Skocz do zawartości

Wielka Piłka w Grodzie Kraka


Chomik

Rekomendowane odpowiedzi

@stefan1984 - Ja nie z takich :P Zresztą nie było potrzeby ;)

 

*****

 

MAJ 2014:

 

Liga Mistrzów [Finał]:

 

24.05 - Wisła Kraków 1:0 Real Madryt [T. Hazard 66' - Marcelo 83' cz.k.]

 

T-Mobile Ekstraklasa [29-30]:

 

03.05 - Polonia Warszawa 3:2 Wisła Kraków [M. Lebedyński 13', 88', T. Jodłowiec 74' - J. Paulo 2', A. Kirm 44', P. Celeban 65' cz.k.]

08.05 - Wisła Kraków 1:2 Zagłębie Lubin [D. Van Gijseghem 14' - D. Rakels 72', D. Van Gijseghem 90']

 

Notes: W Ekstraklasie dwie porażki na zakończenie, ale to i tak nie przeszkodziło nam w zdobyciu trzeciego tytułu Mistrza Polski z rzędu. Kompletnie zapomniałem także o kadrze Białorusi, ale stwierdziłem, że będę ją opisywał w rocznych podsumowaniach. Finał Ligi Mistrzów na Estadio da Luz był dla nas wielkim przeżyciem. Większość zawodników przychodząc do klubu nie miało nawet w planach, że w barwach krakowskiego klubu wystąpią w Finale Ligi Mistrzów. Praktycznie w każdej fazie trafialiśmy na rywali mocniejszych od siebie. Zaczynając od PSG i Manchesteru City w fazie grupowej, poprzez Valencię i Porto, kończąc na wielkim Realu Madryt w finale. Znakomitym wzmocnieniem okazał się Thorgan Hazard, dzięki któremu wygraliśmy tą edycje Champions League. Teraz mam ogromny dylemat. Owszem, mówiłem, że jeżeli wygram Ligę Mistrzów to odchodzę z Polski na zachód, ale jednocześnie teraz dopiero mogę posmakować tak naprawdę Wielkiej Piłki. Proszę was o poradę, ponieważ ja zupełnie nie wiem, co robić.

Odnośnik do komentarza

@Jak widzicie Ekstraklasa będzie miała pokaźną ilość reprezentantów w Europejskich Pucharach. Spróbuję wygrać Ligę Mistrzów drugi raz z rzędu, a potem zobaczymy ;)

 

*****

 

TABELA EKSTRAKLASY NA SEZON 2013/2014

 

Jedenastka Sezonu: Sebastian Małkowski (Lechia) - Sasa Balic (Jagiellonia), Piotr Polczak (Jagiellonia), Daan Van Gijseghem (Wisła Kraków), Łukasz Broź (Polonia W-wa) - Tomasz Kupisz (Jagiellonia), Michael Ortega (Zagłębie), Robert Jeż (Polonia W-wa), Szymon Pawłowski (Zagłębie) - Deniss Rakels (Zagłębie), Mikołaj Lebedyński (Polonia W-wa)

 

Najlepszy Strzelec: Deniss Rakels (Zagłębie) 24 bramki

Najlepszy Asystent: Szymon Pawłowski (Zagłębie) 15 asyst

Piłkarz Sezonu: Deniss Rakels (Zagłębie) 7.40

 

TABELA I LIGI NA SEZON 2013/2014

 

Jedenastka Sezonu: Marek Kozioł (Sandecja) - Mateusz Matras (Piast), Jacek Kowalczyk (GKS Katowice), Łukasz Jasiński (Warta), Srdja Knezevic (Cracovia) - Zaven Badoyan (Cracovia), Dominik Kun (Calisia), Mateusz Machaj (Ruch), Lukas Janic (Sandecja) - Marek Saganowski (ŁKS), Krzysztof Zaremba (Polkowice)

 

Najlepszy Strzelec: Marek Saganowski (ŁKS) 14 goli

Najlepszy Asystent: Krzysztof Bodziony (Polkowice) 10 asyst

Piłkarz Sezonu: Mateusz Machaj (Ruch) 7.45

 

Liga Mistrzów: Wisła Kraków 1:0 Real Madryt [T. Hazard 66' - Marcelo 83' cz.k.]

Liga Europejska: Liverpool 2:1 Arsenal [A. Song 30' sam., M. Rodriguez 58' - A. Ayew 83']

Odnośnik do komentarza

BRAMKARZE [Mecze/Bramki Stracone/Asysty/Zawodnik Meczu/Ocena]:

 

Jan Lastuvka [0/0/0/0/-]

Łukasz Skorupski [32/29/0/0/6.75]

Sergey Zamara [24/24/0/1/6.82]

 

Notes: Na jesieni bronił Skorupski, potem Zamara, który już teraz wygląda kozacko, a ma dopiero 19 lat! Lastuvka raczej odejdzie, chociaż bardzo chciałbym go zatrzymać, chociażby jako mentora.

 

OBROŃCY [Mecze/Bramki/Asysty/Zawodnik Meczu/Ocena]:

 

Piotr Celeban [46/1/4/1.7.09]

Tomasz Wełnicki [1/0/0/0/7.20]

Michał Czekaj [4(5)/0/1/1/6.92]

Danko Stankovic [15(8)/0/3/0/6.88]

Daan Van Gijseghem [45/10/1/4/7.17]

Kouassi N'Goran [15(18)/1/2/0/6.94]

Marcin Kamiński [1(2)/0/0/0/6.25]

Benjamin Stambouli [49/2/0/4/7.12]

Bart Buysse [34/0/5/0/7.07]

Alan Stulin [9(2)/0/5/2/7.24]

 

Notes: Na lewej stronie na początku sezonu grał Stulin na zmianę ze Stankovicem, ale gdy kontuzje wyleczył Buysse, to on był dla mnie numerem jeden. Prawa strona to królestwo Piotra Celebana, który jednak gra dosyć brutalnie i często zastępowali go Czekaj albo nawet Stulin. Środek zaczyna nam się powoli kształtować, chociaż kilku zawodników będzie musiało odejść, z racji wzmacniania klubu. Czeka to Wełnickiego, Kamińskiego oraz, niestety, N'Gorana. Iworyjczyk nie poradził sobie w rywalizacji z parą Stambouli-Van Gijseghem, a szkoda mi go trzymać na ławie. Pewnie odejdzie także Michał Czekaj, bo mam już gotowe transfery kilku fajnych grajków.

Odnośnik do komentarza

POMOCNICY/SKRZYDŁOWI [Mecze/Bramki/Asysty/Zawodnik Meczu/Ocena]:

 

Geoffrey Kondogbia [1(21)/0/0/0/6.79]

Cezary Wilk [42(1)/1/2/0/6.84]

Frantisek Vecera [10(18)/0/1/0/6.64]

Andraż Kirm [28(4)/4/13/2/6.90]

Adrien Regattin [35(1)/3/3/1/6.86]

Thorgan Hazard [28(6)/8/7/5/7.14]

Gregoire Alves [42(6)/4/9/0/6.94]

Joao Paulo [11(1)/2/2/0/6.91]

Patryk Małecki [33(3)/8/9/4/7.10]

 

Notes: W środku pomocy dzielił i rządził Thorgan Hazard, który okazał się godnym następcą Maora Meliksona w naszej drużynie. Partnerowali mu Alves i Wilk, ale po przyjściu swoje szanse otrzymywał także Joao Paulo. Niestety tylko zmiennikiem był Kondogbia, po którym oczekiwałem więcej. Na skrzydłach jak zawsze koksił Małecki, a na lewej stronie wieczna rywalizacja pomiędzy Kirmem i Regattinem, która skończy się już w lecie, bowiem Andraż po wielu sezonach opuszcza Białą Gwiazdę. Na wypożyczenie pewnie powędruje także Vecera, a z Wilkiem i Kondogbią mam spory dylemat.

 

NAPASTNICY [Mecze/Bramki/Asysty/Zawodnik Meczu/Ocena]:

 

Yury Kaneev [25(19)/12/5/6/7.08]

Maxym Skavysh [36(12)/28/4/5/7.16]

Yaya Sanogo [0(6)/1/0/0/6.80]

 

Notes: Tutaj raczej na pewno odejdzie Sanogo, który nie dał rady z Kaneev'em oraz Skavysh'em. Do tego z wypożyczenia wraca Arek Milik i ta trójka w zupełności mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza

@Draken - Z jednej strony tak, ale z drugiej patrz kto przyszedł :P Więc go wypożyczyłem ;)

 

*****

Transfery do klubu:

 

Gevorg Ghazaran (Wolny Transfer z Metalurha Donieck)

Mateusz Klich (Wolny Transfer z Wolfsburga)

Przemysław Kaźmierczak (Wolny Transfer z Zagłębia Lubin)

Grzegorz Krychowiak (Wolny Transfer z Bordeaux)

Fraser Forster (Wolny Transfer z Arsenal)

Caner Erkin (Wolny Transfer z Fenerbahce)

Aleksandr Shuvaev (4.4 mln. euro z Szachtar Donieck)

Diego Costa (2.9 mln. euro z Atletico Madryt)

Cheick Tiote (10.25 mln. euro z Newcastle)

 

Transfery z klubu:

 

Maxym Skavysh (5 mln. euro do Metalista Charków)

Yaya Sanogo (575 tyś euro do Arles-Avignon)

Marcin Kamiński (160 tyś. euro do Sibira Nowosybirsk)

Tomasz Wełnicki (425 tyś. euro do Dijon)

Arkadiusz Milik (Wyp. do Toulouse FC)

Kouassi N'Goran (800 tyś. euro do Beershot AC)

Geoffrey Kondogbia (Wyp. do Zagłębie Lubin)

Henry Martins (Wyp. do Jagielloni)

Jan Lastuvka (425 tyś. euro do Widzewa)

 

Notes: Zacznijmy od zawodników, którzy opuścili Kraków. Po wygraniu Ligi Mistrzów przez nasz zespół było wiadomo, że klub czekają wzmocnienia. A co za tym idzie, część zawodników musiało się z nami pożegnać. Jak zapowiadałem, klub opuścili Kamiński, Wełnicki, Lastuvka oraz Sanogo, a na ich sprzedaży zarobiliśmy przeszło milion euro. Za potężną kwotę odszedł także Maksym Skavysh, ale po transferach do nas nie miał by pewnego miejsca w składzie. To samo z N'Goranem, chociaż jego faktycznie było mi szkoda. Wypożyczeni zostali Martins, Kondogbia oraz Milik. Natomiast wzmocnienia to majstersztyk. Nie będę opisywał każdego z zawodników, bo o każdym z nich można napisać to samo: Zajebisty transfer. Tak wzmocnieni chcemy obronić Ligę Mistrzów, a ja po udanym sezonie w glorii chwały odejść na Zachód. Jazda!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...