacji do MT. Głównymi zadaniami projektu "Organizacja, prawo i finanse" będzie więc unowocześnienie Przyjaciela i reforma procesu finansowania forum — ale zanim to się stanie, chcielibyśmy nadać CMF prostą osobowość prawną, żeby i to, i inne pomysły (takie jak konkursy) mogły się dziać z większym przytupem i bez przyczajki. Obecnie robimy research w temacie założenia stowarzyszenia. Projektem tym zajmują się @Meler i ja.

 

Dodatkowo ustaliliśmy, że jakakolwiek reforma Przyjaciela i składek na forum będzie działa się przy swoistym „zamrożeniu” środków, które zebraliśmy do tej pory. Będą one wydawane tak, jak do tej pory — czyli na utrzymanie serwera i domeny — a dopiero środki zebrane po reformie będziemy przeznaczać na rozwój community w nowej formie (np. na organizowanie konkursów) po to, żeby każdy mógł mieć wpływ na to, na co spożytkowane są jego składki.

 

Mamy nadzieję, że jasno wyłożyliśmy kierunki, w które chcemy zabrać forum. Jesteśmy otwarci na dyskusje dotyczące tych kierunków, pamiętajcie jednak, że jest jeszcze wcześnie i możemy nie mieć wszystkich odpowiedzi, a detale poszczególnych zadań mogą wciąż nie być wyklarowane. Niemniej chcielibyśmy, żeby społeczność od początku wiedziała, co się dzieje, i mogła uczestniczyć w zmianach.

  • Lubię! 16
  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, verlee napisał:

Zaktywizowanych użytkowników chcielibyśmy przekonywać do długotrwałego uczestnictwa w forumowym życiu poprzez zostanie Przyjacielem CMF. Potencjalne kierunki rozwoju samego Przyjaciela opisałem już podczas procesu nominacji do MT.

A czy będzie jakieś głosowanie dla użytkowników, czy chcą tych zmian w finansowaniu forum, bo mi się generalnie te propozycje nie podobają i jestem za obecną formułą :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, Misiek said:

A czy będzie jakieś głosowanie dla użytkowników, czy chcą tych zmian w finansowaniu forum, bo mi się generalnie te propozycje nie podobają i jestem za obecną formułą :)

 

Zakładamy, że głosowaniem były wybory do MT i weryfikacją będą kolejne za pół roku. Planujemy również uwzględnienie Przyjaciół CMF w procesie budżetowania. Możliwe jest też głosowanie portfelem — tak, jak mówiliśmy, dotychczasowych wpłat nie ruszymy w nowej formule, będą one wydatkowane na to, co do tej pory, a do wpłat na nowego Przyjaciela nie będziemy nikogo zmuszać.

 

@Misiek możesz też napisać, co Ci się nie podoba, i potrakujemy to jako feedback do tych pomysłów.

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się comiesięczna stała opłata. Wolałem opcje co łaska raz na pół roku. Generalnie oscylujemy w miarę stale w okolicach mniej więcej tej samej kwoty 1000-1400 zł (nie cofałem się aż tak daleko do 2018). Nie widzę potrzeby na większy budżet. Gdyby pojawiła się jakaś jednorazowa zrzutka, bo potrzebujemy coś kupić, czy też nagle kasa forum świeci pustkami i nie ma na licencję, serwer, etc. to wolę wesprzeć taką jednorazową/nagłą akcję.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Moja prywatna opinia: wpłaty w modelu co łaska oznaczają stagnację i nieaktywny MT, który nie ma środków do tego, żeby realizować pomysły, dzięki którym został wybrany.

 

Po objęciu stanowiska przeczytałem historię rozmów MT w dziale administracyjnym i co jakiś czas pojawiały się pomysły np. na zainstalowanie jakiegoś fajnego pluginu do IPB czy zorganizowanie konkursu. Te rzeczy jednak kosztują. Ostatecznie albo nie było na to środków, albo była obawa o ich wydawanie, ponieważ (wg mnie) nie było pewności, że za pół roku pojawią się wpłaty, żeby było nas stać na domenę i serwer. Dlatego też (między innymi) mamy wciąż takie samo forum, jak mieliśmy przez ostatnich ~10 lat. Natomiast miesięczne abonamenty zapewniają większą stabilność i przewidywalność, są więc sposobem na rozwój forum bez drastycznego przyrostu liczby użytkowników w krótkim czasie.

 

Obecny model zaprowadził nas tu, gdzie jesteśmy. Trzeba jednak iść do przodu i zadać sobie pytanie, czy nie warto podjąć eksperymentów w stronę, żeby było lepiej. Trudno oczekiwać zmian na lepsze jednocześnie robiąc to samo co do tej pory.

 

PS: profesjonalnie prowadzone serwisy mają same koszta narzędzi i infrastruktury niezbędnej do ich prowadzenia idące w tysiące złotych. Nie jesteśmy i nie będziemy na tym poziomie,  ale gdybyśmy chcieli kupić głupie narzędzie do SEO w celu zwiększenia ruchu organicznego z Google na stronę i regularnego pozyskiwania nowych użytkowników, to takie coś kosztuje ~29 zł miesięcznie, czyli 348 zł za rok. A mówimy przecież o tylko jednej rzeczy w najmniejszym abonamencie. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

licencja IPB: 2x 100zł (bo widzę chyba zależna od kursu, więc niech będzie okrągła suma)

skin carbon: 2x 40zł

hosting: 500 zł

"głupie narzędzie do SEO": 348 zł

FM na konkurs: 200zł (niech będzie, że nawet tyle)

= 1328 zł

 

biorąc pod uwagę jak wygląda budżet forumowy od 2019 i fakt, że nie wszystko płacisz w tym samym momencie, to nas jest na to stać. Jasne jakieś integracje z discordami to pewnie dodatkowe pluginy i hajsy, ale myślę, że też do ogarnięcia. No nic, zrobicie jak uważacie. W każdym razie przy planowaniu budżetu przy podejściu stałej miesięcznej opłaty jedną osobę możecie odliczyć ;) 

Odnośnik do komentarza

Tak, stać nas na to, ale nie mamy do tego mandatu. To są pieniądze przekazane nam przez ludzi na hosting i licencje IPB, nie na fanaberie MT. Dlatego właśnie te pieniądze nie są zasobem którym możemy gospodarować swobodnie. Dlatego też ta gruba kreska i Twoje pieniądze (i moje np. też) nie będą wykorzystywane na nic innego niż to na co zostały przelane (czyli sensu stricte utrzymanie forum). Wierzymy też, że Przyjaciel którego zaproponujemy będzie korzystny i na tyle tani, że jednak zmienisz zdanie. 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.08.2020 o 08:18, Meler napisał:

Tak, stać nas na to, ale nie mamy do tego mandatu. To są pieniądze przekazane nam przez ludzi na hosting i licencje IPB, nie na fanaberie MT. Dlatego właśnie te pieniądze nie są zasobem którym możemy gospodarować swobodnie. Dlatego też ta gruba kreska i Twoje pieniądze (i moje np. też) nie będą wykorzystywane na nic innego niż to na co zostały przelane (czyli sensu stricte utrzymanie forum). Wierzymy też, że Przyjaciel którego zaproponujemy będzie korzystny i na tyle tani, że jednak zmienisz zdanie. 

to może dobrym rozwiązaniem by było uświadomienie społeczności, że o takie pomysły się pojawiają w MT, opisać je na otwarym forum, zrobić ankietę czy społeczność chce daną integrację / plugin / cokolwiek. I potem zrobić osobną zbitę na to.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...