Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

48 minutes ago, Hidalgoo said:

zatem niech nie dyskutują, wrzucą sobie na plonklistę, w czym problem?

W tym, że zachęcanie do lub ociąganie od pewnych dyskusji jest sposobem na budowę kultury i specyfiki danego miejsca, a każda decyzja moderacyjna wpływa na to, czy jakichś dyskusji będzie sumarycznie więcej lub mniej, co z kolei przyciąga nowe lub zachęca do aktywności istniejące osoby o określonym profilu zachowań. Innymi słowy, wpadasz w trwającą nawet latami pętlę dobrej lub złej jakości dyskusji. Myślę, że akurat to forum, które długo było dominowane przez sposoby dyskusji dosłownie poszczególnych jednostek, nie musi w to wątpić.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Gacek nie zachowywał się w ten sposób od miesiąca, tylko od kilku lat. To kiepski kłamca, średni manipulant i wielki cham, który ma olbrzymie braki w kulturze dyskutowania, ale to powód do wstydu jego nauczycieli. I to nie był pierwszy raz kiedy kłamstwami próbował wywinąć się z dyskusji, albo zwyczajnie chowając głowę w piasek (ewentualnie zarzucając drugiej stronie trolling i starając się skończyć temat). Gwarantuję, że za pół roku w jakimś temacie by rzucił coś o "kompromitującej wypowiedzi schizzma" mając nadzieję, że się przyklei, a druga osoba nie będzie chciała wracać do tamtej dyskusji zajmując się ciekawszymi rzeczami.

 

Wiem, bo sam się o tym przekonałem, a jak pacnąłem go w głowę w dyskusji, to tak się wściekł, że wszedł do historii moich postów i zaczął je minusować. Taki to dojrzały typ. Później próbował jeszcze raz czy dwa razy, ale skutek był ten sam (tylko już bez minusowania :D). I myślę, że nie jestem jedynym, który ma podobne doświadczenia z tym użytkownikiem. Ja wybrałem ignorowanie człowieka uznając, że to zdecydowanie nie jest mój poziom.

 

Zmierzam do tego, że potrafię sobie przypomnieć tylko jedno ostrzeżenie, i to skierowane do większej grupy uczestników dyskusji, a nie tylko do Gacka. Także przez ten cały czas (kilka lat) jego zachowanie nie kwalifikowało się nawet do zwykłego DM-a, ale jak w tym samym tonie zaatakował schizzma (nie ma co ukrywać, jednego z bardziej popularnych użytkowników, którego lubię, mam nadzieję, że z wzajemnością ;) ), to już trzeba było zareagować? I to tak pod publikę? Sorry, ale nie kupuję żadnego "o jeden raz za dużo", bo to się wydarzyło już w 1980, a nie teraz.

 

IMO to mega słabo wygląda od strony działań MT. I o ile oczywiście zgadzam się z brakiem zgody na takie zachowanie w jego wykonaniu, o tyle sposób w jaki Gacek został o tym poinformowany (razem z wcześniejszą biernością w tym aspekcie) budzi spory niesmak.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

@beeres pytanie czy MT dostał jakieś raporty jego postów. Nie wiem, czy ktoś w ogóle z tego korzysta. Sam, jeśli dobrze pamiętam dawno go nie używałem, a ostatni raz raportowałem właśnie Gacka.

 

Druga sprawa, wrzucenie Gacka na plonklistę nie zawsze się sprawdza, bo niestety często w dyskusji ludzie się na nie powołują i jak jesteś ciekawy o co poszło, to finalnie musisz poszczególne posty sobie odkryć, a nawet jak nie jesteś ciekawy, to jak ktoś je cytuje, kogo nie masz na plonkliście, to i tak to widzisz.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Misiek napisał:

@beeres pytanie czy MT dostał jakieś raporty jego postów. Nie wiem, czy ktoś w ogóle z tego korzysta. Sam, jeśli dobrze pamiętam dawno go nie używałem, a ostatni raz raportowałem właśnie Gacka.


Mogę się przyznać, że 2-3 (może 4, nie wiem) razy zgłosiłem posty Gacka, bo uznałem, że przekracza granicę, ale odpuściłem, bo nic z tym nie robiono, więc: a) Gacek nie robił nic złego b) temat olewano c) to może ja jestem zbyt wrażliwy d) funkcja nie działała ;)

Nie jestem w stanie z pewnością stwierdzić czy to było również w 2019 czy wcześniej, bo nie pamiętam po prostu.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, beeres napisał:

Gacek nie zachowywał się w ten sposób od miesiąca, tylko od kilku lat. To kiepski kłamca, średni manipulant i wielki cham, który ma olbrzymie braki w kulturze dyskutowania, ale to powód do wstydu jego nauczycieli. I to nie był pierwszy raz kiedy kłamstwami próbował wywinąć się z dyskusji, albo zwyczajnie chowając głowę w piasek (ewentualnie zarzucając drugiej stronie trolling i starając się skończyć temat). Gwarantuję, że za pół roku w jakimś temacie by rzucił coś o "kompromitującej wypowiedzi schizzma" mając nadzieję, że się przyklei, a druga osoba nie będzie chciała wracać do tamtej dyskusji zajmując się ciekawszymi rzeczami.

 

Wiem, bo sam się o tym przekonałem, a jak pacnąłem go w głowę w dyskusji, to tak się wściekł, że wszedł do historii moich postów i zaczął je minusować. Taki to dojrzały typ. Później próbował jeszcze raz czy dwa razy, ale skutek był ten sam (tylko już bez minusowania :D). I myślę, że nie jestem jedynym, który ma podobne doświadczenia z tym użytkownikiem. Ja wybrałem ignorowanie człowieka uznając, że to zdecydowanie nie jest mój poziom.

 

Zmierzam do tego, że potrafię sobie przypomnieć tylko jedno ostrzeżenie, i to skierowane do większej grupy uczestników dyskusji, a nie tylko do Gacka. Także przez ten cały czas (kilka lat) jego zachowanie nie kwalifikowało się nawet do zwykłego DM-a, ale jak w tym samym tonie zaatakował schizzma (nie ma co ukrywać, jednego z bardziej popularnych użytkowników, którego lubię, mam nadzieję, że z wzajemnością ;) ), to już trzeba było zareagować? I to tak pod publikę? Sorry, ale nie kupuję żadnego "o jeden raz za dużo", bo to się wydarzyło już w 1980, a nie teraz.

 

IMO to mega słabo wygląda od strony działań MT. I o ile oczywiście zgadzam się z brakiem zgody na takie zachowanie w jego wykonaniu, o tyle sposób w jaki Gacek został o tym poinformowany (razem z wcześniejszą biernością w tym aspekcie) budzi spory niesmak.


Reagujemy wyłącznie na raporty. W ostatnich miesiącach na Gacka dostaliśmy afaik dwa. Jeden odrzuciliśmy. 

Odnośnik do komentarza

A

Godzinę temu, beeres napisał:

Gacek nie zachowywał się w ten sposób od miesiąca, tylko od kilku lat. To kiepski kłamca, średni manipulant i wielki cham, który ma olbrzymie braki w kulturze dyskutowania, ale to powód do wstydu jego nauczycieli. I to nie był pierwszy raz kiedy kłamstwami próbował wywinąć się z dyskusji, albo zwyczajnie chowając głowę w piasek (ewentualnie zarzucając drugiej stronie trolling i starając się skończyć temat). Gwarantuję, że za pół roku w jakimś temacie by rzucił coś o "kompromitującej wypowiedzi schizzma" mając nadzieję, że się przyklei, a druga osoba nie będzie chciała wracać do tamtej dyskusji zajmując się ciekawszymi rzeczami.

 

Wiem, bo sam się o tym przekonałem, a jak pacnąłem go w głowę w dyskusji, to tak się wściekł, że wszedł do historii moich postów i zaczął je minusować. Taki to dojrzały typ. Później próbował jeszcze raz czy dwa razy, ale skutek był ten sam (tylko już bez minusowania :D). I myślę, że nie jestem jedynym, który ma podobne doświadczenia z tym użytkownikiem. Ja wybrałem ignorowanie człowieka uznając, że to zdecydowanie nie jest mój poziom.

 

Zmierzam do tego, że potrafię sobie przypomnieć tylko jedno ostrzeżenie, i to skierowane do większej grupy uczestników dyskusji, a nie tylko do Gacka. Także przez ten cały czas (kilka lat) jego zachowanie nie kwalifikowało się nawet do zwykłego DM-a, ale jak w tym samym tonie zaatakował schizzma (nie ma co ukrywać, jednego z bardziej popularnych użytkowników, którego lubię, mam nadzieję, że z wzajemnością ;) ), to już trzeba było zareagować? I to tak pod publikę? Sorry, ale nie kupuję żadnego "o jeden raz za dużo", bo to się wydarzyło już w 1980, a nie teraz.

 

IMO to mega słabo wygląda od strony działań MT. I o ile oczywiście zgadzam się z brakiem zgody na takie zachowanie w jego wykonaniu, o tyle sposób w jaki Gacek został o tym poinformowany (razem z wcześniejszą biernością w tym aspekcie) budzi spory niesmak.


I jeszcze jedno, bo zapomniałem wcześniej: raport doczepiony był faktycznie do postu ze schizzmem. Ale w dyskusji nad nim (dosyć długiej naprawdę) poruszyliśmy też fakt, że w tej nitce dyskusyjnej uderzono wcześniej na odlew innego użytkownika. I miało to wpływ na naszą decyzję.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Feanor napisał:

Przeliczyłem właśnie cały ostatni rok. Statystyka:

3 raporty na Gacka (plus dwa jeszcze, ale takie pomocnicze jedynie, z zastrzeżeniem, że nie wnioskują o warny)

2 raporty na dwie inne osoby.

 

To akurat nie jest odpowiedź na moje pytanie :) Ale mogę zrozumieć, że nie masz ochoty liczyć skarg na Gacka z ostatnich 3-4 lat ;)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, beeres napisał:

 

To akurat nie jest odpowiedź na moje pytanie :) Ale mogę zrozumieć, że nie masz ochoty liczyć skarg na Gacka z ostatnich 3-4 lat ;)

Dobra, policzę je, ale nie teraz, ok? Liczenie ich jest upierdliwe o tyle, że w tytule raportu nie ma nic o tym, na kogo on jest, wyłącznie nazwa topicu. Może wieczorem, najpóźniej jutro. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, beeres napisał:

 

To akurat nie jest odpowiedź na moje pytanie :) Ale mogę zrozumieć, że nie masz ochoty liczyć skarg na Gacka z ostatnich 3-4 lat ;)


na razie masz 2018: było dużo niespokojniej, 24 raporty aż, na bardzo różnych użytkowników (przoduje zdecydowanie taki jeden, którego już tu nie ma, miał 5). Gacek miał tylko jeden (nie od Ciebie). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli mogę dodać trzy grosze. 

Reakcja MT też mnie obecnie zaskoczyła - w sensie publicznego ostrzeżenia - imho sprawa powinna pójść przez PW. No ale stało się, jak się stało.

 

Co do małej liczby raportów w sprawie (stylu) wypowiedzi Gacka. Moim zdaniem nie oznacza to, że Gacek nikomu nie przeszkadzał / nie przesadzał w swoich wygibasach słownych, tylko że w pewnym sensie obnażono bezradność MT.

Ta sprawa przecież już kiedyś była (ta i następna strona): 

 

Po co ludzie mają raportować, skoro MT ma związane ręce i nie jest za bardzo w stanie nic zrobić, bo teoretycznie "wszystko jest ok"? Więc ostatecznie część osób po prostu posty Gacka zaczęła olewać, traktować go jako folklor forum, inni wrzucili go na plonka, a jeszcze inni próbowali - na własne ryzyko - wchodzić z nim w dyskusje (które najczęściej kończyły się "gackowaniem" -> patrz definicja w Maryni). Gacek znalazł sobie stylistyczną niszę, w której mógł bezkarnie hasać i ją w pełni wykorzystywał. Ale jak widać nie znaczy to, że takie chwyty są akceptowane przez społeczność forum.

  

@beeres

No jasne że lubię ;) Zresztą chyba nie mam wyjścia, biorąc pod uwagę pewne zdjęcia ze zlotu, które możesz upublicznić ;) 

 

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...