Skocz do zawartości

Ekstraklasa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ,zgadza się- nie ma co udziwniać. Tylko to, co napisałem- wolę, żeby drużyny grały przez cały czas o mistrza, a nie w ostatnich siedmiu kolejkach. Ci na górze wypracowują sobie pozycję praktycznie od drugiego meczu.

A podział punktów i zbliżenie się do siebie drużyny np. 2 i 6 to nie emocje tylko pokazanie, że wcześniejsze spinanie się nie ma sensu oraz że różnica w poziomie między tymi drużynami jest malutka. Co nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza

Pewnie nie, ale tak realnie ile było "ofiar" reformy do tej pory nie licząc PBB?

Co do faktu, że np. taka Legia nie musi spinać pośladów przez pierwsze 30 kolejek, to nie jest takie złe. Obstawiam, że bez reformy ESA i deprecjacji sezonu zasadniczego nie byłoby Ligi Mistrzów. Ale to już tylko gadanie "co by było gdyby". Mi się reforma z podziałem podoba. Jest jasna, klarowana i każdy od początku wie jakie są zasady.

Odnośnik do komentarza

Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej; 3. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich w rundzie zasadniczej; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich w rundzie zasadniczej; 5. różnica bramek w meczach bezpośrednich w rundzie zasadniczej – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 6. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 7. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek; 8. wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play.

 

Jeżeli po rundzie zasadniczej ktoś ma 61 punktów i druga 60, po czym załóżmy, że w rundzie finałowej każdy zdobędzie po 15, czyli na koniec by mieli po 45 punktów, to wyżej i tak będzie ten, kto miał więcej punktów po 30 kolejkach.

Odnośnik do komentarza

Nasza liga czymś się musi obronić. Obecnie nie masz poziomu, system gwarantuje przynajmniej emocje. I tak wole to, niż np te belgijskie zasady podziału na 3 grupy a potem jeszcze playoffy. Już nie mówić o zasadach spadkowych, to to już totalnie u nich nie do ogarnięcia ;)

 

sprawiedliwe jest to, ze druzyna A zdobywajaca o x wiecej punktow jest pod druzyna B? emocje emocjami, jednak fajnie jak o miejscu w tabeli decyduje dyspozycja na przestrzeni calego sezonu, nie siedmiu meczow

Odnośnik do komentarza

 

Nasza liga czymś się musi obronić. Obecnie nie masz poziomu, system gwarantuje przynajmniej emocje. I tak wole to, niż np te belgijskie zasady podziału na 3 grupy a potem jeszcze playoffy. Już nie mówić o zasadach spadkowych, to to już totalnie u nich nie do ogarnięcia ;)

 

sprawiedliwe jest to, ze druzyna A zdobywajaca o x wiecej punktow jest pod druzyna B? emocje emocjami, jednak fajnie jak o miejscu w tabeli decyduje dyspozycja na przestrzeni calego sezonu, nie siedmiu meczow

 

No wo końcu ktoś, kto skumał o co mi biega :p

Odnośnik do komentarza

 

Nasza liga czymś się musi obronić. Obecnie nie masz poziomu, system gwarantuje przynajmniej emocje. I tak wole to, niż np te belgijskie zasady podziału na 3 grupy a potem jeszcze playoffy. Już nie mówić o zasadach spadkowych, to to już totalnie u nich nie do ogarnięcia ;)

 

sprawiedliwe jest to, ze druzyna A zdobywajaca o x wiecej punktow jest pod druzyna B? emocje emocjami, jednak fajnie jak o miejscu w tabeli decyduje dyspozycja na przestrzeni calego sezonu, nie siedmiu meczow

 

A patrz jaka Liga Mistrzów niesprawiedliwa, możesz wygrać grupę z kompletem punktów, a inny zespół ledwo załapie się z drugiego miejsca, a w 1/8 zaczynają praktycznie z tego samego pułapu. Albo NBA - 82 mecze w sezonie, a później słabsza forma w kilku meczach i cały sezon do dupy.

Zgodnie z taką logiką to sprawiedliwych warunków nigdy nie będzie, bo drużyny grają o rożnych porach, na różnych murawach, przy różnej pogodzie. Ja mogę powiedzieć że liga jest niesprawiedliwa bo Arka grała z Legią, gdy ta była w słabej formie i wygrała, a Lechia już po zmianie trenera Legii i dlatego przegrała.

Odnośnik do komentarza

W tym sezonie w czołówce mamy 4 zespoły, które biją się o mistrza. Bez podziału punktów emocje także by były. Nie wiem nawet czy nie większe, bo teraz i tak wszyscy czekamy na te 7 ostatnich kolejek, a obecne mecze są tylko o połowę stawki.


 

 

Nasza liga czymś się musi obronić. Obecnie nie masz poziomu, system gwarantuje przynajmniej emocje. I tak wole to, niż np te belgijskie zasady podziału na 3 grupy a potem jeszcze playoffy. Już nie mówić o zasadach spadkowych, to to już totalnie u nich nie do ogarnięcia ;)

 

sprawiedliwe jest to, ze druzyna A zdobywajaca o x wiecej punktow jest pod druzyna B? emocje emocjami, jednak fajnie jak o miejscu w tabeli decyduje dyspozycja na przestrzeni calego sezonu, nie siedmiu meczow

 

A patrz jaka Liga Mistrzów niesprawiedliwa, możesz wygrać grupę z kompletem punktów, a inny zespół ledwo załapie się z drugiego miejsca, a w 1/8 zaczynają praktycznie z tego samego pułapu. Albo NBA - 82 mecze w sezonie, a później słabsza forma w kilku meczach i cały sezon do dupy.

Zgodnie z taką logiką to sprawiedliwych warunków nigdy nie będzie, bo drużyny grają o rożnych porach, na różnych murawach, przy różnej pogodzie. Ja mogę powiedzieć że liga jest niesprawiedliwa bo Arka grała z Legią, gdy ta była w słabej formie i wygrała, a Lechia już po zmianie trenera Legii i dlatego przegrała.

 

Podajesz same przykłady typowo pucharowe, gdzie jeden słabszy mecz może spowodować, że wypadasz z gry. W lidze nie o to chodzi.


. Obstawiam, że bez reformy ESA i deprecjacji sezonu zasadniczego nie byłoby Ligi Mistrzów.

Nie mam pojęcia jak można dojść do takiego wniosku. Awans Legii do LM to zasługa tylko i wyłącznie dobrego losowania. Za Albańczyka na ławce Legia grała przecież fatalnie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

W przyszłym sezonie ESA 37 bez podziału punktów. Bez sensu zupełnie. Puchar Pietruszki zacznie się duużo szybciej.

Nie zgodzę się. W Szkocji oraz Irlandii Północnej tak to funkcjonuje i jest w porządku. Uważam, że ESA37 z podziałem jest niesprawiedliwa, co było już omawiane wyżej.

Odnośnik do komentarza

Przecież w tym sezonie też co najmniej sześć drużyn gra zupełnie o nic. Nie rozumiem strachu przed tym zjawiskiem, które jest całkowicie naturalne w systemie ligowym. Niesprawiedliwe jest dzielenie punktów, które redukuje zbudowaną mozolnie przewagę o połowę i skraca dystans w sposób zupełnie niesportowy. Dla mnie zmiana jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...