Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Pisanie bez polskich znaków jestem w stanie zrozumieć również z powodów archiwalnych. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale czasem jak na niektórych forach zaglądam do bardzo starych tematów, to polskie znaki są pozamieniane na jakieś krzaczki i czyta się to gorzej, niż jak jest normalna litera, tylko bez "ogonka".

 

Poza tym rozmawiając o poprawności pisania trzeba wziąć pod uwagę, że obecnie wiele osób pisze z telefonów. A te mają tendencje do różnego przekręcania słów.

Odnośnik do komentarza

Raz, że ta dyskusja jest wyjątkowo głupia.

Dwa, że sobie już była taka moderacja tutaj, która karała za pierdoły, w tym za niepoprawne posługiwanie się językiem (drażni, ale naprawdę tak przeszkadza?), ale przypadkiem bardzo wybiórczo i niesprawiedliwie. Zabrzmię może jak Vami, ale im mniej uprawnień władzy, tym lepiej (a z ludzkiego punktu widzenia: dla nich im mniej obowiązków, tym korzystniej). MT to przecież też ludzie, po co przy ich dobrowolnej pracy obciążać ich dodatkowo raportami z tytułu błędów językowych? Poza tym ktoś ma złudzenia, że w razie zbliżania się do bana osoby kaleczącej język dostanie naprawdę bana, zamiast redukcji wcześniejszych ostrzeżeń, żeby dać kolejną szansę?

Głupi pomysł. Lepiej to robić w formie społecznej kontroli, zwracając uwagę, skoro to kogoś naprawdę aż tak drażni.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Poddziały tworzą więcej klikania i więcej niejasności co do oznaczenia działu jako przeczytany lub nieprzeczytany, imo jeden z najpopularniejszych tematów lepiej, kiedy nie jest tam, gdzie może powodować niewygodę. Skoro lajfskor esportowy jest dalej w sporcie to można założyć, że po prostu to tradycyjne miejsce lajfskora i tyle, jak nie to lajfskor esportowy do gier komputerowych, sportowy w sporcie, piłkarski do piłki nożnej. Ale lepiej niech będą w jednym miejscu, bo można wtedy łatwo między nimi przeskakiwać opcją przejdź do następnego nieprzeczytanego tematu. Nie bardzo widzę powód przenoszenia, poza jakąś formą puryzmu :P.

Odnośnik do komentarza

:)(: :):)) :))

 

Wtedy względy praktyczne sugerowały podział, teraz ciężko mi znaleźć jakąś praktyczną przesłankę za tym pomysłem, a są praktyczne przesłanki przeciw niemu, których nie skomentowałeś (te, które wymieniłem, z czego najważniejszy to możliwość skakania między tematami lajskor opcją przejścia do następnego nieczytanego tematu).

Przecież chcesz to zakładaj ankietę, jest jakiś powód dla którego jeszcze tego nie zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza

No taki, że mnie na przeniesieniu tego tematu nie zależy. Śmieszy mnie tylko cała sytuacja. Myślałem, że oddzielono piłkarski żeby nie trzeba było czytać o innych sportach i przewijać tych postów, więc argument o przeskakiwaniu do mnie nie przemawia. Zrozumiałem poprzednio, że dlatego wydzielamy piłkarski, żeby nie trzeba było czytać o skokach i nie daj Boże futbolu amerykańskim.

 

Praktyczna przesłanka jest dokładnie taka sama jak wtedy - ktoś kogo interesuje piłka nożna miałby wszystko pod ręka w jednym dziale a nie musiał równolegle skakać po dwóch, z którego w drugim jeszcze ma jakieś inne mylące lajfskory :)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...