Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwym sprawdzianem nowej taktyki był mecz z Nacionalem. Mistrz mistrzem, ale wypadało przynajmniej pokazać się z dobrej strony, i przez kwadrans nawet to nam wychodziło. W 15. minucie Acosta dał się zatrzymać Bavie po dobrym podaniu w uliczkę od Mezquidy i w tym momencie coś pierdolnęło i przestaliśmy grać. Chwilę później Bajter obił naszą poprzeczkę strzałem z dystansu, a zanim obrońcy zareagowali, piłkę do naszej bramki skierował García. Kwadrans później było już 0:2, tenże García ośmieszył naszą defensywę solową akcją i było po meczu. Na próżno motywowałem zawodników w szatni, dziesięć minut po wznowieniu gry obrońcy nie wybili piłki po centrze z rzutu wolnego, Dorrego podwyższył na 3:0 dla Nacionalu i zacząłem obawiać się manity. Jako że graliśmy beznadziejnie, wróciłem do dawnego ustawienia, które trochę uporządkowało naszą grę. Trochę, gdyż w 82. minucie Arguiñarena minął się z piłką, pozwalając Garcíi na skompletowanie hat-tricka. W końcówce mieliśmy szansę na honorowe trafienie, lecz posiniaczonego Bavę w jednej akcji obili kolejno Mezquida, Barreto i ponownie Mezquida. Po meczu ostro opieprzyłem zespół, co spotkało się z bardzo negatywną reakcją większości zawodników — ewidentnie (a) 0:4 było dla nich przyzwoitym wynikiem (b) chcieli iść na wojnę ze swoim menedżerem. Cóż, byłem na to w pełni przygotowany.

 

24.09.16 Estadio Centenario, Montevideo: 57.737 widzów
L06/30 Oriental de La Paz (8) — Nacional (2) 0:4 (0:2)
S.García 19, 31, 82, H.Dorrego 56

Oriental: A.Eiraldi 6.2 — M.Arguiñarena 6.3, C.Saiz 5.6, O.Ayala 6.1 (67. R.Curbelo 6.6), Ch.Cossú 6.0 (67. S.Pereyra 6.5) — E.Riestra 6.4 — L.Sirino 6.7, A.Machín 6.7 — S.Mendoza 6.0, N.Mezquida 6.6 — F.Acosta 6.2 (56. H.Barreto 6.6)


Nasze rezerwy wygrały 1:0 (Song), a juniorzy przegrali 2:3 (Bello, Alsina).
Odnośnik do komentarza

Część dla nominalnego gospodarza. Zarabiamy na tym około Ł60K.

 

Pierwsza decyzja kadrowa przyszła mi najłatwiej. Wypożyczony z Santa Fe Kolumbijczyk Mendoza mimo wielu szans nie zagrał właściwie ani jednego dobrego meczu, więc zdecydowałem się rozwiązać z nim kontrakt i odesłać do domu. Miałem nadzieję, że wyśle to odpowiedni sygnał pozostałym zawodnikom.

Transfery z klubu:
24.09.16 Stiven Mendoza (24, AMCL-ML; Kolumbia U20: 13/0) => Santa Fe (z wyp.)

W dalekiej Polsce Lech po golach Olkowskiego i Teodorczyka pokonał na Łazienkowskiej Legię 2:1; honorowe trafienie dla stołecznego zespołu zaliczył Żyro.

Wrzesień 2016

Bilans: 2-0-1, 4:6
Primera División Profesional (Apertura): 10. (+5), 7pkt, 6:11
Primera División Profesional (ogółem): 10. (+5), 7 pkt, 6:11
Nagrody: Leandro Sirino (JT x1)

Finanse: £40.077 (w ostatnim miesiącu +£3.649)
Budżet transferowy: £3.330 (30% z transferów)
Budżet płac: £12.988 (wykorzystane £12.156)

Transfer (świat) => Cristian Zapata (30, DC; Kolumbia: 43/0); Lille => Galatasaray; £4.0M
Transfer (Polska) => Petar Jelić (29, STC; Bośnia i Hercegowina: 2/0); Arka => Široki Brijeg; £105K

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1740)

Anglia => Arsenal
Argentyna => Boca
Brazylia => Fluminense
Chile => Universidad de Chile
Francja => Marseille
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => PSV
Kolumbia => Pasto
Meksyk => Monterrey
Niemcy => Bayern
Peru => Cristal
Polska => Lech
Portugalia => Benfica
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => Peñarol
Włochy => Sassuolo

Tottenham (Slaven Bilić) => 7. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 4. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => 2. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 35. (768) [1:0 ze Słowacją, 2:1 ze Szwajcarią]
Urugwaj (Diego López) => 5. (1301) [—]

Polska => EME
1. Chorwacja 6 pkt 7:3
2. Polska 6 pkt 3:1
5. Szwajcaria 0 pkt 1:2
4. Słowacja 0 pkt 2:4
2. Izrael 0 pkt 1:4

LM => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Videotonem => 1:1, 0:1 z Olimpiakosem => LE) ###
LE => GKS Katowice => baraże (1:2, 1:2 z Zenitem) ###
LE => Jagiellonia => baraże (2:0, 2:1 z AIK => 0:0, 1:1 z ADO Den Haag => 1:1, 0:1 ze Steauą) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 3:0 z Kukësi => 1:2, 1:2 z Wolfsburgiem) ###
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (2:1, 0:3 z Dinamem Bukareszt) ###

Odnośnik do komentarza

Na początku października przyszedł do mnie Brazylijczyk David, któremu nie podobało się przesiadywanie na ławce rezerwowych. Gdy poinformowałem go, że na ten moment nie ma szans na miejsce w wyjściowej jedenastce, stwierdził, że w takim razie chce odejść, a ja nie zamierzałem nielojalnego drania zatrzymywać.

W lidze miesiąc zaczynaliśmy wyjazdowym spotkaniem z mocnym w tym sezonie zespołem Wanderers. Oczywiście po kompromitacji z Nacionalem w składzie zaszły zmiany, wróciłem do dawnej taktyki, a paru dotychczasowych pewniaków wylądowało na trybunach. Zanim wszakże zdążyłem się przekonać, czy to cokolwiek dało, już przegrywaliśmy i oczywiście na własne życzenie. Wyprowadzaliśmy bowiem piłkę z własnego pola karnego, gdy Fernández zdecydował się wycofać piłkę głową wprost do Latorre, który bez trudu pokonał osamotnionego Eiraldiego.

Na nasze szczęście gospodarze zwrócili nam ten prezent z naddatkiem. Grali bowiem bardzo ostro, a sędzia okazał się z tych wrażliwych na widok krwi i połamanych kości. Jeszcze przed przerwą dwie żółte kartki uzbierał Da Cunha, a w 53. minucie w jego ślady podążył Cabrera. 37 minut gry w przewadze dwóch zawodników klasowy zespół zamieniłby na pół tuzina bramek, ale w końcu nikt nie powiedział, że Oriental był klasowym zespołem. Biliśmy głową w mur, aż w 84. minucie Pereyra posłał długą piłkę za obrońców, do której jako pierwszy doszedł Ramos, podkręconym strzałem przy słupku ratując nam jeden punkt.

 

02.10.16 Parque Alfredo Vieta Vieira, Montevideo: 472 widzów TV
L07/30 Wanderers (2) — Oriental de La Paz (10) 1:1 (1:0)
G.Latorre 7 — G.Ramos 84

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — M.Arguiñarena 6.1 (45. C.Saiz 6.3), R.Curbelo 7.3, O.Ayala 6.8, S.Pereyra 6.9 — Á.Rodríguez 6.8 — L.Sirino 6.7, A.Machín 6.5 — F.Fernández 6.3 (59. G.Ramos 7.1) — F.Acosta 6.7 (73. Alfredo 6.6), N.Mezquida 6.8


Nasze rezerwy wygrały 2:1 (David, Song), a juniorzy zremisowali 0:0.
Odnośnik do komentarza

Pasja nie oznacza umiejętności :D

 

O meczu z naszym sąsiadem w ligowej tabeli, Fénixem, powiedzmy, że się odbył, i na tym poprzestańmy. Ja eksperymentowałem z ustawieniem poszczególnych zawodników, goście nie umieli tego wykorzystać, więc bezbramkowy remis był jedynym możliwym wynikiem. Fénix mógł wygrać po strzale Rodrígueza z 57. minuty, efektownie obronionym przez Eiraldiego, z kolei w samej końcówce w słupek trafił Ramos, i tyle.

 

16.10.16 Parque Oriental, La Paz: 1.009 widzów
L08/30 Oriental de La Paz (11) — Fénix (10) 0:0 (0:0)

Oriental: A.Eiraldi 7.3 — M.Arguiñarena 7.0, R.Curbelo 6.8, O.Ayala 7.0, S.Pereyra 7.1 — Á.Rodríguez 6.8 — L.Sirino 6.7 KNT (78. G.Ferrero), A.Machín 6.7 — F.Fernández 6.5 (60. G.Ramos 6.5) — F.Acosta 6.4, N.Mezquida 6.3 (70. Alfredo 6.6)


Nasze rezerwy przegrały 0:3, a juniorzy zremisowali 1:1 (Benítez).

Odnośnik do komentarza

Jeśli z Fénixem zagraliśmy słabo, to co miałem powiedzieć po meczu z El Tanque Sisley? Po meczu, w którym nie oddaliśmy ani jednego strzału na bramkę przeciwnika, w którym właściwie nie istnieliśmy, a między nami a dwucyfrówką stał jeden Eiraldi? Pierwszego gola straciliśmy już w 5. minucie, kiedy Rodríguez, ratując wślizgiem sytuację pod naszą bramką, wystawił piłkę Perazie. Drugiego goście dorzucili po godzinie gry, gdy Arguiñarena pozwolił Perazie na centrę, którą na gola zamienił Navarro. Kolejnych trafień nie było, bo rywalom nie chciało się przemęczać. Orientalu na boisku nie stwierdzono.

 

23.10.16 Parque Oriental, La Paz: 1.016 widzów
L09/30 Oriental de La Paz (13) — El Tanque Sisley (7) 0:2 (0:1)
F.Peraza 5, Á.Navarro 64

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — M.Arguiñarena 6.5, R.Curbelo 6.7, C.Saiz 6.6, Ch.Cossú 6.8 — E.Riestra 6.7 — Á.Rodríguez 6.6, G.Ferrero 6.8 KNT (63. L.Sirino 6.6) — G.Ramos 6.1 (63. F.Fernández 6.5) — N.Mezquida 6.3, H.Barreto 6.2 (74. F.Acosta 6.6)


Nasze rezerwy przegrały 1:2 (David), podobnie jak i juniorzy (Fraga).
Odnośnik do komentarza

Dopiero po dziewiątej kolejce z miejsca ruszyła karuzela trenerska w ekstraklasie, gdy za słabe wyniki głową zapłacił menedżer Wanderers, Eduardo Favaro.

Jak dało się zauważyć, eksperymentowałem z taktyką, choć moment ku temu nie był najlepszy, zwłaszcza że naszym następnym rywalem było Danubio. Po klapie z El Tanque Sisley dokonałem modyfikacji, ale w życiu nie spodziewałem się tego, co stało się na Jardines del Hipódromo. W pierwszej połowie to gospodarze nie istnieli, a Oriental dominował na całej długości boiska. Już w 3. minucie Mezquida zagrał w uliczkę do Barreto, a ten urwał się obrońcy i strzałem w okienko pokonał Ichazo. Bramkarz Danubio dwoił się i troił, broniąc między innymi piękny strzał Arguiñareny z rzutu wolnego, ale minutę później nie miał już nic do powiedzenia, gdy Martín perfekcyjnie wykonał rzut karny po faulu Magi na Riestrze. Jeszcze w 45. minucie po główce Barreto gospodarzy uratował słupek i do szatni schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

Oczywiście nasze dobre serce sprawiło, że ułatwiliśmy Danubio powrót do gry. W 57. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska zejść musiał Riestra i teraz do głosu doszli gospodarze. W 65. minucie Tabárez efektownie uwolnił się spod opieki Curbelo i celnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola. Odpowiedzieliśmy dwiema dobrymi akcjami, najpierw Ichazo wybronił strzał Barreto, a po główce Rodrígueza z rzutu rożnego piłkę z linii bramkowej wybił Espinoza. Ten sam zawodnik zmusił moment później do interwencji Eiraldiego, ale gryząc trawę obroniliśmy to prowadzenie i mogliśmy świętować sensacyjne zwycięstwo na zakończenie października.

 

30.10.16 Jardines del Hipódromo, Montevideo: 2.512 widzów
L10/30 Danubio (6) — Oriental de La Paz (14) 1:2 (0:2)
M.Tabárez 65 — H.Barreto 3, M.Arguiñarena pk 32

Oriental: A.Eiraldi 6.9 — M.Arguiñarena 7.7, R.Curbelo 6.2, C.Saiz 6.3, Ch.Cossú 6.7 (85. S.Pereyra) — E.Riestra 6.9 RC — L.Sirino 6.8, Á.Rodríguez 7.1 — G.Ramos 8.1 — N.Mezquida 6.6 (58. A.Machín 6.6), H.Barreto 7.5 (72. F.Acosta 6.6)

 

Nasze rezerwy przegrały 1:3 (Alfredo), a juniorzy zremisowali 1:1 (Rodríguez).

 

Październik 2016

Bilans: 1-2-1, 3:4
Primera División Profesional (Apertura): 12. (-2), 12 pkt, 9:15
Primera División Profesional (ogółem): 12. (-2), 12 pkt, 9:15
Nagrody: Alberto Eiraldi (JT x1), Gonzalo Ramos (JT x1)

Finanse: -£48.591 (w ostatnim miesiącu -£88.668)
Budżet transferowy: £3.330 (10% z transferów)
Budżet płac: £12.972 (wykorzystane £12.242)

Transfer (świat) => Han Kook-Young (26, MC-DM; Korea Południowa: 7/0); Antlers => FC Tokio; £1.3M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1725)

Anglia => Arsenal
Argentyna => Boca
Brazylia => Fluminense
Chile => Universidad de Chile
Francja => PSG
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Pasto
Meksyk => Atlas
Niemcy => Bayern
Peru => Cristal
Polska => Lech
Portugalia => Benfica
Rosja => Anżi
Urugwaj => Nacional
Włochy => Inter

Tottenham (Slaven Bilić) => 5. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 4. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 1. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Alberto Malesani) => 5. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 30. (888) [3:2 (F) z Japonią, 1:1 z Chorwacją]
Urugwaj (Diego López) => 5. (1301) [—]

Polska => EME
1. Chorwacja 7 pkt 9:6
2. Polska 7 pkt 4:2
3. Szwajcaria 4 pkt 4:4
4. Izrael 4 pkt 4:5
5. Słowacja 0 pkt 2:6

LM => GKS Katowice => 3. runda kw. (2:0, 2:0 z Videotonem => 1:1, 0:1 z Olimpiakosem => LE) ###
LE => GKS Katowice => baraże (1:2, 1:2 z Zenitem) ###
LE => Jagiellonia => baraże (2:0, 2:1 z AIK => 0:0, 1:1 z ADO Den Haag => 1:1, 0:1 ze Steauą) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 3:0 z Kukësi => 1:2, 1:2 z Wolfsburgiem) ###
LE => Dolcan Ząbki => 3. runda kw. (2:1, 0:3 z Dinamem Bukareszt) ###

Odnośnik do komentarza

Listopad zaczynaliśmy meczem z ostatnim w tabeli Cerro Largo F.C. W składzie na to spotkanie zabrakło zawieszonego za kartki Riestry, którego zastąpił Machín. Ten pojedynek należało wygrać i z wielką satysfakcją stwierdziłem, że nasza nowa taktyka znacznie nam to ułatwiała. Już w 3. minucie po raz pierwszy od dwóch sezonów dokonaliśmy niewykonalnego — po centrze Ramosa z rzutu rożnego gola strzałem głową zdobył Curbelo. Goście zupełnie sobie z nami nie radzili, a my spokojnie szukaliśmy kolejnych sytuacji. W 39. minucie Machín wypuścił prawym skrzydłem Rodrígueza, a jego dośrodkowanie na bramkę zamienił Mezquida, szukający swojej bramki już od bardzo dawna. Spodziewałem się, że po przerwie dobijemy Cerro Largo F.C., lecz zapobiegł temu Cossú, łamiąc nogę Casañi i otrzymując za to czerwoną kartkę. Na nasze szczęście rywal był wyraźnie słabszy od Danubio i wynik nie uległ już zmianie.

 

06.11.16 Parque Oriental, La Paz: 919 widzów
L11/30 Oriental de La Paz (12) — Cerro Largo F.C. (16) 2:0 (2:0)
R.Curbelo 3, N.Mezquida 39

Oriental: A.Eiraldi 7.0 — M.Arguiñarena 7.5, R.Curbelo 8.4, C.Saiz 7.2, Ch.Cossú 7.1 RC — A.Machín 6.9 — L.Sirino 6.6 (69. David 6.7), Á.Rodríguez 7.2 — G.Ramos 6.8 (76. F.Fernández) — N.Mezquida 7.3, H.Barreto 6.4 (53. S.Pereyra 6.6)


Nasze rezerwy zremisowały 2:2 (Acosta, Song), a juniorzy przegrali 0:1.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...