Skocz do zawartości

III liga, IV liga...


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd masz tego linka, ale pisała to osoba, mająca dość mierne pojęcie o języku polskim :-)

 

Co do Kolejarza, to widać, chcą zbudować solidny "klubik" i chwała im za to :-)

 

Przyganial kociol garnkowi:

 

Tak: ja wierze, że Ci bandyci, to są wierni kibice Legii. Każdy klub w Polsce ma takich kibiców i nie ma co się teraz od nich odcinać i mówić, że to bydło, to nie są kibice, tylko huligani i biedni, zapomnieni przez Państwo chłopcy, którzy chcieli sobie zrobić wycieczkę do Wilna, w celach zwiedzania teatrów i stadionu Žalgirisu ?? No bo to jest Twoja wersja :-)

 

;)

Odnośnik do komentarza
Nie wiem skąd masz tego linka, ale pisała to osoba, mająca dość mierne pojęcie o języku polskim :-)

 

Co do Kolejarza, to widać, chcą zbudować solidny "klubik" i chwała im za to :-)

 

Przyganial kociol garnkowi:

 

Tak: ja wierze, że Ci bandyci, to są wierni kibice Legii. Każdy klub w Polsce ma takich kibiców i nie ma co się teraz od nich odcinać i mówić, że to bydło, to nie są kibice, tylko huligani i biedni, zapomnieni przez Państwo chłopcy, którzy chcieli sobie zrobić wycieczkę do Wilna, w celach zwiedzania teatrów i stadionu Žalgirisu ?? No bo to jest Twoja wersja :-)

 

;)

 

 

OT :-) ja nie jestem redaktorem ?? :-)

Odnośnik do komentarza
Znany piosenkarz, Jacek "Stachursky" Łaszczok, zamierza pomóc klubowi z rodzinnych Czechowic-Dziedzic.

Fani MRKS Czechowice-Dziedzice żyją zapowiadaną na poniedziałek debatą w Urzędzie Miasta. Jeżeli piosenkarz zyska na niej poparcie dla swojej idei budowy silnego klubu piłkarskiego Czechowic-Dziedzic, kibice MRKS będą się mogli szykować na gorącą jesień i ciekawą wiosnę w bielskiej grupie klasy okręgowej.

 

Czechowice piłkarska potęgą na podebeskidziu?... oby... najwyższa pora na awans

Odnośnik do komentarza
Co do Kolejarza, to widać, chcą zbudować solidny "klubik" i chwała im za to :-)

szkoda tylko, że zabiera się za to klan Kogutów z senatorem Stanisławem na czele, polecam zapoznanie się z biografią tego człowieka - klasyczny betonowy związkol-pekapiarz, któremu najlepiej wychodzi strajkowanie i domaganie się przywilejów dla kulejarzy...

Odnośnik do komentarza
Awansowe rozdanie - cztery asy w talii Tęczy

 

Jak się okazało pozyskanie Krzysztofa Dzięgielewskiego było jedynie preludium do transferowych poczynań Tęczy.

Kolejne cztery wzmocnienia to bowiem wręcz sensacyjne transfery, które krótko mówiąc zapowiadają walkę płońszczan nie tylko o utrzymanie pozycji czwartoligowca. Zresztą wszyscy nowi gracze Tęczy zgodnie mówią, że zagrają w Płońsku, by walczyć o awans!

 

(...)

 

Cztery asy

 

W ostatnich dniach z naprawdę licznie zgłaszających się zawodników trener Robert Jadczak dokonał wyboru czterech (piątym jest wcześniej wybrany Krzysztof Dzięgielewski). I tych czterech to rzeczywiste asy.

 

Mariusz Walczak (MKS Mława) to przecież król strzelców IV ligi, Tomasz Sudomir (Amator Maszewo) to jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu MLS, a Jarosław Szmyt był ostatnio rozgrywającym walczącego o awans do II ligi Świtu Nowy Dwór. A na deser do Płońska, drugą nogą (po wcześniejszej zgodzie na prezesowanie), zdecydowała się powrócić legenda płońskiej piłki, były mistrz Polski z warszawską Polonią - Igor Gołaszewski.

 

Zachowane proporcje

 

Co ważne, wzmocnienia te nie zachwieją istniejącej w Tęczy proporcji. Nadal większość w klubowej kadrze stanowią bowiem rodowici zawodnicy, bo za takich trzeba też uważać Gołaszewskiego i Dzięgielewskiego.

Z zawodników zewnętrznych doszli Walczak, Sudomir i Szmyt, ale z zespołem pożegnali się Przemysław Skorupa i Sławomir Gołębiewski.

 

Charaktery i ambicje

 

Nowi zawodnicy Tęczy to nie tylko gracze z dużymi umiejętnościami piłkarskimi. To przede wszystkim ludzie, którzy mają jeszcze jakieś sportowe cele i ambicje. To po prostu ludzie z charakterami.

 

- Zdecydowanie zwracam uwagę na charakter - mówi Robert Jadczak. - To ważne, żeby zawodnicy byli zdolni do pracy i gry dla zespołu, bo tylko wtedy jest szansa na wspólny sukces. A jeśli dołożyć do tego indywidualne umiejętności, to możemy sobie wyznaczać ambitne cele. Przecież zawodnicy dotychczasowej kadry poprzednim sezonem potwierdzili, że są dobrymi piłkarzami. Teraz doszli następni, którzy zdecydowanie wzmocnią drużynę. Przecież Szmyt i Gołaszewski to klasa sama w sobie. Sudomir jest mniej znany, ale wcale nie wykluczałbym, że będzie rewelacją tego sezonu. Dzięgielewski to od lat wyróżniający się zawodnik na boiskach naszego powiatu i tacy powinni dostawać szansę właśnie w Tęczy. A Walczak? Przecież ?Kakę? z chęcią wzięłaby każda drużyna III ligi. Co tu dużo mówić, najważniejsze jest utrzymanie, ale z aktualną kadrą trzeba stawiać sobie wyższe cele. Nie ma co oczywiście składać jakichś obietnic, ale chcemy powalczyć.

 

Wypowiedzi nowych piłkarzy potwierdzają, że ich gra w Tęczy związana jest z realizacją sportowych celów.

 

- Zdecydowałem się na grę w Płońsku, bo moim zdaniem przed Tęczą rysują się optymistyczne perspektywy - mówi Jarosław Szmyt. - Chcę grać w Płońsku, by walczyć o awans.

 

Mariusz Walczak też nie pozostawia wątpliwości dlaczego pierwszy raz w karierze opuścił ukochaną Mławę.

 

- Chcę pograć o coś więcej niż utrzymanie - mówi popularny ?Kaka?. - A takie perspektywy rysują się właśnie w Płońsku.

Tomasz Sudomir w grze w Tęczy widzi szansę na swój powrót do gry na wysokim poziomie.

 

- W ostatnim sezonie, z powodu pracy, w piłkę grałem raczej dlatego, że tak bardzo ją lubię - mówi Sudomir. - Ale przypatrując się rozwojowi Tęczy postanowiłem, że zgłoszę swój akces. Chcę jeszcze znowu pograć na poważnie. Wiele lat grałem na III-ligowych boiskach i zobaczycie, że się przydam.

 

Powrót Igora Gołaszewskiego tylko potwierdza, że Tęcza na poważnie zamierza spróbować być ?czarnym koniem? IV ligi. Wiadomo, że po wielu latach tak bogatej w sukcesy kariery, Igor ryzykuje utratę części ze swej wielkości. Nie ma więc wyjścia - musi być w formie.

 

- Budowana jest drużyna, która ma sprostać nadziejom i wymaganiom płońszczan - mówi Igor Gołaszewski. - Dlatego ja także wracam, by grać. Płońsk nie może stracić IV ligi. W zmiany i rozwój klubu zaangażowało się już tak wielu ludzi, że nie można tego zmarnować. Wracam więc i na boisku zostawię całe serce.

Rysuje się naprawdę ciekawa drużyna w Płońsku. Mamy nadzieję być rewelacją IV ligi, tak, jak to było w poprzednim sezonie, gdzie byliśmy faworytami, ale do spadku z MLS. Igor Gołaszewski i Mariusz Walczak to chyba największe wzmocnienia. W końcu jeden to były mistrz Polski.

Ciekawe tylko, jak zareagują kibice, gdy wybiegnie na boisko. Do tej pory na meczach witaliśmy go gromkim: "Jest tylko Legia, w Warszawie jest tylko Legia" :keke: Mamy nadzieję, że coś zdziałamy :]

 

Cały artykuł TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
KŁOPOTY KADROWE

10.07.2007 "Kop Rodło Kwidzyn - 3 ligowy klub poszukuje bramkarza i obrońców , .....prosimy o kontakt pod numery.....Trener Rodła - [na stronie] oraz Kierownika Rodła - [też]"

 

No nie ciekawie to wygląda, odeszło 9 zawodników :/ . Bardzo potrzebujemy GK, bo został tylko jeden (który w zeszłym sezonie walczył tylko o miejsce na ławce), w ogóle nie rozumiem czemu odszedł Szlaga, solidny bramkarz i jeden z pewniejszych punktów drużyny :doh!: . Potrzeba też obrońców, bo z czterema, w tym jednym juniorem, to nie mamy czego szukać w III lidze :/ . Nie jest to jakaś wielka potrzeba, bo paru pomocników można wcisnąć na atak, ale przydałby się jeszcze jeden napastnik, który umie biegać całe 90minut i do tego dobrze podać do Kobusa (który zostaje :jupi: ). Jeśli ktoś czuje się na siłach by spróbować swoich sił w III lidze i miałby jeszcze jakieś pytania z chęcią odpowiem :) .

Odnośnik do komentarza

Jestem lekko poirytowany. Znalazłem sobie wreszcie chwilkę czasu, aby dokładnie przeanalizować terminarz mojej Wisłoki. I wiecie co zaobserwowałem? W 1 kolejce pauzuje Hutnik to w 2 gra z Wisłoką, w 2 pauzuje Wolbrom to w 3 gra z Wisłoką, w 3 pauzuje Naprzód to w 4 gra z Wisłoka i tak do końca sezonu!! Jedno wielkie świństwo zrobili panowie z Lubelskiego ZPN-u! :doh!:

 

LINK do terminarza

Odnośnik do komentarza
Miejski Klub Sportowy „Kania” informuje iż w sezonie 2007/2008 nie przystąpi do rozgrywek piłkarskich w żadnej klasie rozgrywkowej. MKS „Kania” informuje iż znajduje się w trudnej sytuacji, tzn. brak zarządu, brak środków finansowych na funkcjonowanie klubu, a także zadłużenie finansowe.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem

 

Marek Gubański

Odnośnik do komentarza
Avia zagra w III lidze

Dzisiaj Wydział Gier PZPN podjął decyzję o przywróceniu świdnickiej Avii do grupy czwartej III ligi. Decyzja ta jest rezultatem nieprzyznania licencji na grę w II lidze Pogoni Szczecin.

Tak więc, za szczecińską Pogoń w II lidze zagra Kmita Zabierzów, a za Kmitę w III lidze zagra właśnie Avia Świdnik. Natomiast do IV ligi wraca Janowianka Janów Lubelski.

 

Źródło - 90minut.pl

 

No jaja, po prostu jaja. Te całe afery wstrząsnęły najbardziej IV grupą III ligi oraz lubelską IV ligą. Jeżeli do OE wróci Górnik Łęczna to jego rezerwy, które zajęły pierwsze miejsce w IV lidze, mogą zarządać gry w wyższej klasie rozgrywkowej kosztem Łady Biłgoraj.

Dzięki tej decyzji w lubelskiej okręgówce utrzymują się także rezerwy Motoru.

Odnośnik do komentarza
Aż chce się zostać. Już 18 sierpnia Avia - Górnik. :)

Mecz meczem, ale czy nie mogli zrobić III ligi z 16 zespołami zamiast cudować (najpierw 17 drużyn, a teraz 18).

 

Dżuki - za to mam o wiele więcej kilometrów do Janowa Lubelskiego... :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na 90minut.pl, pod tabelą każdej grupy 3 ligi widnieje taka informacja:

Zwycięzca ligi uzyska awans do nowej I ligi.

Zespoły z miejsc 2-4 uzyskają awans do nowej II ligi.

Zespoły z miejsc 5-8 zagrają w nowej II lub III lidze w zależności od liczby spadkowiczów z II ligi z terenu makroregionu trzeciego.

Zespoły z miejsc 9-16 zagrają w nowej III lidze.

Ktoś wie o co tu chodzi?
Odnośnik do komentarza
Wydaje się, że problemy Gawina Królewska Wola z obsadą bramki nareszcie dobiegają końca. Dziś do zespołu powinien dołączyć Marcin Bęben.

 

Przed laty etatowy golkiper Odry Wodzisław Śląski (ponad osiemdziesiąt występów w ekstraklasie), ostatnio nieco rozmieniał swój talent na drobne. Grał w klubach z niższych lig (m.in. Gosław Jedłownik i Unii Ząbkowice), a także szukał szczęścia w Niemczech (nieudane testy w SC Viktoria 04 Köln).

 

- Dla Marcina to duża szansa na powrót do poważnego futbolu. I dla nas także. W końcu nie od wczoraj szukamy doświadczonego piłkarza na tę pozycję. Mam nadzieję, że się dogadamy - mówi Janusz Kudyba, trener Gawina.

 

Zobaczymy, czy Marcinek w końcu dojrzał :>

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...