Skocz do zawartości

Tu prosty morał wjeżdża, walcz by zwyciężać.


Kwiti

Rekomendowane odpowiedzi

Są chwile do których wraca się często. Są też takie o których lepiej nie mówić. Ja chcę mówić o trenerskich wyczynach, których dopiero dokonam. Dokonam, siedząc na ławce Legii Warszawa. Nie lubię „trenerki” Berga, który zbyt mało stawia na wychowanków Wojskowych, ja będę dzielnie ich wspierał, a kibice przy Ł3 będą się cieszyć ze swoich.

 

To moja pierwsza styczność z Football Managerem 2015 – więc proszę o wyrozumiałość. Zapewne będzie sporo błędów, taktycznych i jakiś tam jeszcze. Cele? Chciałbym wygrywać jak najwięcej, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Fajnie by było zagrać za dwa, trzy lata w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, no i poprowadzić reprezentację Polski do wielkich sukcesów.

 

Football Manager 2015
Baza danych: Średnia
Ligi: Anglia, Czechy, Słowacja, Polska, Węgry, Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Holandia

Cele:
- awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów
- w sezonie 2017/2018 rozegrać jedno spotkanie ligowe, gdzie skład będzie złożony z samych wychowanków

 

Skład Legii na sezon 2014/2015:

 

Bramkarze:
34. Arkadiusz Malarz (34, POL)
12. Dusan Kuciak (29, SVK: 10/0)
1. Łukasz Budziłek (23, POL)

Wnioski: Malarz niestety idzie na listę, bo … jest za stary. Tutaj „dwójką” będzie Budziłek, którego wyciągam z rezerw. Jako trzeci bramkarz ktoś z młodych: Jałocha / Leleń. Możliwe, że zacznę rozglądać się za nowym goalkepperem, ale tylko po to, by zastąpić Kuciaka po sezonie.

Obrońcy:
19. Bartosz Bereszyński (21, POL: 2/0)
25. Jakub Rzeźniczak (27, POL: 9/0)
4. Igor Lewczuk (29, POL: 2/0)
15. Inaki Astiz (30, ESP)
2. Dossa Junior (27, CYP: 11/0)
28. Łukasz Broź (28, POL: 1/0)
17. Tomasz Brzyski (32, POL: 7/1)
5. Mateusz Wieteska (17, POL)
39. Mateusz Hołownia (16, POL)
Eryk Rakowski (18, POL)

 

Wnioski: Tutaj będzie trochę roszad. Zostawię Brzyskiego, który będzie musiał „łatać” tę lewą obronę niemal do końca roku. Moja pierwsza decyzja to przesunięcie do seniorskiej piłki: Wieteski, Hołowni i Rakowskiego. Na listę od razu odpalam: Lewczuka, Dossę i Brozia. Muszę kupić stopera, a najlepiej dwóch.

 

Pomocnicy:
21. Ivica Vrdoljak (30, CRO)
3. Tomasz Jodłowiec (29, POL: 30/0)
6. Guilherme (23, BRA)
23. Helio Pinto (30, POR)
37. Dominik Furman (21, POL: 1/0)
32. Miroslav Radovic (30, SRB)
20. Jakub Kosecki (23, POL: 3/1)
33. Michał Żyro (21, POL: 2/0)
14. Mateusz Szwoch (21, POL)
8. Ondrej Duda (19, SVK)
16. Michał Masłowski (24, POL: 4/0)
18. Michał Kucharczyk (23, POL: 6/1)
76. Bartłomiej Kalinkowski (19, POL)
Grzegorz Tomasiewicz (18, POL)

Wnioski: Pinto do ostrzału. Koseckiego bym wypożyczył, a Szwoch i Masłowski kilka miesięcy poza obrębem mojego zainteresowania, bo kontuzje. Nie pozostaje nic innego, jak dołączyć młodych i liczyć na brak wizyt u lekarza.

Napastnicy:
70. Orlando Sa (26, POR: 1/0)
9. Marek Saganowski (35, POL: 35/5)
45. Adam Ryczkowski (17, POL)

Wnioski: Tutaj ubogo. Na listę wystawiam Marka, ale w razie jakiejś pauzy Orlando będę próbował tutaj Rado oraz Kucharczyka. Ryczkowski jakieś minuty złapie, ale jeżeli ktoś będzie chciał go wypożyczyć to nie ma problemu.

Mecze towarzyskie:
21.06, Radomlje (wyjazd)
28.06, Celje (wyjazd)
2.07, Tolmin (wyjazd)
4.07, Krka (wyjazd)
8.07, Koper (wyjazd)
13.07, Panaitolikos (wyjazd)
16.07 & 23.07 (mecze eliminacyjne do Ligi Mistrzów)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że zajezdni nie będzie. Jakaś rotacja jest, zwłaszcza, że w Lidze Mistrzów trafiamy od razu na Malmoe FF, gdzie jest kilku konkretnych grajków. Dwa ostatnie sparingi to już raczej młodzież + rezerwowi.

-
Musimy coś zmienić, kogoś ściągnąć, a nie tylko się pozbywać – grzmiał Leśnodorski.
- Panie Prezesie, nie ma obaw. Transfer Vrdoljaka i Dossy był u mnie zaplanowany, teraz będę się rozglądał za nowymi twarzami – uspokajałem, ale widziałem, że to nie pomoże.
- Ivica był sercem tej drużyny..
- Dokładnie, był. Teraz czas na Furmana to będzie podstawowy i kluczowy zawodnik. Proszę zobaczyć: uderzenie z dystansu, rzut wolny, precyzja i spokój. Tych cech nie miał Ivica – zakończyłem.

 

Wiedziałem, że szykują się problemy. Odejście dwóch zawodników, którzy do tej pory mieli pewne miejsce w jedenastce. Teraz ich nie ma, a ja na ich miejsce ściagam trzecioligowca – Mateusza Woldana (26, POL) ze Skry Częstochowa. Znajomy, nie znajomy, ale uważam, że od Cypryjczyka gorzej grać nie będzie. Na razie podstawowy duet stoperów to: Astiz – Rzeźniczak i tego się trzymajmy.

Transfery z klubu:
Ivica Vrdoljak (30, CRO) → Brighton (1.8 mln euro)
Dossa Junior (27, CYP) → Metalist Charków (1.5 mln euro)
Bartłomiej Kalinkowski (19, POL) → Chrobry Głogów (wypożyczenie)
Adam Ryczkowski (17, POL) → Chrobry Głogów (wypożyczenie)
Mateusz Wieteska (17, POL) → Arka Gdynia (wypożyczenie)
Cezary Michalak (22, POL) → wolny transfer

Transfery do klubu:
Mateusz Woldan (26, POL) ← Skra Częstochowa
Mirko Di Pierro (19, ITA) ← Fluminense (wypożyczenie)
Stanislav Lobotka (19, SVK U-21: 19/0) ← Trenczyn (800 tys. euro)

Mecze towarzyskie nie wyszły nam zbyt dobrze. Dużo błędów w defensywie, co na pewno spowodowane jest rotacją, ale doszły też kontuzje. Furman złamał nogę w kostce i czeka go pauza niemal do końca roku więc rundę jesienną ma z głowy. Najgorsze co mogło być, bo Furmi miał być dyrygentem w tym zespole. Dlatego transfer Lobotki, który miał trafić do nas latem przyszłego roku.

 

Mecze towarzyskie:
Radomlje – Legia 2:4 (Radovic, Duda, Hołownia, Kosecki)
Celje – Legia 2:2 (Primc sam., Kalinkowski)
Tolmin – Legia 0:4 (Radovic, Astiz, Kurowski x2)
Krka – Legia 2:2 (Saganowski, Kucharczyk)

 

Pierwszym oficjalnym meczem był Superpuchar Polski przeciwko Zawiszy. Mariusz Rumak do Bydgoszczy ściągnął paru doświadczonych zawodników, ale nie mógł skorzystać z Kamila Drygasa, który jest najważniejszym zawodnikiem Zetki. My bez Furmana, ale z Lobotką od pierwszej minuty pewnie prowadziliśmy grę. Po kwadransie mogło być 2:0, ale najpierw Żyro nie wykorzystał błędu Mielcarza, a później Orlando Sa zmarnował „sam na sam”. Portugalczyk ewidentnie bez formy i muszę szukać drugiego napastnika. W 32. minucie wyszliśmy na prowadzenie, bo dośrodkowanie z rożnego Helio wykończył Astiz.

 

Zawisza nie istniał, bo przez całe spotkanie oddał dwa strzały, a tylko raz musiał interweniować Dusan Kuciak. Legia miała swoje okazje, ale w poprzeczkę uderzał Kamil Kurowski, a później innym brakowało szczęścia. Końcówka dla Wojskowych była jednak udana, bo w 75. minucie rzut karny wykorzystał Broź, a parę minut później świetne podanie Grześka Tomasiewicza sfinalizował Kucharczyk.

 

Pierwszy puchar i od razu zwycięstwo 3:0. Teraz kilka dni pauzy i Liga Mistrzów. Prawdziwy sprawdzian.

 

Superpuchar Polski 2014
Stadion Legii Warszawa, widzów – 31.103
[EKS] Legia Warszawa – [EKS] Zawisza Bydgoszcz 3:0 (1:0)
1:0 – I. Astiz (32.)
2:0 – Ł. Broź (75.-karny)
3:0 – M. Kucharczyk (84.)

Legia: Kuciak 7.0 – Bereszyński 7.4, Rzeźniczak 7.8, Astiz 7.8, Ł. Broź 7.7 – S. Lobotka 6.7, H. Pinto 8.2 – M. Radovic 6.4 (74. G. Tomasiewicz 6.7), O. Duda 6.5 (62. M. Kucharczyk 7.2), M. Żyro 7.4 – O. Sa 6.3 (45. K. Kurowski 6.4)

 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz z Malmoe FF był ważnym bo rozgrywany na wyjeździe. Oczywiście zmieniliśmy taktykę i kilka dni przed spotkaniem trenowaliśmy grę w defensywie, a dodatkowo próbowaliśmy różnych wariantów gry z kontry. Z konieczności na prawej obronie zagrał Mirko Di Pierro, który zastąpił „wiszącego” Bereszyńskiego.

 

Gospodarze byli aktywni, a największe zagrożenie stwarzali dzięki Markusowi Rosenbergowi. 32-latek w przeszłości grał m.in. w Ajaksie i trzeba przyznać, że umiejętności ma spore. Gdyby był dwa, a może trzy lata młodszy to chętnie widziałbym go przy Łazienkowskiej. W 7. minucie urazu doznał Miro Radović i nie ryzykowałem niczego powazniejszego i do gry desygnowałem Ondreja Dudę. Decyzja wyborna, bo Słowak w 25. minucie wykorzystał karnego, a w 80. minucie podwyższył wynik. 20-latek wykorzystał prostopadłe podanie od Kurowskiego i było pewne, że na własnym boisku będziemy zdecydowanym faworytem.

 

To jednak połowa sukcesu, bo w trzeciej rundzie najprawdopodobniej rywalem będzie rumuńska Steaua. Chyba, że zdarzy się cud w Bukareszcie i wygra Zrinjski Mostar. Jeśli chodzi o transfery do blisko wypożyczeń są Miłosz Kozak, tutaj w grę wchodzi Sosnowiec, a Grzegorz Tomasiewicz może trafić do Suwałk.

 

Eliminacje do Ligi Mistrzów – 2 runda [1/2]
Swedbank Stadion w Malmo, widzów: 20.393

[sWE] Malmoe FF – [POL] Legia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 – O. Duda (25.-kar)
0:2 – O. Duda (80.)

Legia: D. Kuciak 7.3 – M. Di Pierro 7.8, J. Rzeźniczak 8.0, I. Astiz 8.3, Ł. Broź 6.9 (76. S. Lobotka) – T. Jodłowiec 7.1, H. Pinto 6.7 – M. Kucharczyk 6.6, M. Radovic (7. O. Duda 9.0), M. Żyro 6.7 – O. Sa 6.3 (64. K. Kurowski 6.7)

 

 

Odnośnik do komentarza

Wynik ze Szwecji był bardzo dobry, ale nie osiadaliśmy na laurach. Pierwszy mecz Ekstraklasy graliśmy na własnym boisku z Zawiszą, a więc był to dobry prognostyk. W składzie parę zmian i tak na środku zagrał Tomasiewicz, a wysuniętym napastnikiem był Kamil Kurowski. Niestety żaden z moich napastników nie spisuje się godnie więc już obserwatorzy szukają nowego napastnika.

 

My w 23. minucie wyszliśmy na prowadzenie dzięki bramce Kucharczyka. Kuchy to nasz najlepszy skrzydłowy, który parokrotnie pokazywał się pod bramką Mielcarza. Zawisza próbował atakować, a najgroźniejszy był Alvarinho. Portugalczyk trafia do mojego notesu, podobnie, jak Andre Micael. Druga połowa to kolejna szansa dla Orlando Sa i Helio Pinto, i muszę przyznać, że byłem mile zaskoczony. Ten starszy dośrodkował wprost na głowę 26-latka i było 2:0. Inauguracja na „trzy”, oczywiście punkty.

 

Ekstraklasa – 1 kolejka
Stadion przy Łazienkowskiej, widzów:
[-] Legia Warszawa - [-] Zawisza Bydgoszcz 2:0 (1:0)
1:0 – M. Kucharczyk (23.)
2:0 – O. Sa (85.)

Legia: D. Kuciak 6.9 – B. Bereszyński 6.7, J. Rzeźniczak 6.5, I. Astiz 7.1, Ł. Broź 6.7 – T. Jodłowiec 6.3 (59. S. Lobotka 6.6), G. Tomasiewicz 6.2 – M. Kucharczyk 7.6, M. Radovic 6.5 (59. Pinto 6.7), M. Żyro 7.3 – K. Kurowski 6.2 (70. O. Sa 7.1)

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...