Skocz do zawartości

Zielona Wyspa


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie układa się życie. Pogoń za godziwymi zarobkami rzuca człowieka w różne części starego kontynentu. Po ponad rocznym pobycie w Holandii, który uczciłem tu na forum karierą klubem RKC Waalwijk, przyszedł czas na nowe wyzwanie. Żałuję, że tamtej przygody nie udało mi się pociągnąć dłużej, aż do osiągnięcia ambitnego celu. Ale z holenderskim pracodawcą rozstałem się w mało przyjznych okolicznościach i zwyczajnie straciłem serce do opisywania przygody w Eredivisie. Od trzech miesięcy mieszkam w Irlandii, a konkretnie w Droghedzie - małej, portowej miejsowości, 40 km na północ od Dublina. Nie jest może urokliwa (widok z mojego balkonu), ale zgodnie z tradycją, postanowiłem uczcić pobyt w nowym kraju karierą na forum.

Z oczywistych względów padło na zespół Droghedy United. Obecnie to średniak ligi irlandzkiej, ale w swojej gablocie mają jeden puchar mistrza kraju wywalczony w 2007 roku. Oczywiście ciężko szukać sukcesów w Europie jakiegokolwiek klubu z tego kraju, ale po wywalczeniu tytułu ekipa United godnie pokazała się w eliminacjach Champions League. W pierwszej rundzie pokonali dobrze znaną polskim kibicom Levadię Tallinn (2:1 i 1:0), w kolejnej trafili na słynne Dynamo Kijów. U siebie przegrali zaledwie 1:2, a w rewanżu po niezwykle interesującym spotkaniu wywalczyli remis 2:2 (LINK). Nieźle jak na pół amatorską drużynę. Jedyna większa nieścisłość to stadion. W FM 2015 jego pojemność wynosi ponad 5000 miejsc. W rzeczywistości United Park mieści 2000 widzów.
Tradycyjnie też chciałbym wyznaczyć sobie konkretny cel, po którym zakończę przygodę z zespołem. Długo myślałem i zdecydowałem, że tylko pośrednio będę miał wpływ na jego osiągnięcie. Cel gry: Reprezentacja Irlandii ma zostać Mistrzem Świata z przynajmniej pięcioma zawodnikami Droghedy United. Dopuszczam możliwość objęcia reprezentacji Irlandii jeśli pojawi się oferta, ale najważniejszy będzie klub. Odnośnie strategii to na początku nie będę bazował tylko na rodzimych piłkarzach. Będzie trzeba sukcesywnie rozbudowywać obiekty treningowe i młodzieżowe, a do tego są potrzebne sukcesy w Europie. Gdy już zacznę szkolić klasowych juniorów to powyrzucam zagranicznych piłkarzy i skupię się na tych, którzy będą później stanowić o sile kadry. Zapowiada się dłuższa przygoda.
Wersja gry: 15.3.0
Wybrane ligi: Irlandia (2. ligi), Anglia (3. ligi), Walia (1. liga) Irlandia Północna (2. ligi), Polska (2. ligi).
Odnośnik do komentarza
Fenomen - udało Ci się z nimi coś ciekawego ugrać?
_________________________________________________


Budżet płacowy: 4278 euro
Budżet transferowy: 0

Kadra na sezon 2014

Bramkarze:
Micheál Schlingermann (22 lata, Irlandczyk)
Dylan Connolly (17 lat, Irlandczyk)
Obrońcy:
Michael Scott (19 lat, Irlandczyk)
Joe Gorman (19 lat, Irlandczyk)
Neil Yadolahi (20 lat, Irlandczyk)
Alan Byrne (30 lat, Irlandczyk)
Pomocnicy:
Stephen Maher (25 lat, Irlandczyk)
Michael Daly (25 lat, Irlandczyk)
Matthew Rooney (23 lata, Irlandczyk z Północy)
James Kavanagh (21 lat, Irlandczyk)
Shane Dunne (20 lat, Irlandczyk)
Niall Flynn (27 lat, Irlandczyk)
Cathal Brady (26 lat, Irlandczyk)
Sean Brennan (28 lat, Irlandczyk)
Jason Marks (24 lata, Irlandczyk)
Mark Hughes (20 lat, Irlandczyk)
Sean Thornton (30 lat, Irlandczyk)
Carl Walshe (20 lat, Irlandczyk)
Adam Whelan (18 lat, Irlandczyk)
Napastnicy:
Lee Duffy (22 lata, Irlandczyk)
Bobby O'Reilly (21 lat, Irlandczyk)
Odnośnik do komentarza

Dla kogoś przywyczajonego do kilkudziesięciu milionów na transfery zero na początek to szok.

 

Może i szok, ale i 1000 razy większa radość z najmniejszego nawet sukcesu.

 

Powodzenia ugh, życzę samych pozytywnych wrażeń, nagrodzenia ciężkiej pracy, wytrwałości w trudnych chwilach i kopy trofeum :jupi:

Odnośnik do komentarza
Transfery do klubu:
Gareth Matthews (23 lata, Irlandczyk) wolny transfer
Robert Maloney (20 lat, Irlandczyk) wypożyczenie z Cabinteely
Szału rzecz jasna nie ma. Chciałem spróbować zagrać diamentem, ale zarząd nie zgodził się rozwiązać kontraktu z żadnym z zawodników, którzy nie byli potrzebni do tej taktyki, więc pierwszy sezon zagram starym sprawdzonym 4-1-2-2-1. Jak tylko będzie to możliwe, zmienię ustawienie. Generalnie uważam początek pracy w klubie za niezwykle trudny. Marni piłkarze na rynku, budżet płacowy prawie wykorzystany. Jestem zmuszony zagrać tym co mam. I wobec tego jedna ważna zmiana w stosunku do poprzednich karier. W jednym poście będę podawał podsumowanie miesięczne, przynajmniej do momentu, gdy skład zacznie mieć ręce i nogi. Szkoda mi mojej energii na opisywanie każdego meczu z osobna. Później oczywiście się to zmieni.
Mecze towarzyskie:
Finn Harps - Drogheda United 1:2 (Mulvenna x2)
Ards - Drogheda United 0:2 (Mulvenna, Gorman)
Drogheda United - Firhouse 2:2 (Walshe x2)
Galway Utd - Drogheda United 0:2 (Mulvenna, Gorman)
Drogheda United - Lille II 0:6
Odnośnik do komentarza

Dzięki osiolek1983
___________________________________

MARZEC 2014

Irlandzka Ekstraklasa [1-5]
[-.] Drogheda United 2:2 (2:2) Athlone Town [-.]
[7.] Drogheda Unied 2:1 (2:0) Derry City [1.]
[6.] Shamrock Rovers 1:1 (1:0) Drogheda United [4.]
[2.] Sligo Rovers 1:1 (0:0) Drogheda United [5.]
[6.] Drogheda Unied 1:1 (0:1) F.C. Limerick [10.]
Puchar Ligi [1. Runda]
Shamrock Rovers 2:1 (1:0) Drogheda United

Podsumowanie
Samo wejście w sezon pechowe. Wygrywaliśmy z beniaminkiem 2:0, żeby ostatecznie podzielić się punktami. Później nie mieliśmy nic do powiedzenia w pucharowym starciu ze znanym i groźnym Shamrock. Zacząłem być pełen obaw o wynik z liderem po dwóch kolejkach, Derry. Ale moi zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Wyróżnia się szczególnie Mulvenna, najlepszy snajper w klubie. Jako miłą niespodziankę odebrałem podział punktów ponownie na boisku Shamrock Rovers. Media przepowiadały nam spadek z ligi przed rozpoczęciem rozgrywek i być może to podziałało pozytywnie na zespół. A już zdobycie punktu na terenie trzeciej drużyny ligi z poprzedniego sezonu, odebrałem jako spory sukces. Ogólnie cały marzec niezły, głównie dlatego, że nie przegraliśmy ani jednego spotkania. Oby tak samo w kwietniu.
Odnośnik do komentarza
KWIECIEŃ 2014

Irlandzka Ekstraklasa [6-11]
[12.] Bray Wanderers 0:1 (0:0) Drogheda United [6.]
[5.] Drogheda Unied 3:0 (1:0) Cork City [4.]
[4.] Drogheda Unied 1:0 (0:0) U.C.D. [11.]
[4.] Dundalk 2:2 (1:1) Drogheda United [3.]
[8.] Bohemians 0:1 (0:1) Drogheda United [3.]
[5.] St Pat's Athletic 0:1 (0:1) Drogheda United [2.]

Podsumowanie
Ależ niewiarygodny miesiąc! Nikt z nas nie spodziewał się zdobycia tylu punktów, ograć obecnego mistrza Irlandii (St Pat's Athletic) i zaprezentować kapitalną dyspozycję przeciwko Cork. Przy tym ostatnim zatrzymam się na dłużej. Przed założeniem wątku zastanawiałem się czy nie wybrać do prowadzenia ekipę Cork City. Wiązało się to z sentymentem do pierwszego miasta na zielonej wyspie, w którym miałem możliwość pracować (przerwa wakacyjna na uczelni lata temu). Nawet odwiedziłem stadion na meczu eliminacyjnym pucharu UEFA przeciwko fińskiemu Haka (LINK). Fajne wspomnienia, ale zdecydowałem się postawić na teraźniejszość. Póki co sprawdza się, jesteśmy w wysokiej formie i jedynym minusem jest czterech kontuzjowanych zawodników pierwszej jedenastki. Niektóre urazy są poważne.
Odnośnik do komentarza
MAJ 2014

Irlandzka Ekstraklasa [12-16]
[11.] Athlone Town 0:1 (0:1) Drogheda United [2.]
[2.] Drogheda Unied 2:1 (2:0) Shamrock Rovers [7.]
[1.] Derry City 1:2 (0:2) Drogheda United [2.]
[2.] Drogheda Unied 3:1 (2:0) Sligo Rovers [5.]
[2.] Drogheda Unied 1:1 (1:0) Bray Wanderers [10.]


Puchar Irlandii [2. Runda]
Drogheda United 2:2 (2:1) Finn Harps
28.05.2014 (powtórzenie meczu)
Finn Harps 0:1 (0:1) Drogheda United
Podsumowanie
Naprawdę ciężko jest się przyczepić do czegokolwiek, co robią moi zawodnicy. Absolutnie nikt nie spodziewał się tak szybkiego zgrania i osiągnięcia niebywałej formy, która pozwoliła nam w maju wygrać cztery mecze ligowe oraz przejść rezerwami drugoligowca w pucharze Irlandii. Indywidualnie należy wyróżnić po raz kolejny Mulvenne, najlepszego strzelca w Droghedzie, autora ośmiu trafień w 16. ligowych pojedynkach oraz asystenta przy pięciu kolejnych. Mam czterech ludzi, którzy mogą grać w ataku i ciężko mi było stwierdzić przed sezonem, na kogo postawić od pierwszej kolejki. 25-letni gracz szybko te wątpliwości rozwiał. Obroną dowodzi Alan Byrne, najbardziej doświadczony bo trzydziestoletni stoper. Generalnie nasza gra defensywna jest chwalona przez dziennikarzy, ale ja mam wrażenie, że na bardzo dużo pozwalamy przeciwnikom. Rzadko kiedy kończymy z zerem z tyłu, w statystykach liczba strzałów rywali jest z reguły dwucyfrowa. Poczyniłem już pewne kroki, by wzmocnić tę formację. Do ofensywy nie mam większych zastrzeżeń, poza tym, że trafiły się mecze gdy po znakomitej pierwszej połowie, przyszła marna druga. Zupełnie bez powodu, jakby im się już nie chciało będąc przekonanym o zwycięstwie.
Odnośnik do komentarza

Dyurf - Wszystko gram na bieżąco. Nie idę z kolejnym miesiącem póki poprzedni nie zostanie opisany.

MaKK - Póki co to największe rozczarowanie sezonu. Mają w kadrze niezłych zawodników. Dużo lepszych niż my.
_________________________________

CZERWIEC 2014

Mecze towarzyskie:
Drogheda United - Garda 4:0 (Mulvenna x2, Dunne, Thornton)
Drogheda United - Stranraer 3:1 (Walshe, Mulvenna, Thornton)
Drogheda United - Drogheda United U-19 3:1 (Duff, Walshe, Mulvenna)
Transfery do klubu:
Martin Conneely (24 lata, Irlandczyk) wolny transfer - Tak jak zapowiadałem, doszło wzmocnienie na środku formacji obronnej. Wyglądamy tu dobrze, ale ja widzę trochę więcej negatywów niż kibice i media. Wszyscy są olśnieni naszymi wynikami i nie dostrzegają, że niektóre spotkania w tym elemencie nie wyglądały dobrze. Wobec tego sprowadziłem najlepszego stopera jaki był dostępny na rynku. Co nie znaczy, że jest super hiper. Dzięki temu, że Conneely podpisał kontrakt na pół roku, nie ryzykujemy zbyt wiele. Jak się nie sprawdzi to po sezonie odejdzie.
Prince Agyemang (19 lat, Ghańczyk) wolny transfer - na papierze wygląda na ogromne wzmocnienie. Tylko ze względu na jego potencjał postanowiłem podpisać z nim kontrakt. I to nie mały. Środek pomocy mamy silnie obsadzony, ale Maher nie będzie mógł grać przez ponad miesiąc, a do tego Ghańczyk ma super atrybuty (może poza dryblingiem) i liczę, że stanie się liderem asyst w zespole, albo chociaż będzie notował dużo asyst drugiego stopnia. Dostanie szansę już na początku, w starciu z Cork City.
Transfery z klubu:
Niall Flynn (28 lat, Irlandczyk) obustronne rozwiązanie kontraktu - zupełnie go nie potrzebowałem, a zaczął narzekać, że nie gra. Zgodził się rozwiązać kontrakt za 4000 euro i w ten spsób się pożegnaliśmy. Krzyż na drogę.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...