Skocz do zawartości

The Potters


damonir24

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2015 (Update 0.7 autorstwa bartekr & RUT)

Ligi: Anglia (3), Hiszpania, Holandia, Niemcy, Włochy, Francja, Portugalia, Polska

Baza danych: duża

Klub: Stoke City

 

Zdecydowałem się objąć Stoke City po kilku mniej wciągających karierach od zakończenia rozgrywki A.S Avellino. Początkowo miała być to tylko luźna kariera, lecz rozgrywka wreszcie wciągnęła mnie do gry i znów z przyjemnością mogę grać w ulubionego Football Managera. Stoke City to typowy angielski średniak, który nigdy nie osiągnął jakiś znaczących sukcesów. Dotychczas ich największym osiągnięciem było dotarcie do finału Pucharu Anglii w sezonie 2010/2011. Jednokrotnie klub wygrał także Puchar Ligi Angielskiej i to by było na tyle jeśli chodzi o ich największe osiągnięcia. W obecnym okienku transferowym uważam, że zespół ten fantastycznie się wzmocnił pozyskując Shaqiriego, van Ginkela i kilku innych zawodników.

Moim celem na pierwszy sezon było zajęcie przyzwoitego miejsca w tabeli, a nawet awans do Ligi Europy. Piłkarze w przedsezonowym zebraniu byli bardzo oburzeni, gdy jako cel postawiłem im zajęcie przyzwoitego miejsca w tabeli! Jak się okazało końcowy wynik w sezonie okazał się ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich kibiców piłki nożnej na całym świecie.

 

Transfery do klubu:

 

- Francis Coquelin (Arsenal, 1,9MLN€)

- Sergi Samper (Barcelona, wypożyczenie)

- Edgar Ie (Barcelona, wypożyczenie)

- David Trezeguet (wolny transfer) - zimowe okienko transferowe

 

Nasz skład wyglądał mniej więcej tak:

 

Butland (Given)

Muniesa (Bardsley), Pieters, (Wollscheid), Shawcross (Ie), Johnson (Cameron)

Coquelin (Samper, Whelan)

Adam (van Ginkel), Ireland (Sidwell, Shenton)

Arnautovic (Afellay, Moha), Shaqiri (Assaidi)

Diouf (Bojan, Crouch, Trezeguet)

 

Capital One Cup

 

Tych rozgrywek nie biorę na poważnie i w każdym meczu dałem szansę zawodnikom rezerwowym. Swój udział zakończyliśmy na 4 rundzie przegrywając z Watford 0:1.

 

[2 runda] Milwall - Stoke City 1:3 (Coquelin, Ireland, Afellay)

[3 runda] Newcastle - Stoke City 3:4 (2x Joselu, Samper, Ireland)

[4 runda] Watford - Stoke City 1:0

 

Puchar Anglii

 

Tutaj byliśmy świadkami kilku niespodzianek, gdyż udało nam się awansować do samego finału eliminując po drodze kilka wyżej notowanych drużyn. Jak to się skończyło, zobaczcie sami!

 

[3 runda] Gillingham - Stoke City 3:6 (3x Ngoy, 2x Moha, Shenton)

[4 runda] Everton - Stoke City 1:3 (Shaqiri, Afellay, Trezeguet)

[5 runda] Tottenham - Stoke City 1:3 (2x Shaqiri, Ireland)

[6 runda] Blackburn - Stoke City 0:0

[6 runda - powtórka] Stoke City - Blackburn 1:0 (van Ginkel)

[półfinał] Manchester United - Stoke City 0:2 (Diouf, Shaqiri)

[finał] Chelsea Londyn - Stoke City 1:2 (Adam, Diouf)

 

Premier League

 

Terminarz cz.1

Terminarz cz.2

Tabela

 

Stoke City nowym Mistrzem Anglii! Nikt się tego nie mógł spodziewać, ale to nasi piłkarze byli najlepsi w tym sezonie i po zaciętej walce z Arsenalem, który jednak rozsypał się w końcówce sezonu i Chelsea Londyn, to my mogliśmy się cieszyć z ogromnego sukcesu.

Najlepszymi zawodnikami zespołu byli Xherdan Shaqiri (41 meczów, 16 bramek, 20 asyst), Charlie Adam (33 mecze, 7 bramek, 6 asyst), Ryan Shawcross (38 meczów, 3 bramki, 2 asysty). Jednak prawie każdy z zawodników Stoke rozegrał fantastyczny sezon i wielu przyczyniło się do końcowego sukcesu. Stoke City zdobywcą podwójnej korony już w pierwszym sezonie gry!

Odnośnik do komentarza

@yaneck1 - pewnie, że nierealne ale to tylko FM :D

@zurawwisla - dziena, zapraszam, zapraszam :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po fantastycznych zwycięstwach w Premier League i FA Cup w pierwszym roku mojej pracy w Stoke City, przyszedł czas przygotowań do nowego sezonu, który mimo wzmocnień powinien być jeszcze trudniejszy od poprzedniego.

W letnim okienku transferowym zdecydowałem się postawić na młodych i przyszłościowych zawodników, którzy już teraz mogą stanowić o sile naszego zespołu. W opisie naszych ruchów transferowych zacznę jednak od zawodników, którzy opuścili naszą drużynę.

 

Transfery z klubu: (w nawiasie statystyki z minionego sezonu)

 

Mame Diouf (Wolfsburg, 35MLN€) - (30M/19G/6A/7.29) - zdecydowałem się go sprzedać dopiero w ostatnim tygodniu okienka transferowego.

Przekonała mnie dosyć wysoka kwota transferu i dość przeciętna gra Senegalczyka w minionym sezonie, mimo satysfakcjonującej liczbie strzelonych bramek.

Bojan Krkić (Norwich, 9,5MLN€) - (18M/3G/3A/6.87) - zdecydowanie zbyt słaby zawodnik na nasze potrzeby i za niezłą kwotę odchodzi do Norwich.

Joselu (Aston Villa, 5,5MLN€) - (7M/2G/0A/6.93) - głęboki rezerwowy, bez szans na jakiekolwiek występy w nowym sezonie odchodzi do Aston Villi.

Marc Wilson (West Ham, 3,6MLN€) - (6M/0G/0A/7.12) - niepotrzebny środkowy obrońca, który bardzo rzadko występował w pierwszym składzie.

Ryan Shotton (Derby County, 1,3MLN€) - (-------) - od początku był na wypożyczeniu w Derby z ustalonym już transferem definitywnym.

Phil Bardsley (Wolves, 900tys€) - (14M/0G/1A/6.77) - zmiennik na lewej obronie, popełniał dużo błędów i dla mnie oczywistym było pozbycie się go ze składu.

David Trezeguet (wolny transfer) - (9M/2G/0A/6.80) - sprowadzony w zimie ze względu na nieskuteczność napastników. Nawet nam się przydał i oceniam jego występy na plus.

Peter Crouch (wolny transfer) - (3M/0G/0A/6.70) - bez żalu oddany za darmo i przechwyciło go Bristol City.

Glenn Whelan (wolny transfer) - (12M/1G/0A/6.96) - początkowy był nawet zawodnikiem podstawowego składu, lecz po jakimś czasie odsunięty od drużyny.

Marco van Ginkel (Chelsea, koniec wypożyczenia) - (28M/11G/5A/7.63) - największa strata zespołu, nie stać nas było na wykupienie tego zawodnika z Chelsea. Świetny sezon młodego Holendra, który znacznie przyczynił się do osiągniętych sukcesów.

 

Transfery do klubu:

 

Harry Kane (Tottenham, 16MLN€) - szykowany na głównego napastnika w drużynie, obiecujący zawodnik i liczymy na jego skuteczność w ataku.

Sergi Samper (Barcelona, 12,75MLN€) - wykupiliśmy go na stałe po rocznym wypożyczeniu i liczę na jego rozwój oraz dobre występy.

Eder Alvarez Balanta (River Plate, 9,5MLN€) - nie do końca jestem przekonany do tego zawodnika i trochę żałuję tego transferu. Mam nadzieję, że Kolumbijczyk zmieni moje nastawienie.

Lucas Romero (Velez, 6,5MLN€) - Argentyńczyk planowany jest do pierwszego składu i może okazać się dobrym transferem na lata.

Matias Kranevitter (River Plate, 6,5MLN€) - również szykowany do pierwszego składu na pozycji defensywnego pomocnika.

Dorin Rotariu (Dinamo Bukareszt, 6MLN€) - utalentowany skrzydłowy z pewnością dostanie wiele szans na pokazanie swoich możliwości.

Matthias Ostrzolek (HSV, 5MLN€) - Niemiec powalczy o miejsce w składzie na lewej obronie z Muniesą, choć obecnie przewiduję dla niego pozycję zmiennika.

Pione Sisto (Fc Midtjylland, 3,2MLN€) - świetny, młody zawodnik, który otrzyma szansę wielu występów w drużynie i liczę na jego rozwój.

Nicolas Janvier (Rennes, 1,5MLN€) - bardzo utalentowany, zaledwie 16-letni środkowy pomocnik, który już w tym sezonie wystąpi w pierwszej drużynie.

Will Keane (wolny transfer) - zawodnik szerokiego składu, być może dostanie szansę występu jako napastnik.

Luciano Vietto (Atletico Madryt, wypożyczenie) - zmiennik dla Harry'ego Kane, powinien rozegrać wiele spotkań i mam co do niego duże nadzieje.

Javi Jimenez (Levante, wypożyczenie) - rezerwowy bramkarz, który powinien wygryźć z roli zmiennika prawie 40-letniego Givena.

Alen Halilovic (Barcelona, wypożyczenie) - młody Chorwat raczej nie ma szans na grę w pierwszej drużynie, choć dostanie kilka występów na pokazanie swoich umiejętności.

James Wilson (Manchester United, wypożyczenie) - gracz do drużyny U-21, sprowadzony jako opcja awaryjna w razie kontuzji któregoś z napastników.

Kristoffer Ajer (IK Start, 950tys€) - bardzo utalentowany gracz sprowadzony za niewielkie pieniądze na pewno dostanie możliwość występów w pierwszej drużynie.

 

 

Sparingi

 

Stoke - Bristol Rovers 10:0 (2x Rotariu, Wollscheid, [sam.], Keane, Romero, Vietto, Shawcross, Adam, Moha)

Cambridge - Stoke 0:2 (Samper, Rotariu)

Bury - Stoke 0:3 (Rotariu, Kane, Romero)

RB Salzburg - Stoke 1:4 (Shawcross, Arnautović, Romero, Kane)

Standard Liege - Stoke 1:4 (2x Kane, Ostrzolek, Pieters)

Brugge - Stoke 1:5 (2x Kane, Romero, Kranevitter, [sam.])

Stoke - Anderlecht 7:1 (2x Samper, 2x Sisto, Shaqiri, [sam.], Arnautović)

 

 

Okres przygotowawczy do nowego sezonu już minął i teraz czeka na nas pierwszy sprawdzian, którym będzie mecz o Tarczę Wspólnoty z Chelsea Londyn. Zespół przeszedł nie małą przebudowę i najważniejszym zadaniem będzie zgranie nowo pozyskanych zawodników i aklimatyzacja ich w nowym kraju i nowej lidze. Jestem świadom i mam też takie założenie, że w początkowych momentach sezonu nasza gra i wyniki nie będą doskonałe właśnie ze względu na dość sporą liczbę transferów, choć sparingi napawają optymizmem.

Odnośnik do komentarza

Kozackie okienko transferowe. Z Sisto będziesz miał baaardzo dużo dobrego, niezawiedzie. To samo tyczy się Balanty i Romero, których mam w swojej karierze United od pierwszego sezonu, gdzie ten pierwszy wyrósł na najlepszego stopera świata, a Romero jednego z najlepszych defensywnych pomocników. Jeśli chcesz, to podeślę Ci screeny.

Odnośnik do komentarza

zazdroszcze transferów, rozumiem ze lucasa romero i kranevittera kupiles na DPŚ, jednak moge sie założyc, że Ruben Neves z FC Porto jest jeszcze lepsza alternatywą na tę pozycje, przynajmniej w mojej karierze sie sprawdza, skoro juz grasz kariere Stoke City, to radzilbym Ci przescoutowanie kilku Anglików, takich jak Zach Clough, Patrick Roberts, Jack Grealish czy James Ward-Prowse, jeśli zamierzasz dłuzej pograc, to moga oni byc alternatywą na przyszłośc, jeszcze ew. Sam Byram. niedawno skonczylem kariere arsenalem troche tam obcykalem tych mlokosow, Sergi Samper super statystyki, za pare lat bedzie byc moze najlepszy na swiecie na srodku pomocy, Balanta to kazdy wie przynajmniej od roku, ze to super ruch w FM-ie, powodzenia w dalszej grze

 

PS. zapomnialbym.. james mccarthy tez super def. pomocnik za nie duze pieniadze, pomysl o stworzeniu zespolu z Brytyjczyków to by bylo super

Odnośnik do komentarza

@Jezovski - gra Sisto bardzo mi się podoba i po połowie sezonu przy kontuzjowanym Arnautoviciu jest zawodnikiem pierwszego składu. Jeśli masz, to prześlij screeny, z chęcią porównam.

@zurawwisla - Ostrzolek nie zadebiutował w reprezentacji Niemiec, więc chyba może jeszcze zagrać dla Polski.

@arasreal - Gram zupełnie inną taktyką, którą stosowałem w Lechu, czy Avellino. Stosuję teraz ustawienie 4-1-2-2-1 (z defensywnym pomocnikiem, dwoma środkowymi pomocnikami i dwoma skrzydłowymi). Mam dwie taktyki, jednak jedna jest typowo defensywna, którą stosuje tylko w końcówkach niektórych meczów na typowe utrzymanie wyniku.

@worelek - początkowo były z tym problemy, lecz teraz jest już coraz lepiej.

@yaneck1 - dzięki za kilka ciekawych nazwisk, przyznam się szczerze że nie przywiązuje szczególnej wagi do zawodników tej samej narodowości co rozgrywana liga, choć przed nowym sezonem pomyślę o sprowadzeniu kilku Anglików. Jeśli chcesz poczytać o zespole stworzonym z Brytyjczyków to zapraszam do śledzenia kariery Bristol City - Mahdiego. Ruben Neves to bardzo ciekawa opcja, lecz ja mam równie utalentowanego Kristoffera Ajera.

Kranevitter gra u mnie na pozycji defensywnego pomocnika, a Lucas Romero dotychczas jest wystawiany jako środkowy pomocnik (pomocnik długodystansowiec). Co do Balanty to w dalszym ciągu mam duże wątpliwości i nie jestem zwolennikiem tego zawodnika, mimo imponujących atrybutów i niekoniecznie imponującej gry.

Odnośnik do komentarza

Premier League

 

Terminarz

Tabela

 

Początek sezonu mieliśmy bardzo trudny. Drużyna potrzebowała jeszcze trochę czasu na zgranie i oswojenie się z wieloma transferami przeprowadzonymi w minionym okienku transferowym. Efektem tego jest wymęczone zwycięstwo z Crystal Palace, a następnie zaledwie remis z Watford i porażka z West Ham. Przełamanie nadeszło w wygranym meczu z Cardiff, gdzie wreszcie zaczęliśmy grać na miarę swoich możliwości. Potrafiliśmy wygrać z Liverpoolem, Tottenhamem i Manchesterem City, lecz przegraliśmy i to dość wysoko starcie z Manchesterem United oraz po bardzo zaciętym starciu z Chelsea musieliśmy uznać ich wyższość.

Sytuacja w tabeli wygląda bardzo obiecująco, na półmetku sezonu wygląda na to, że będziemy walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego z Chelsea Londyn. Liczę na utrzymanie dobrej formy w nowym roku i chcemy powalczyć do samego końca o jak najlepszą pozycję.

 

Capital One Cup

 

Terminarz

 

W tym mało znaczącym dla mnie pucharze występowali zawodnicy rezerwowi. Szkoda porażki z Tottenhamem, gdyż byliśmy o wiele lepsi od przeciwnika i decydujące bramki straciliśmy dopiero w końcówce meczu.

 

Liga Mistrzów

 

Terminarz

Tabela

 

Nasz debiut w tych rozgrywkach nie wypadł zbyt imponująco, gdyż zostaliśmy rozgromieni przez Barcelonę aż 6:1 i taka porażka nie przystoi Mistrzom Anglii. Kolejny mecz to następna porażka, co wprowadziło pewne zakłopotanie w nasze szeregi. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać następny mecz by myśleć o awansie z grupy. Udało się dwukrotnie pokonać Szachtar Donieck i nasza sytuacja znacznie się poprawiła. W ostatnim pojedynku ze Sportingiem Lizbona nie mogliśmy sobie pozwolić na porażkę, a Barcelona musiała ograć Szachtar.

Mecz był niezwykle emocjonujący, gdyż dwukrotnie przegrywaliśmy i tedy byliśmy poza Ligą Mistrzów. Za każdym razem potrafiliśmy jednak doprowadzić do wyrównania, a bramkę decydującą o pozostaniu w Lidze Mistrzów Lucas Romero strzelił w 90 minucie gry!

 

Najlepsi strzelcy:

 

Harry Kane - 14 bramek

Luciano Vietto - 7 bramek

Xherdan Shaqiri - 5 bramek

Odnośnik do komentarza
No z Barceloną się nie popisaliśmy :)

---------------------------------------------------------------


Tarcza Wspólnoty


Chelsea Londyn - Stoke City 3:0


Zapomniałem o dodaniu wyniku z pierwszego meczu w sezonie, jakim był pojedynek o Tarczę Wspólnoty. Nie pokazaliśmy w nim nic godnego uwagi

i zasłużenie przegraliśmy z o wiele lepszą w tym spotkaniu Chelsea.


Premier League





Udało nam się obronić zdobytego w poprzednim sezonie Mistrzostwa Anglii i po bardzo emocjonującym sezonie kończymy go na szczycie tabeli. Ponownie naszym najgroźniejszym przeciwnikiem była Chelsea Londyn i bardzo ważne było bezpośrednie starcie w końcówce sezonu. Mecz mimo naszego prowadzenia 2:0, zakończył się remisem i w dalszym ciągu wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Następnie wymęczyliśmy zwycięstwo nad Swansea i rozgromiliśmy aż 5:0 Manchester City. Po remisie z Evertonem wiedzieliśmy już, że w kolejny meczu z West Ham będziemy mogli sobie zapewnić tytuł mistrza. Tak też się stało i puchar powędrował w nasze ręce. Królem strzelców Premier League został nasz napastnik - Harry Kane.




[3 runda] Norwich - Stoke City 1:4 (Moha, Vietto, Ajer, Sisto)

[4 runda] Stoke City - Everton 3:0 (2x Vietto, Samper)

[5 runda] Stoke City - Crystal Palace 2:1 (Rotariu, Shaqiri)

[6 runda] Fulham - Stoke City 1:2 (Rotariu, Wollscheid)

[półfinał] Stoke City - Chelsea Londyn 3:1 (2x Kane, Shaqiri)

[finał] Stoke City - Newcastle United 1:1 [3:2]k. (Sisto)


W drodze do finału Pucharu Anglii największym wyzwaniem była Chelsea Londyn, z którą jednak poradziliśmy sobie nadzwyczaj łatwo. W poprzednich meczach nie licząc Evertonu nie mierzyliśmy się z groźnym przeciwnikiem i pewnie wygraliśmy swoje mecze. W wielkim finale Newcastle postawiło spory opór i o rozstrzygnięciu finału miały zadecydować rzuty karne. To my wykonywaliśmy je lepiej, a w naszej bramce świetnie spisał się Jack Butland. Jedenastki wykorzystali Romero, Shaqiri i Kane, a spudłowali Adam i Rotariu.




[1 runda eliminacyjna] Stoke City - Benfica 4:1 (3x Sisto, Kranevitter)

[1 runda eliminacyjna] Benfica - Stoke City 0:4 (Kranevitter, Rotariu, Arnautović, Ireland)

[ćwierćfinał] Bayern Monachium - Stoke City 4:1 (Kane)

[ćwierćfinał] Stoke City - Bayern Monachium 1:1 (Rotariu)


W naszym debiucie w Lidze Mistrzów udało nam się dojść do ćwierćfinału, gdzie polegliśmy w starciu z Bayernem Monachium. Mimo sukcesów na krajowym podwórku nie jesteśmy na razie w stanie nawiązać walki ani z Barceloną, ani z Bayernem Monachium. W obu tych dwumeczach byliśmy gorsi od rywali i w przyszłym roku nie możemy sobie pozwolić na tak wysokie porażki.


Podsumowanie zawodników




Niekwestionowanym numerem jeden jest oczywiście Jack Butland i ten młody Anglik spisuje się znakomicie. Jest to przyszłość naszego klubu i swoimi świetnymi występami zapewnia sobie miejsce w składzie na wiele, kolejnych sezonów.




Nasza defensywa spisała się w tym sezonie bez zarzutów. Każdy dał z siebie wszystko i nie zawodził żaden z tych zawodników




Pewniakiem w pierwszym składzie jest nasz kapitan - Charlie Adam. Od tego zawodnika zależy bardzo wiele i patrząc na średnią ocen jestem mega zadowolony z tego zawodnika. Prawdziwy walczak potrafiący świetnie kreować grę. Najwięcej pożytku w ofensywie mieliśmy z Xherdana Shaqiriego, ale bardzo dobrze w drużynę wkomponowali się nasi dwaj, młodzi skrzydłowi czyli Sisto i Rotariu.




Głównym naszym żądłem był Harry Kane i tytuł Króla strzelców Premier League mówi sam za siebie. Jestem zadowolony z wyniku strzeleckiego tego gracza. Co do Vietto, to również jestem z niego zadowolony, gdyż gdy tylko wchodził do gry to nie obniżał jakości w naszej grze i potrafił strzelić kilka bramek. Gdy się uda wykupić go na stałem, uczynię to bez wahania.



Sezon uważam za niezwykle udany, udało nam się obronić dublet z poprzedniego sezonu oraz zadebiutowaliśmy w Lidze Mistrzów z całkiem niezłym wynikiem, jakim było dojście do ćwierćfinału. Teraz przed nami trochę przerwy i chwila wytchnienia. W okienku transferowym planuję pozyskać tylko kilku zawodników, gdyż jestem zadowolony z obecnej kadry. Głównym zadaniem będzie pozyskanie prawego obrońcy do pierwszego składu i napastnika, którego mam już upatrzonego.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...