Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Draken - no tak to jest niestety, gdy ma się takie ustawienia i polecenia dla zawodników tejże formacji. Całe szczęście napastnicy i skrzydłowi dają radę :P

 

* * *

 

 

Środkowi pomocnicy:
- Sami Khedira (27/0/1/0/6.81)
- Gaston Gil Romero (15/1/1/1/7.05)
- Aaron Ramsey (36/1/1/0/6.86)
- Jack Wilshere (24/2/1/0/6.82)

 

W środku pomocy z początkiem sezonu miałem do dyspozycji trójkę zawodników, których w zimowym okienku transferowym wzmocnił Gil Romero i był to strzał w dziesiątkę. Gil Romero po raz kolejny stał się moim podopiecznym i mogłem liczyć na to, że wkomponuje się idealnie w zespół. Szefem tej formacji był Ramsey, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń. Wilshere był upychany w całej pomocy, aby tylko grał, ponieważ okazywał się niestety za słaby, aby grać w wyjściowej jedenastce przy dobrej dyspozycji pozostałej trójki. Ostatnim zawodnikiem, którego miałem do dyspozycji był Sami Khedira. Niemiec grał solidnie na przestrzeni całego sezonu, jednakże musimy się z nim pożegnać, gdyż liczy on na większe zarobki.

 

Ofensywni pomocnicy:
- Marco Asensio (13/2/4/0/7.25)
- Santi Cazorla (14/3/3/0/7.12)
- Mesut Ozil (31/10/13/3/7.56)

 

Pierwszym wyborem oczywiście był Mesut Ozil, a Hiszpanie byli jego zmiennikami. Cała trójka, gdy grała, była ważnym elementem drużyny i nigdy nie zawodzili. Nie przewiduję większych zmian, jednakże wiem, że Santi chce zmienić otoczenie, gdyż oczekuje większej ilości spotkań.

 

Prawoskrzydłowi:
- Alex Oxlade-Chamberlain (35/18/16/4/7.56)
- Theo Walcott (26/6/7/2/7.06)

 

Alex był idealnym zawodnikiem do gry na tej pozycji i nigdy nie zawodził, od początku wzbudził moje zaufanie i nie stracił go do końca sezonu. Theo natomiast musiał walczyć o swoje miejsce w składzie i wychodziło mu to różnie. Do nowego sezonu przystąpimy z wyżej wymienioną dwójką.

 

Lewoskrzydłowi:
- Alexis Sanchez (29/9/8/1/7.08)
- Memphis Depay (39/21/13/11/7.49)

 

Na lewym skrzydle miałem do dyspozycji Alexisa Sancheza, gwiazdę drużyny sprzed sezonu i mojego pupila Memphisa Depaya. Pierwszy, grał na wszystkich pozycjach ofensywnej formacji i nigdy nie narzekał. Odpłacał się dobrą grą, bramkami i asystami. Drugi natomiast z marszu stał się ulubieńcem nie tylko moim, ale także kibiców. Grał fenomenalnie, a w zamian dostał nagrodę dla Piłkarza Roku w Anglii.

 

Napastnicy:
- Danny Welbeck (25/10/13/0/7.06)
- Gonzalo Higuain (22/20/2/4/7.54)
- Arkadiusz Milik (18/13/8/1/7.50)

 

W napadzie miałem do dyspozycji trzech piłkarzy z postawy, których jestem bardzo szczęśliwi. Jeżeli chodzi o Higuaina, to gdyby nie jego uraz, który wykluczył go z gry w większości sezonu, to miałby większy wkład w wyniki zespołu, jednakże kilku miesięczna absencja zatrzymała jego postępy. Arkadiusz Milik, który dołączył w zimowym okienku transferowym na zasadzie wypożyczenia okazał się strzałem w dziesiątkę. W 18. spotkaniach strzelił 13. bramek i przy 8. asystował. Bardzo cieszę się z jego postawy i zamierzamy sprowadzić go na stałe. Ostatni z trójki snajperów, Danny Welbeck był przez cały sezon w dobrej dyspozycji, jednakże grywał wszędzie tam gdzie był potrzebny i kiedy był potrzebny. Mam nadzieję, że cała trójka zostanie na kolejny sezon.

 

* - (mecze/gole (stracone)/asysty (czyste konta)/gracz meczu/średnia ocen)

Odnośnik do komentarza

* PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWEJ ROZGRYWKI W FM - 2014-2018 *

Dotychczas, w tejże karierze w Football Managerze 2015, działo się bardzo dużo i bardzo ciekawie. Wiele rzeczy, które się wydarzyło i której trwają nadal dziwią mnie nadal. Są wzloty i upadki klubów, są zadziwiające posunięcia, mega transferowe hity i wpadki, zmiany na stołkach trenerskim... Jest tego mnóstwo i żeby to wszystko okiełznać, to musiałbym poświęcić kilka dni, żeby zapoznać się ze wszystkim i przelać to tutaj, zresztą Fm'owi wyjadacze coś o tym wiedzą... Dlatego postanowiłem w skrócie pokazać wam co dzieje się w najważniejszych ligach i krótko je skomentować, to samo jeśli chodzi o rozgrywki Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej, czy Mistrzostw Świata i Europy, a więc do dzieła!

 

Angielska Premier League:

 

 

Sezon 2014/2015: 2ufenhz.jpg

 

Komentarz: Mistrzostwo dla Chelsea raczej nikogo nie dziwi, jednakże spadek trójki Newcastle, Swansea i West Bromwich raczej tak... Jeżeli chodzi o górną część tabeli, to raczej nikogo nic tutaj nie powinno dziwić, Mistrzostwo w odpowiednich rękach, zaś kolejne miejsca też bez większej niespodzianki.

 

Sezon 2015/2016: 2l9in7r.jpg

 

Komentarz: W kolejnym sezonie Chelsea nie obroniła Mistrzostwa Anglii, a straciła je na rzecz Manchesteru United, który okazał się lepszy zaledwie o dwa punkty. Dziwi słaba postawa West Hamu, bo przecież piłkarze z Londynu przed rokiem zajęli wysokie, 6. miejsce, a w tym sezonie spadli z ligi. Słabo również wypadli piłkarze Arsenalu, bo zajmując 6. miejsce nie zapewnili sobie awansu do rozgrywek międzynarodowych.

 

 

 

Hiszpańska La Liga:

 

 

Sezon 2014/2015: 2hxmwr5.jpg

 

Komentarz: W Hiszpanii i nie tylko, dominacja Realu Madryt, chociaż o Mistrzostwo musieli walczyć do ostatniego spotkania. Dobra postawa piłkarzy Athleticu Bilbao i gwarancja gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów, spadek Malagi i słaba postawa Valencii i Sevilli (oferowano mi posadę trenera Sevilli).

 

Sezon 2015/2016: 10offw7.jpg

 

Komentarz: W porównaniu z ubiegłym sezonem, pozycje w pierwszej czwórce nie uległy zmianie, a jedynie zdobyte punkty oraz zdobyte i stracone bramki. Ponownie nie błysnęli również zawodnicy Valencii i Sevilli. Sezon bardzo przewidywalny i nie zapowiada się na wiele zmian w lidze. No może jedynie poza walką na szczycie pomiędzy Realem, Atletico i Barceloną.

 

Sezon 2016/2017: 1zwc9jr.jpg

 

Komentarz: Hegemonia Realu trwa... Kolejny Tytuł Mistrzowski trafił do ich rąk. Tym razem na drugim miejscu uplasowali się piłkarze FC Barcelony, a tuż za nimi Atletico Madryt, którzy zgromadzili tyle samo punktów, ale mieli gorszy bilans bramkowy. Na czwartym miejscu zabrakło Athleticu Bilbao, a ich miejsce zajęli piłkarze Elche (niespodzianka!). Valencia poprawiła swoje notowania, jednakże ta sztuka nie udała się piłkarzom Sevilli.

 

 

 

Niemiecka Bundesliga:

 

 

Sezon 2014/2015: 2elf24j.jpg

 

Komentarz: Zwycięstwo Bayernu było tutaj jak najbardziej do przewidzenia, a jeżeli chodzi o kolejne miejsca, to raczej też bez większych niespodzianek obeszło się w Bundeslidze. Może dziwić jedynie niska pozycja Schalke 04. Bayern po raz kolejny pokazał kto ponownie rządzi w kraju.

 

Sezon 2015/2016: 2hofrdf.jpg

 

Komentarz: W porównaniu z ubiegłym sezonem niewiele się zmieniło, jedynie poza Mistrzem Niemiec, którym zostali piłkarze Borussi Dortmund. Poza tym niemiecka Bundesliga była bardzo przewidywalna. Kolejny sezon...

 

Sezon 2016/2017: 2jbvfpt.jpg

 

Komentarz: Tym razem działo się i to o wiele więcej... Słaba postawa, po raz kolejny, Schalke 04 i dymisja trenera, spadek VfB Stuttgartu oraz niska pozycja, stosunkowo niska, Bayernu Monachium i zwolnienie Pepa Guardioli z roli szkoleniowca Bawarczyków (oferowano mnie stołek trenera) no i kolejny Tytuł dla Borussi Dortmund.

 

 

 

Francuska Ligue 1:

 

 

Sezon 2014/2015: 142hljd.jpg

 

Komentarz: Mistrzostwo Francji ponownie padło łupem PSG, tuż za nimi znaleźli się piłkarze z Monako, a na trzecim miejscu niespodziewanie Toulouse, zaś tuż za nimi, również niespodziewanie piłkarze SM Caen. Słabo zaprezentowali się piłkarze z Marsylii i Lyonu. Jako ciekawostkę dodam, iż klub z Marsylii przejął bizmesmen z Tajpej, który zaczął pompować w zespół gruby hajs i ściągać przeróżnych piłkarzy do klubu, a na trenera mianował Martina Jola.

 

Sezon 2015/2016: 2yo8msg.jpg

 

Komentarz: Mistrzostwo ponownie w rękach PSG, zaś tuż za nimi znaleźli się podopieczni wspomnianego Jola. Na ostatnim miejscu podium znaleźli się gracze z Monako, a za nimi Toulouse. Rewelacja sprzed sezonu, SM Caen, uplasowała się dopiero na 9. pozycji. Jak widać we Francji dominują ładowane pieniądze przez inwestorów, czy to szejków, czy to ruskich, czy to chińskich...

 

Sezon 2016/2017: 21do506.jpg

 

Komentarz: We Francji bez zmian, PSG pany... Na drugim miejscu tym razem AS Monaco a za nimi Ol. Marsylia. Kolejny sezon z rzędu słabo zaprezentowali się piłkarze z Lyonu. Jak widać moja sugestia, co do rządzenia przez miliarderów i ich klubów, miała znowu odbicie we Francji...

 

 

 

Włoska Serie A:

 

 

Sezon 2014/2015: nesx3o.jpg

 

Komentarz: We Włoszech kontynuacja panowania przez Juventus, co było do przewidzenia. Tuż za ich plecami uplasowali się piłkarze Sampdorii Genua, Lazio i Genoa CFC i jakby nie patrzeć obyło się bez większej sensacji... Jak to we włoskiej piłce bywa.

 

Sezon 2015/2016: 2ylp7qo.jpg

 

Komentarz: Tym razem obyło się bez Tytułu dla Juventusu, a ich następcami stali się... Tak, dokładnie tak! Piłkarze Sampdorii Genua. Kolejne miejsca zajmowali piłkarze Napoli, AS Romy i AC Milanu. W tym sezonie jednakże doszło do sensacji, a mianowicie, walka do końca o utrzymanie Genoi CFC oraz spadek Torino (Kamil Glik odszedł zaraz z klubu). Jeżeli chodzi o Juventus, to zamienił on Mistrzostwo Kraju, na zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ale o tym później...

 

Sezon 2016/2017: 2ezjwxe.jpg

 

Komentarz: Ten sezon też opiewał w niespodzianki... Pierwsza z nich to spadek Lazio Rzymu, druga to ponowne zwycięstwo Sampdorii, trzecia to wicemistrzostwo Włoch zdobyte przez piłkarzy Perugii Calcio... no to chyba tyle. Juventus tym razem trzeci, a za ich plecami uplasowali się gracze Interu, AS Romy i AC Milanu... Czyżby zmiana warty we Włoszech? Jeżeli chodzi o Juventus, to ponownie okazali się najlepsi w Europie. GRATULACJE!

 

 

 

Dzisiaj to na tyle, jeżeli chodzi o podsumowanie, jutro lub pojutrze pojawi się kolejna część podsumowania. Mam nadzieję, że znajdą się chętni do przejrzenia tego co ogarnąłem tutaj. Dziękuję i pozdrawiam! No i oczywiście zapraszam na kolejną część! :)

Odnośnik do komentarza

* PODSUMOWANIE DOTYCHCZASOWEJ ROZGRYWKI W FM - 2014-2018 *

 

Polska T-Mobile Ekstraklasa:

 

 

Sezon 2014/2015: 3150o5y.jpg2qslyex.jpg

 

Komentarz: Nikogo chyba nie dziwi kolejny tytuł, który wędruje w ręce Legii? To akurat było do przewidzenia i niemalże pewne. Na drugim miejscu sezon zakończyli piłkarze Lechii Gdańsk, a na trzeciej, co już może być niespodzianką, piłkarze Korony Kielce.

 

Sezon 2015/2016: 15s251l.jpg1fby38.jpg

 

Komentarz: Hegemonia Legii trwa w najlepsze, kolejny tytuł Mistrzów Polski trafia do stolicy. Na drugim miejscu, co jest już niemałą niespodzianką, uplasowali się piłkarze z Cracovii. Na ostatnim stopniu podium znaleźli się gracze Lechii Gdańsk.

 

Sezon 2016/2017: amsi86.jpg10gmum0.jpg

 

Komentarz: No cóż, kolejne Mistrzostwo Polski w rękach Legii Warszawa, czy to nie staje się nudne? Zaś tuż za ich plecami znaleźli się piłkarze z Krakowa, kolejno Wisły i Cracovii. Bardzo ciekawie się dzieje w polskiej piłce nożnej, jednakże jeżeli chodzi o to co w polskiej Ekstraklasie, to nie do końca.

 

Ciekawostki: Może zaczniemy od tego, iż Berg opuścił Legię po pierwszym sezonie rozgrywki na rzecz Interu Mediolan, z które został zwolniony w trakcie sezonu 2017/2018... Jego miejsce zajął Maciej Skorża. Ciekawostką jest też to, co dzieje się w Wiśle Kraków. Wisła padła łupem Nowozelandczyków, którzy ładują w klub sporo pieniędzy... Naprawdę sporo. Trenerem zespołu jest Peter Schmeichel, a tak wyglądają transfery rok po roku:

xm64b4.jpg21mzrjt.jpg2en3k9u.jpg3358cc8.jpg

 

 

 

Informacje ze Świata:

Mistrzostwa Świata: 21lr79k.jpg

 

Mistrzostwa Europy: 2j1r9sj.jpg

 

Ranking Klubów: k18cva.jpg

 

Ranking Państw: 20qxkq1.jpg

 

Najgłośniejsze Transfery: 2e0u2k1.jpg

 

Liga Mistrzów: fjztz7.jpg

 

Liga Europejska: 24bw3yu.jpg

 

Superpuchar Europy: s5hdvp.jpg

 

Klubowe Mistrzostwa Świata: 11bho5y.jpg

 

Lista Najpopularniejszych Trenerów: wvu5gn.jpg14ki3xi.jpg

 

 

 

Tak w skrócie telegraficznym przedstawia się to wszystko co dzieje się w mojej przygodzie z FM 2015 :) . Jeżeli chcecie wiedzieć jeszcze co nieco więcej, to piszcie śmiało, a postaram się podzielić z Wami tym, co mogę. Póki co zaczynam sezon 2018/2019, a więc czas na powrót do gry :) i niebawem kolejny wpis kontynuujący poczynania w Arsenalu. Pozdrawiam!

 

P.S. Mogę prosić o dodanie tagów do tematu? :) chodzi mi konkretnie o Premiership, Arsenal, Anglia :) dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2017:

 

Transfery do:

- Arianit Ferati (VfB Stuttgart, 2.8 mln euro)

- Mauro Icardi (Inter Mediolan, 4 mln euro)

- Markus Berger (Sturm Graz, 1.2 mln euro)

- Denis Suarez (FC Barcelona, wolny transfer)

- Raheem Sterling (FC Liverpool, 53 mln euro)

- Declan Rudd (Newcastle United, 600 tys. euro)

- Serge Aurier (FC Toulouse, 10 mln euro)

- Leon Goretzka (Schalke 04, 45 mln euro)

 

Transfery z:

- Mathieu Debuchy (Stoke City, 2.7 mln euro)

- Santi Cazorla (Aston Villa, 500 tys. euro)

- Nicolas Nkoulou (AS Monaco, 30 mln euro)

- Alexis Sanchez (Ol. Marsylia, 25 mln euro)

- Sami Khedira (Ol. Marsylia, 28 mln euro)

- Stuart Warren (FC Lorient, wypożyczenie)

- Paul Lucas (Exeter City, wyp.)

- Calvin Buhlemann (FC Lorient, wyp.)

- Sheldon Waugh (Inverness, wyp.)

- Markus Berger (Millwall, wyp.)

- Gedion Zelalem (Padeborn, wyp.)

- Carl Jenkinson (Swansea City, 5 mln euro)

 

Sztab Szkoleniowy do:

- Ronaldinho Gaucho (trener, wolny transfer)

- Sebastian Arnesen (scout, Manchester City)

- Julian Ward (scout, FC Liverpool)

 

Towarzyskie:

06.07.2017 r., Arsenal Londyn - RB Leipzig 5:1 (D. Suarez, G. Higuain x3, T. Walcott - D. Frahn)

15.07.2017 r., MVV Maastricht - Arsenal Londyn 0:4 (D. Welbeck, M. Icardi (rz.k.), F. Heerkens (sam.), A. Oxlade-Chamberlain)

19.07.2017 r., RKC Waalwijk - Arsenal Londyn 2:5 (F. Lewis, W. Weghorst - G. Higuain, S. Gnabry, T. Jedvaj, D. Suarez, M. Asensio)

28.07.2017 r., Arsenal Londyn - Boca Juniors 5:1 (G. Higuain x2, D. Suarez, R. Sterling, M. Icardi - C. Chambers (sam.))

31.07.2017 r., Arsenal Londyn - San Lorenzo 2:1 (D. Suarez, G. Higuain - N. Bertolo)

 

Podsumowanie:

Lipiec był dla nas bardzo pracowity. Rozegraliśmy większą część sparingów, które zaplanowaliśmy przed zbliżającym się sezonem, a na domiar tego we wszystkich wygraliśmy, co pała dumą. Cieszy przede wszystkim dobra postawa nowo przybyłych do klubu Denisa Suareza, którego za darmo sprowadziliśmy z FC Barcelony oraz Mauro Icardiego, który kosztem 4 milionów euro porzucił Inter Mediolan na naszą korzyść. Poza wspomnianą dwójką w nasze szeregi dołączył gwiazdor FC Liverpoolu, Angielskiej Ekstraklasy oraz Reprezentacji Anglii, a mianowicie Raheem Sterling, którego sprowadzenie na Emirates troszkę nas kosztowało. Kolejnym poważnym wzmocnieniem naszej kadry było sprowadzenie Leona Goretzki, który ma zastąpić Samiego Khedirę - ten niestety nie był zainteresowany dalszą grą w barwach Kanonierów i opuścił nasze szeregi przed sezonem. W podobną stronę, po sprzedaży Nicolasa Nkoulou, którego nie przewidywałem w planach na nowy sezon, powędrował Alexis Sanchez, który poczuł się urażony, iż zespół opuszczają tak ważni gracze drużyny i postanowił również wymusić na mnie transfer, tym samym dołączając do Ol. Marsylia. Poza nimi nasze szeregi opuścili również Santi Cazorla oraz Mathieu Debuchy. Mogą dziwić te transfery, ale postanowiłem zrobić nieco więcej miejsca dla młodszych graczy, gdyż powoli brakowało miejsca w kadrze. Ostatnim, który w tym miesiącu opuścił nasze szeregi był Carl Jenkinson, który powędrował do Swansea City, gdzie mógł liczyć na regularne występy.

Odnośnik do komentarza

dyurf - oto aktualny skład barcy na sezon 2018/2019 - http://i60.tinypic.com/ibkkt3.jpg; http://i62.tinypic.com/2ijrc55.jpg (trenerem jest Sinisa Mihajlović), zaś skórka której używam to Dark Base Skin 2015 (background instant icons) w warsztacie chyba znalazłem...

 

Sierpień 2017:

 

Transfery z:

- Hector Bellerin (Getafe, wypożyczenie)

- Arianit Ferati (Cagliari Calcio, wyp.)

- Kenneth Paal (Norwich City, wyp.)

 

Towarzyskie:

05.08.2017 r., Queens Park Rangers - Arsenal Londyn 2:5 (D. Gayle, A. Traore - R. Sterling, D. Welbeck, M. Icardi, M. Depay, J. Vallejo)

 

Community Shield:

13.08.2017 r., Manchester United - Arsenal Londyn 2:1 (A. Januzaj x2 - M. Depay)

 

Premiership:

19.08.2017 r., [1/38] Arsenal Londyn - Manchester City 3:1 (M. Icardi (rz.k.), M. Asensio, L. Digne - Y. Toure)

26.08.2017 r., [2/38] Leeds United - Arsenal Londyn 0:3 (A. Oxlade-Chamberlain x3)

 

Podsumowanie:

W sierpniu kończyliśmy przygotowanie do sezonu meczem z Queens Park Rangers, w którym pewnie odnieśliśmy zwycięstwo. Dodatkowo dopinaliśmy ostatnie wypożyczenia młodych zawodników. Pierwszym ważnym sprawdzianem tuż przed startem Premiership był mecz o Tarczę Dobroczynności przeciwko Manchesterowi United. Niestety to spotkanie nie zakończyło się dla nas udanie i po dwóch bramkach Andana Januzaja schodziliśmy z boiska z podkulonymi ogonami... W pierwszym meczu sezonu przyszło nam zagrać przeciwko piłkarzom z niebieskiej części Manchesteru, a mianowicie z The Citizens. W tym starciu pokazaliśmy, że mecz z United był wpadką, ponieważ bezproblemowo rozprawiliśmy się z drugą ekipą z Manchesteru wygrywając 3:1. W drugim i ostatnim spotkaniu w Premier League w sierpniu zagraliśmy przeciwko beniaminkowi - Leeds United. W tym spotkaniu graliśmy jak z nut, a dyrygentem tej orkiestry okazał się Oxlade-Chamberlain, który zaliczył pierwszego hat-tricka w tych rozgrywkach. We wrześniu ruszamy w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie w fazie grupowej zagramy przeciwko Spartakowi Moskwa, Paris SG i Perugii Calcio. Miejmy nadzieję, że również tam pokażemy się z dobrej strony.

Edytowane przez MaKK
Wynik
Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2017:

 

Premiership:

02.09.2017 r., [3/38] FC Liverpool - Arsenal Londyn 3:1 (M. Balotelli x2, J. Henderson - G. Higuain)

16.09.2017 r., [4/38] Aston Villa - Arsenal Londyn 3:4 (J. Grealish, S. Cazorla, A. Westwood - M. Asensio x2, G. Higuain x2)

23.09.2017 r., [5/38] Arsenal Londyn - Fulham FC 4:1 (M. Asensio x2, M. Depay, T. Walcott - K. Mitroglou)

30.09.2017 r., [6/38] Arsenal Londyn - Hull City 4:0 (M. Depay, A. Oxlade-Chamberlain, G. Higuain (rz.k.), A. Ramsey)

 

Capital One Cup:

27.09.2017 r., [3. Runda] Fulham FC - Arsenal Londyn 1:3 (K. Mitroglou - T. Walcott, D. Welbeck, S. Gnabry)

 

Liga Mistrzów:

20.09.2017 r., [Grupa F][1/6] Arsenal Londyn - Spartak Moskwa 5:1 (B. Costil (sam.), R. Sterling, A. Ramsey, G. Higuain, S. Gnabry - Y. Movsisyan (rz.k.))

 

Podsumowanie:

We wrześniu mieliśmy zaplanowanych sześć spotkań. Cztery z nich rozegraliśmy w ramach Premier League . Wszystko zaczęło się od ważnego i trudnego spotkania z FC Liverpoolem . Spotkanie to niestety zakończyło się naszą porażką. Gospodarze 3-krotnie pokonali naszego bramkarz a, wytykając nam wszystkie popełnione przez nas błędy. Była to nasza pierwsza porażka w lidze, już w trzeciej kolejce spotkań. Nasi kibice na rekompensatę musieli czekać aż dwa tygodnie. W spotkaniu z Aston Villą zaserwowaliśmy im sporo nerwów, ponieważ ze stanu 3:0 Aston Villa doprowadziła do remisu, a trzy punkty wydarliśmy im dopiero 5. minut przed końcem spotkania. Poza tymi spotkaniami gościliśmy przed własną publicznością piłkarzy Fulham FC oraz Hull City. W obu tych spotka niach zwyciężaliśmy - kolejno 4:1 i 4:0, dzięki czemu umocniliśmy naszą pozycję w górnej części tabeli. Rozegraliśmy również po jednym spotkaniu w Pucharze Ligi Angielskiej oraz w Lidze Mistrzów. W pierwszym pucharze gościliśmy na stadionie Fulham FC, którego piłkarze chcieli wziąć na nas rewanż za ligową porażkę. Jednakże i w tych rozgrywkach ta sztuka im się nie powiodła i odnieśliśmy kolejne, przekonujące zwycięstwo. W inauguracyjnym spotkaniu w Lidze Mistrzów na The Emirates przyjechali piłkarze Spartaka Moskwa. Nie będą miło wspominać tej wizyty, ponieważ aż pięciokrotnie ich golkiper zmuszony był wyciągać piłkę zza pleców. Dzięki temu zwycięstwu objęliśmy już od pierwszej kolejki prowadzenie w grupie.

Odnośnik do komentarza

Październik 2017:

 

Premiership:

07.10.2017 r., [7/38] Stoke City - Arsenal Londyn 0:0

21.10.2017 r., [8/38] Arsenal Londyn - Leicester City 3:2 (A. Ramsey x2, T. Walcott - S. Downing, F. Djordjevic)

28.10.2017 r., [9/38] Arsenal Londyn - Newcastle United 3:3 (R. Sterling, C. Chambers, D. Welbeck - Ayoze, C. Tiote, S. Ojo)

 

Liga Mistrzów:

03.10.2017 r., [Grupa F][2/6] PSG - Arsenal Londyn 1:4 (M. Verratti - G. Higuain x2, A. Ramsey, A. Oxlade-Chamberlain)

24.10.2017 r., [Grupa F][3/6] Arsenal Londyn - Perugia Calcio 6:0 (L. Koscielny x2, M. Depay, A. Oxlade-Chamberlain, G. Higuain, D. Welbeck)

 

Podsumowanie:

W październiku rozegraliśmy pięć spotkań, ponieważ w trakcie tego miesiąca rozgrywane były spotkania reprezentacyjne. Wszystko w październiku zaczęło się od spotkania z PSG w ramach Ligi Mistrzów. W Paryżu odnieśliśmy przekonujące zwycięstwo 4-krotnie pokonując bramkarza rywali i z kompletem punktów po dwóch kolejkach zajmujemy pewnie pierwsze miejsce w tabeli. Po spotkaniu w Lidze Mistrzów czekały nas dwa ligowe spotkania, które, jak się okazało, nie były dla nas proste. Zaczęło się od remisowego wyjazdu ze Stoke City oraz ciężkiego boju przed własną publicznością z piłkarzami z Leicester, w którym to zwycięstwo zapewniliśmy sobie dopiero 3. minuty przed końcem spotkania. Do końca miesiąca mieliśmy do rozegrania zaledwie dwa mecze. Najpierw przed własną publicznością zmierzyliśmy się z Perugią Calcio, w ramach Ligi Mistrzów, a następnie w Premier League z Newcastle United. W meczu z Perugią pokazaliśmy, gdzie jest miejsce Włochów i odnieśliśmy pewne i przekonujące zwycięstwo, wygrywając aż 6:0. W meczu z Newcastle United już tak kolorowo niestety nie było. Do przerwy to przyjezdni mogli cieszyć się z prowadzenia (1:3) i kompletu punktów, które mogli zabrać z The Emirates, jednakże po zmianie stron, w moich podopiecznych obudziła się wola walki i szybko odrobili straty, jednakże już na więcej nie było nas stać i spotkanie to zakończyło się remisem. Miesiąc ten w Premier League nie był dla nas bardzo owocny, ponieważ zdobyliśmy zaledwie pięć z dziewięciu możliwych punktów. Miejmy tylko nadzieję, że w listopadzie zauważymy poprawę w grze.

Odnośnik do komentarza

Debrecen - no jakoś to idzie :P

 

* * *

 

 

Listopad 2017:

 

Premiership:

04.11.2017 r., [10/38] AFC Bournemouth - Arsenal Londyn 3:4 (T. Deeney x2, R. Gabrielsen - G. Higuain, R. Sterling, S. Gnabry, D. Suarez)

11.11.2017 r., [11/38] Manchester United - Arsenal Londyn 3:5 (Falcao x2, W. Rooney - A. Oxlade-Chamberlain, G. Higuain, A. Ramsey x2, M. Depay)

25.11.2017 r., [12/38] Everton Liverpool - Arsenal Londyn 3:3 (D. Ings x2, R. Barkley - M. Asensio x2, A. Oxlade-Chamberlain)

 

Capital One Cup:

01.11.2017 r., [4. Runda] Manchester City - Arsenal Londyn 1:2 (Pedro - A. Ramsey, T. Walcott)

 

Liga Mistrzów:

08.11.2017 r., [Grupa F][4/6] Perugia Calcio - Arsenal Londyn 0:3 (M. Ozil, G. Higuain, R. Sterling)

28.11.2017 r., [Grupa F][5/6] Spartak Moskwa - Arsenal Londyn 2:4 (Q. Promes x2 - D. Welbeck x2, M. Depay, M. Ozil)

 

Podsumowanie:

W Premier League mieliśmy zaplanowane w listopadzie 3. spotkania, które rozgrywaliśmy na wyjeździe. Zaczęliśmy wszystko od wymęczonego zwycięstwa nad Bournemouth. Kolejnym naszym ligowym rywalem byli piłkarze Manchesteru United. Spotkanie to było dla nas arcyważne, ponieważ dzięki temu zwycięstwu mogliśmy awansować nieco wyżej w ligowej hierarchii. Mecz był bardzo wyrównany i na każdą strzeloną przez nas bramkę rywale odpowiadali tym samym. Szale zwycięstwa na swoją korzyść przeciągnęliśmy dopiero w ostatnim kwadransie gry 2-krotnie pokonując Davida De Geę. W ostatnim spotkaniu w Premiership mierzyliśmy się z Evertonem. Niestety również i w tym spotkaniu traciliśmy 3. bramki, co było w lidze w tym miesiącu jakąś regułą, a co za tym idzie, niestety musieliśmy podzielić się punktami z gospodarzami z Liverpoolu.

 

Poza ligowymi potyczkami mieliśmy do rozegrania jeszcze trzy spotkania. Jedno z nich graliśmy w ramach 4. Rundy Capital One Cup przeciwko Manchesterowi City. To spotkanie, jak wszystkie pozostałe w listopadzie, graliśmy na wyjeździe. Jednakże nie pokrzyżowało to naszych planów i zwyciężyliśmy, tym samym awansując do kolejnej rundy. Rozegraliśmy również dwa mecze w Lidze Mistrzów i również były to spotkania wyjazdowe. Najpierw pewnie zwyciężyliśmy na stadionie w Perugii, ogrywając tutejszą drużynę 3:0, a następnie ograliśmy drużynę Spartaka Moskwa 4:2 przed własną publicznością i z kompletem punktów po 5. kolejkach mamy pewny awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

Grudzień 2017:

 

Premiership:

03.12.2017 r., [13/38] Arsenal Londyn - Tottenham Hotspur 6:0 (A. Oxlade-Chamberlain, A. Ramsey, C. Chambers, M. Asensio, D. Welbeck x2)

05.12.2017 r., [14/38] Arsenal Londyn - Chelsea Londyn 4:1 (R. Sterling, G. Higuain x3 - S. Mustafi)

09.12.2017 r., [15/38] West Bromwich Albion - Arsenal Londyn 2:4 (M. Eriksson, C. Gamboa - D. Suarez, S. Gnabry x2, G. Higuain)

16.12.2017 r., [16/38] Arsenal Londyn - Nottingham Forest 4:0 (G. Higuain, M. Depay, J. Hobbs (sam.), S. Gnabry)

23.12.2017 r., [17/38] Southampton FC - Arsenal Londyn 4:3 (S. Long x2, C. Stuani, T. Susic - M. Ozil, A. Oxlade-Chamberlain, L. Digne)

26.12.2017 r., [18/38] Arsenal Londyn - Swansea City 3:1 (G. Higuain x2, M. Depay - H. Nielsen)

30.12.2017 r., [19/38] Norwich City - Arsenal Londyn 2:3 (R. Brezjak, J. Obita (rz.k.) - A. Ramsey, M. Depay, M. Asensio)

 

Capital One Cup:

19.12.2017 r., [Ćwierćfinał] Cardiff City - Arsenal Londyn 2:4 (G. Tucudean x2 - S. Gnabry, M. Ozil, D. Welbeck, A. Oxlade-Chamberlain)

 

Liga Mistrzów:

13.12.2017 r., [Grupa F][6/6] Arsenal Londyn - PSG 9:2 (D. Welbeck x3, T. Jedvaj, A. Ramsey, M. Ozil, A. Oxlade-Chamberlain, M. Depay, M. Icardi - A. Zivkovic, E. Cavani)

 

Podsumowanie:

Grudzień był dla nas bardzo pracowity, ale zarazem bardzo owocny. Na rozegranych 9. spotkań, w ośmiu odnosiliśmy zwycięstwa, zaś tylko w jednym odnieśliśmy porażkę. Najbardziej cieszą zwycięstwa w meczach z Tottenhamem, Chelsea, Cardiff City oraz PSG. Pierwszych zwyciężyliśmy 6:0, w inauguracyjnym w grudniu meczu ligowym, zaś z Chelsea, w kolejnym meczu, zwyciężyliśmy 4:1. W spotkaniu w ramach Ligi Mistrzów rozgromiliśmy PSG9:2, co okazało się naszym nowym rekordowym zwycięstwem w tych rozgrywkach, zaś zwycięstwo nad Cardiff City 4:2 zapewniło nam awans do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. Pozostałe pięć spotkań rozegraliśmy w ramach Premier League i tylko w jednym z nich odnieśliśmy porażkę - z Southampton FC. Spotkanie to układało się dla nas dobrze ponieważ prowadziliśmy już 3:1, jednakże gospodarze wzięli się w garść i odrobili straty i zdobyli w tym spotkaniu cenne 3. punkty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...