Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim należy się zastanowić nad filozofią działania MT, bo tutaj moim zdaniem może być pies pogrzebany. Moderowanie to tez trochę misja, jakkolwiek górnolotnie to brzmi, wiec zamiast rzucać warnami na lewo i prawo za tego typu zachowania (a czynić to w bezdyskusyjnych przypadkach typu piractwo, wulgarność, etc.) nic by się nie stało gdyby taki post Johnissa, jeśli został uznany za 'nic nie wnoszący do tematu', został po prostu usunięty i po krzyku... Nie znam sie na technicznej stronie moderowania, ale podejrzewam, ze to jedno, dwa kliknięcia. Czy komuś by korona z głowy spadła? Więcej niż oczywiste było, że znając Johnissa, taka decyzja jaka została podjęta wywoła nową 'burzę' na forum... Generalnie słowo klucz - kompromis. Tak jak ankiety, głosowania, wota nieufności na podstawie roszczeń jednego czy kilku userów uważam za kiepski pomysł, tak samo takie rozwiązywanie spraw przez MT za konfliktogenne, nie przynoszące żadnych korzyści np. w postaci resocjalizacji ( ;) ) i generalnie źle wpływające na nastrój na forum, gdzie dużo ostatnio dyskutowało się o zmianach, wyluzowaniu, większej swobodzie dyskusji...

Odnośnik do komentarza

Henkel: tak, mam ten plan. Ale nie bede sie rozpisywal, dopoki mam klodke. Strasznie niewygodnie sie pisze na komorce.

Bardzo mi przykro - w takim razie plan musi poczekac. Jakos mnie nie dziwi wymijajaca odpowiedz.

 

tyle samo bede musial czekac na rozsadny powod ostrzezenia? Jednym z punktow moich propozycji jest brak warnow na podstawie interpretacji: Twoich, niekompetentnego jasona, msciwego fenomena czy kogokolwiek. Zniknie wiec z forumowych paragrafow haslo trolling, bo nikt nie potrafi go dokladnie zdefiniowac. W obecnym ksztalcie kazdy post mozna pod to podciagnac. Wystarczy zla wola, ktorej wam nie brakuje.

 

 

Msciwego fenomena, powiadasz? W takim razie specjalnie dla Ciebie zrobilem zestawienie moderatorow, ktorzy karali Cie warnem (liczba plusikow przy nicku to ilosc ostrzezen od danego moda)

jasonx +

Icon ++

Dudek +

Henkel ++

Perez +

Feanor +

Vend ++++

Fenomen ++

Kuchar +

 

Dostales w sumie 15 ostrzezen, z czego ode mnie 2, co daje 2/15 = 13% wszystkich warnow; co rowniez ciekawe, tyle samo ostrzezen dostales od Henkela, czy Icona, ale ich nie nazywasz msciwymi

 

nastepnym razem zastanow sie trzy razy zanim cos palniesz, bo znow sie pograzasz

Odnośnik do komentarza

@kaderr: podpisuję się pod tym rękami i nogami, to jest główna bolączka modów na tym forum - nie moderują. I nie pisz mi Henkel, że jak widzisz piąty i dziesiąty post Johnissa to cię szlag trafia, bo to nie jest prawda. Pokaż mi 10 postów Johnissa, które były nie na temat i zostały usunięte, pokaż mi PW do niego z informacją "Słuchaj, napisałeś tu i tu to i to, usuwamy te posty, są niemile widziane, prosimy o wstrzymanie się z takimi postami. jeżeli będziesz dalej takie posty zamieszczał ryzykujesz +1 i banem na 14 dni. w razie pytań zapraszamy na PW" ? Bo dla mnie +1 powinien 1) mieć znacznie większą wagę niż ma 2) być przyznawany w ostateczności.

Odnośnik do komentarza

Dobra, ja napiszę co myślę bo już powoli mnie to wkurwia.

 

1) Kim jest za przeproszeniem Fenomen żeby w ogóle być w MT? Skąd się ten człowiek wziął, jakie jego wybitne cechy zadecydowały o przyłączeniu go do MT?

Do MT zostalem dolaczony we wrzesniu 2006 roku, majac za soba ponad rok moderowania dzialu Karier. Wyglada na to, ze zostalem dolaczony, bo sprawdzilem sie jako moderator tego dzialu. A moze po prostu Icon mnie lubial wtedy? Tylko, hmmm..., jak on mnie mogl lubiec, skoro mnie nawet nie znal osobiscie? :-k

 

Podsumowując - w MT powinni być ludzie, którzy mogą coś wnieść a nie Feno czy jasonx czy inne wynalazki co fajnie popiły na zlocie, bo nie widzę niestety żadnych innych cnót tych ludzi...

Na swoj pierwszy zlot pojechalem juz jako moderator dzialu Karier z blisko rocznym stazem. Kolejny argument z przyslowiowej dupy.

 

Feno odrzuc warny od Venda, który był gorszem modem od ciebie. Henkel od kiedy jest w MT zrobił się nadgorliwy, do Icona nie mam obiekcji. Ale i tak musisz odejść bo słabym modem jesteś.

Dobra odrzucamy warny Venda, itepe... Ale pojdzmy dalej. Zobaczmy, kiedy przyznalem swoje warny Johnissowi:

11.12.2008 (za jakis obrzydliwy link wrzucony na Forum - nie sposob juz sprawdzic, co to bylo)

29.12.2009 (za glupawa nominacje w CMF Awards - Avatar Camerona)

Jak widac, ostatniego warna ode mnie Johniss dostal ponad dwa lata temu (!). A poprzedniego jeszcze rok wczesniej. Ja sie pytam, gdzie tu msciwosc?

 

Johniss i jemu podobni operuja fajnymi, ladnie brzmiacymi sloganami, ja pokazuje liczby i fakty.

Odnośnik do komentarza

Prosze Cie, nie rob z siebie idioty. Jestes juz wystarczajaco dlugo, zeby wiedziec, ze bardzo czesto wlasnie w ten sposob przebiegala rekrutacja do MT. Userowi dawalo sie do moderki jeden, czy dwa dzialy i jesli sie sprawdzal, dostawal admina. Tak bylo chociazby z Dudkiem, me_who, czy dragonem (przykladow znalazloby sie pewnie wiecej, pisalem z pamieci).

Zazwyczaj sposob oceny moderowania dzialu (-ow) wystarczal MT do podjecia decyzji o wlaczeniu kogos do MT.

Odnośnik do komentarza

No to chyba oczywistym jest, że mój post jest głosem na nie dla takiej metody rekrutacji. Jesteś ewidentnym przykładem tego, że ktoś kto sprawdził się w moderowaniu jakiegoś działu niekoniecznie musi się sprawdzić w zarządzaniu forum, a zwłaszcza niekoniecznie poradzi sobie z tym, że będzie mógł dawać warny i decydować o kształcie forum.

 

Dlatego o tym, kto daje warny i decyduje o forum powinno decydować to co sobą prezentuje, a nie że wywalił trzy posty nie wnoszące nic do dyskusji (co z kolei jest akurat tym co powinien zrobić i pewnie na tym by poprzestał gdyby nie miał prawa dawać +1)

Odnośnik do komentarza

Wy naprawde mysliscie, ze teraz tutaj sie znajda ludzie z powolaniem, czasem, checiami i z misja do moderowania tegoz forum na ktorym poziom leci na pysk, a najglosniej krzyczy czlowiek, ktory od od pol roku nie wniosl nic ciekawego do zadnej dyskusji? I ostatnio jedyne jego osiagniecia to wylapywanie kolejnych upomnien za tresci ponizej krytyki?

 

Tu sie chodzi i zamiata, a nie moderuje, bo moderowac to nie za bardzo jest co - byc moze sie nie znam, wtedy oddam to poletko komus innemu i niech sprawi, ze nagle tutaj zaczniemy pisac po Polsku i z sensem, jak pare lat temu. Come on - sam chetnie sie bede wtedy udzielal.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen:

Jesteś już modem tyle lat. Może czas zwolnić stanowisko /nawet na jakiś czas, niekoniecznie na stałe/. Odetchnąć jak zwykły użytkownik? Na bank wyjdzie to na dobre Tobie i nam. Nie można być przyklejonym do stołka i /niech się wali ja dobrowolnie nie odejdę/.

Odnośnik do komentarza

Henkel, znowu piszesz o braku czasu, checi. To juz naprawde robi sie przykre. Skoro Cie tak uwiera kaganiec bycia modem, to po prostu zrezygnuj, Meler chetnie Ciebie zastapi i nie bedzie na kazdym kroku marudzil.

 

Fenomen: polowa z tych ostrzezen byla co najmniej kontrowersyjna: cycki, skidrow, zle odczytany raport. Dodatkowo jeden warn zostal cofniety (z przeprosinami) inny obnizony, a po kolejnym vend zostal posuniety. Mam prawo wiec uwazac, ze limit pomylek juz sie wyczerpal i potrzebne sa zmiany. Nadal w przypadku dyskusji nad moim warnen jest liczony Twoj glos, choc powinienes byc z gory z niej wykluczony, brak Ci obiektywnosci. Do tego teraz byles niejako sedzia we wlasnej sprawie.

 

Pozdrawiam, pograzony.

Odnośnik do komentarza

Brak mi obiektywnosci? Zapewne zakladasz tak, poniewaz pisalem publicznie, ze Cie nie lubie, tak?

No to jest kolejny argument z czapy, poniewaz tydzien temu to ja interweniowalem u Icona, zeby zdjal ci tamtego 14-dniowego bana (ze wzgledu na blad dzialania automatu, ktory nie zdjal Ci przedawnionego ostrzezenia).

Odnośnik do komentarza

@Fenomen:

Jesteś już modem tyle lat. Może czas zwolnić stanowisko /nawet na jakiś czas, niekoniecznie na stałe/. Odetchnąć jak zwykły użytkownik? Na bank wyjdzie to na dobre Tobie i nam. Nie można być przyklejonym do stołka i /niech się wali ja dobrowolnie nie odejdę/.

 

Z feno jest podobnie jak z vendem. Urazona duma nie pozwoli mu byc szarym userem.

 

Do tego teraz byles niejako sedzia we wlasnej sprawie.

Mozesz rozwinac? Przeciez nie dostales warna ode mnie...

 

Tak, przychyliles sie do decyzji o warnie, a akurat w tej sprawie powinines milczec.

Odnośnik do komentarza

@Fenomen:

Jesteś już modem tyle lat. Może czas zwolnić stanowisko /nawet na jakiś czas, niekoniecznie na stałe/. Odetchnąć jak zwykły użytkownik? Na bank wyjdzie to na dobre Tobie i nam. Nie można być przyklejonym do stołka i /niech się wali ja dobrowolnie nie odejdę/.

 

Z feno jest podobnie jak z vendem. Urazona duma nie pozwoli mu byc szarym userem.

I kolejny argument z dupy:

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Henkel, znowu piszesz o braku czasu, checi. To juz naprawde robi sie przykre. Skoro Cie tak uwiera kaganiec bycia modem, to po prostu zrezygnuj, Meler chetnie Ciebie zastapi i nie bedzie na kazdym kroku marudzil.

 

Proszę się za mnie nie wypowiadać, nikogo chętnie nie zastąpię a już najmniej Henkela, który imho akurat jest dobrym modem

Odnośnik do komentarza

@Fenomen:

Jesteś już modem tyle lat. Może czas zwolnić stanowisko /nawet na jakiś czas, niekoniecznie na stałe/. Odetchnąć jak zwykły użytkownik? Na bank wyjdzie to na dobre Tobie i nam. Nie można być przyklejonym do stołka i /niech się wali ja dobrowolnie nie odejdę/.

 

Z feno jest podobnie jak z vendem. Urazona duma nie pozwoli mu byc szarym userem.

 

Aż się zalogowałem bo nie cierpię, gdy komuś się wydaje, że wszystko wie.

1) Urażona duma? :lol: Człowieku, ciągle piszesz o luzie, a traktujesz internet na równi z realnym życiem. Luzu to ty masz mniej niż reformy mojej babci.

2) Na forum nie wchodzę, bo nie widzę takiej potrzeby. CMF już dawno straciło cały swój urok (głównie przez takich ludzi, jak ty). Ani trochę nie żałuję tego, że wchodzę tu raz na miesiąc max.

3) Tobie się chyba wydaje, że mnie z MT wyrzucono :-k Dla twojej informacji - sam złożyłem rezygnację.

 

Jak chcesz sobie dalej kłamać - droga wolna, nic mnie to obchodzi. Wolałem tylko wyjaśnić pewne sprawy.

Odnośnik do komentarza

Msciwego fenomena, powiadasz? W takim razie specjalnie dla Ciebie zrobilem zestawienie moderatorow, ktorzy karali Cie warnem (liczba plusikow przy nicku to ilosc ostrzezen od danego moda)

chwila chwila...może ja czegoś nie rozumiem, ale przecież cześć jak nie większość warnów wystawianych jest po jakimś czasie po wspólnej decyzji MT i jest wydelegowany dany admin by go wkleił prawda?Tak jak wczoraj Jasonx wkleił a nie znaczy to, że to była jego osobista decyzja. Tak jak Vend dawał warny po opinii MT a zbierał za to opierdal jakby sam to zrobił. Cały ten ranking jest gówno warty i jako admin powinieneś to wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...