Skocz do zawartości

Diablo taktyka FM 2007!


sentvc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie mam pojęcia skąd się bierze taka dezinformacja w kwestii killer taktyki do FM 07.Czy to ze względu na aż tak młode towarzystwo, które nie ma zamiaru podzielic się swoją taktyką?Przeszukałem sporo zagranicznych stron, ale nie udało mi się znaleźc odpowiedniej taktyki (killer).Na polskich forach to jest po prostu tragedia.Wiem, stara wersja gry ale może ktoś podzieli się killer taktyką?Do każdej wersji FM gry jest killer.Słyszałem, że taktyki anderwaliusa są bardzo dobre.Próbuję od jakiegoś czasu ustawic dobrą taktykę, kombinuje z podaniami itp dosłownie ze wszystkim.Niestety nie udaje mi się stworzyc diablo taktyki.Dawno temu widziałem screeny z wynikami i miażdżącą przewagą, ale i wtedy nie było linka do pobrania taktyki.Może mi ktoś powiedziec, czemu są tu teksty jak i na innych stronach, że taktyka blaugrana home i away do FM 07 to killery?I inne tego typu na polskich forach FM taktyki, że są naprawde skuteczne, skoro mają one ustawione tylko polecenia drużynowe...Przecież to są jaja.Czy niektórzy to nie mają co robic tylko bezczelnie kłamac i wypisywac jakieś bazgroły, to forum jest rzetelne czy z psychiatryka?Niegdyś było normalnie cofając się 14 lat wstecz a teraz?Przecież to chore!Ma ktoś jakąś killer taktykę do FM 2007?Tylko nie chce kolejnej kopii na domyślnych ustawieniach jakiejś zjechanej blaugrany czy inne tego typu.Jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy, będę wdzięczny za nawiązanie dyskusji i ewentualnie jakiejś rzetelnej porady lub podesłania naprawdę odpowiedniej taktyki, czyli przysłowiowy killer.Pozdrawiam fanów FM i szanownych administratorów Forumcm.net.

Odnośnik do komentarza

Nie ma killer taktyki. Jedne się lepiej spisują, inne gorzej. zależy jakich masz zawodników.

Co piszesz o blaugranie to bzdura. Z tego, co pamiętam to ta taktyka była stworzona pod Atletico z dobrymi zawodnikami. Tak samo inne. Skoro niektórzy (ponoć) kłamią, to ich olej, nie czytaj i stwórz swoją taktykę.

 

W FM 07 grałem baaardzo dużo. Tam najlepiej spisywało się ustawienie diamentem, dośrodkowania na odgrywającego.

A diablo taxy i tak nie zrobisz ;)

Odnośnik do komentarza

Makk, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale nie zgadzam się z Tobą.Nie poruszając wersji Championshipa Managera, tam były killer taktyki.Nie było trudno stworzyc taką taktykę.Grałeś, przypuszczam to sam wiesz.Nie wiem jak FM 2005, nie grałem ale raczej na pewno jakaś killer taxa była.Killer taktyki masz do FM 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 i 2014...to do wersji FM 2007 gdzie nie ma tylu opcji w porównaniu powiedzmy do FM 2010 czy tych nowszych 2012, 2013 i 2014, gdzie wersja 07 jest o wiele uboższa, nie byłoby killer taktyki?No prosze Cie nie opowiadaj bzdur.To tylko gra a nie rzeczywistośc.To skąd się brały screeny które widziałem z wynikami, same zwycięstwa itd...Skąd się to wzięło?Nie chodzi o to żeby olewac, tylko niestety dzieci wystawiają taktyki do pobrania które mają tylko polecenia drużynowe lekko ustawione a polecenia indywidualne w ogóle nie są ruszone!Skoro mówisz, że blaugrana była pod mocne drużyny, uwierz mi, że zadałem sobie trud, testowałem wersję blaugrany home i away..Testy przeprowadziłem na barcelonie, realu madryt i milanie, żeby było ciekawiej to na łatkach 7.0.1 i 7.0.2, kompletnie nietrafione rezultaty, bardzo przeciętne.Wniosek z tego taki, że autor nie miał zamiaru się podzielic ową taktyką i wrzucił na serwer, zmieniając ustawienia na całkiem inne.Bo nie sądzę, żeby mu się chciało grac każdy mecz po kilka razy i cierpliwie czekac aż będzie miał wynik który go usatysfakcjonuje.Na jakiej podstawie twierdzisz, że do FM 2007 nie stworze killer taktyki?Skoro do każdej wersji Championship Manager i później Football Manager były i są killer taktyki.

Odnośnik do komentarza

Skoro są takowe diablo/ killer taktyki to pokaż. ;)

Nie widziałem takich. Są i owszem taxy dobre/bardzo dobre/świetne, gdzie ktoś uzyskiwał świetne wyniki. I tyle. Koniec. Ja pod swoje Shamrock Rovers ułożyłem fajną taktykę (padają wyniki i po 10-1), ale ona się w ogóle nie sprawdza w innych teamach.

 

Nigdzie nie napisałem, że nie stworzysz killer taktyki, tylko, że na takową nie trafiłem. Wiem, że to gra, ale na którą (wynik końcowy) jest wpływ wielu czynników.

 

To samo było z moją taktyką OLEEE!!! do właśnie FM07. Ktoś tam nią grał, miał mega wyniki, kolejna osoba to samo. Ja jeden sezon "przejechałem" na niej i było dobrze. W innych drużynach ta taktyka mi się nie sprawdzała.

 

I to dochodzimy do- taktykę można zbudować dwojako: 1) taktyka pod zawodników (co jest najlepsze), 2) zawodników kupować pod taktykę.

Odnośnik do komentarza

Do tych wersji co wymieniłem są.Tak samo do FM 2007 musi byc!Krótko nawinę Ci o takiej sytuacju.To było gdzieś koło 2008 r.Szukałem killera oczywiście do FM 07, natrafiłem na jedną z angielskich stron.Może znasz ową strone Fm Britain, była tam taktyka z opisem Socks Giant Killer (dzisiaj już jej nie mogę znaleźc) Wyniki świetne, grał Nothingam Forest, czyli pewnie drużynka z niższych lig.Zarejestrowałem się tam, żeby ową taktykę ściągnąc, komentarze również były wszystkie pozytywne, grali mocniejszymi, słabszymi klubami i wszystko wygrywali.Ściągnąłem ową taktykę, ustawienia drużynowe były ustawione ale indywidualne nie, prócz chyba włączonej opcji napastnikowi - wolny elektron.Mniejsza o to...Przetestowałem na łatce 7.0.1 i 7.0.2, miała takie zrywy, tą taktyką potrafiłem ograc Newscatle United w pucharze uefa z 4-0 i inne wyniki z dużo mocniejszymi drużynami, ale za to w lidze tragedia.Same remisy i porażki, zaznaczę jeszcze, że gram Wisłą Kraków.innymi klubami jak grałem to tylko po to, żeby przetestowac taktykę.Pomimo tych wygranych w grupie pucharowej, potem cwiercfinał no i porażki.Stworzyłem troche takich taktyk, gdzie ustawiłem polecenia drużynowe, indywidualnych nie ruszałem, potrafiłem Wisłą Kraków w towarzyskich, dwa mecze oczywiście słabeuszy pokonac po 15-0 i 15-2, cieszyłem się bo była miazga, pomimo, że to sparing i słabsza drużyna ale myślałem, że o! mam w końcu zajebistą taktyką ;) jak zagrałem pierwsze dwa mecze sezonu w lidze to się zdziwiłem, jak dostałem od widzewa i groclinu po 3-0 i 4-0 w plecy.Dużo miałem takich niekompletnych taktyk, które miały zrywy ale to dlatego, że nie było wszystko ustawione.FM gra ludziom na emocjach, taka prawda.I wracając do tej Socks Giant Killer, napisałem do tego gościa po tych testach, które zrobiłem, że taktyka się nie spisuje i pytam czy mógłby mi podesłac oryginał...Napisał, że nie bo to jego dzieło i dzieli się tylko i wyłącznie z przyjaciółmi swoją taktyką.Ja Ci nie chce niczego udowadniac, nie jestem jakimś dzieciakem co ma 15 czy 20 lat, pisze poważnie.Lubie w Fm-a pociupac, bo zajebista gra no i przede wszystkim wielkim fanem piłki jestem.Nie wale Ci żadnych kitów, bo nie po to napisałem, żeby pisac jakieś pierdoły...Musi byc killer taktyka pod FM 07.Jak jest killer taktyka to się sprawdzi wszędzie, chociażby popularna taktyka Mr Hough 4-1-2-3 pod FM 2010, jak grałeś to zapewne doskonale znasz tą taktykę.Nie ma takiej opcji, żeby nie było tzw diablo ustawienia pod FM 2007.Na bank jest, tylko wtedy społecznośc fanów FM nie była tak rozwinięta i dlatego ciężko się cokolwiek dowiedziec czy nawet dostac ową killer taktykę od kogoś.Ja Cie zapewniam, że killer taktyka sprawdzi się pod każdych zawodników, może nie masz takiej wiedzy ale ja to wiem na pewno.Przykładem są taktyki Mr Hougha do Fm 10 ( jak już wspomniałem) 11, 12 i 13, nie wiem czy pod FM 14 coś stworzył.Obojętnie jakąś byś drużyne nie wziął, będziesz miec świetne wyniki.


Makk ja teraz dopiero skojarzyłem Twój nick, wysyłałeś mi swoją taktykę OLEEE!!!, ale to było dawno, testowałem twoją taktykę na Wiśle Kraków, Nantes - Ty chyba też właśnie na tej francuskiej drużynie testowałeś, wziąłem chyba jeszcze Barcelone...Testy były na łatkach 7.0.1 i 7.0.2 no to skoro pod Nantes się sprawdziła to i pod Barcelone musiałaby się sprawdzic.Z całym szacunkiem, ale testy wypadły marnie, prócz paru zrywów, fajnych wyników może 3-4 mecze a tak to porażki i remisy, kiepska gra.Może ją zrobiłeś na szybko, ale nie wierze, że to była miazga.Wziąłem raz pod uwagę gościa co pisał, że testował Twoją taktykę na Olompique Lyon na łatce 7.0.0, zrobiłem to samo...po prostu była tragedia, bardzo złe wyniki, przetestowałem na 7.0.1 i 7.0.2 i było jeszcze gorzej.Nie oskarżam o nic, ale potem to doszedłem do wniosku, że nie chcesz podzielic się swoim dziełem.Skoro taktyka mi się nie sprawdziła na tych drużynach co Ty testowałeś, na Nantes i innych klubach na których testy robili goście pisząc w komentarzach, to znaczy, że zostały poprzekręcane ustawienia, nie inaczej.

Odnośnik do komentarza

Nawet zadałem sobie trud, ustawiłem polecenia drużynowe tak jak Ty w Twojej taktyce OLEEE!!!Do tego poustawiałem polecenia indywidualne każdemu z osobna, ustawiałem krok po kroku, testowałem zmiany z podawaniem na oboma skrzydłami, środkiem no i mieszane, kombinowałem przeróżnie.Miałem fajną serię wygranych ale później przyszła seria porażek, więc wniosek prosty, taktyka nie jest dobrze ustawiona pod silnik meczowy...Bo w tym tkwi szczegół, żeby dopasowac styl gry, czyli tempo podania itd pod silnik meczowy, wtedy uzyskamy killer taktykę.Masz raczej sporą wiedzę na temat FM, ja też ale niekompletną, mógłbym się Ciebie coś poradzic?Nie moge zrozumiec jednej rzeczy, oczywiście w kwestii ustawień indywidualnych...

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że w kwestii OLEEE się nie bardzo wypowiem, bo... nią nie grałem ;) Puściłem ją na holidayu, przyniosła fajne efekty, to się nią podzieliłem. Osobiście w 07 grałem diamentem. To była baza chyba taktyki pavlo_99. Później ją modyfikowałem i przynosiła rezultaty.

 

Kiedyś istniała teoria dwójkowa do wczesnych Fmów. Czy to prawda czy nie, nie mi oceniać. Ja tam buduję swoje taktyki i prawie cały czas coś w nich zmieniam.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, no wiesz na przykładzie Mr Hougha i jego słynnej taktyki do FM 2010 i kolejnych wersji, trzeba wykluczyc teorię o dwóch taktykach na wyjazd i u siebie.Nigdy tak nie było.Ile ludzi tyle opinii, to jest tylko gra skoro do tych nowszych wersji FM gdzie wszystko jest bardziej rozbudowane i może się wydawac jeszcze bardziej skomplikowane, bez problemu tworzą killer taktyki, to do tych poprzednich wersji tym bardziej.Dlaczego miałoby nie byc killer taktyki pod FM 2007 skoro była pod FM 2008 czy starsza wersja chociażby FM 2006...Na pewno jest tylko z ustawieniami trzeba trafic, widziałem naprawde sporo różnych screenów z osiągnięciami.A testy na holidayu nie są przynajmniej według mnie, wiarygodne.Owszem osiągnąłeś takie nie inny wynik tym Nantes, ale normalnie jakbyś grał to przypuszczam, że miałbyś troszkę inne wyniki.Prosze powiedz mi jeśli masz wiedze, chodzi mi o to, jak ustawic opcje ścisłego krycia - tak czy nie, i krycie strefowe czy 1 na 1.. To nie chodzi o to, że słabsza drużyna czy nie, bo za przykład chociażby wystarczy popatrzyc na taktykę Mr Hougha pod FM 2010 gdzie tam jest ustawione ścisłe krycie i 1 na 1 dla obrońców itd wszyscy mają ścisłe krycie tylko ci ofensywni mają ustawione ścisłe krycie na - NIE, ale 1 na 1 TAK.Są jakieś reguły?Czy to trzeba dopasowac pod coś?Krycie + ścisłe krycie, Raczej jak ktoś gra na spalone to obronę trzeba będzie ustawic na krycie strefą, masz jakiś może dobry artykuł, poradę?Czy jak się np ustawia krycie strefowe to lepiej całej drużynie?Czy można zrobic wyjątek i ustawic dwóm, trzem grajkom krycie 1 na 1?Jak to z tym jest, możesz mi pomóc w tej kwestii?

 

Czy np nie jest tak, że defensywnym ustawiamy krycie 1 na 1 a ofensywnym strefowe?A jak to się ma do ścisłego krycia?

Odnośnik do komentarza

Wiesz, po pierwsze FM 10 i 07 nie ma sensu. Inne opcje, inny silnik itd.

Z tym ścisłym kryciem i 1 na 1, to oczywiście, że chodzi o zawodników. Z 4 ligi zawodnicy inaczej będą z tym grali niż np. Real.

 

Z tą teorią dwójkową, to nie chodziło mi o dom i wyjazd. Ja tego nie stosuję. Ta kwestia dwójkowa tyczyła się czego innego. A mianowicie (jak dobrze pamiętam) nastawienia poszczególnych pozycji.

Odnośnik do komentarza

W sumie najlepiej owa formacja się spisywała.Ja próbuję killera zrobic pod 442, skrzydłowi mają długie strzałki do końca.


Gra na odgrywającego + kontrataki, to jest jasne ale jakie podania najlepiej sprawdzały się pod wersję 2007?Bo w sumie biorąc wszystkie wersje CM i FM pod uwagę to głównie killer taktyki charakteryzowały się krótkimi podaniami, ewentualnie suwak ustawiony na mieszane ale bliżej krótkich, doradzisz coś w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza

Że przypomnę:

 

http://forumcm.net/index.php/topic/60-fm-2006-nowinki-taktyczne/

 

Sprawdza się na wszystkich wersjach silnika 2D oidp.

Profesor, ja na jednej ze stron wyczytałem właśnie w kwestii ustawienia mentalności, to z tego co się doczytałem, powinno się ustawiac mentalnośc od wartości tam w zależności jak ustawię obronę, głęboko defensywnie czy ciutkę wyżej od tego suwaka policzyc maksymalnie 7 ewentualnie 8 w przód na suwaku i nie więcej.Żeby obrońcy ani pomocnicy, napastnicy nie byli za daleko od siebie, czy o to chodzi?Ja widziałem w niektórych taktykach ustawiali suwak mentalności od 9 do 14.Dla całej drużyny, a to jest lekko porąbane.

 

Ja do tego doszedłem jeżeli chodzi o tą mentalnośc, żeby nie była za daleko...Ale czy do końca to dobrze robie?

Odnośnik do komentarza

Ją osobiście stosowalem w tej wersji taktykę z trzema Oś dwoma dp o zróżnicowanych rolach, skrajnie ofensywnie grającymi wing backami (grali tam przekwalifikowani skrzydłowi), jednym opś, który pełnił rolę rozgrywającego i dwóch napastnikach - odgrywającym i kimś w rodzaju lisa pola karnego. Efekty - w 4 sezony Expresso Rojo zdobyło Copa Libertadores

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...