Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Bochum - Bremen 2:2 (0:2) - hm, nie wiem co tam sie stalo, ale Werder stracil dwubramkowa przewage. Dobra gra Diego, ktory strzelil bramke z karnego oraz asystowal przy bramce Sanogo

Hannover - Hamburg 0:1 (0:1) - Hamburg dobrze zaczal sezon

FC Bayern - Rostock 3:0 (1:0) - nie podobala mi sie gra Bayernu, ale przewazali caly mecz, pewnie zwyciezajac z słabym Rostockiem

Leverkusen - Cottbus 0:0 (0:0) - dobre transfery Leverkusen nie przelozyly sie na wynik

Wolfsburg - Bielefeld 1:3 (0:1) - Magath pokazal swoj geniusz trenerski, widocznie 14mln€ to zbyt malo dla takiego fachowca...

Frankfurt - Hertha 1:0 (1:0) - niestety polski super snajper nie pomogl druzynie z Berlina

 

Ciekawe co jutro pokaze Borussia Dortmund na czele z Smolarkiem i Kubą.

Odnośnik do komentarza

Borussia Dortmund fatalnie rozpoczęła nowy sezon. Żółto-czarni na własnym stadionie przegrali 1:3 z Duisburgiem po bezbarwnej i słabej grze. Dwie bramki dla MSV strzelił Manasseh Ishiaku, z rzutu karnego trafił też Mihai Tararache. Honorowego gola dla BVB trzy minuty po wejściu na boisko zdobył Florian Kringe. Warto wspomnieć, że 24-letni Niemiec zmienił Jakuba Błaszczykowskiego.

Odnośnik do komentarza

Początek sezonu katastrofalny :/ Porażka z beniaminkiem u siebie to wstyd, choćby nie wiem jak silny miałby być ten beniaminek :|

Widać po meczach przygotowawczych, że coś jeszcze nie było w porządku, ale nie spodziewałem się, że na dzień dobry FCN tak się zblamuje :roll:

Następny mecz również z beniaminkiem i jeśli nie chcemy mieć od początku kłopotów, musimy bezwzględnie wygrać.

Odnośnik do komentarza

Coś dla polskich kibiców - Mariusz Kukiełka został wybrany do jedenastki kolejki magazynu kicker. Otrzymał notę 2. Przy okazji - jego klubowy kolega, nieśmiertelny Tomislav Piplica, został graczem kolejki, co jest nagrodą ;) za zatrzymanie Aspiryn.

Co ciekawe o Kukiełce chyba żadna gazeta nie wspomniała, bo wszyscy przejęli się babolowym (4) debiutem Kuby w BVB i bramką Wichniarka.

Odnośnik do komentarza
Co ciekawe o Kukiełce chyba żadna gazeta nie wspomniała, bo wszyscy przejęli się babolowym (4) debiutem Kuby w BVB i bramką Wichniarka.

 

Od czego mamy Ciebie... ;)

 

Mi osobiście szkoda takiego debiutu Błaszczykowskiego, bo chyba każdy oczekiwał mega-wejścia z jego strony. No ale po wyniku widać, że cała drużyna zawiodła...

Odnośnik do komentarza

Przesadziłem z tą żadną gazetą ;) Zerknąłem do PS i jest o wszystkich Polakach w BuLi, tak więc proszę potraktować to jako wyolbrzymienie :)

Mi osobiście szkoda takiego debiutu Błaszczykowskiego, bo chyba każdy oczekiwał mega-wejścia z jego strony. No ale po wyniku widać, że cała drużyna zawiodła...

Klasyka ze strony BVB - jak co roku wielkie oczekiwania, a później buuum, balon pęka. Oczywiście nie znaczy to, że Dortmund nie będzie znaczącą siłą w lidze, bo potencjał mają znaczny.

 

Co do FCN, to zawiódł Blazek (Houston mamy problem z bramkarzami, bo Klewera widziałem z Schalke i gra słabo), więcej się spodziewałem o Misimovicu :roll: Charisteas mecz na "piątkę" co zaskoczeniem nie jest. Będący na boisku pół godziny Kennedy zostawił o wiele lepsze wrażenie.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o Borussię to cały zespół zagrał słabo. Fatalny występ Kovača. Kiepsko zagrali także Degen, Tinga i nasi napastnicy. Jedynym graczem, który w Kickerze otrzymał notę wyższą od 4* (dokładniej mówiąc 3,5*) jest Christian Wörns.

 

*) Skala od 1 do 6, przy czym 1 - klasa światowa, 6 - poniżej krytyki.

Odnośnik do komentarza

Coś mi się wydaje, że to nie będzie miły sezon dla Freiburga :( Pierwsza kolejka i porażka... Oby tylko to były złego miłe początki i w następnych meczach zaczniemy zbierać punkty. Rozumiem, że ten sezon jest początkiem czegoś nowego we Freiburgu, początkiem budowy nowej, przyszłościowej drużyny, ale z drugiej strony trudno jest mi się pogodzić z takimi porażkami. Mam nadzieje, że będzie lepiej... :)

Odnośnik do komentarza

Zostala rozlosowana 2 runda Pucharu DFB, a oto i ona:

 

Werder Bremen II - FC St. Pauli

Rot-Weiss Essen - 1. FC Kaiserslautern

Wuppertaler SV Borussia - Hertha BSC

Alemannia Aachen - VfL Bochum

Hansa Rostock - Kickers Offenbach

1860 München - 1. FSV Mainz 05

Bayern München - Borussia M'gladbach

VfB Stuttgart - SC Paderborn 07

Hamburger SV - SC Freiburg

Werder Bremen - MSV Duisburg

Karlsruher SC - VfL Wolfsburg

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt

TuS Koblenz - Arminia Bielefeld

1899 Hoffenheim - Greuther Fürth

FC Schalke 04 - Hannover 96

FC Carl Zeiss Jena - 1. FC Nürnberg

 

FCN = :|

Odnośnik do komentarza

Możemy puknąć wszystkich. Tylko to nie FM, że nagle taktyka zaskoczy. Freiburg słabo spisywał się w okresie przygotowawczym i wcale to w pierwszej kolejce nie wyglądało specjalnie lepiej (przynajmniej tak czytałem). Więc na dwoje babka wróżyła. Ja jednak skłaniam się ku zdaniu, że SCF primo: odpadnie szybko z pucharu, secundo: nie włączy się w walkę o awans.

 

Tak to wygląda przynajmniej w tym momencie. Oby nasz nowy kołcz coś wymyślił :-)

Odnośnik do komentarza

Większa część 2 kolejki za nami. Można powiedzieć tak - napastnicy głodni gry, a obrońcy jeszcze na urlopach. 27 bramek w 7 meczach, to naprawdę kapitalny wynik.

Najważniejsze - FCN wygrało w Rostocku 2-1, ale styl pozostawia troszkę do życzenia. W pierwszej połowie spokojnie ogrywaliśmy Hansę, gole Galaska i Kluge (brawo!), ale za to w drugiej połowie daliśmy się zepchnąć do głębokiej defensywy. Największa panika była przy rzutach wolnych Beinlicha i jeden z nich zakończył się trafieniem dla gospodarzy. Od czasu utraty bramki już chyba nie graliśmy do przodu, przynajmniej w radio nie było słychać, żebyśmy mieli jakieś super-szanse. No ale nic, mamy 3 punkty, nie ma co wybrzydzać.

Inne sprawy. O kurde, ale Bayern jest napakowany. 4-0 w Bremie, to naprawdę wynik godny podziwu. Wychodzi na to, że trafili z transferami (3 gole strzelili nowi gracze). Do tego ich przewaga w tym meczu nie podlegała żadnej dyskusji.

Dortmund znowu cudnie rozpoczął sezon - są na ostatnim miejscu, doznając klęski 1-4 w derby Zagłębia Ruhry na Veltins Arena. Schalke w formie. 2-2 u mistrza i teraz piękny sukces z arcyrywalami. To chyba jedyna drużyna, która może troszeczkę podenerwować Bayern (co nie znaczy, ze mogą na koniec wyprzedzić Bayern w tabeli, bo to na dzień dzisiejszy wydaje się nierealne :-k ) A w BVB już jest nerwówa jak sądzę.

Drugiego gola w sezonie zdobył Artur Wichniarek, ale jego Arminia tylko zremisowała 2-2 u siebie z Eintrachtem tracąc bramki w 87 i 90 minucie.

Potknął się mistrz - Stuttgart przegrał 1-3 w Berlinie. Przy trzeciej bramce dla Herthy asystę zaliczył Piszczek.

Duisburg po bajkowym zwycięstwie w Dortmundzie, przegrał u siebie 1-3 z Wilkami.

 

We wczorajszym meczu Karlsruhe przegrało u siebie 1-2 z Hannoverem.

W tabeli prowadzi Bayern z kompletem zwycięstw. Jutro może dołączyć do nich Hamburg, który gra u siebie z Leverkusen.

Odnośnik do komentarza

No 4:0 na wyjezdzie to masakrujacy wynik. Pomoc Schweinteiger, Van Bommel, Ze Roberto, Ribery wyglada naprawde moocno. Transfery, jak na Bundeslige, zrobili bardzo grube i jesli nic sie niespodziewanego nie zdarzy to mysle, ze beda kroczyli po tytul mistrza, od zwyciestwa do zwyciestwa (nie powiem, bardzo mnie to cieszy :) )

Odnośnik do komentarza
No 4:0 na wyjezdzie to masakrujacy wynik. Pomoc Schweinteiger, Van Bommel, Ze Roberto, Ribery wyglada naprawde moocno. Transfery, jak na Bundeslige, zrobili bardzo grube i jesli nic sie niespodziewanego nie zdarzy to mysle, ze beda kroczyli po tytul mistrza, od zwyciestwa do zwyciestwa (nie powiem, bardzo mnie to cieszy :) )

 

Fajnie by bylo jak bysmy mieli na koniec sezonu 34 wygrane :) problemy jednak moga byc jak zacznie sie Puchar UEFA, moze sie trafic tak przeciwnik ze lot bedzie trwal nawet 10 godzin co niezle wymeczy pilkarzy, a jak beda jeszcze grac w czwartek i sobote to moze byc kiepsko :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...