Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No ja gram, chociaż teraz miałem przerwę :) Z modów to najważniejsze dla mnie Auto-Demolka budynków opuszczonych i spalonych, pędzel do malowania drzew w ilościach hurtowych i automatyczne kolory linii komunikacji.

 

Jeśli chodzi o taktykę, to ciężko napisać coś odkrywczego poza jedną rzeczą która mnie męczy. Kiedy masz duży popyt na mieszkania, buduj w małych partiach co 3-4 lata, bo jak walniesz ogromne osiedle na raz, to za ileś tam lat ci co sie na raz wprowadzą zaczną umierać masowo i spowodują spory kryzys z wywozem zwłok :)

Odnośnik do komentarza

Kurczę, kupiłem tę grę zaraz po premierze, ale miałem problem na Ubuntu, bo nie pokazywało kolorów jak malowałem strefy. Teraz chciałem wrócić to jakoś nie przekonuje mnie do siebie, mimo że swojego czasu zagrywałem się w SimCity 2000, 3000 a potem 4. Może jakaś rada dla początkującego by mnie wciągnęło?

Odnośnik do komentarza

mnie od razu wciągnęło, a problemy generowane przez korki(problem z odbieraniem zmarłych) były największym wyzwaniem i za każdym razem są :) dla mnie to rewelka, budowa np. kolei od przemysłu do sklepów redukuje traffic, możliwośc budowania wielkich miast jest mega pozytywem i sam się nakręcam

Odnośnik do komentarza

Jak buduje miasta staram się zostawiać miejsce na przyszłe autostrady i dojazdy do nich. Na początku miasto jest lekko pocięte, ale później autostrady ładnie wypełniają te dziury i ściągają sporo ruchu z innych dróg.

Kolej jest jedną z rzeczy, którą trzeba zrobić jak miasto ma 50-100k ludzi, bo wtedy zaczynają się problemy z transportem towarów i kolej ten problem stosunkowo tanio rozwiązuje, podobnie jest z metrem dopóki nie ma dużego miasta nie ma co się pchać do metra. Ale jak jest duże miasto to metro musi być, bo drogi zwykle nie są zdolne do obsłużenia tego ruchu.

Odnośnik do komentarza

Z modów mam masę nowych budynków "strefowych" oraz unikatowych, mnóstwo parków i wiele innych upiększających miasto. Ponadto całkiem sporo gotowych zjazdów z autostrad czy czy innych rozjazdów.

 

Z modów innych:

 

- mod pokazujący pod jakim kątem budujemy drogę (absolutny must-have)

- wspomniana autodemolka

- mod dający możliwość edytowania terenu

- traffic++ (dodaje nowe drogi, możliwość wyłączania świateł, decydowania o kierunkach poszczególnych pasów na skrzyżowaniach)

- mod na "podwójne" stacje kolejowe i na podwójną stację metra

- mod odblokowujący wszystkie kwadraty (teraz ściągnąłem na odblokowanie całej mapy - 81 pól! - ale nie testowałem jak to działa)

 

Teraz mam w planach budowę nowego miasta z wyłączonym despawnem (normalnie gdy samochód za długo stoi w korku po jakim czasie wyparowuje). Utrudni to grę, ale ogarnięcie przepływu ruchu to podstawa. Szkoda, że AI jest niestety dość przeciętne. Szczególnie irytujący jest wybór pasów jazdy przez pojazdy, który jest bardzo nieracjonalny.

Odnośnik do komentarza

- mod pokazujący pod jakim kątem budujemy drogę (absolutny must-have)

można w nim na sztywno zawsze 90 stopni ustawić czy jak to działa ? podasz link ?

- traffic++ (dodaje nowe drogi, możliwość wyłączania świateł, decydowania o kierunkach poszczególnych pasów na skrzyżowaniach)

możesz podać link ?

- mod na "podwójne" stacje kolejowe i na podwójną stację metra

co to daje ?

- mod odblokowujący wszystkie kwadraty (teraz ściągnąłem na odblokowanie całej mapy - 81 pól! - ale nie testowałem jak to działa)

81 ? podasz link ? ile pól masz obecnie ? na jakim kompie grasz ?

 

Teraz mam w planach budowę nowego miasta z wyłączonym despawnem (normalnie gdy samochód za długo stoi w korku po jakim czasie wyparowuje). Utrudni to grę, ale ogarnięcie przepływu ruchu to podstawa. Szkoda, że AI jest niestety dość przeciętne. Szczególnie irytujący jest wybór pasów jazdy przez pojazdy, który jest bardzo nieracjonalny.

jak wyłączyć despawn ?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...