Skocz do zawartości

W opozycji do biedy


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość jest taka, że to ostatni mecz z kimś z wielkiej trójcy. Trochę gorsza jest taka, iż tracimy punkty. Nie porwaliśmy kibiców swoją grą, bardzo słabo zaprezentowały się oba skrzydła, co pewnie miało kluczowe znaczenie dla końcowego sukcesu. Feyenoord też nie porwał, w ofensywie zagrał bardzo oszczędnie, będąc jakby pogodzonym, że tytuł przy tej formie im nie grozi. Na szczęście Le Tallec zachowuje skuteczność, co jest bardzo ważne. Teraz zagramy z nieco słabszymi klubami i okazji do zdobycia goli będzie sporo. Musi to ktoś tylko wykończyć.

Eredivisie 27. kolejka 04.03.2015
[1.] RKC Waalwijk 1:1 (1:0) Feyenoord Rotterdam [3.]
1:0 Le Tallec [38']
1:1 Boetius [72']

MoM: Luizinho (7.4)
Widzów: 7500

 

 

Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko nie chcę, żeby Beauguel zaczął narzekać, że zbyt rzadko gra w wyjściowym składzie. Postanowiłem więc dać mu dzisiaj szansę. Muszę przyznać, że miałem niezłego nosa, że akurat na tego rywala wystawiłem zdolnego Francuza. Pokazał się jako prawdziwy lis pola karnego. W obu sytuacjach był szybszy o ten ułamek sekundy od obrońców Willem II. Pochwalę też całą defensywę, która po raz kolejny nie dopuściła gospodarzy do własnego pola karnego. Urzeka mnie Bereszyński. Idealnie wkomponował się w klub. Jest niezwykle aktywny w akcjach do przodu i nie do przejścia w defensywie. Pieniądze na niego już można uznać za dobrze zainwestowane.

Eredivisie 28. kolejka 08.03.2015
[8.] Willem II Tilburg 0:2 (0:1) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Beauguel [45']
0:2 Beauguel [69']

MoM: Beauguel (8.8)
Widzów: 13 575

 

 

Odnośnik do komentarza

Końcowy rezultat biorę z pocałowaniem ręki. Zostaliśmy zepchnięci do rozpaczliwej momentami defensywy. Nie znalazł się żaden gracz, który wybiłby się ponad przeciętność pozostałych i wziął sprawy w swoje nogi. Do przerwy udało nam się utrzymać bezbramkowy remis i pogodzony z takim scenariuszem, ustawiłem drużynę jeszcze bardziej defensywnie. Było to rozważne posunięcie, bo nie zadano nam żadnego ciosu. No może poza kontuzją Pinedy. Ten defensywny pomocnik będzie niedostępny przez miesiąc i jest to bardzo duże osłabienie na przyszłość.

Eredivisie 29. kolejka 15.03.2015
[5.] Twente Enschede 0:0 RKC Waalwijk [2.]

MoM: Bengtsson (7.3)
Widzów: 26 122

 

 

Odnośnik do komentarza

Mecz zawalili nam stoperzy. Nie poznawałem Maksimovica i nie sądziłem, że potrafi zagrać tak słabo. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie wychodzi skoncentrowany na pierwszą połowę, przez co tracimy gola po kilku minutach. Trudno, zdarza się. Ale, że to samo przytrafia się pod koniec, tuż po objęciu prowadzenia? Dobrze, że formacje ofensywne zagrały przyzwoicie. Optymalnej formy jednak nie ma i wobec tego wyniku będziemy musieli się pogodzić, że tytuł po raz kolejny powędruje do Amsterdamu. Tracimy już do nich pięć punktów, a kolejek zostało ledwie 4. Widziałbym szanse gdyby nie było takich dysproporcji w formie między formacjami. Trzeba będzie walczyć o wicemistrzostwo.

Eredivisie 30. kolejka 22.03.2015
[2.] RKC Waalwijk 2:2 (1:1) SC Cambuur [13.]
0:1 Zeefuik [6']
1:1 Le Tallec [8']
2:1 Ghezzal [72']
2:2 Hemmen [74']

MoM: Holzhauser (8.9)
Widzów: 6341

 


Podsumowanie
TABELA PO 30. KOLEJKACH

Stan klubowego konta: 9 549 727 euro

Odnośnik do komentarza

Fatalna wiadomość przed arcyważnym pojedynkiem z Alkmaar. Przez pięć tygodni nie będzie mógł grać Savanier, który na treningu odniósł ciężki uraz. To jedyny klasowy prawy skrzydłowy w klubie i obawiam się, że to może pokrzyżować nam plany obrony drugiego miejsca w lidze. Goście o tym wiedzieli i bardzo cierpliwie czekali na swoją szansę. Samo spotkanie było okropne. W pierwszej połowie nie pokazano żadnej godnej uwagi akcji. Po przerwie dwa razy zagroziliśmy ich bramce. Ale potem posypało się wszystko. Najpierw na trzy tygodnie straciliśmy drugiego skrzydłowego z powodu urazu, Ghezzala, a na deser już w piątej minucie doliczonego czasu gry straciliśmy gola. Mizeria totalna. To nie skończy się dobrze.

Eredivisie 31. kolejka 05.04.2015
[2.] RKC Waalwijk 0:1 (0:0) AZ Alkmaar [11.]
0:1 Johannsson (90'+5)

MoM: Wuytens (7.4)
Widzów: 6803

 

 

Odnośnik do komentarza

I stało się. Ajax Amsterdam po raz czwarty z rzędu zdobył tytuł mistrza Holandii. Gratulacje dla zwycięzców. Nam nie ma czego gratulować, mimo wygranej. Emmen to absolutny outsider, który już dawno 'zapewnił' sobie powrót do drugiej ligi. Zbyt mały potencjał ma ten klub na najwyższą klasę rozgrywek. My, wyniszczeni kontuzjami skrzydłowych jakoś sobie poradziliśmy. Mamy trzy punkty przewagi nad kolejnym w tabeli PSV. Przedostatnia kolejka wszystko powinna nam powiedzieć odnośnie końcowego miejsca.

Eredivisie 32. kolejka 12.04.2015
[18.] FC Emmen 1:2 (1:1) RKC Waalwijk [2.]
1:0 Martinus [24']
1:1 Beauguel [28']
1:2 Duits [78']

MoM: Beauguel (7.0)
Widzów: 5105

 

 

Odnośnik do komentarza

Draken - Nie. To były poważne urazy i zastrzyki nie miałyby zastosowania.
___________________________

 

Wielki oddech ulgi można było usłyszeć w całym Waalwijk. Potrzebny był nam przynajmniej punkt, żeby PSV nie zrównało się z nami punktami w tabeli. Udało się wywalczyć ich komplet, choć łatwo nie było. Zdominowaliśmy drużynę z Hagi i oddaliśmy mnóstwo uderzeń na jej bramkę. Złotą akcję zaprezentowaliśmy czternaście minut przed końcem. Piłka wyrzucona z autu zawędrowała do Le Talleca, ten dojrzał kątem oka wbiegającego w pole karne Andersona, oddał mu futbolówkę i zawodnik, który po sezonie pożegna się klubem dał nam komplet punktów, bardzo ważnych punktów. Ostatni mecz sezonu gramy za dwa tygodnie, więc jest szansa, że obaj skrzydłowi wrócą. Jeśli nie przegramy to powtórzymy sukces sprzed roku.

Eredivisie 33. kolejka 19.04.2015
[2.] RKC Waalwijk 1:0 (0:0) ADO Den Haag [14.]
1:0 Anderson [76']

MoM: Bereszyński (7.3)
Widzów: 7442

 

 

Odnośnik do komentarza

Rezultat ostatniego meczu w lidze idealnie oddaje charakterystykę mojej drużyny w tym sezonie. Potrafiliśmy grać porywająco (jak dziś między 60. a 75. minutą), ale przydarzały się też niewymuszone wpadki (zobaczcie, w których minutach GA Eagles wyrównało stan spotkania). Na papierze bronimy się wynikami bez problemów. Powtórzyliśmy sukces, jakim było zajęcie drugiego miejsca w Eredivisie, a co za tym idzie, udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ogromnym bonusem było wywalczenie fazy grupowej LM, po wyeliminowaniu drużyn ze wschodu: Dynamo Kijów oraz Rubina Kazań. Pieniądze, które za to dostaliśmy pozwoliły nam ściągnąć zimą dwóch dobrych zawodników, jak również rozbudowę bazy treningowej i szkółek młodzieżowych (zarząd właśnie to przyklepał i w październiku zostaną oddane do użytku nowe, które kosztowały klub 2,2 mln euro).

W skali od 1 do 10 oceniam rok na 7. Mimo wszystko jeszcze nie do końca podoba mi się nasz styl. Wyraźnie zwycięstwa zdarzały się okazjonalnie, a większość pojedynków wygranych, ważyło się do samego końca. Również postawa w defensywie do końca mnie nie przekonała. Komorowski być może pożegna się z Waalwijk, o ile uda mi się znaleźć kogoś bardziej wartościowego. Jeszcze na koniec troszkę liczb. Za drugie miejsce w Eredivisie otrzymaliśmy 8,12 mln euro, o kilkaset tysięcy więcej niż przed rokiem. Za udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA zapłaciła nam 3.91 mln euro (BTW, triumfowała ekipa Barcelony, która w finale pokonała Manchester United, 2:1). Kasy sypnęło nam dużo, to daje spore możliwości na rynku transferowym. Ale o transferach i początkach przygody z trzecim sezonem w kolejnych postach.

Eredivisie 34. kolejka 03.05.2015
[18.] Go Ahead Eagles 2:2 (0:0) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Pineda [60'-k]
0:2 Savanier [72']
1:2 Seuntjens [88']
2:2 Turuc [90']

MoM: Turuc (7.3)
Widzów: 4379

 

Podsumowanie
TABELA PO ZAKOŃCZENIU SEZONU

 

Szczęśliwcem, który wywalczył po barażach udział w el. Ligi Europejskiej jest drużyna Vitesse. Z ligi spada beniaminek, FC Emmen. Awans z drugiej ligi zapewniła sobie Sparta Rotterdam. W dwóch barażach o utrzymanie obroniły się drużyny z wyższej ligi, więc będziemy mieli tylko jeden nowy klub w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywek.


KONIEC SEZONU 2014/2015

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Sezon 2015/2016


Cel gry: zgromadzić na koncie klubowym miliard euro (dla tych, którzy lubią cyferki: 1 000 000 000). Jednocześnie klub musi pochwalić się sprzedaniem zawodników o łącznej wartości 500 000 000 euro (pół miliarda euro).

Budżet płacowy: 142 813 euro
Budżet transferowy: 5 457 908 euro
Stan klubowego konta: 18 245 943 euro

Transfery do klubu:
Grzegorz Sandomierski (25 lat, Polak) za 700 000 euro z Genk - nie mogłem w nieskończoność wypożyczać Bonda, a na jego zakup mnie nie stać. W końcu to reprezentant Anglii U-21. Wybór padł na golkipera, który w Polsce był uważany za ogromny talent. Pojechał do Belgii, tam nie pograł nic. Był wypożyczony do chorwackiego Dinamo Zagrzeb. W pierwszym sezonie bronił w podstawowym składzie, w drugim rozegrał tylko jedno (!!) spotkanie. Brak ogrania meczowego może być jego największym problemem, ale ufam, że da sobie radę.

Igor Leandro (22 lata, Brazylijczyk) za 145 000 euro z Coritiba - drugi moim zdaniem klasowy środkowy obrońca, który pojawił się w Waalwijk. Cena, za jaką wyciągnęliśmy go z Brazylii jest fantastyczna. Kontrakt ma wysoki, ale wierzę że rozwiąże nasze problemy na środku defensywy. Grywał już w lidze brazylijskiej, gdzie zbierał dobre opinie. Był wypożyczany do Bułgarii i tam grał jeszcze lepiej. To może być nasze największe wzmocnienie tego okna.

Joseph Lopy (23 lata, Senegalczyk) za darmo z FC Sochaux (koniec kontraktu) - póki co będzie uzupełnieniem dla Pinedy. Jest młody jak na tę pozycję, a we Francji nie radził sobie dobrze. Przynajmniej regularnie biegał na boiskach Ligue 1, więc może liga holenderska nie będzie dla niego wyzwaniem. Kiedyś z pewnością dostanie miejsce w podstawowej jedenastce. Czy w tym sezonie? Zobaczymy...

Mitchell Dijks (22 lata, Holender) wolny transfer - ledwie miesiąc przed zatrudnieniem, zwolnił go Ajax Amsterdam. Nie rozumiem dlaczego. W drugiej lidze holenderskiej, gdy reprezentował barwy młodego Ajaxu (Jong Ajax), zgarniał noty powyżej 7. Również dostał szanse w pierwszej kadrze mistrza Holandii .... i świetnie sobie radził! 5 meczów, ocena 7.10. Nie mam pojęcia czemu zrezygnowano z jego usług. Ma potencjał na solidnego lewego defensora.

Rachid Ghezzal (23 lata, Francuz) za darmo z Olympique Lyon (koniec kontraktu) - Przekonał mnie faktem, że na wypożyczeniu u nas radził sobie wspaniale. 14 kolejek, 4. gole, trzy asysty i ocena łączna 7.11. Nie wiem dlaczego macierzysty klub nie zaoferował mu kontraktu. Już wcześniej udowadniał, że ma ogromny potencjał. W Anderlechcie też zakończył sezon z oceną powyżej 7. Jest aktywny, bardzo szybki i będzie siał popłoch w szeregach obronnych rywali.

Ponadto, udało się przedłużyć wypożyczenie z tymi zawodnikami: Dede, Kevin Akpoguma, Raphael Holzhauser, Opa Nguette.


Transfery z klubu:
Frank van Mosselveld (31 lat, Holender) wolny transfer
Sander Duits (31 lat, Holender) wolny transfer
Kenny Anderson (23 lata, Szkot) wolny transfer
Marcin Komorowski (31 lat, Polak) za darmo do FC Utrecht

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

Transfery do klubu:
Ange-Freddy Plumain (20 lat, Francuz) wypożyczenie z Fulham
Abdou Diallo (19 lat, Francuz) wypożyczenie z AS Monaco


Kadra na sezon 2015/2016

Bramkarze:
Marc Vidal (24 lata, Francuz)
Grzegorz Sandomierski (25 lat, Polak)

Obrońcy:
Nikola Maksimovic (23 lata, Serb)
Bartosz Bereszyński (23 lata, Polak)
Igor Leandro (22 lata, Brazylijczyk)
Kevin Akpoguma (20 lat, Niemiec)
Mitch Apau (25 lat, Holender)
Mitchell Dijks (22 lata, Holender)
Rémy Amieux (28 lat, Francuz)
Abdou Diallo (19 lat, Francuz)

Pomocnicy:
Evander Sno (28 lat, Holender)
Dede (21 lat, Brazylijczyk)
Joseph Lopy (23 lata, Senegalczyk)
Raphael Holzhauser (22 lata, Austriak)
Téji Savanier (23 lata, Francuz)
Rachid Ghezzal (23 lata, Francuz)
Gonzalo Pineda (32 lata, Meksykanin)
Opa Nguette (21 lat, Francuz)
Ange-Freddy Plumain (20 lat, Francuz)

Napastnicy:
Jean-David Beauguel (23 lata, Francuz)
Damien Le Tallec (25 lat, Francuz)


Mecze towarzyskie:
RKC Waalwijk - Metalist Charków 1:2 (Le Tallec)
RKC Waalwijk - Dukla Praga 1:0 (Ghezzal)
RKC Waalwijk - Leones 6:0 (Beauguel x3, Savanier, Dijks, Ghezzal)

W 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzymy się z zespołem Standardu Liege.

Edytowane przez MaKK
Wielkość czcionki
Odnośnik do komentarza

To było coś absolutnie niepowtarzalnego! Witamy w radosnym futbolu. Od lat preferuję grę młodymi zawodnikami. Czasem słyszę krytykę, że młodzi nie zapewnią trofeów, bo w najważniejszych momentach brakuje im doświadczenia. Lecz z kolei który zespół złożony z 'dziadków' dorabiających przed emeryturą sportową potrafiłoby stworzyć tak miłe dla oka widowisko? Mecz to złe określenie, to był spektakl! Z wielką przyjemnością patrzałem na akcje ofensywne mojej drużyny. Dynamika skrzydłowych była niesłychana. Ulsan Bolt by ich nie dogonił. Ghezzal jako pełnoprawny zawodnik RKC Waalwijk zanotował wspaniały debiut. Asystował, strzelał, biegał i dogrywał. W letnim oknie Rosjanie chcieli mi wykupić Le Talleca. Za 3 mln euro bym się zgodził. Teraz cieszę się, że nie doszło do transakcji, bo to może być jego sezon. Z takimi dogrywającymi musi trafiać.

Puchar Mistrzów, 3. runda 29.07.2015
Standard Liege 2:5 (1:3) RKC Waalwijk
0:1 Le Tallec [1']
0:2 Le Tallec [9']
1:2 Germain [12']
1:3 Le Tallec [15']
1:4 Beauguel [78']
2:4 Germain [81']
2:5 Ghezzal [82']

MoM: Le Tallec (9.6)
Widzów: 25 441

 

 

Odnośnik do komentarza

Tym razem bez fajerwerków, ale ważne że zwycięsko. O dziwo goście postawili nam dzisiaj bardzo ciężkie warunki. Szczególnie w pierwszych 35. minutach byli niezwykle groźni. Niech ocena występu Sandomierskiego (7.7), który fantastycznie wybronił dwie sytuacje, da do zrozumienia, że musieliśmy zagrać na maksa. W składzie Utrechtu wybiegł Marcin Komorowski. Nasz były gracz zagrał najgorzej z całej drużyny i już po przerwie został zmieniony. Może się okazać, że miałem nosa oddając go do innego klubu. Czułem, iż więcej by nam zaszkodził niż pomógł, a przecież chcemy powalczyć o coś więcej niż w poprzednim sezonie. Inauguracja w pełni udana.

Eredivisie, 1. kolejka 01.08.2015
[-.] RKC Waalwijk 2:0 (1:0) FC Utrecht [-.]
1:0 Holzhauser [2'-k]
2:0 Savanier [67']

MoM: Savanier (8.1)
Widzów: 6741

 

 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się wystawić od pierwszej minuty kilku zmienników, jako że wynik był w miarę pewny. Oczywiście w przerwie tego żałowałem, bo przegrywaliśmy 0:2 i widmo odpadnięcia zajrzało w oczy. Dlatego za drugą połowę czapki z głów dla chłopaków! Ghezzal ma wybitny początek sezonu. Jest go wszędzie pełno, dzięki takim graczom stadionowe trybuny zapełniają się kibicami. Efektywny i przy tym efektowny. Na poszukiwaniu tego typu skrzydłowych spędzam długie godziny na rynku transferowym. Po drugiej stronie barykady Leandro. Nota 5.5, dwie zawalone bramki. Ręce mi opadną jak znów okaże się, że nie trafiłem ze stoperem. W losowaniu baraży mieliśmy ogromne szczęście, bo trafiliśmy na Spartaka Moskwa. Mogło być znacznie gorzej (np. Napoli)

Puchar Mistrzów, 3. runda-rewanż 05.08.2015
RKC Waalwijk 3:2 (0:2) Standard Liege
0:1 Bulot [11']
0:2 Mpoku [45'+1]
1:2 Ghezzal [51']
2:2 Ghezzal [66']
3:2 Beauguel [81']

MoM: Ghezzal (8.9)
Widzów: 6934

 

 

Odnośnik do komentarza

Fenomen - 1) Może na papierze nie wyglądają jak wzmocnienia, ale większość dobrze weszła w klub. Dijks zaliczył udany dwumecz w Lidze Mistrzów, Sandomierski broni póki co jak z nut i tylko Leandro wyraźnie zawodzi. 2) OK, pomyślę o tym przy zakończeniu obecnego sezonu.
______________________________

 

Powoli kończą się czasy, gdy punkty na boiskach świętej trójcy są wywalczane przez nas w sposób szczęśliwy, fuksiarski. Każdy kto miał przyjemność oglądać starcie w Eindhoven musiał przyznać, że to my byliśmy bezdyskusyjnie lepsi. Aż 15 razy uderzaliśmy na bramkę gospodarzy, kilka akcji mogło się podobać i tylko statystyka posiadania piłki nie wygląda tak jak bym chciał (38% po naszej stronie). PSV słabo zaczęło sezon, remisując na wyjeździe z Go Ahead Eagles, 3:3. Być może dzięki dzisiejszej porażce uda nam się ich zdystansować i nie będzie tak, że o tytuł do ostatnich kolejek będą walczyć 4 drużyny.

Eredivisie 2. kolejka 09.08.2015
[9.] PSV Eindhoven 0:1 (0:1) RKC Waalwijk [2.]
0:1 Ghezzal [35']

MoM: Ghezzal (7.3)
Widzów: 34 282

 

 

Odnośnik do komentarza

Ależ wstyd, wręcz upokorzenie spotkało nas ze strony ekipy z Arnhem. Wszyscy gracze defensywni prawie się skompromitowali. Amieux zawalił dwa gole, przez co dostał najniższą notę ze wszystkich, 5.8. Ja ten tytuł przyznałbym Pinedzie. Już pomijam samobója, ale nie wywiązywał się ze swoich zadań. Przeciwnicy hasali sobie środkiem boiska bez asysty doświadczonego Meksykanina. Bardo źle, że przydarza nam się porażka kilkanaście dni przed spotkaniem w LM. Mam nadzieję, że drużynie nie spadnie morale. Jest jeszcze jeden mecz ligowy, żeby nieco się odbudować po klęsce.

Eredivisie, 3. kolejka 12.08.2015
[4.] RKC Waalwijk 1:4 (1:2) Vitesse [11.]
0:1 Djurdjevic [22']
1:1 Savanier [34']
1:2 Pineda [39'-sam]
1:3 Havenaar [53']
1:4 Djurdjevic [64']

MoM: Djurdjevic (9.2)
Widzów: 6827

 

 

Odnośnik do komentarza

Początek sezonu i gramy już co trzy dni. Wobec tego postanowiłem posłać w bój rezerwowych. Niech najważniejsi gracze oszczędzają się na pojedynek ze Spartakiem Moskwa. Nie są to już rezerwowi o niskim potencjale, którzy co najwyżej łatają dziury. Mam prawo oczekiwać, że poradzą sobie w niejednym ligowym pojedynku. Dzisiaj to udowodnili. Bardzo dobre zawody rozegrali m.in. Diallo (7.0), Plumain (7.2 - asysta) i przede wszystkim Beauguel. Warto mieć tego piłkarza w klubie: nie marudzi, że siedzi na ławce, a gdy wchodzi to po prostu wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi. Zwycięstwo cieszące oko. Lecz teraz wszystko schodzi na drugi plan. Walczymy o fazę grupową Champions League!

Eredivisie 4. kolejka 16.08.2015
[7.] SC Cambuur 0:2 (0:1) RKC Waalwijk [5.]
0:1 Beauguel [13']
0:2 Beauguel [53']

MoM: Beauguel (8.8)
Widzów: 6786

 

 

Odnośnik do komentarza

tylko Leandro wyraźnie zawodzi.

 

Bo jest zwyczajnie przecietny, przynajmniej w mojej opini. :] Srodkowy obronca a wg mnie warunkami fizycznymi nie grzeszy. 180cm to takie minimum dla OŚ. Ale jak sie spojrzy na wazne atrybuty to srednio go widze jako wzmocnienie. Krycie 10, Koncentracja 9, Przewidywanie 8, Wyskok 10. Spore braki, na plus na pewno gra glowa, odbior, wspolpraca i to, ze jest bardzo szybki. Ja osobiscie bym go jednak nie wzial do klubu na takim poziomie :)

 

 

BTW bardzo podoba mi sie Twoja kariera i postaram sie regularnie sledzic. RKC zawsze kojarzyl mi sie jako chlopcy do bicia w Eredivisie, przynajmniej przez te czolowe kluby. Widziec RKC w czubie tabeli to zawsze ciekawa odmiana ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...