Skocz do zawartości

[FM 2015] Wychowankowie / Regeni - klucz do sukcesu


Rekomendowane odpowiedzi

czas na symulację nr 6,
Poniżej obrazem prezentujący założenia


symulacja6_tabela_ilosc.png



 

symulacja6_tabela_procenty.png




na głębszą analizę przyjdzie jeszcze czas, ale na pierwszy rzut oka to jest to loteriada moim zdaniem. mimo kolejnego ograniczenia w Niemczech, nadal generują się dobrzy piłkarze, zapewne ze względu na infrastrukturę. W przypadku Brazylii spadek jest wysosce zauważalny po zmianie dwóch parametrów

co w kolejnej symulacji ? napompujemy Malezję i pięć najlepszych klubów dostanie topowe obiekty treningowe/młodzieżowe, odpalamy

Odnośnik do komentarza

czas na symulację nr 7, malezja została podkręcona, 5 klubów dostało najlepsze obiekty oraz poziomy szkolenia

efekty:

symulacja7_tabela_ilosc.png

 

Rozkład procentowy:

symulacja7_tabela_procenty.png

 

 

Patrząc na ilość klubów w porównaniu do innych lig zaczyna wyglądać to przyzwoicie. Kolejne 2 symulacje to powtórzenie scenariusza #7 celem uśrednienia pomiarów.

 

Pytania, pomysły, wnioski z Waszej strony czytelnicy ?

Odnośnik do komentarza

pierwsza kolumna drugiej tabeli faktycznie sie rozjechala, mozna na piechote policzyc ;)

 

swojego czasu w Polsce mialem obiekty na swiatowym poziomie, ale wonderkinda nie otrzymałem... mam wrażenie, ze tych czynników jest jednak sporo więcej, gospodarka imho w ogole moze nie miec znaczenia

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie jakby wyglądał rozkład PA tych wybranych państw jakbyś wszystkim dał takie same wartości, także zmieniając wartości infrastruktury klubom (wiem sporo roboty, ale na czas testów mógłbyś ograniczyć liczbę dostępnych zespołów w danych kraju w bazie do dajmy na to 30). Dopiero wtedy można by się przekonać czy FM ma zaszyte w kodzie gry generowanie wonderkidów dla konkretnych państw.

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie jakby wyglądał rozkład PA tych wybranych państw jakbyś wszystkim dał takie same wartości, także zmieniając wartości infrastruktury klubom (wiem sporo roboty, ale na czas testów mógłbyś ograniczyć liczbę dostępnych zespołów w danych kraju w bazie do dajmy na to 30). Dopiero wtedy można by się przekonać czy FM ma zaszyte w kodzie gry generowanie wonderkidów dla konkretnych państw.

 

podpowiesz jak ograniczyć liczbę zespół w niemczech do 30 ? trzeba usunąć ligi i kluby czy można to zrobić jakoś prościej ?

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie jakby wyglądał rozkład PA tych wybranych państw jakbyś wszystkim dał takie same wartości, także zmieniając wartości infrastruktury klubom (wiem sporo roboty, ale na czas testów mógłbyś ograniczyć liczbę dostępnych zespołów w danych kraju w bazie do dajmy na to 30). Dopiero wtedy można by się przekonać czy FM ma zaszyte w kodzie gry generowanie wonderkidów dla konkretnych państw.

To jest dobry pomysł tylko, trzeba by wziąść sporo lig. Z Europy powiedzmy Niemcy, Holandia, Austria, Białoruś, z Azji Chiny, Mongolia, Malezja i powiedzmy Japonia, z Ameryk USA, Brazylia, Salwator i Kuba, z Afryki Kongo, Egipt, Tunezja i RPA. Wszędzie dać po 3 ligi każda po 20 zespołów i ten sam poziom infrastruktury.

Jak pliki nie są zakodowane to dzisiaj mogę je przejrzeć.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy da się prościej. Każesz wyszukać zespoły z konkretnego kraju i zaznaczasz plus usuń. Inna opcja żeby klubu nie zaliczało do konkretnej narodowości, to ją trzeba by im zmienić. Nie wiem czy nie więcej roboty.

 

Sam bym przygotował taką bazę, ale to dopiero wieczorem teraz nie mam dostępu do edytora.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

no dobra, na początek wyniki symulacji nr #8

symulacja8_tabela_ilosc.png

symulacja8_tabela_procenty.png

 

oraz #9,

symulacja9_tabela_ilosc.png

 

symulacja9_tabela_procenty.png

 

zostały wykonane na takich samych założeniach jak #7, ewidentnie widać, że jakość trenerów w klubach oraz poziom szkółek, obiektów ma znaczenie. zastanawiam się nad tym czy:

a) lepsi piłkarze będą generować się w kraju, gdzie są obiekty, szkółki i niskie youth rating i reputacja

b) lepsi piłkarze będą się generować w kraju gdzie nie ma obiektów, szkółek ale jest reputacja i Youth rating.

 

moim większe znaczenie mają obiekty, trenerzy niż charakterystyka danego kraju, jak uważacie ?





Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...