Skocz do zawartości

Prawybory prezydenckie 2015


FYM

  

93 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz, czyli dopiero ciągnięty za język po głębszym zastanowieniu jesteś w stanie napisać coś dobrego o Komorowskim w trzecim poście...

Nie, po prostu nie rozumiem, po co miałbym to pisać, bo "jaki koń jest, każdy widzi". Poza tym nie tego dotyczyło pytanie.

I Twoje usilne sugerowanie, że oszukuję się uzasadniając tak głos na Komorowskiego jest obrzydliwe. Przedstawiłem powyżej, dlaczego podjąłem taką, a nie inną decyzję oraz wskazałem, że z najwyższym trudem tegoroczną decyzję o urzędzie prezydenta określam "wyborami", bo dla mnie to kilkanaście - nie bójmy się tego określenia - pokemonów i Komorowski, ledwo akceptowalny kandydat silny własną niewidzialnością oraz przeciętnością pozostałych. Głosując na Komorowskiego nie głosuję przeciwko Dudzie, Braunowi, Ogórek czy Tanajno - w ogóle zastanów się przez moment, jak brzmi ta teza, którą z takim uporem starasz się mi wcisnąć.

Zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby był choć jeden dodatkowy i sensowny kandydat. Takiego jednak nie ma. Inaczej by to też wyglądało, gdyby PiS reprezentował ktoś poważny, kto stanowiłby realne zagrożenie dla Komorowskiego - wtedy, jak w 2010, faktycznie głosowałbym "przeciw". Tu jednak jeden kandydat spełnia moje oczekiwania, więc głosuję "za", bo reszta opcji jest w najlepszym razie śmieszna, żaden z nich nie jest godny głosowania "przeciwko".

Odnośnik do komentarza

Jak się żony spytasz dlaczego wybrała Ciebie to będziesz zadowolony z odpowiedzi: masz dwie lewe ręce i marną pracę, ale Józek jest bez nogi a Stefan to permanentnie bezrobotny pijak?

Naprawdę nie widzisz tego w swoich postach?

Odnośnik do komentarza

Jak się żony spytasz dlaczego wybrała Ciebie to będziesz zadowolony z odpowiedzi: masz dwie lewe ręce i marną pracę, ale Józek jest bez nogi a Stefan to permanentnie bezrobotny pijak?

Naprawdę nie widzisz tego w swoich postach?

Naprawdę nie rozumiesz tego, co już napisałem? Nie będę się kolejny raz powtarzał, doradzam więc przeczytanie ich ponownie - zwłaszcza, że pogrubiłem już raz fragment, który winien rozwiać Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Debaty mają to do siebie, że są krótkie, a Duda ma wystarczająco dużo za paznokciami, żeby nie "zaorać" Komorowskiego. Aczkolwiek przy tak koszmarnym szefie kampanii, jakiego ma obecny Prezydent, to BK pójdzie tam kompletnie nieprzygotowany.

Odnośnik do komentarza

Debaty mają to do siebie, że są krótkie, a Duda ma wystarczająco dużo za paznokciami, żeby nie "zaorać" Komorowskiego. Aczkolwiek przy tak koszmarnym szefie kampanii, jakiego ma obecny Prezydent, to BK pójdzie tam kompletnie nieprzygotowany.

Przypominam, że Komorowski debatował już z poważniejszym graczem od Dudy, który miał dużo bardziej przyjazną atmosferę do swojego zwycięstwa (oraz dużo mniej "za paznokciami") i nie tylko nie wygrał z Komorowskim debaty, ale też przegrał wybory pomimo wyjątkowo sprzyjających (najlepszych z możliwych?) okoliczności.

Odnośnik do komentarza

Co takiego ma paznokciami Duda, oprócz sprawy SKOK-ów, które, jak pokazały sondaże, absolutnie nikogo nie obchodzą? W debacie mało istotna jest merytoryka, a pierwsze wrażenie - w tym przypadku zawsze przewagę ma młodszy kandydat. Duda dzięki świeżości umysłu i pomysłom lepszego sztabu wygra tę debatę w cuglach.

Odnośnik do komentarza

Wyjadą mu z in vitro, gdzie przeszedł metamorfozę od wsadzania lekarzy do więzienia przez "w sprawie in vitro popieram głos episkopatu" do "jako prezydent akceptuję, jako Duda nie".

 

Edyta: Ponadto SKOKi można świetnie rozegrać w debacie: Duda związany z Biereckim, Komorowski popierał wejście KNF w struktury SKOK "dzięki czemu miliony Polaków odzyskały oszczędności". Od czasu debaty do wyborów Duda nie zdąży nakłamać, że nie jest związany ze SKOKami

Odnośnik do komentarza

Dobrze przygotowany kontrkandydat przypomni, że podwyżka VAT miała być czasowa, a o kryzysie wszyscy dawno zapomnieli.

 

I nie widzę związku pomiędzy wojną na Ukrainie a naszą gospodarką.

sankcje eksportowe ze strony Rosji (jako reakcja na poparcie majdanowskich rzadów), rynek Ukrainy też byl całkiem chłonny, jeżeli chodzi o polskie produkty. Bez spojrzenia w statystyki mogę powiedzieć, że eksport w tych kierunkach znacznie zmalał.

Odnośnik do komentarza

yyy popieranie Majdanu doprowadziło do embarga na niemal wszystkie produkty spożywcze eksportowane do Rosji. Co się mogło przełożyć na spadek dochodów rolników/sadowników. No chyba, że wierzysz w zapewnienia służb fitosanitarnych Federacji Rosyjskiej, że podsyłamy im zepsutą żywność.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...