Skocz do zawartości

Nowe rozdanie


ssman21

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2014



Ligi: Polska (1-3), Anglia (1-2), Francja (1-2), Hiszpania (1-2), Holandia (1-2), Niemcy (1-2), Włochy (1-2)


Dodatkowe pliki: FM 2014 Revolution Final Update CA/PA FIX (+ kilku młodych Polaków)



Od dłuższego czasu miałem zamiar rozpocząć nową karierę w jednym z moich ulubionych zespołów. I tak teraz postanowiłem, że postaram się osiągnąć sukcesu prowadząc drużynę Ajax Amsterdam. Jednym z powodów objęcia tego zespołu było to, że jest to klub który bardzo dobrze pracuje z młodzieżą a Ja nie boję się stawiać na niedoświadczonych zawodników.


Odnośnik do komentarza

Moją pierwszą decyzją było sprowadzenie do klubu jednego z najbardziej utalentowanych polskich zawodników Dawida Kownackiego, któremu zaproponowałem kontrakt a ten go zaakceptował i zdecydował się do nas przyjść (Musiałem zapłacić ekwiwalent w kwocie 3.1 mln zł). Mam nadzieję, że będzie to nasze wzmocnienie. Oprócz niego do klubu trafił inny zawodnik Lecha Karol Linetty za którego zapłaciłem 6.75 mln. Długo walczyłem o to aby to nas trafił młody włoski obrońca Daniele Rugani, który odrzucił oferty wielu topowych zespołów m.in. Chelsea, Liverpoolu, Arsenalu czy PSG. Za ten transfer zapłaciłem 18 mln.

Oprócz nich trafili do nas:

 

Mateusz Wieteska (1,7 mln) z Legii

Przemysław Mystkowski (2,5 mln) z Jagiellonii

 

Z klubem pożegnał się islandzki napastnik Kolbeinn Sigoorsson, który za 25 mln odszedł do Burnley.

 

 

W okresie letnim rozegrałem trzy sparingi i niestety ale wszystkie przegrałem. Mam nadzieję, że to złe miłego początki. Oto wyniki sparingów:

 

Ajax - Watford 1:2 (El-Ghazi)

Ajax - Caen 2:3 (Serero, Kishna)

Aston Villa - Ajax 4:0

Odnośnik do komentarza

Moim pierwszym poważnym sprawdzianem było spotkanie o Superpuchar Holandii w którym zagraliśmy z ekipą Zwolle. Mecz ten rozpoczęliśmy z trójką polaków w pierwszym składzie. W środku pomocy zagrał Linetty a w ataku Milik i Kownacki. Pierwsza groźna akcja została przeprowadzona przez nas w 10 minucie kiedy to Zimling dośrodkował w pole karne a tam Milik uprzedził bramkarza i wpakował piłkę do bramki. Trzy minuty później Milik popisał się doskonałym przeglądem pola gdy dostrzegł wbiegającego w pole karne Fischera, który uderzeniem z woleja podwyższył nasze prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy Fischer przeprowadził rajd lewą flanką i dograł piłkę w pole karne do Kownackiego a ten pokonał bramkarza Zwolle uderzeniem w jego krótki róg. W 68 minucie Fischer dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Kownackiego, który bez problemu zdobył swoją drugą bramkę. W końcówce daliśmy sobie wbić dwie bramki ale i tak mogliśmy świętować zdobycie pierwszego tytułu pod moją wodzą.

 

27.07.2013 Superpuchar Holandii

Ajax - Zwolle 4:2 (Milik 10, Fischer 13, Kownacki 45+2, 69 - Drost 81, Necid 90+1)

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen, Linetty (79 Klaassen), Zimling, Schone (64 Andersen), Fischer, Milik, Kownacki

 

Zwolle: Hahn (63 Begois) - Sainsbury, Rienstram van der Werff, van Hintum, Broerse, Thomas (68 van Polen), Labylle, Drost, Necid, Ioannidis (46 Nijland)

 

MoM: Dawid Kownacki 8,8

Odnośnik do komentarza

Do naszego klubu za 10 mln zł dołączył 20 letni skrzydłowy Rodrigo Gomez z Argentinos. Z klubem pożegnał się z kolei Thulani Serero, który za 26 mln przeszedł do Southampton.

 

Naszym pierwszym rywalem z lidze jest drużyna Groningen. Po zwycięstwie nad Zwolle bardzo chcieliśmy również zwyciężyć w lidze. Początek spotkania nie był dobry w naszym wykonaniu. W 6 minucie po szybko wyprowadzonym kontrataku nasi rywale zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą gola zdobytego przez Chukwu. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dobrej okazji znalazł się Moisander ale jego strzał z trudem obronił bramkarz gości. W 34 minucie po kolejnym rzucie rożnym tym razem Zimling uderzeniem głową trafił w słupek bramki rywali. W 59 minucie El-Ghazi dośrodkował na głowę Milika a ten uderzył w kierunku bramki gości, ale na nasze nieszczęście piłka trafiła w poprzeczkę i wróciła na boisko. Chwilę później zdecydowałem się na wprowadzenie na boisko byłego gracza naszych dzisiejszych rywali Richairo Zivkovicia. Jak się później okazało było to bardzo dobre posunięcie z mojej strony. W 75 minucie Milik zagrał właśnie do Zivkovicia a ten silnym uderzeniem obok bramkarza doprowadził do wyrównania. W 83 minucie van Rhijn dograł piłkę do Gomeza a ten uderzył na bramkę rywali. Jego strzał zdołał obronić bramkarz rywali ale przy dobitce Milika nie miał już najmniejszych szans. Pod koniec spotkania fantastyczną akcją popisał się Zivkovic, który przebiegł z piłką około 30 metrów mijając po drodze trzech rywali a następnie uderzeniem w samo okienko ustalił wynik spotkania.

 

04.08.2014 Eredivisie 1/34

Ajax - Groningen 3:1 (Zivkovic 75, 90, Milik 83 - Chukwu 6)

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Rugani, Viergever, Boilesen (19 Moisander), Linetty, Zimling, El-Ghazi (64 Gomez), Fischer, Milik, Kownacki (64 Zivkovic)

 

Groningen: Padt - Kappelhof, Botteghin, Bakker, Burnet, Hiarei, Kieftenbeld, Antonia (69 Hagenauw), de Leeuw (90 van Nieff), Chery, Chukwu

 

MoM: Richairo Zivkovic 8.6

 

Widzów 51 172

Odnośnik do komentarza

Podbudowani ostatnim zwycięstwem udaliśmy się do Arnhem na kolejne spotkanie w którym naszym rywalem będzie ekipa Vitesse. W 8 minucie o mały włos a stracilibyśmy bramkę po błędzie jaki popełnił Cillessen. Na szczęście dla niego piłka minimalnie mięła naszą bramkę. W 20 minucie Kownacki przejął piłkę w środkowej strefie boiska i przebiegła z nią kilka metrów a następnie zagrał ją na prawe skrzydło do Schone a ten wbiegł z nią w pole karne i gdy był już przy końcowej linii boiska dośrodkował wprost na głowę nadbiegającego Kownackiego, któremu pozostało tylko dostawić głowę i umieścić piłkę w siatce. W 29 minucie błąd Vetmana spowodował, że Djurdjević znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem ale Cillessen zdołał obronić jego uderzenie. Niestety do piłki pierwszy dopadł Wallace i wpakował ją do naszej bramki. W 42 minucie Veltman zrehabilitował się za swój błąd zdobywając bramkę po dośrodkowanie Schone z rzutu rożnego. W 59 minucie Cillessen wybił piłkę daleko na drugą połowę boiska a tam doszedł do niej Kownacki, który głową zgrał ją do wbiegającego w pole karne Schone a ten z kolei uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył nasze prowadzenie. Wynik spotkania w 86 minucie ustalił Gomez, który wykorzystał podanie Zivkovicia.

 

10.08.2014 Eredivisie 2/34

Vitesse - Ajax 1:4 (Wallace 37 - Kownacki 20, Veltman 42, Schone 59, Gomez 86)

 

Vitesse: Velthuizen - Filipenko, Kashia, Kruiswijk (51 van der Heijden), Wallace, McEachran (46 Achenteh), Leerdam (65 Mori), Janssen, Djurdjevic, Dauda, Kallon

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Denswil, Veltman, Boilesen, Linetty, Zimling, Schone, Fischer (61 Gomez), Milik (61 Zivkovic), Kownacki

 

MoM: Lasse Schone 9.2

 

Widzów: 23 055

Odnośnik do komentarza

Przed nami bardzo ważne spotkanie zarówno dla piłkarzy jak i dla kibiców. Dziś zagramy u siebie z naszym największym rywalem czyli drużyną Feyenoordu. My do tego spotkania przystępujemy z pozycji lidera natomiast nasi rywale początek sezonu mają słaby i zajmują dopiero 15 pozycję. Niestety dziś nie mógł zagrać Dawid Kownacki, który nabawił się lekkiego urazu. W jego miejsce do ataku postanowiłem przesunąć Schone, natomiast na prawym skrzydle zagra Gomez. W 22 minucie przeprowadziliśmy ładną akcję po której Schone wyprowadził nas na prowadzenie. Asystą przy jego bramce popisał się Arek Milik. W 41 minucie rzut rożny wykonywał Gomez, który dośrodkował piłkę na pole bramkowe rywali a tam fatalny błąd popełnił zawodnik gości, który przez nikogo nie atakowany wpakował piłkę do własnej bramki. W 65 minucie kolejnym ładnym podaniem popisał się Milik, ale tym razem Schone przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Mimo sporej przewagi z naszej strony wynik meczu nie uległ już zmianie.

 

17.08.2014 Eredivisie 3/34

Ajax [1] - [15] Feyenoord 2:0 (Schone 22, vab Huijgevoort sam. 41)

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Veltman, Denswil, Boilesen, Linetty, Zimling, Gomez (66 El-Ghazi), Fischer (66 Andersen), Milik, Schone (66 Zivkovic)

 

Feyenoord: Vermeer - Wilkshire, van Beek, van Huijgevoort, Nelom, Uzochukwu, Vilhena (51 Cabral), El Ahmadi (69 Steenvoorden), Schaken, Boetius (74 te Vrede), Richards

 

MoM: Arkadiusz Milik 7.7

 

Widzów: 52 960

Odnośnik do komentarza

Na treningu przed kolejnym spotkaniem w którym zagramy z ekipą Alkmaar dość niespodziewanie urazu nabawił się Joel Veltman. Podczas treningu ze sztanga doznał urazu klatki piersiowej i będzie pauzował przez około 3 tygodnie. Chyba przesadził z obciążeniem:)

 

Długo na boisku nie działo się nic ciekawego. Na pierwszą groźną okazję przyszło nam czekać do 37 minuty. Wtedy to nasi rywale przeprowadzili akcję prawym skrzydłem po której w dobrej okazji znalazł się Babalj, ale na nasze szczęście na wysokości zadania stanął nasz bramkarz i dzięki jego interwencji nie straciliśmy bramki. W przerwie w naszej szatni było bardzo głośno, gdyż nie przebierałem w słowach okazując niezadowolenie z naszej gry. To chyba pomogło bo tuż po przerwie udało nam się zdobyć bramkę dającą nam prowadzenie. Akcja trójki Polaków zakończyła się bramką Milika. Pięknym podaniem do Kownackiego popisał się Linetty a Dawid odegrał piłkę do niepilnowanego Arka, który bez trudu skierował piłkę do bramki gości. W 57 minucie w polu karnym rywali faulowany był Zimling i sędzia podyktował rzut karny. Niestety Schone strzelił zbyt lekko i Esteban obronił jego uderzenie. Chwilę później Milik w tempo zagrał do wybiegającego na wolne pole Kownackiego a ten spokojnym uderzeniem tuż przy bramkarzu umieścił piłkę w siatce. W 63 minucie Schone zrehabilitował się za niewykorzystanie rzutu karnego, gdy strzałem głową wykończył dośrodkowanie Fischera. W 72 minucie Zimling dograł piłkę do Fischera a ten silnym strzałem pokonał bramkarza rywali. W 87 minucie nasi rywale zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą Babalj.

 

Ajax [1] = [14] Alkmaar 4:1 (Milik 9, Kownacki 59, Schone 63, Fischer 72 - Babalj 87)

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Moislander, Denswil, Boilesen, Linetty (72 Klaassen), Zimling, Schone, Fischer, Milik, Kownacki (72 Zivkovic)

 

AZ: Esteban - Johansson, van Iperen, Elm, Luckassen, Ortiz, Henriksen (83 Hoek), Gudelj (72 Haye), Hupperts (59 Muhren), Johannsson, Babalj

 

MoM: Viktor Fischer 8.5

 

Widzów: 52 960

Odnośnik do komentarza

Ciekawy opek :) będę zaglądał szczególnie, że kupiłeś zawodników z lecha :) ktorego jestem fanem

Dzięki!

 

Przed kolejnym spotkaniem rozlosowano grupy Ligi Mistrzów. Trafiliśmy do grupy A w której zagramy z ekipami Atletico, Benfiki oraz Dinama Zagrzeb. Planem na ten sezon jest wyjście z grupy.

 

Przed nami jednak spotkanie ligowe w którym naszym rywalem jest zajmująca 7 miejsce w tabeli ekipa GA Eagles. Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie tak aby nasi zawodnicy w wesołych nastrojach udali się na zgrupowania swoich reprezentacji.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie. Już w 58 minucie udało nam się zdobyć bramkę. Piłkę pod polem karnym rywali przejął Andersen i odegrał ją do Milika, który z kolei zagrał ją do Kownackiego. Dawid mimo, że był pilnowany przez dwóch rywali to zdołał oddać strzał na bramkę a piłka wpadła do siatki przelatując pod brzuchem bramkarza rywali. Dawid w 36 minucie był bardzo blisko zdobycia drugiej bramki ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Druga połowa przebiegała bardzo spokojnie aż do ostatniej minuty doliczonego czasu gry kiedy to Gomez popełnił fatalny błąd podając piłkę do Overgoora, który dzięki temu znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście dla nas jak i dal Gomeza Cillessen zdołał obronić uderzenie rywala. Za tą akcję Gomez będzie musiał Jasperowi postawić dużego browara.

 

31.08.2013 Eredivisie 5/34

GA Eagles [7] - [1] Ajax 0:1 (Kownacki 1)

 

GA Eagles: van der Hart - Bandjar, van der Linden (90 Amevor) Vriends, Wijnaldum, Duits, Overgoor, de Sa (82 Rijsdijk), van Ooijen (72 Turus), Reimerink, Lewis

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Rugani, Denswil, Boilesen, Linetty (58 Zimling), Klaassen, Schone (58 Gomez), Andersen, Milik (77 Zivkovic), Kownacki

 

MoM: Giliano Wijnaldum 7.7

 

Widzów: 6 700

Odnośnik do komentarza

Nasi zawodnicy na początku września udali się na spotkanie swoich reprezentacji. Po przerwie na rozgrywanie spotkań reprezentacyjnych czekało nas spotkanie z wiceliderem ligi czyli drużyną Willem II. Ja mając przed sobą pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów postanowiłem wystawić dość eksperymentalny skład przeciwko Willem II. I tak po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawili się van der Hoorn, Ligeon oraz Duarte.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli nasi rywale, którzy już w 12 minucie zdołali wyjść na prowadzenie. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Cabral, piłka odbiła się od Viergevera i spadła pod nogi Landzaataa, który silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Cillessena. W 21 minucie fatalny błąd Andersena spowodował, że w znakomitej okazji znalazł się Sahar ale na nasze szczęście Cillessen wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z napastnikiem gospodarzy. W przerwie przekazałem naszym zawodnikom aby uwierzyli w swoje umiejętności i starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu. Od początku drugiej połowy rzuciliśmy się do ataków. Już w pierwszej akcji bardzo dobre podanie od Zivkovicia otrzymał El-Ghazi i gdy składał się do strzału został sfaulowany przez Heymensa. Jako, że cała sytuacja miała miejsce w polu karny to arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Klaassen. W 59 minucie Andersen ładnie zagrał do Zivkovicia a ten bez zastanowienia uderzył w kierunku bramki rywali a piłka przeszła tuż obok bramkarza i wpadła do bramki naszych rywali. Niestety w 67 z boiska musiał zejść Zivković , który nabawił się lekkiego urazu. W jego miejsce wprowadzony został Milik, który trzy minuty później ustalił wynik meczu skutecznie dobijając uderzenie Duarte. Dzięki temu zwycięstwu umocniliśmy się na pozycji lidera mając już 5 puntów przewagi nad Vitesse, które wyprzedziło naszych dzisiejszych rywali.

 

14.09.2013 Eredivisie 6/34

Willem II [2] =[1] Ajax 1:3 (Landzaat 12 - Klaassen kar.47, Zivković 59, Milik 70)

 

Willem: Lamprou - van der Struijk, Wuytens (90 Heerkens), Peters, Heymans (81 Sonnenschein), Sporkslede, Landzaat, Cabral, Barber (64 Andrade), Armenteros, Sahar

 

Ajax: Cillessen - Ligeon, Rugani, van der Hoorn, Viergever, Duarte, Klaassen, Gomez. Andersen, El- Ghazi, Zivković (67 Milik)

 

MoM: Denny Landzaat 7.3

 

Widzów: 14 024

Odnośnik do komentarza

Do spotkania z Atletico przystąpiliśmy w najsilniejszym zestawieniu. Bardzo chcieliśmy dobrze rozpocząć występy w tych rozgrywkach. Jednak to nasi rywale byli w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem.

Pierwsza groźna akcja w tym spotkaniu miała miejsce w 21 minucie kiedy to Cerci zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego ale jego strzał na rzut rożny zdołał sparować Cillessen. W 27 minucie nasi rywale przeprowadzili wzorową kontrę po której Mandzukić zdołał pokonać naszego bramkarza. W 31 minucie Mario dorzucił drugą bramkę tym razem wykorzystując dośrodkowanie Juanfrana. W 37 minucie zdobyliśmy kontaktową bramkę po tym jak podanie Milika na gola zamienił Kownacki. W 66 minucie kolejna kontr naszych rywali zakończyła się tym razem zdobyciem gola przez Griezmanna, który na raty zdołał pokonać naszego golkipera. W 81 minucie bardzo blisko zdobycia gola był Kownacki, który przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Jedyne z czego możemy się cieszyć jest to, że Dawid Kownacki został najmłodszym strzelcem w historii Ligii Mistrzów.

 

17.09.2013 Liga Mistrzów gr A 1/6

Ajax - Atletico 1:3 (Kownacki 37 - Mandzukić 26, 31, Griezmann 66)

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Denswil, Moislander, Boilesen, Linetty, Zimling (46 Klaassen), Schone, Fischer (59 Andersen), Milik, Kownacki

 

Atletico: Casilla - Juanfran, Godin, Gamez, Ansaldi, Tiago, Koke (66 Gabi), Cerci (78 Arda Turan), Griezmann, Mandzukić, Jimenez

 

MoM: Mario Mandzukić 8.8

 

Widzów: 51 190

 

 

W drugim spotkaniu naszej grupy padł następujący wynik:

Benfica - Dinamo 4:1 (Lima 32, Oliveira kar. 48, sam 50, Salvio 81 - Vukojevic kar. 44)

Odnośnik do komentarza

Porażkę w Lidze Mistrzów chcieliśmy sobie powetować w spotkaniu z przedostatnią drużyną w lidze, czyli ekipą Cambuur.

Pierwsze pół godziny było bardzo senne ale później to spotkanie nabrało emocji. W 31 minucie dośrodkowanie van Rhijna omal nie zaskoczyło bramkarza gospodarzy. W 38 minucie Kownacki wyprowadził nas na prowadzenie wykorzystując podanie Schone. W 58 minucie mocniej przycisnęliśmy naszych rywali co zaowocowało tym, że w polu karnym faulowany był Milik a rzut karny na gola zamienił Schone. W 61 minucie na boisku pojawił się Gomez i już jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się zdobyciem bardzo ładnego gola. Gomez otrzymał podanie od Kownackiego i z narożnika pola karnego uderzył w kierunku bramki rywali a piłka wylądowała w okienku bramki Cambuur. W 69 minucie rywale wyprowadzili szybką kontrę po której zdobyli bramkę. Swój udział w tej bramce ma van Rhijn, który w łatwy sposób dał się ograć napastnikowi gospodarzy. Ostatnie zdanie w tym spotkaniu należało jednak do nas. W 75 minucie mieliśmy kopię trzeciej bramki dla nas tylko Gomez z Kownackim zamienili się rolami.

 

21.09.2013 Eredivisie 7/34

Cambuur [17] - [1] Ajax 1:4 (Barto 67 - Kownacki 38, 75, Schone kar. 58, Gomez 62)

 

Cambuur: Gentenaar - Pereira, Reijnen, Andriuskevicius, Slijngard, Dijkstra, El Makrini, Ritzmaier, Schepers (68 Narsingh), Meleg (58 Janzen), Hemmen (46 Barto)

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Veltman, Viergever, Boilesen, Linetty, Durate, Schone, Fischer (61 Gomez), Milik (61 Zivkovic), Kownacki

 

MoM: Dawid Kownacki 8.9

 

Widzów: 8 856

Odnośnik do komentarza

W drugiej rundzie Pucharu Holandii zagraliśmy z drużyną Graafschap. W spotkaniu tym szansę dostało kilku juniorów i trzeba przyznać, ze spisali się dobrze.

Dość szybko straciliśmy bramkę bo już w 4 minucie rywale wyszli na prowadzenie wykorzystując błąd jednego z najbardziej doświadczonych zawodników w naszych szeregach Viergevera, który tego spotkania na pewno nie zaliczy do udanych gdyż był dziś najsłabszym graczem. Na szczęście bardzo szybko udało nam się doprowadzić do wyrównania. Już w 7 minucie podanie Beckera na gola zamienił Zivković. W 22 minucie Wieteska prostopadłym podaniem uruchomił El-Ghaziego a ten wymienił podania z Beckerem a następnie zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego a piłka wylądował w okienku bramki naszych rywali. Wynik spotkania w 77 minucie ustalił najlepszy na boisku Becker, który wykorzystał dokładne podanie Kishny.

 

25.09.2013 Puchar Holandii 2 Runda

Graafschap - Ajax 1:3 (Garcia-Calvete 4 - Zivković 7, El-Ghazi 22, Becker 77)

 

Graafschap: van de Kracht - Lammers (68 Propper), Massop, van de Pavert, Karreman, Garcia-Calvete, Linssen, Velda (46 Kranenberg), Lazic, Baank (77 El Khalifi), Vermeij

 

Ajax: Cillessen - Ligeon, va der Hoorn, Rugani, Viergever (64 Riedewald), Wieteska, van de Beek (64 Mystkowski), El-Ghazi, Kishna (83 Muric), Becker, Zivković

 

MoM: Sheraldo Becker 9.0

 

Widzów: 12 451

Odnośnik do komentarza

W kolejnym spotkaniu ligowym zagraliśmy przeciwko 15 drużynie czyli ekipie Zwolle.

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie bo po kwadransie mieliśmy już trzy bramki na koncie. Najpierw w 2 minucie dośrodkowanie Gomeza z rzutu rożnego na gola zamienił Veltman. W 7 minucie Gomez tym razem dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego a tam ponownie Veltman pokonał bramkarza gości. W 14 minucie kolejne dośrodkowanie Gomeza z rzutu wolnego zakończyło się bramką zdobytą przez Zimlinga. Chwilę później nasi rywale zdołali zdobyć bramkę po szybkie kontrze a jej autorem był Necid. W dzisiejszym spotkaniu bardzo dobrze zaprezentował się Gomez, który zaliczył trzy asysty ale również i sam wpisał się na listę strzelców w 77 minucie wykorzystując podanie Milika.

 

28.09.2013 Eredivisie 8/34

Ajax [1] - [15] Zwolle 4:1 (Veltman 2, 7, Zimling 14, Gomez 77 - Necid 16)

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Veltman, Denswil, Boilesen, Linetty (63 Schone), Zimling, Gomez, Fischer (63 Andersen), Milik, Kownacki (58 Zivković)

 

Zwolle: Hahn - Moeketsi, Sainsbury, van der Werff, Patricio (46 van Hintum), Lam, Thomas, Labylle, Drost, Necid, Niang (56 Nijland)

 

MoM: Rodrigo Gomez 9,4

 

Widzów: 50 296

Odnośnik do komentarza

Na drugie spotkanie w Lidze Mistrzów udaliśmy się do Zagrzebia na mecz z tamtejszym Dinamem.

Już pierwsza nasza akcja mogła zakończyć się zdobyciem gola ale Arek Milik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Dinama. Chwilę później Milik zrehabilitował się gdy wślizgiem wywalczył piłkę przed polem karnym a następnie zagrał ją do Dawida Kownackiego a ten bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy. W 39 minucie swoją dobrą postawę z poprzedniego spotkania potwierdził Gomez, który zdobył bramkę wykorzystując podanie Kownackiego. Tuż po przerwie van Rhijn dośrodkował w pole karne a tam Kownacki naciskał obrońcę rywali na tyle skutecznie, że ten skierował piłkę do własnej bramki. W 76 minucie Fischer dograł piłkę w pole karne do Kownackiego a Dawid mimo, że był pilnowany przez dwóch rywali to zdołał pokonać bramkarza Dinama. Chwilę później wynik meczu ustalił Henriquez, który wykorzystał nieporozumienie w naszej obronie.

 

02.10.2013 Liga Mistrzów 2/6

Dinamo [3] - [4] Ajax 1:4 (Henriquez 77 - Kownacki 3, 76, Gomez 39, Sigali sam. 47)

 

Dinamo: Eduardo - Boras, Sigali, Addy, Lima, Vukojevic (70 Machado), Ademi, W. Eduardo (46 Soudani), Andrijasevic, Fernandes (46 Taravel), Henriquez

 

Ajax: Cillessen - van Rhijn, Veltman, Denswil, Boilesen, Zimling, Schone, Gomez, Fischer (84 Andersen), Milik (69 Klaassen), Kownacki

 

MoM: Dawid Kownacki 9.3

 

Widzów: 28 020

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...