Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Hidalgoo napisał:

to może dobrym rozwiązaniem by było uświadomienie społeczności, że o takie pomysły się pojawiają w MT, opisać je na otwarym forum, zrobić ankietę czy społeczność chce daną integrację / plugin / cokolwiek. I potem zrobić osobną zbitę na to.

Tak czy inaczej, to musiałoby być nowe otwarcie tych finansów. Obecnie bowiem mamy taką sytuację, że nawet jeśli większość Przyjaciół zagłosowałaby za jakimś tam pomysłem, a jeden/dwóch nie, to jednak ta dwójka będzie oszukana: bo gdy wpłacali, to nie było mowy o żadnej tam ekonomii plebiscytowej. 

Odnośnik do komentarza

ja bym zdecydowanie wolał, żeby to było w modelu: ej słuchajcie, fajnie by było kupić taką i taką wtyczkę - jeśli chcecie, to otwieramy nową zrzutkę (poza przyjacielem forum) na ten cel.
Biorąc pod uwagę historię defraudacji na tym forum trochę się obawiam miesięcznego abonamentu :kekeke: pojawią się regularne pieniądze, pojawią się problemy.

Co do innych pomysłów, to chętniej bym się na takie rzeczy zrzucał na zasadzie cegiełek - koszulka forumkowa w cenie z której spora część idzie na forum, kubek, itd.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

nie miałem na celu posądzenie nikogo z obecnego MT. Chodzi bardziej o zaufanie i o model - przy płatności comiesięcznej po stronie moderacji leży decyzja jak te pieniądze spożytkować. W tym co ja proponuję jest odwrotnie - MT wychodzi z potrzebą, a społeczność decyduje czy czegoś takiego chce. Jest to też o tyle zdrowsze, że nie pojawią się żadne pretensje do MT pod tytułem "ja wam płacę, a wydajecie na coś czego nie chciałem", albo "ja wam płacę co miesiąc, a wy nie zrobiliście tego / tamtego". O to mi głównie chodziło, nie mam żadnych zastrzeżeń co do uczciwości osób stanowiących MT - a jeśli ktoś się poczuł urażony, to nie to było moim celem.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Hidalgoo napisał:

nie miałem na celu posądzenie nikogo z obecnego MT. Chodzi bardziej o zaufanie i o model - przy płatności comiesięcznej po stronie moderacji leży decyzja jak te pieniądze spożytkować. W tym co ja proponuję jest odwrotnie - MT wychodzi z potrzebą, a społeczność decyduje czy czegoś takiego chce. Jest to też o tyle zdrowsze, że nie pojawią się żadne pretensje do MT pod tytułem "ja wam płacę, a wydajecie na coś czego nie chciałem", albo "ja wam płacę co miesiąc, a wy nie zrobiliście tego / tamtego". O to mi głównie chodziło, nie mam żadnych zastrzeżeń co do uczciwości osób stanowiących MT - a jeśli ktoś się poczuł urażony, to nie to było moim celem.


Na razie mamy sytuację, w której już dostajemy sporo pieniędzy... i tacy jesteśmy defraudogenni, że wzdrygamy się przed wydaniem choćby 50 złotych na efemowy konkurs bez jednomyślnej aklamacji. Ale jak dostaniemy abonamentowego Przyjaciela to się to niby zmieni? W pierwszym momencie, w którym poczujecie, że z pieniędzmi dzieje się coś niedobrego, możecie zerwać patronat... bo NA TYM POLEGA PATRONAT. Jaką gwarancję macie obecnie? Wpłacacie pieniądze co pół roku i też w istocie musicie zaufać adminom, że będą uczciwi. Czy kiedyś nie byli? Wiecie, do kogo trafiają pieniądze i co prawda może jego nick nie wzbudza zaufania, to po czynach go poznaliście. Jeśli nie macie do adminów zaufania, to nie wpłacajcie swoich pieniędzy, nieważne czy w obecnej czy w jakiejś innej formie. Tak czy inaczej, CMF jest dla wszystkich. 
 

Zmiana podyktowana jest tym, że CMF rozpaczliwie potrzebuje jakiegoś impulsu. Jeśli ten nie wypali, można z niego zrezygnować. 

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.08.2020 o 15:08, Reaper napisał:

Wczoraj stworzyliśmy już dział Football Manager 2021, w którym zachęcamy do pisania o newsach, plotkach czy oczekiwaniach wobec najnowszej wersji Football Managera :)

 

W tym roku decyzją ModTeam postanowiliśmy zrezygnować z "Fristajlowego kącika dyskusyjnego", który tak naprawdę robił za miejsce dyskusji o wszystkim i o niczym. Zachęcamy do zakładania dedykowanych tematów dla swoich pytań, problemów, czy wspomnianych wcześniej oficjalnych informacji lub plotek. Taka decyzja ma na celu ożywienie tego działu, zamiast zamykania wszystkiego w jednym wątku.

 

Troszkę szkoda. :( Zamiast tworzyć temat w dziale kariery mogłem sobie popisać na luzie we Fristajlowych.

Akceptuję jednak działania MT :)

 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.08.2020 o 15:08, Reaper napisał:

Wczoraj stworzyliśmy już dział Football Manager 2021, w którym zachęcamy do pisania o newsach, plotkach czy oczekiwaniach wobec najnowszej wersji Football Managera :)

 

W tym roku decyzją ModTeam postanowiliśmy zrezygnować z "Fristajlowego kącika dyskusyjnego", który tak naprawdę robił za miejsce dyskusji o wszystkim i o niczym. Zachęcamy do zakładania dedykowanych tematów dla swoich pytań, problemów, czy wspomnianych wcześniej oficjalnych informacji lub plotek. Taka decyzja ma na celu ożywienie tego działu, zamiast zamykania wszystkiego w jednym wątku.

Idąc dalej tym tropem, zmieniliśmy typ działu FM2021 z 'standardowego' na 'pytania'. Od teraz można zakładać własne topiki z pytaniami, gdzie będą pojawiały się odpowiedzi. Każdą odpowiedź można zaplusować lub zminusować, dzięki czemu te najlepsze odpowiedzi zostaną wywindowane na samą górę. Naszym zdaniem wprowadzi to nieco porządku w całym dziale - jeśli użytkownik wejdzie na forum z jakimś problemem, to teraz będzie miał łatwiejszy dostęp do wcześniej zadanych pytań (i), a w przypadku braku poruszonego wątku będzie mógł sam takowe zadać (ii).

 

https://forumcm.net/index.php?/forum/120-football-manager-2021-fm-2021/

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...