Skocz do zawartości

Dumny naród, a ja... "Straszliwie sam"


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Kariera rozpoczęta wskutek inspiracji książką Raymonda Domenecha "Straszliwie sam". Kadrą Francji nie zagram, bo ... Euro 2016 jest właśnie we Francji, ale...

 

 

Istnieje jeszcze jedna dumna piłkarsko kadra, nawet w gorszej sytuacji niż kadra francuska, zespół ten dawno nic nie wygrał, a ambicje są wielkie co cztery lata. Piłkarze tej kadry są mocno rozpoznawalni, więc ma być ... przyjemnie? Nie zapominajmy, że to jednak praca selekcjonera, a ta przyjemna jest rzadko.

 

Football Manager 2015

15.2

Ligi: Anglia, Argentyna, Australia, Hiszpania, Niemcy, Polska, Włochy

Zasady: Kieruj się sumieniem, dobrem drużyny, a nie sympatiami... (taaa), a także formą graczy, przydatności do taktyki, kadry...

Baza:duża

Dodatki: brak

 

Ray Lewington był pierwszą ofiarą moich rządów. W jego miejsce zatrudniłem Mike'a Phelana. Reszta sztabu póki co - bez zmian. Do mojego notesu trafiło 67 graczy - z nich powinienem coś wyrzeźbić. Stworzę kadrę A i B, żeby było łatwiej potem korzystać z rezerwowych, awaryjnych grajków.

 

We wrześniu gramy towarzysko z Peru, kilka dni później już o punkty ze Słowenią. Oprócz nich w grupie jest jeszcze Estonia, Litwa, San Marino i Szwajcaria. Zajmujemy dopiero 20 miejsce w rankingu FIFA.

 

Wiecie już co to za dumny naród?

Oczywiście, że Synowie Albionu.

 

Anglia!!

Odnośnik do komentarza

Kilka dni po objęciu przeze mnie kadry Steven Gerrard poinformował o końcu swojej reprezentacyjnej kariery - nawet nie miałem zamiaru go przekonywać, aby jeszcze pozostał z nami. Nigdy za nim nie przepadałem, a pewne pokolenie Lampard - Gerrard już się skończyło, nie przynosząc żadnych triumfów Anglii.

 

Przed wysłaniem powołań pojechałem na dwa spotkania City - Arsenal w ramach gry o Tarczę Wspólnoty oraz na spotkanie Arsenal - United, już w lidze.

 

DATA STAWKA MECZ KLUB NAZWISKO OCENA 10.08.2014 COMMUNITY SHIELD City - Arsenal City Hart 6.9 10.08.2014 COMMUNITY SHIELD City - Arsenal City Milner 6.6 10.08.2014 COMMUNITY SHIELD City - Arsenal Arsenal Gibbs 6.7 10.08.2014 COMMUNITY SHIELD City - Arsenal Arsenal Chambers 6.6 10.08.2014 COMMUNITY SHIELD City - Arsenal Arsenal Wilshere 7.2 10.08.2014 COMMUNITY SHIELD City - Arsenal Arsenal Chamberlain 6.7 10.08.2014 COMMUNITY SHIELD City - Arsenal Arsenal Welbeck 6.5 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United Arsenal Chambers 7.2 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United Arsenal Gibbs 7.0 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United Arsenal Wilshere 7.0 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United Arsenal Welbeck 6.6 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United Arsenal Chamberlain 6.9 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United United Jones 7.1 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United United Smalling 7.2 16.08.14 PREMIERHSIP Arsenal - United United Rooney 6.2

 

Moje notatki z tych spotkań, ale oczywiście to jeszcze za wcześnie, początek sezonu i tak dalej. Kiedy jednak miało dojść do powołań okazało się, że plaga kontuzji szaleje, nie mogłem skorzystać z usług piłkarzy takich jak:

Barkley, Welbeck, Walker, Townsend, Colback, Cleverley, Rodriguez, Caroll, Walcott, Milner, Richards, Shaw, Lallana, Dann, Jarvis, Lennon.

 

Powołania na dwa pierwsze mecze:

 

GK: Hart, Ruddy, Forster

Def: Johnson, Clyne, Smalling, Jones, Cahill, Caulker, Baines, Gibbs

Mid: Huddlestone, Rodwell, Shelvey, Sterling, Young, Henderson, Chamberlain, Wilshere, Zaha

Att: Agbonlahor, Rooney, Sturridge

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem z Peru musiałem postawić sprawę jasno – najpierw kwestia kapitana. Będzie nim Wayne Rooney czy się to komuś podoba czy nie, Wayne to zawodnik wybitny, od którego będzie zależeć „moja Anglia”. Jego zastępcą zostanie najpewniejszy z obrońców – Cahill.

 

W krótkiej rozmowie z samym Rooneyem uświadomiłem mu też, że myślałem jak go ustawić, ale grając trójką środkowych pomocników nie widzę tam dla niego miejsca, bo są to pozycje zbyt defensywne, na skrzydło też mi nie pasuje – będzie więc grał w ataku. Numerem dwa zaraz za nim będzie Sterling, a jak wyzdrowieje to też Welbeck. Przed meczem jeszcze kolejna kontuzja – wyjechać musiał Rodwell, w jego miejsce powołany Adam Johnson.

 

Z Peru wystawiłem nieco zmienników lub obijających się o pierwszy skład zawodników. W bramce zagrał Ruddy, na bokach obrony Gibbs i Clyne, a na środku Smalling i Caulker. Wspomniałem wcześniej o trójce środkowych pomocników, w tym towarzyskim starciu będą to Shelvey, Huddlestone oraz Wilshere. Na skrzydłach ustawiłem Chamberlaina i Johnsona, a w ataku Agbonlahora – obecnego snajpera numer trzy. Niestety Gabor w przerwie narzekał na uraz, więc zmienił go Sturridge.

 

Zagraliśmy bardzo fajne spotkanie, podobała mi się, że piłkarze rozumieją jak chciałem grać, wygraliśmy wysoko, ale dwa gole zdobyliśmy po rzutach karnych. Pierwszą jedenastkę wykorzystał Wilshere, drugą Huddlestone, wynik na 3:0 ustalił Henderson, który pojawił się po przerwie na murawie, była to jego pierwsza bramka w reprezentacji. Debiut w barwach kadry zaliczył Clyne.

 

Anglia – Peru 3:0 (Wilshere, Huddlestone, Henderson)

 

Ruddy – Gibbs, Smalling, Caulker, Clyne – Shelvey, Huddlestone, Wilshere (Henderson) – Chamberlain, Johnson – Agbonlahor (Sturridge)

Odnośnik do komentarza

Ustawienie wyklarowane już przed meczem towarzyskim pozostało niezmienne, ufałem swojej wizji taktycznej, tym razem jednak miałem zagrać o punkty i pierwszym składem. W bramce postawiłem oczywiście na bramkarza Manchesteru City – Harta, który jest co najmniej o klasę lepszy od reszty angielskich bramkarzy.

 

Na bokach obrony Baines i Glen Johnson, ale muszą mieć się na baczności, bo nie są to niepodważalne miejsce. Pewny swego może być Cahill, ale z uwagi na częste kontuzje Jonesa, jego partner w obronie może być różny. Henderson – Huddlestone – Wilshere taki trójkąt wybrałem w środku pola, ale to najmniej pewne miejsca w mojej taktyce. Chamberlain i Sterling to skrzydła, w ataku oczywiście Rooney.

 

88 tysięcy widzów i stadion Wembley musi robić wrażenie, chyba trochę też wystraszył przyjezdnych. Świetnie od początku zaczęliśmy grać i tak zostało niemal do końca. Skuteczny okazał się Rooney, strzelając dwukrotnie do bramki gości, czym tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że z niego rasowy napastnik. Po zmianie stron jedną z akcji wykończył ładnym strzałem Oxlade-Chamberlain, a na 4:0 podwyższył … wrzucający piłkę Glen Johnson, kompletnie zaskoczył torem lotu piłki bramkarza i wyszedł piękny lob.

 

Wtedy trochę rozluźniły się nasze szyki i Słoweńcy doszli do pierwszego słowa, a jego efektem była samobójcza bramka Harta, minutę przed końcem tracimy jeszcze jedną bramkę i… Rooneya, oby to nie było nic poważnego

.

Szkoda straconych goli, ale i tak był to piękny oficjalny debiut. Oddaliśmy 27 strzałów, w tym 13 celnych, jest moc.

 

Anglia – Słowenia 4:2 (Rooney 2x, Oxlade, Johnson)

 

Hart – Baines, Cahill, Jones, Johnson – Henderson, Huddlestone, Wilshere (Shelvey) – Oxlade (Young), Sturridge – Rooney (Sterling)

 

Awansowaliśmy na 16 miejsce w ranking FIFA. W międzyczasie kontuzję złapał na 6 tygodnie Wilshere, a także Phil Jones, do obydwóch zadzwoniłem i zapewniłem ich, że kadra jest dla nich otwarta jesienią. Z drugiej strony świetnie grają Chamberlain, Glen Johnson oraz Henderson w rozgrywkach ligowych.

 

Powołania na Estonię i San Marino:

 

GK: Hart, Ruddy, Forster

Def: Johnson, Clyne, Smalling, Cahill, Caulker, Baines, Gibbs

Mid: Huddlestone, Rodwell, Shelvey, Sterling, Young, Henderson, Chamberlain, Lallana, Zaha

Att: Agbonlahor, Rooney, Sturridge, Welbeck

 

Zmiany: Za Jonesa i Wilshera zdrowi Welbeck i Lallana, lekkie urazy Oxlade’a i Rooneya

Odnośnik do komentarza

Mamy ten komfort rozpoczęcia eliminacji, że w pierwszej turze graliśmy jeden sparing i jeden mecz ważny, teraz gramy podobnie – jeden mecz z silniejszą Estonią i mecz, gdzie mogę wystawić zmienników czyli spotkanie z San Marino.

W pracy selekcjonera najtrudniejsze są chyba… relacje z mediami. A dlaczego nie Jagielka? Cóż, Jagielka jest na mojej liście, ale najpierw miał uraz i jest za Jonesem, za Cahillem, Smallingiem i Caulkerem, ale biorąc pod uwagę zdrowie zawodników United to może być nawet numerem dwa – trzy, bo jest jeszcze Shawcross.

 

Zadzwonił do mnie także Milner – panie trenerze, co ze mną? Szybko mu wyjaśniłem, że zagranie jednego meczu od początku sezonu to zdecydowanie za mało jak na kadrę Anglii zwłaszcza, że skrzydłowych mamy sporo. Teoretycznie zrozumiał, że musi grać…

 

Przed spotkaniem z Estonią wypadł nam Cahill, argh. Na środku obrony zestawiłem Caulkera ze Smallingiem, na bokach Baines i Johnson. W środku zabrakło tylko kontuzjowanego Wilshere’a, w jego miejsce jest Shelvey, a tak bez zmian – Henderson i Huddlestone. Oxlade i Sterling to obsada skrzydeł, natomiast w ataku Rooney, ale nie czuł się najlepiej przed tym meczem, miałem zamiar dać mu pograć tylko 45 minut.

 

W 17 minucie świetnym strzałem wynik meczu otworzył Sterling, dla którego było to debiutanckie trafienie dla reprezentacji Anglii. Strzałem zza pola karnego jeszcze przed przerwą popisał się Henderson i podwyższył na 2:0. Jordan jest w świetnej formie w klubie, ale w kadrze również wyrasta na jedną z jaśniejszych postaci. W przerwie zmieniłem Oxlade’a i Rooneya, musiałem dać im odpocząć, a wynik był w porządku, wszedł Sturridge do ataku i Young na skrzydło.

 

Ten pierwszy kapitalnie wszedł w spotkanie, został zresztą wybrany zawodnikiem meczu po tym jak strzelił jeszcze dwa gole i ustalił wynik meczu. Kapitalne zawody rozegrała Anglia.

 

Estonia – Anglia 0:4 (Sterling, Henderson, Sturridge 2x)

 

Hart – Baines, Caulker, Smalling, Johnson – Henderson, Huddlestone, Shelvey – Oxlade (Young), Sterling – Rooney (Sturridge)

 

Odnośnik do komentarza

Z San Marino graliśmy na Wembley, toteż zwycięstwo jeden czy dwa do zera nie wchodziły w grę. Widzowie potrzebowali spektaklu, a ja chciałem potestować kilku graczy, ich przydatność w kadrze. Na bokach obrony postawiłem na Gibbsa i Clyne’a – to są oczywiści zmiennicy dla Bainesa i Johnsona. W środku zagrał Caulker i Shawcross, w bramce jednak zostawiłem Harta. Pomoc nieco sztukowana, bo chciałem dać odpocząć kilku zawodnikom, ale nie miałem pomysłu na zdrowych zmienników, bo tych których widziałem w kadrze nękały kontuzje, zagrał więc i Huddlestone i Shelvey, ale też Lallana, na dość nietypowej dla siebie pozycji.

 

W przerwie meczu zresztą miał do mnie o to pretensje, chce grać, ale na skrzydle. Przypomniało mi się, że przecież w młodzieżówkach grywał bardziej na środku, w Southampton też nie był typowym skrzydłowym. Cóż, to tylko piłkarz. Na skrzydle zagrał Adam Johnson oraz Zaha, który fajnie radzi sobie w Crystal Palace. Na szpicy zostawiłem jednak Welbecka, jest zdrowy więc muszę go w końcu przetestować.

 

Początek był fantastyczny, dwa szybkie gole i to za sprawą Adama Johnsona, tego którego wypominali mi „eksperci” oraz media. Uznali, że 27-letni skrzydłowy Sunderlandu to nie poziom reprezentacji, no to na razie chyba zamknął im usta. Po 25 minutach było już 3:0, a to za sprawą Welbecka, który fantastycznie wykorzystał zespołową akcję.

 

Było cudownie, ale w 65 minucie Caulker otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić plac gry. Na murawie pojawił się Smalling, który zmienił… Lallanę. I tak miałem go zaraz zdjąć, bo denerwowała mnie jego gra, a raczej jej brak. Wszedł także Sturridge w miejsce zmęczonego już Welbecka. Napastnik Liverpoolu w obecnym sezonie w siedmiu meczach zdobył już siedem bramek, a u mnie – zajmuje dopiero drugie, trzecie miejsce w hierarchii napastników. Pokazał jednak, że mogę na niego liczyć, strzelać przepiękną bramkę, która przypieczętowała nasze pewne zwycięstwo.

 

Anglia – San Marino 4:0 (Johnson 2x, Welbeck, Sturridge)

 

Hart – Gibbs, Caulker, Shawcross, Clyne – Lallana (Smalling), Huddlestone, Shelvey – Johnson, Zaha – Welbeck (Sturridge)

 

Powołania na Szwajcarię:

 

GK: Hart, Ruddy, Forster

Def: Johnson, Smalling, Cahill, Baines, Gibbs, Jones, Jagielka, Walker

Mid: Huddlestone, Shelvey, Sterling, Young, Henderson, Chamberlain, Johnson, Walcott, Wilshere,

Att: Rooney, Sturridge, Welbeck

Odnośnik do komentarza

Problemy, problemy… najpierw telefoniczna złość Lallany, który znowu mnie męczy „czemu go nie powołałem”, odpowiedziałem grzecznie, że ostatnio zawiódł, a od graczy reprezentacji wymagam więcej. Przytaknął, ale uznał, że odsunięcie od kadry nie było potrzebne.

 

Następny problem to media, które domagały się wręcz powołania dla Garetha Barrego, 33-letniego pomocnika Evertonu. Musiałem uciąć krótko – w tym wieku powołam tylko graczy wybitnych, którzy sami mogą przesądzić o losie drużyny.

Jakby problemów było mało wypada nam przed meczem Joe Hart, no to mamy kłopot, bo bramkarz City jest dwie, trzy klasy lepszy od reszty. Awaryjnie dowołałem Fostera, ale jako bramkarza numer trzy. Z powodu urazy zgrupowanie opuścił też Oxlade, w jego miejsce w ramach zasług za dobre mecze w Aston powołałem Fabiana Delpha – i tak miał nie grać ze Szwajcarią.

 

Mamy najtrudniejszy mecz tego roku eliminacji i w bramce stoi Ruddy. Baines z Johnsonem na bokach obrony, Jones z Cahillem na środku – przynajmniej obrona wygląda bardzo okazale. Hunderson, Huddlestone i Wilshere to środek pola – taki też sobie wymarzyłem jako ten podstawowy, ale Wilshere grał dziś tak na 50%. Nie ma Oxlade’a więc szanse na lewej dostał Adam Johnson, na prawej oczywiście Sterling, a w ataku Rooney. Wayne’a też mi zarzucano, bo w United… jeszcze nie trafił.

 

W pierwszej połowie Szwajcaria nas zmusiła do zmasowanej obrony i nieporadnych kontrataków, w 32 minucie kontuzję złapał Henderson i zmienił go Shelvey. Wynik jednak był całkiem dobry – 0:0.

 

W 62 minucie dokonałem zmian, bo gra dalej była kiepska, może powinienem to zrobić faktycznie wcześniej… zszedł Rooney, a za niego Sturridge, dodatkowo Wilshere sygnalizuje, że nie może już dłużej grać, wchodzi za niego Young.

Kilka minut później jednak to Szwajcarzy wychodzą na prowadzenie, ale my odpowiadamy szybko bramką Sturridge (jakże się pomyliłem!), Daniel dał sporo świeżości z przodu. Zaczęliśmy coś grać, stwarzać sobie okazje, ale Szwajcaria też była groźna i to oni wbili nam drugą bramkę w 83 minucie, wyrównaliśmy jednak dwie minuty później po kapitalnym strzale Shelveya – ufff, dowieźmy ten punkt do końca… Zespół jednak mnie nie posłuchał i za wszelką cenę chcieli to wygrać – można to chwalić, ale efekt był opłakany, jedna kontra w 86 minucie i przegrywamy, staramy się wyrównać, druga kontra i jest 4:2. Po meczu. No to teraz do marca (mecz z Litwą) media mogą na mnie najeżdżać…

 

Szwajcaria – Anglia 4:2 (Sturridge, Shelvey)

 

Ruddy – Baines, Cahill, Jones, Johnson – Henderson (Shelvey), Huddlestone, Wilshere (Young) – Johnson, Sterling – Rooney (Sturridge)

 

Tabela po jesieni, po 4 kolejkach:

  1. Szwajcaria 12
  2. Anglia 9
  3. Estonia 9
  4. Słowenia 3
  5. Litwa 3
  6. San Marino 0
Odnośnik do komentarza

Nowy rok to czas podsumować, a więc przyjrzyjmy się potencjalnym kadrowiczom.

 

I - Bramkarze

 

Joe Hart - 27-letni zawodnik Manchesteru City, zdecydowany numer jeden w reprezentacji, a także w swoim klubie notuje świetne występy, gdzie zaliczył średnią 7.13 w 20 spotkaniach.

 

John Ruddy - 28 lat, niby rok starszy od Harta, ale... gorszy. Gra w Norwich City, wprawdzie wystąpił w 30 meczach, zaliczył średnią 7.15, ale czy kadra Anglii potrzebuje graczy z takich klubów? Na bramce na pewno musi...

 

Fraser Forster - 26 lat, gracz Southampton, przyzwoitego klubu, wystąpił w 21 meczach, średnia 7.11 - jak na warunki klubowe jest dobrym grajkiem. U mnie na razie numer trzy, ale powalczy z Ruddym.

 

Ben Foster - 31 lat, broni w West Brom, 19 meczów, średnia 6.75 - ani nie zachwyca, ani wiek nie jest dobry, ale to rezerwowa opcja na wypadek kataklizmu.

 

Scott Carson - 29 lat, Wigan, był w kręgu moich zainteresowań na początku, ale nie gra...

 

Jack Butland - 21 lat, gra w Stoke, w kadrze juniorów, ale "gra" w klubie to trochę naciągane pojęcie, 6 występów, 9 wpuszczonych goli, średnia 6.35. A ma być naszą nadzieją...

 

I to tyle... nie widzę nikogo innego, kto do Euro mógłby grać w kadrze na pozycji bramkarza.

Odnośnik do komentarza

II - Prawa obrona

 

Glen Johnson - 30 lat, gra w Liverpoolu, 22 mecze, strzelił nawet gola, średnia 7.03. Jest wprawdzie wiekowy, ale na razie to mój numer jeden w kadrze.

 

Nathaniel Clyne - 23-latek notuje świetny sezon w Southampton, 18 meczów, jedna bramka, pięć asyst i średnia 7.27. Mój numer dwa i melodia przyszłości.

 

Kyle Walker - Obrońca Tottenhamu, na początku był kontuzjowany, więc nie brałem go pod uwagę, teraz 24-latek jest w sferze mojego zainteresowania, będzie walczył z Clynem o miejsce.

 

Calum Chambers - 20-latek na razie gra w młodzieżówce, w Arsenalu zanotował 9 spotkań, ale bardzo dobrych, średnia 7.46. To taka awaryjna opcja.

Odnośnik do komentarza

III - Lewa obrona

 

Leighton Baines - 30 lat Everton 26 meczów, 1 gol, 3 asysty 7.44 - numer jeden w kadrze, podobnie jak Johnson po prawej jest już trochę wiekowy, ale wciąż najlepszy.

Kieran Gibbs, 25 lat Arsenal, 18 meczów, 6.94 - dobre zastępstwo za Bainesa, ale nie radzi sobie w Arsenalu zbyt dobrze, mam zagwozdkę czy traktować go jako numer dwa.

Luke Shaw, kontuzje 19 lat, United, 6 meczów, gra w juniorach United, 6.47, liczyłem, że będzie mocnym punktem w przyszłości, na razie idzie mu fatalnie, a występy tylko w U-21 Manchesteru o tym świadczą, kadra się oddala.

Ryan Bertrand, 25 lat Southampton, 25 meczów, 1 gol, 7asyst, 7.22, nie doceniałem go, a chyba to właśnie on będzie numerem dwa, jeśli Gibbs będzie grał słabo. Wypożyczony z Chelsea świetnie sobie radzie w zespole "Świętych".

Aaron Cresswell - 25 lat, West Ham, 24 mecze, 1 br, 6 asyst, 7.64 - alternatywa, gdyby reszta połapała kontuzje, świetna forma w klubie.

Odnośnik do komentarza

III - Środek obrony

 

Gary Cahill - Lider, na którym opieram całą defensywę, jest co prawda wiekowy, ale do ME powinien utrzymać wysoką formę.

 

Phil Jones - W teorii partner Cahilla, w praktyce... ciągle kontuzjowany. Ma 22 lata, ale zagrał tylko w 7 meczach w tym sezonie, ale jak już gra to świetnie...

 

Chris Smalling - 25 lat, 16 meczów, ma zastępować Jonesa, ale też łapie uraz za urazem. Ciężko o stabilizację na tej pozycji, w United też nie błyszczy.

 

Steven Caulker - 23 lata, 26 meczów ze świetną średnią oceną, ale gra w QPR, musi przejść do lepszego zespołu, aby rozwijać swoją karierę. Na razie uważnie mu się przyglądam, dostaje szanse gry.

 

Ryan Shawcross - ma już 27 lat, jest raczej opcją awaryjną, 26 przeciętnych meczów w Stoke.

 

Phil Jagielka - 32 lata, ale świetna forma w Evertonie. I co to zrobić? Nie wiem czy dogra do ME, ale w eliminacjach może nam jeszcze pomoże...

 

Miałem w kręgu zainteresowania jeszcze Micaha Richardsa, ale nie gra na wypożyczeniu w Fiorentinie. Oprócz niego na oku mam Johna Stonesa z Evertonu, Scotta Danna z Crystal Palace oraz Erica Diera z Newcastle. Dann to awaryjna opcja jak Richards, ale Dier i Stones to dobrze zapowiadający się stoperzy. Na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

V - Środek pomocy:

 

 

Jack Wilshere - chciałem zrobić go liderem środka pola, ale też łapią go kontuzje. W Arsenalu zagrał 16 spotkań, dwie bramki, trzy asysty - trochę mało. Gra też nie jest jakaś porywająca.

 

Jordan Henderson - 24 latek, w którego szczerze nie wierzyłem (bo Liverpool), tymczasem gra świetnie i w kadrze i w klubie, Osiągnął średnią 7.30 w rozgrywkach Premiership. Chyba będzie nowy Gerrard.

 

Ross Barkley - umieszczam go wysoko, bo chciałem, aby był mózgiem kreującym Wilshere, tymczasem 21-letni Anglik zmaga się z kontuzjami, ani razu nie mogłem go powołać, w Evertonie też tylko w połowie meczów wystąpił i to nie za dobrze wypadł.

 

Jonjo Shelvey - Przejście ze Swansea do Southampton dobrze mu służy, trochę ratowałem się powoływaniem go, ale mnie nie zawiódł. Ma dopiero 22 lata, gra całkiem przyzwoicie w klubie. Na razie był to numer trzy.

 

Tom Huddlestone - 28 lat, ale trochę doświadczenia też jest potrzebne tej drużynie. Gra wprawdzie w Hull City, ale gra całkiem dobrze. Najbardziej defensywny z moich środkowych pomocników. Dobrze mieć kogoś takiego w zapasie.

 

Świetnie spisują się jeszcze Danny Drinkwater, 24-latek z powodzeniem kreuje grę w Leicester City, Jack Rodwell przeszedł z City do Sunderlandu, niestety zerwał więzadła i będę na jego usługi musiał trochę poczekać, ale myślę, że warto. Dobrze w Norwich gra Jonnny Howson, 26-latek, ale czy to poziom kadry A? Powołałem też raz Fabiana Delpha, ale ten zamiast grać jeszcze lepiej to gra coraz gorzej w Aston Villi, jego rozdział z kadrą wydaje się zamykać. Bardzo liczę w przyszłości na Jamesa Warda-Prowse, obecnie gracza Southampton, gdzie gra świetnie, ale ma dopiero 20 lat.

Tak czysto hipotetycznie na swojej liście mam jeszcze: Ashleya Westwooda (Aston Villa, 24), Willa Hughesa (Southampton, 19), Jacka Corka (Swansea, 25), Bardleya Johnsona (Norwich, 27), Lee Catermole (Sunderland, 27), Nicka Powella (Leicester, 20), Toma Cleverleya (Aston Villa, 25), Jacka Colbacka (Newcastle, 25)

Odnośnik do komentarza

VI - Skrzydłowi:

Raheem Sterling - 20 latek z Liverpoolu jest moim czołowym, co tam, najlepszym skrzydłowym. Żeby tylko mu coś nie odbiło...

Theo Walcott - 25 lat, jak będzie regularnie i z powodzeniem grał to po niego sięgnę, na razie często łapie urazy.

Alex Oxlade-Chamberlain - 21 letni zawodnik Arsenalu też mnie nie zawodził, oby grał tak dalej.

Adam Lallana - przeszedł do Liverpoolu, ma już 26 lat i... Zagrał w 7 meczach w klubie, mizernych zresztą i domaga się powołań. Litości...

Andros Townsend - Na razie gra mało i w kratkę w Tottenhamie, ale ma 23 lata, może się jeszcze rozwinie.

Wilifried Zaha - 22 lata, gra dla Crystal Palace, ale jest wypożyczony z United. Początkowo radził sobie świetnie, teraz nieco obniżył loty.

Adam Johnson - 27 lat, Sunderland - klub słaby, on gra średnio, ale kadrę nam ratował w kilku meczach i w reprezentacji grał bardzo dobrze. I co z nim zrobić?

Ashley Young - 29 lat, gra nieźle w United, ale od skrzydłowego oczekiwałbym czegoś więcej...

Na liście jest jeszcze James Milner, ale nie przepadam za nim, a on sobie nie radzi w City. Jest też Aaron Lennon z Tottenhamu, Jay Rodriguez z Southampton, Matt Jarvis z West Hamu, Tom Ince z Hull City, Nathan Redmond z Norwich, Nathan Dyer ze Swansea.


VII - Napastnicy:

Wayne Rooney - mój kapitan, mój lider - musi poprowadzić Anglię do walki o najwyższe cele, musi.

Daniel Sturridge - W 21 meczach Premiership zdobył 13 bramek, ale ma pecha, bo numerem jeden jest Rooney, a gramy jednym napastnikiem. Tak czy siak - będzie sporo grał.

Danny Welbeck - Ten znowu strzelił 16 goli w lidze w barwach Arsenalu, hmm...

Andy Caroll - był w moim kręgu zainteresowania, ale zagrał w Młotach 6 meczów, nic nie strzelił...

Przyglądam się jeszcze Saido Berahino z WBA, Gabby Agbonlahor z Aston Villa i Fraizer Campbell z Crystal Palace.

 

 

 

I jak Wam się podoba przyszłość kadry angielskiej?

Odnośnik do komentarza

Obrońca John Stones bardzo dobry, po ME stawiaj na niego. Kupiłem go do Arsenalu i na razie nie zawodzi. Danny Welbeck w tej wersji gra naprawdę dobrze, w 1 sezonie u mnie król strzelców, w drugim grał trochę mniej ale jak grał to dobrze. Theo jak wyjebie z formą to zdobędziesz ME :P :P Ten Berahino mnie zastanawia, chciałem go kupić ale słaba gra głową mnie zniechęciła.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady :) Theo na razie wyjebuje... z kontuzjami.

 

 

- Witaj Theo, właśnie dotarła do mnie straszna wiadomość...

- Selekcjonerze, kiepsko to widzę. Zerwałem więzadła...

- Cóż mogę Ci powiedzieć, nie zagrasz do końca sezonu, ale pamiętaj, że jak się wykurujesz to możesz liczyć na miejsce w kadrze.

- Dzięki trenerze! Będę się leczył, żeby jak najszybciej wrócić.

- No to zdrowia Theo.

 

Jeden skrzydłowy z głowy, że tak powiem... W wieczornym wydaniu magazynu sportowego przygotowałem listę zawodników powołanych. Zazwyczaj robiłem to na konferencji prasowej, teraz jednak zaproszono mnie do studia. Ogłosiłem 23 wybrańców, na mecz eliminacyjny z Litwą:

 

GK: Hart, Ruddy, Forster

D: G. Johnson, Clyne, Jones, Smalling, Jagielka, Cahill, Walker, Baines, Bertrand

M: Huddlestone, Shelvey, Henderson, Barkley, Wilshere, Sterling, A. Johnson, Chamberlain

A: Rooney, Sturridge, Welbeck

 

- Dziwne, nie powołał Pan będącego w świetnej formie Shawcrossa, który ostatnio był w kadrze, a jest Smalling...

- Decyzje biorę na siebie, wybrałem najlepszych z możliwych. Zabrakło mi tylko Theo Walcotta.

- Czyli jest to najmocniejsza kadra?

- Tak. Lepszych piłkarzy nie mamy.

 

Dryyyyyyyyńńńń, dryyyyyyyyńń

 

- Jak Pan śmie znowu mnie nie powoływać?

- Adam, spokojnie. Nie grasz w klubie, a raczej grasz za mało, więc nie ma Cię w kadrze.

- Gram wystarczająco!

- 9 występów, media wystawiły Ci za nie średnią 6.66, czy to jest gra reprezentanta Anglii?

- Dziwi mnie pańska decyzja.

 

Rzucił słuchawką. Lallana pieprzony...

 

Cieszyłem się, że mogłem powołać wszystkich co chciałem, byli zdrowi, ale kilka dni przed meczem Barkley złapał... przeziębienie.

Odnośnik do komentarza

Prawie wykrakałeś...

 

 

- Wilshere - co jest?

- Trenerze boli jak cholera.

- Kurwa mać. Idź do szatni, nie ma szans, żebyś zagrał. Szkoda mi Twojego zdrowia na mecz z Litwą, niech fizjoterapeuci Cię obejrzą.

- Ok trenerze, ale mogę zostać z chłopakami?

- Pewnie.

 

Ucieszyłem się, że czują ze sobą jakąś więź, że tworzy się drużyna. Popełniłem też mały błąd, Barkleya powinienem odizolować, a ten tymczasem mieszkając z Jonesem... zaraził go. Teraz chodzili i kichali razem, a kysz! Odesłałem ich do czasu meczu do pokoju hotelowe. Izolatka.

 

 

Mecz zbliżał się nieubłaganie, nie będę ukrywał, że potrzebujemy tylko zwycięstwa. Wprawdzie awansują bezpośrednio dwa mecze, ale musimy gonić Szwajcarów.

 

W obronie postawiłem na duet Cahill - Jagielka, a więc najbardziej doświadczony - nie zawiedli. Cały mecz grali razem bardzo pewnie i fajnie współpracowali. A co z atakiem? Rooney, Rooney, a on 10 godzin nie strzela w klubie! Ostatecznie jednak w wyjściowej jedenastce wybiegł Wayne, przeczucie.

 

Zaczęliśmy z animuszem, bardzo szybko spychając Litwinów do obrony. Podobała mi się taka gra, kilka okazji, ale świetnie broni bramkarz gości. Pełne Wembley wybuchło w euforii dopiero jednak w 19 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Sterlinga, strzelał Henderson, dobijał Rooney i wreszcie bramkarz wpuścił strzał Sterlinga.

 

Ledwie 6 minut później kolejna akcja skrzydłem i dośrodkowanie, a tam Rooney przyjmuje piłkę na klatę i wolejem pokonuje dobrze dysponowanego dziś bramkarza litewskiego. Wynik ustalił po przerwie Oxlade, który grał dość średnio, właśnie miałem go zmieniać... Dokonałem jednak 3 zmian - całe trio ofensywne, ale już im się chyba nie chciało. Wynik bardzo dobry, Szwajcarzy pokonali Estończyków 4:1, a Słoweńcy San Marino 8:1.

 

Anglia – Litwa 3:0 (Sterling, Rooney, Oxlade)

 

Hart – Baines, Cahill, Jagielka, Johnson – Henderson, Huddlestone, Shelvey – Oxlade (Welbeck), Sterling (Welbeck) – Rooney (Sturridge)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Mistrzem Anglii została Chelsea, ale tyle samo punktów miał - uwaga - Tottenham! To musiał być fantastyczny sezon dla fanów Kogutów, jednak nie wiele brakowało, a byliby mistrzami - jeden punkt. W Lidze Mistrzów Anglię reprezentować będą jeszcze Liverpool i Manchester City. Poza czołową czwórką ku rozpaczy swoich fanów - Arsenal, Manchester United, ale siódme miejsce Southampton na pewno cieszy ich kibiców. W United zaraz po nowym roku zwolniono Luisa Van Gaala, zastąpił go Villas Boas.

 

Najwięcej, bo 22 gole zdobył Falcao, zanim Aguero i - uwaga - Anglik! Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Sturridge z 20 trafieniami, tyle samo goli zdobył Danny Welbeck. Dla porównania dorobek Rooneya - 6 goli.

 

Wśród asyst najlepszy był David Silva (12), Oezil, Mata...Na 4 miejscu Nathan Dyer ze Swansea (10), w czołówce z Anglików także Milner,Kightly, Westwood i Bertrand.

 

Najlepszym piłkarzem, jeśli chodzi o średnią został Aguero, dalej Mata, Kompany, dopiero siódmy jest Anglik - Terry, wysoko też Creswell i Baines, do 20 załapał się także Henderson.

 

Finał Ligi Mistrzów dość późno, bo dopiero 6 czerwca, ale nie było tam angielskiego zespołu FC Porto grało z Bayernem. Bardzo ciekawie było za to w Lidze Europy. Już od półfinałów, był tam też angielski klub, ale Arsenal wygrał rywalizację o finał z Interem, w drugim dwumeczu Real Madryt (!) pokonał Szachtar. W finale jednak Królewscy nie dali szans Kanonierom młócąc ich 7:3. Z naszych kadrowiczów zagrali tylko Oxlade i Welbeck. Na chwilę wszedł Wilshere, ale była to totalna głupota i po chwili odnowiła mu się kontuzja.

W finale Ligi Mistrzów górą 2:0 był Bayern. Anglików - brak.

 

Tymczasem rozesłałem powołania na mecz eliminacyjny ze Słowenią:

 

GK: Hart, Ruddy, Forster

D: G. Johnson, Clyne, Jones, Smalling, Jagielka, Cahill, Walker, Baines, Bertrand

M: Huddlestone, Shelvey, Henderson, Barkley, Rodwell, Sterling, A. Johnson, Chamberlain

A: Rooney, Sturridge, Welbeck

 

 

Zmiany: za kontuzjowanego wciąż Wislhere'a powołałem zdrowego już Rodwella.

 

 

News: Na MŚ U-21 Anglia nie wychodzi z grupy...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...