Skocz do zawartości

Don't Starve / Don't Starve Together


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie tak, w pułapki można wkładać przynęty, 100% pewności że się coś złapie ;). Ale właśnie nei warto tego robić. Najlepsza metoda to postawić pułapkę nad samą norą królika. Jak masz wybraną pułapkę, najeżdzasz na norę i zaczynasz powoli przesuwać mysz w dół, aż pojawi się pierwsze miejsce, któe pozowli ci tę pułapkę postawić. Bohater to zrobi, postawi ją centralnie nad norą. Tylko królik wyjdzie, od razu jest złapany :)

 

hm.. jesli przerwaliscie to chyba on musi hostowac, ale nie jestem pewien. Nie mialem takiej sytuacji, bo zawsze konczylem definitywnie rozgrywkę ;)

Odnośnik do komentarza

To może być kwestia lagów, w Together rzeczywiście można mieć takie odczucie.

 

Kilka porad ode mnie:

 

1. O królikach wspominałem wyżej. Jak je łapać, to tylko w taki sposób.

2. Jak najszybciej trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na baze (imho najpóźniej do 5 dnia).

3. Jak wygląda dobre miejsce na baze? Najlepiej, żeby miało wszystkie rodzaje terenu w pobliżu ;), a że takie coś jest BARDZO rzadkie, to imho:

  • bliskie otoczenie świń/bawołów - wiadomo, gówno, i ochrona przed atakami (bawoły, świnie) lub pomoc w eskapadach w bardziej niebezpieczne miejsca (świnie). Należy pamiętać o tym, że bawoły mają okres rui (czerwone tyłki ;)) i wtedy są agresywne i atakują każdego w okolicy, z kolei świniaki w trakcie pełni zamieniają się w złe świnie i też atakują gracza. Dlatego przy stawianiu bazy warto zachować odpowiednią odległość
  • mieć w pobliżu dostęp do królików - ogromne ilości żarcia
  • mieć w pobliżu dostęp do kamieni i złota - nie jest to warunek konieczny, ale ułatwia sprawę. Jeśli znalazło się wioskę świń z ich królem, wówczas można od niego pozyskiwać złoto (za różne fanty obdarowuje goldem ;)).

 

Imho to 3 najważniejsze rzeczy. Oczywiście fajnie, jakby teren był jeszcze zalesiony itp, ale nie jest to konieczne.

4. Jak już ma się miejsce na bazę i postawiło się science machine itd. to należy zadbać o jej stałe zaopatrzenie, dlatego:

  • stały farming królików
  • jeśli nie ma za dużo drzew, to sadzić je z szyszek lub przesadzać łopatą (mega ważne narzędzie!)
  • poprzesadzać w pobliżu bazy krzaczki z jagodami
  • poprzesadzać gałązki
  • poprzesadzać trawę

Pozwoli to mieć wszelkie potrzebne materiały w pobliżu! W przypadku krzaczków warto je ogradzać i zabezpieczać pułapką - łatwiej będzie wytępić pojawiające się indyki. Należy pamiętać, że po przesadzeniu krzaczka należy doprawić go nawozem! Inaczej nic nie wyrośnie.

Druga ważna rzecz, w pobliżu uprawy jagód należy postawić piorunochorn, żeby przypadkowa burza nie puściła wszystkiego z dymem... (zdarzyło mi się :D)

 

5. W miarę szybko należy stawiać Crock Pot (czyli gar do gotowania). Pozwala on wytwarzać pożywne żarcie, które znacznie podwyższa poziom głodu (meatballs, do wytworzenia ktorych potrzeba 1 kawałka mięsa i np. 3 warzyw/owoców daje +60). W miatę możliwości warto ich postawić kilka.

6. Stawiać farmy i dbać o regularne żniwa ;)

7. Stawiać drying racki (urządzenia do suszenia mięsa) i regularnie z nich korzystać, takie mięso się wolno psuje, idealne na zimę!

8. Jak najszybciej dorobić się lodówki... zdecydowanie spowalnia psucie się jedzenia i pozwala schomikować trochę na zimę. Jest to o tyle ciężkie, że do jej wytworzenia potrzebne jest gears (hm, koła zębate, mechanizmy). Można je znaleźć albo u takich robotopodobnych potworów, ale przekopując groby (uwaga, można wpaść na ducha :)).

9. Nigdy nei stać w miejscu i nic nie robić, ta gra nie wybacza ;)

10. I chyba najważniejsze - przygotowywać się na zimę! Pora roku zmieni się po 21 dniu. Wtedy nie ma przebacz. Trzeba mieć zapasy żarcia, trzeba mieć ciepłe ubranie i rzeczy, które nas ogrzeją. Trzeba pamiętać, że będą długie noce, więc warto też zaopatrzyć się w drewno. W trakcie zimy też należy się spodziewać podobnego ataku, jak w przypadku psów, które na nas napadają około 9 dnia (nie pamięta, kto wtedy atakuje).

 

A tak to wiadomo, eksplorować, szukać surowców (pajęczyny!), działać, działać, działać! ;)

 

A najlepiej to:

 

Czytać: http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve_Wiki

poprzeglądać poradniki: http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Category:Guides

poczytać o gotowaniu: http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Cooking

i o tym jak mieszać składniki w garnku: http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Crock_Pot_Recipes#Crock_Pot_Recipes

szybki test mieszania składników ;) - https://dont-starve-food.googlecode.com/git/html/index.htm

 

I to chyba najważniejsze rzeczy, jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy, to dopiszę :)

Odnośnik do komentarza

ok wpadlo mi cos do glowy ;)

 

Jak już trochę dni minie (około 10?), to na planszy pojawiają się większe czerwone kwiaty, które można zaatakowac. Szczególnie lubią wyrosnąć koło bazy. Zresztą nieważne, gdzie się pojawią, jak tylko je napotkacie, to atakujcie. Są bezbronne, nic wam nie zrobią.

 

Rzecz w tym, że jak im pozwolicie rosnąć, to pp kilku dniach, może szybciej, wokół nichpojawia się rośliny-oczy, których będzie kilkanaście i będą atakować wszystko, co podejdzie blizej. W takiej sytuacji może byc problem z np. odzyskaniem bazy... (I nie jestem pewien, ale raz mi się tak zdarzyło, że jak mnie zabily, to straciłem cały ekwipunek). Wtedy jak ktoś zginie i zostanie duchem, to może w tej postaci próbować to zniszczyć (u mnie to się zakończyło podpalebiem roślin w bazie, w sumie nie wiem dlaczego).

Odnośnik do komentarza

Może Twój kolega grał tą postacią,która podpala różne rzeczy wokół siebie jak ma niskie sanity?

Nie, grał bibliotekarką ;). Zresztą obydwaj zgineliśmy i byliśmy duchami, ja zaatakowałem (nastraszyłem?) kwiat, zniszczyłem go, ale pojawił się ogień i zniszczył mi pobliską uprawę :(

 

@Kowalinho:

Statuę Maxwella możesz potraktować z kilofa, żeby odzyskać marmur. Ale szykuj się na kilka niespodzianek ;) (spadek sanity i pojawienie się mechanicznych potworów - taka zaleta, że jak je pokonasz to będziesz miał gears ;))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...