Skocz do zawartości

Don't Starve / Don't Starve Together


Rekomendowane odpowiedzi

gra jest bardzo miodna,

generalnie poza problem z szukaniem krzemieni(do robienia narzędzi) to mialem mega problem z zgniłymi jagodami(nie wiedziałem, że mogą się zepsuć...)

 

rozumiem, że najszybciej jest ogarnać żarcie z królików, trzeba zasilać jakoś pułapkę przynętą jak ustawiona na norze króliczej ?

czy nie lepiej zywic sie wazywami ? ratatoile ? jakaś rada dla początkującego ?

 

rozumiem, że te krzaki co mieliśmy w bazie to zostały przez Was wykopane i zasadzone na nowo ?

 

już ogarnąłem co to jest kolaefant - jak go przyprowadzić do bazy i kiedy się go zabija ?

Odnośnik do komentarza

1)Kazde jedzenie sie psuje. Dlatego nie warto go nosic przy sobie, tylko wkladac do lodowki. "Psuja" sie tez kroliki, ktore zlapiesz a ich nie zabijesz - trzeba karmic zeby zyly. Na kazdym masz pasek - zielony to ok. Nie wolno jesc zgnilizny (rot).

 

2)Pulapki na kroliki nie potrzebuja przynety. Kroliki same w nie wpadaja. Wczoraj mielismy super mape, bo do krolikow mielismy bardzo blisko i bylo ich bardzo duzo. Trzeba tylko wziac pod uwage ze na wiosne nie ma krolikow, wiec trzeba szukac miesa w innych miejsach.

 

3)Jezeli jest juz postawiony garnek, to nigdy(!) nie je sie surowych rzeczy (chyba ze w ostatecznosci) bo to po prostu marnotrastwo. Ja prawie zawsze robie sobie kulki miesne (jedno miesko - moze byc z potwora - i 3 warzywa lub lod). Jezeli masz malo zycia, to rob sobie fishsticksy, sa bardzo dobre (1 ryba, 1 patyk i dwa wypeniacze typu warzywa).

 

4)Krzaki przesadzamy blisko bazy, zeby nie trzeba bylo w czasie zimy i lata zbyt daleko chodzic. Wszystko powinno byc pod reka, bo wtedy dalekie wedrowki sa bardzo trudne.

 

5)Koalefanta mozna zabic dla miesa (sporo z niego wypada) i traby (ktora moze sie przydac do zrobienia zimowej kurtki). Ale my zazwyczaj ich nie zabijamy (no chyba ze ja na samym poczatku, bo zawsze gram Wigfried, ktora je tylko mieso i zeby przezyc musze czesto go zabic) tylko gonimy do bazy i tam lataja sobie wolno, dropiac gowno, ktorego potrzebujemy do krzakow i na farmy.

 

6) narzedzia - w pierwszy dzien, jak znajdziesz dwa krzemienie, to musisz (!) zrobic dwa przedmioty - najpierw siekiere a nastepnie kilof. Siekiera zetniesz drzewo, bez ktorego nie rozpalisz ognia i padniesz tak jak wczoraj. Kilofem rozwalasz kamienie (wszystko jedno jakie) i tam juz ci bedzie dropilo spora iloscia krzemieni.

 

Ps. zamiast koalefanta mozna tez, niestety, wytropic inne stworzenia - sluzowca lub warga. Jezeli sie na nie natkniesz, to nawet nie probuj podchodzic - po prostu uciekaj.

Odnośnik do komentarza

Co do psychiki - ja dopiero ostatnio się zorientowałem ze bardzo szybko psychikę regeneruje odkrywanie nowych rzeczy przy silniku alhemicznym. I ja nie wiem co wy macie z ta psychika - ja dopiero w zimę miewam z nią problemy. Wczoraj nie zebrałem nawet jednego kwiatka a lazilem po bagnach i nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza

ogarnalem troche wikii, dośc przydatny materiał. grzybów unikałem a leżało ich pełno

 

generalnie i tak do swoich prywatnych celów zamierzam kupić teamspeak - będziemy mieli dedykowany serwer. jak macie późno wieczorem problem z gadaniem to może wcześniej ? gdyby nie Karol (zagraniczny nr tele na pewno) to w zasadzie możemy komórkami się zdzwaniać

Odnośnik do komentarza
  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...