Skocz do zawartości

Król Rzymu


sky

Rekomendowane odpowiedzi

Marzec 2016:


Serie A:

(27/38), Cesena - Lazio 0:2 (Rotariu, Parolo)

(28/38), Lazio - Roma 3:0 (Gomez, 2x Rotariu)

(29/38), Juventus - Lazio 2:3 (Gomez, 2x Anderson)

(30/38), Lazio - Inter 2:0 (Anderson, Rotariu)


Podsumowanie: Pokaz siły! Marzec w tym sezonie okazał się kluczowy. Na jego początku byliśmy za Juventusem z niewielką do nich stratą. Miesiąc ten zaczęliśmy od pewnego pokonania słabej Ceseny. Następnie zwyciężyliśmy w kolejnych derbach Rzymu z AS Romą i to znowu pokonując ich bardzo przekonująco. Wierzcie albo nie, ale Roma w tym sezonie nie myśli o mistrzostwie, nawet o europejskich pucharach! Zajmują miejsce w drugiej części tabeli! W 29. kolejce czekał nas niesamowity hit. Graliśmy z Juventusem na ich obiekcie. Mecz był niezwykle zaciekły, ale udało nam się go wygrać. Zrównaliśmy się z Juve, a w następnej kolejce wyprzedziliśmy ich po pewnym zwycięstwie z Interem! Cóż to był za miesiąc!


Najlepsi strzelcy:

1. Anderson - 18 goli

2. Gomez - 12 goli

3. Batshuayi - 10 goli

Odnośnik do komentarza
Kwiecień 2016:


Serie A:

(31/38), Palermo - Lazio 1:6 (Anderson, Biglia, 2x Gomez, Sule, Rotariu)

(32/38), Lazio - Atalanta 4:1 (3x Rotariu, Barbosa)

(33/38), Napoli - Lazio 3:1 (Anderson)

(34/38), Livorno - Lazio 1:3 (2x Gomez, Anderson)

(35/38), Lazio - Empoli 2:1 (Rotariu, Batshuayi)

(36/38), Fiorentina - Lazio 3:3 (Anderson, Rotariu, Gomez)


Podsumowanie: Kwiecień rozpoczęliśmy z przytupem wbijając Palermo i Atalancie aż 10 bramek. W tym samym czasie Juventus cały czas tracił punkty, wykorzystało to Napoli, które w dodatku pokonując nas wskoczyli na drugie miejsce. Wydaje mi się, że wystarczy nie popełniać katastrofalnych błędów do końca rozgrywek, a uda się po raz drugi sięgnąć po tytuł. Tak też zrobiliśmy. W 3 kolejnych spotkaniach zdobyliśmy 7 punktów, Napoli nie brylowało, a jeszcze gorzej grał Juventus. Na koniec kwietnia mogliśmy się cieszyć z mistrzostwa Włoch!!


Najlepsi strzelcy:

1. Anderson - 22 gole

2. Gomez - 17 goli

3. Rotariu - 14 goli


Odnośnik do komentarza
Maj 2016:


Serie A:

(37/38), Lazio - Napoli 2:1 (Rotariu, Batshuayi)

(38/38), Udinese 0:1 Lazio (Rotariu)


Podsumowanie: Na koniec sezonu 2015/2016 po raz kolejny zagraliśmy świetnie. Pokonaliśmy Napoli, a także Udinese. Niesamowitą formę potwierdził Dorin Rotariu. Lazio mistrzem Włoch 2015/2016!


Najlepsi strzelcy sezonu:

1. Anderson - 22 gole

2. Gomez - 17 goli

3. Rotariu - 16 goli

Odnośnik do komentarza
@Wielki859: Dzięki:>


---


Podsumowanie sezonu 2015/2016:


To był już mój trzeci sezon pracy w Lazio. Sezon całkiem dobry. Po raz drugi udało się nam sięgnąć po Scudetto, ale z drugiej strony w trzecim roku pracy na prawdę mogliśmy w końcu pokusić się o jakieś puchary. W pucharze Włoch znowu zawiedliśmy. W Lidze Mistrzów nie udało nam się chociażby powtórzyć niezłego wyniku z poprzedniego sezonu. W przyszłym sezonie musimy zdziałać więcej.




Król Strzelców: 1. Eder (Sampdoria) - 25 bramek

Menadżer roku: Maurizio Sarri (Empoli)

Piłkarz roku Serie A: Rodrigo Gomez (Lazio)



Podsumowanie indywidualne:


Ron-Robert Zieler (38/29/16 - 7.09 - mecze/puszczone gole/czyste konta) - Zieler był zdecydowanie najlepszym bramkarzem tego sezonu w całej lidze. Kupiliśmy go za darmo! Fantastyczne wzmocnienie.


Eder Alvarez Balanta (34/2/1 - 7.01) - Przyzwoity sezon Kolumbijczyka. Dopiero się u nas klimatyzuję, a pokazał na prawdę sporo.

Filipe Luis (14/0/3 - 7.33) - Grał na zmiane z Emersonem. Oczywiście go nie kupimy mimo, że zagrał bardzo dobry sezon.

Niklas Sule (20/1/1 - 7.18) - Cudowny dzieciak Niemieckiej piłki. W przeciwieństwie do Goretzki zagrał fantastyczne pół roku. Znalazł się również w '11' roku Serie A po zaledwie 5 miesiącach w lidze.

Sime Vrsaljko (32/1/4 - 7.26) - Jeszcze lepszy sezon Chorwata niż ten poprzedni. Cięzko będzie go u nas zatrzymać. Zgłaszają się po niego wielkie firmy.


Leonardo Capezzi (3/0/0) - Trudno coś o nim powiedzieć, grał mało, jak grał to nie przekonywał.

Andrea Poli (21/0/2 - 6.94) - Przyzwoity sezon Włocha w Lazio. Nie strzelił, ani jednego gola, lecz nie było to nam potrzebne. Świetny grajek w środku pola.

Leon Goretzka (26/1/1 - 6.82) - Słaby początek Niemca we Włoszech. Zapłaciliśmy za niego na prawdę spore pieniądze. Jest młody i wierzymy w niego.

Guido Pizarro (9/0/1 - 6.88) - Statystyki ma może słabe, meczów zagrał nie wiele, ale jestem z niego jakoś zadowolony.

Marco Parolo (24/5/2 - 7.20) - Człowiek od czarnej roboty. Niby dużo o nim nie słychać, światła fleszy padają na innych zawodników, jednak Marco to prawdziwy maestro środka pola. Niestety jest co raz starszy.


Andrija Zivković (18/1/4 - 6.78) - Po dobrym poprzednim sezonie przyszedł słaby. Serb miał troche kontuzji, jak grał to nie wiele pokazywał.

Valon Berisha (11/0/5 - 6.75) - Znowu nie prezentował się zbyt dobrze. Niby wciąż w niego wierzę, ale on musi wziąć się w garść. Anderson go zniszczył.

Felipe Anderson (31/19/6 - 7.38) - Wygryzł na początku sezonu ze składu Valona Berishę i już tam pozostał. Najlepszy gracz w tym sezonie. Nareszczie wystrzelił z talentem.

Rodrigo Gomez (35/16/11 - 7.39) - Kolejny fenomenalny sezon Argentyńczyka w naszym zespole. Jedyny problem jest tak, że myśli o zmianie klubu na większy i to dość poważnie.

Dorin Rotariu (31/16/6 - 7.30) - Fantastyczny jest ten reprezentant Rumunii! Choć z początku się nie wyróźniał to w kluczowej części sezonu strzelał bramkę za bramką. Geniusz!


Gabriel Barbosa (27/5/4 - 6.92) - Barbosa miał w klubie trudną sytuację. Przez praktycznie cały sezon był zmiennikiem Batshuayiego. Strzelił kilka goli pod koniec sezonu, kiedy Belg był w słabej formie, ale to byłoby na tyle.

Michy Batshuayi (30/11/6 - 6.98) - Słaby sezon Belga. Miał kilka przebłysków, ale w całym sezonie nie prezentował się zbyt dobrze. Mimo to są na niego chętni, nie wiem co z nim zrobię.



@nie są to wszyscy piłkarze. Wybrałem najważniejszych.

Odnośnik do komentarza
Sezon 2016/2017:


Transfery do klubu:

Salih Ucan (Fenerbahce) - 5 mln euro

Emiliano Zamponi (Vitesse) - 6 mln euro

Ignazio Abate (Milan) - 10 mln euro

Nicola Leali (Juventus) - 400k euro

Memphis Depay (PSV) - 20 mln euro

Alex Grimaldo (Barcelona) - 16 mln euro

Suma: 57,4 mln euro



Transfery z klubu:

Abdoulay Konko - Wolny

Sime Vrsaljko -> Wolfsburg - 16,25 mln euro

Giovanni Apolloni -> West Brom - wyp.

Massimo Vita -> Espanyol - wyp.

Marco Parolo -> Cagliari - 2 mln euro

Balde Keita -> Espanyol - 3 mln euro

Senad Lulić -> West Brom - 2 mln euro

Lucas Biglia -> Fenerbahce - 6.5 mln euro

Antonio Esposito -> Cittadella - wyp.

Rodrigo Gomez -> Atletico - 30 mln euro

Leonardo Capezzi -> Pescara - wyp.

Josip Elez -> Brescia - 700k euro

Brayan Perea -> Pescara - 1,1 mln euro

Michy Batshuayi -> Tottenham - 22 mln euro

Michael Schiavo -> Fiorentina

Suma: 83,55 mln euro


Kilka słów: Zacznę może od zawodników, którzy przed kolejnym sezonem opuścili Stadio Olimpico. Na początek wysłałem na wypożyczenia kilku moich wychowanków takich jak: Esposito, Apolloniego, Vitę czy Schiavo. Szczególnie Ci ostatni oraz Magnolini, który w poprzednim sezonie grał na wyp. w Sampdorii zasługują na szczególną uwagę. Sprzedaliśmy przez sezonem wielu zawodników. Senad Lulić (131/23) miał niezły początek pod moją wodzą, ale w ostatnim sezonie już znacznie cieniował. Sprzedałem też z bólem Marco Parolo (83/8) oraz Lucasa Biglię (75/8). Chciałem w ten sposób odmłodzić środek pola i dać szanse innym zawodnikom. Za Biglię w dodatku dostałem całkiem niezłą kwotę i trudno było mi ją odrzucić. Najwięcej pieniędzy otrzymałem za trzech wydawało by się kluczowych piłkarzy w mojej drużynie. Vrsaljko odszedł do Wolfsburga za nieco ponad 16 mln euro, co może wydawać się kwotą małą, lecz chyba więcej nie dało się za niego otrzymać. Z własnej inicjatywy sprzedałem Michy'ego Batshuayi'ego, który po prostu nie spasował. Pierwszy sezon miał bardzo dobry, lecz drugi już słaby. Oferta Tottenhamu to dla mnie wystarczająca kwota. Belg spędził u nas dwa sezony, strzelił trochę goli, a my jesteśmy 15 mln euro na plusie z jego transakcjami. Czasami rozstajemy się też z graczami, których za żadne skarby byśmy nie oddali, a przynajmniej nie za taką cenę. Rodrigo Gomez chciał zmienić klub na większy. Odszedł do Atletico za 30 mln euro. Można byłoby dostać za niego znacznie więcej.


Na miejsce sprzedanych zawodników kupiłem wielu nowych. Zastępować Vrsaljko od tego sezonu będzie doświadczony Ignazio Abate, za którego zapłaciliśmy 10 mln euro. Na drugą stronę defensywy sprowadziłem młodego Alexa Grimaldo, który będzie wyzwaniem dla Emersona. Jak zwykle musieliśmy kupić wielu młodych zawodników. Grimaldo był pierwszym z nich, a kolejnymi: Salih Ucan, to młody Turek, którego chcieliśmy już kupić przed rokiem za 26 mln euro (zamiast niego kupiłem Goretzkę), nie udało się bowiem wtedy mieliśmy już kupionych 2 graczy spoza UE, a we Włoszech można ich w jednym roku transferowym kupić właśnie tylko dwóch. Jak się okazało to była niezła opcja! W tym roku Ucan bardzo chciał odejść i udało nam się go pozyskać za śmieszne 5 milionów. Za milion euro więcej kupiłem Emiliano Zamponiego, a więc zastępce Batshuayi'ego. Jestem pewien, że Argentyńczyk okaże się dużo lepszy od Belga. To prawdziwy diament! Hitem końca okienka okazał się transfer Memphisa Depaya, który ma zastąpić w klubie Gomeza. Holender kosztował niewiele jak na jego umiejętności i renomę oraz młody wiek.

Odnośnik do komentarza

@Feno: Potwierdzam.

@Debre: Dzięki. Trochę się pozmieniało, ale mam nadzieję, że na plus.

@Morpheus: Dzięki.

---

 

Sierpień/Wrzesień 2016:
Superpuchar:
Lazio - Bologna 4:1 (2x Rotariu, Zivković, Batshuayi)
Serie A:
(1/38), Lazio - Genoa 3:0 (2x Zivković, Emerson)
(2/38), Parma - Lazio 1:2 (Depay, Berisha)
(3/38), Inter - Lazio 3:5 (2x Zamponi, Anderson, OG, de Vrij)
(4/38), Lazio - Reggina 2:1 (Zamponi, Depay)
(5/38), Cagliari - Lazio 2:4 (3x Zamponi, Rotariu)
(6/38), Lazio - Fiorentina 0:0
Liga Mistrzów:
(1/6), Lazio - Dortmund 2:1 (Poli, Zamponi)
(2/6), Espanyol - Lazio 1:2 (2x Berisha)
Podsumowanie: Początek sezonu z naszej strony to pokaz potężnej siły. Jedynym klubem, który przetrwał walec o nazwie Lazio, który rozjeżdżał kolejnych rywali była Fiorentina, która uratowała się tylko dzięki swojemu bramkarzowi. Na początek padła Genoa i Parma. Nawet mocniejszy Inter musiał uznać naszą wyższość w fenomenalnym spotkaniu okraszonym ośmioma golami. Reggina powinna być zmiażdżona, ale jakoś udało im się ustać na nogach do końca meczu. Cagliari zagrało ambitnie, lecz naiwnie. Fiorentina jak już wspominałem wytrzymała grad uderzeń zdobywając punkcik. W Europie było bardziej wyrównanie, ale i tam nikt nie zdołał nas pokonać. Świetnie wchodzimy w sezon. To może być ten magiczny rok. Superpuchar już zdobyliśmy, co będzie następne?
Najlepsi strzelcy:
1. Emiliano Zamponi - 7 goli
2. Dorin Rotariu - 3 gole
Andrija Zivković - 3 gole
Valon Berisha - 3 gole
Odnośnik do komentarza

@jmk: Taki jest plan na przyszłe sezony. W klubie mam 3 świetnych wychowanków. Magnolini - w tym sezonie będzie grywał, Schiavo - teraz rok w Sampdorii na wypożyczeniu, ale już ciśnie. No i na koniec Vita - trochę słabszy od kolegów, ale również ma papiery na granie. Z transferami Włochów to jeszcze zobaczymy. Marzy mi się Verratti, ale nie do wyjęcia jest.

Odnośnik do komentarza

@jmk: Taki jest plan na przyszłe sezony. W klubie mam 3 świetnych wychowanków. Magnolini - w tym sezonie będzie grywał, Schiavo - teraz rok w Sampdorii na wypożyczeniu, ale już ciśnie. No i na koniec Vita - trochę słabszy od kolegów, ale również ma papiery na granie. Z transferami Włochów to jeszcze zobaczymy. Marzy mi się Verratti, ale nie do wyjęcia jest.

A Shaarawy? Jak AC nie idzie to będzie tani
Odnośnik do komentarza
@Draken: Na początku save'a miał kontuzję, a teraz idzie już tylko w dół. Taki Depay zjada go na śniadanie.
--
Październik 2016:
Serie A:
(7/38), Sassuolo - Lazio 2:2 (Poli, Barbosa)
(8/38), Lazio - Empoli 2:0 (OG, Berisha)
(9/38), Atalanta - Lazio 0:1 (Zivković)
(10/38), Lazio - Napoli 1:0 (Anderson)
(11/38), Sampdoria - Lazio 1:3 (OG, Zamponi, Zivković)
Liga Mistrzów:
(3/6), Dynamo Kijów - Lazio 0:3 (Ucan, Berisha, Barbosa)
Podsumowanie: Powoli nasuwa się pytanie, czy we Włoszech jest ktoś kto może nas pokonać? Po 11 kolejkach wciąż jesteśmy bez porażki. Nawet zadyszka w postaci dwóch zremisowanych meczów z rzędu nie okazała się początkiem kryzysu. Obudziliśmy się w idealnym momencie pokonując Atalantę, a następnie mocniejsze Napoli i Sampdorie. Juventus już się boi. W Lidze Mistrzów 3/3. Fantastyczna forma i prawie zapewniony awans dalej.

 

Najlepsi strzelcy:

1. Emiliano Zamponi - 8 goli

2. Andrija Zivković - 5 goli

2. Valon Berisha - 5 goli

Odnośnik do komentarza
Listopad 2016:


Serie A:

(12/38), Lazio - Roma 2:0 (2x Zamponi)

(13/38), Milan - Lazio 1:1 (Berisha)

(14/38), Lazio - Juventus 3:0 (Pizarro, Zivković, Barbosa)


Liga Mistrzów:

(4/6), Lazio - Dynamo K. 1:1 (Depay)

(5/6), Dortmund - Lazio 3:1 (Ucan)

(6/6), Lazio - Espanyol 1:1 (Pizarro)


Podsumowanie: Listopad w Serie A to miesiąc sprawdzianów. Graliśmy 3 mecze z drużynami z czołówki. Najpierw kolejny już raz pokonaliśmy bezradną AS Romę. Później zremisowaliśmy bramkowo z Milanem na San Siro, a na koniec w pierwszym z dwóch natrudniejszych meczy ligowych w całym sezonie rozbiliśmy Bianconeri aż 3:0. Mistrzostwo w tym sezonie może okazać się sprawą zamkniętą już bardzo szybko. W Europie nie szło nam już tak dobrze. Złapaliśmy dziwną zadyszkę, może jest to spowodowane nadmierną pewnością siebie? W każdym bądź razie nie wygraliśmy ani jednego meczu w drugiej połówce fazy grupowej. Porażka z BVB i tylko remisy z Ukraińcami i Hiszpanami narobiły nam problemów. Po 3 meczach wydawałoby się, że 1 miejsce jest już pewne, tymczasem kończymy grupę na drugiej pozycji.


Najlepsi strzelcy:

1. Emiliano Zamponi - 10 goli

2. Andrija Zivković - 6 goli

3. Valon Berisha - 6 goli


LM:

1. Dortmund 13

2. Lazio 11

3. Espanyol 6

Odnośnik do komentarza
Grudzień 2016:


Serie A:

(15/38), Lazio - Udinese 2:0 (Rotariu, Goretzka)

(16/38), Pescara - Lazio 0:1 (Zivković)

(17/38), Palermo - Lazio 1:3 (Goretzka, Rotariu, Depay)

(18/38), Lazio - Livorno 7:0 (4x Zamponi, Zivković, Goretzka, Depay)


Puchar Włoch:

(1 runda), Lazio - Cesena 3:0 (2x Barbosa, OG)


Podsumowanie: Perfekcyjny miesiąc. komplet zwycięstw w lidze z imponującym bilansem 13:1 robi spore wrażenie. Dodając do tego awans w Pucharze Włoch po wygranej 3:0 to jeszcze większy wyczyn. Cieszy skuteczność Zamponiego, który aż 4 razy pokonał bramkarza Livorno. Mamy szansę na potrójną koronę we Włoszech. Tylko na co nas stać w LM? W 1/8 finałów zmierzymy się.. z Chelsea!


Najlepsi strzelcy:

1. Emiliano Zamponi - 14 goli

2. Andrija Zivković - 8 goli

3. Valon Berisha - 6 goli

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...