Skocz do zawartości

sklepy meblowe zakup mebli


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

od jakiegoś czasu szukam narożnika do pokoju, polecicie jakieś ciekawe sklepy meblowe ? oglądałem do tej pory towary w black red white/agata meble/Ikea i powiem szczerze mam jakiegoś faworyta, ale chciałbym się jeszcze rozejrzeć, ale nie bardzo wiem gdzie szukać

 

zakup na terenie Warszawy lub Łodzi(kurier chyba raczej nie wchodzi w grę)

 

narożnik musi spełniać jedno kryterium - funkcja permanentnego łóżka oraz 2 pojemniki na pościel

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc później...

Mam dylematy związane z zakupem łóżka. Ogólnie to wymagania miałem dwa:

- miękki zagłówek (wystarczy jakiś materiał przy zabudowie za głową)

- szuflady pod łóżkiem

 

po przejrzeniu ofert kilku sklepów wychodzi na to, że jest to niemożliwe do znalezienia. Jestem gotów wydać jakieś większe pieniądze za samo łóżko (do 2k), bo jednak to jest istotny wydatek i spotykam się z bardzo różnymi cenami.

 

Dzisiaj byliśmy w Ikea, widziałem łóżko które Kuchar mi polecał na FB (Birk... coś takiego), a nam w oko wpadło Malm. Tylko poczytałem w necie, że jest z lekkiego drewna i wychodzi mało stabilnie, że będzie mi jeździło po podłogdze (drewniana podłoga, żadna wykładzina), a jednak wolałbym, żeby było stabilne. Ono nie ma miękkiego zagłówka, bo ten punkt na ten moment odpuściliśmy, jako że nigdzie nie możemy takiego łóżka znaleźć.

 

Druga kwestia to materac. W Ikea większość pokazanych to były jakieś sprężynowe, co brzmi dla mnie trochę dziwnie, bo byłem przekonany, że już od dawna się odchodzi od sprężyn w materacach, a tu taki zonk. No i tak sobie poskakałem po kilku w sklepie, ale większych przemyśleń nie mam. Czy są jakieś rekomendowane materace, jakieś najlepsze dla kręgosłupa itp? Jakaś fajna firma, co kupimy duży materac w rozsądnej cenie (pewnie z 1k)?

 

Jeśli ktoś zna się na tym lub rozkminiał kiedyś ten temat dla siebie, to będę wdzięczny za pomoc i uwagi :)

Odnośnik do komentarza

Za te pseudo lecznicze materace zapłacisz 3 koła, a ich lecznictwo jest tylko w nazwie. W prezencie ślubnym od rodziców dostaliśmy materac za 2,5 koła. Dzisiaj już jest powgniatany w niektórych miejscach (nasz córa uwielbia na nim skakać, jak Świnka Peppa :D), plecy czasem mnie po nocy bolą, więc moim zdaniem nie warto przepłacać. Lepiej kupić tańszy i po 4-5 latach wymienić.

Odnośnik do komentarza

generalnie Repear idź w stronę twardego materaca. nie wiem natomiast jak do takiego wgniecienia się ma się 25 lat gwarancji ikea. w Łodzi mam materac Havet (twardy) od wielu lat, spałem na nim 4 lata jak jeszcze mieszkałem i jest w stanie idealnym - bardzo wygodny. tutaj na bielanach miałem jakiś półtwardy, który po mniej wiecej 2,5 roku spania się zaczął podemną zapadać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Popieram Smętka- bierz zdecydowanie twardy materac, zdecydowanie lepiej się śpi każdemu.

Co do miękkiego zagłówka- to nie jest naprawdę problem taki zrobić. Deska, gębka, materiał, gwoździki (ewentualne pistolet tapicerski). Myślę, że w jeden dzień zrobisz bez problemów. My zrobiliśmy takie coś dla siostry. W necie jest pełno instrukcji, jak taki zagłówek zrobić. Do tego będziesz miał taki, jak chcesz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...