Skocz do zawartości

Liga Typerów CMF - Ekstraklasa, sezon 2014/2015


Rekomendowane odpowiedzi

Zasady gry:

 

1. Typujemy dokładne wyniki spotkań rozgrywanych w ramach rozgrywek polskiej Ekstraklasy. Za trafienie dokładnego wyniku są 2 punkty, za prawidłowe wskazanie zwycięzcy lub remisu 1 punkt.

 

2. Każdy z uczestników ma prawo do oznaczenia jednego spotkania jako "pewniaka". Punkty otrzymane za to spotkanie liczy się podwójnie.

 

3. Zwycięzcy danej rundy typowań otrzymują dodatkowy punkt w następnej rundzie za spotkanie oznaczone jako "pewniak". (Tylko w przypadku uzyskania dorobku punktowego z tego spotkania).

 

4. Za zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce kolejki przyznawane będą punkty klasyfikacji sprinterskiej (pekaesy), 10 za 1. miejsce, 9. za drugie etc. Jeżeli więcej niż jeden gracz z pierwszej dziesiątki zdobędzie tyle samo punktów, wszyscy gracze otrzymają średnią pekaesów z miejsc, które zajęli. Na przykład jeśli dwaj gracze zajmą ex aequo drugie miejsce (czyli miejsca 2. i 3.), każdy z nich otrzyma po 8.5 pekaesa. Jeżeli gracz z miejsca 10. (również wspólnie z graczami z miejsc wyższych) zdobędzie tyle samo punktów co gracz z miejsca 11. (również wspólnie z graczami z miejsc niższych), każdy z nich otrzyma średnią pekaesów z miejsc punktowanych. Na przykład jeśli miejsca 9-15 zajmą gracze z tą samą liczbą punktów, każdy z nich otrzyma 0.4 pekaesa (3 pekasy / 7 graczy). Pekaesy wykorzystywane będą przy ustalaniu kolejności graczy z tą samą liczbą punktów.

 

5. Zwycięzcą Ligi Typerów zostaje ta osoba, która zgromadzi najwięcej punktów. W przypadku równej liczby punktów o wyższym miejscu decyduje większa liczba zdobytych punktów w ramach punktacji pekaes.

 

6. Typowanie wszystkich spotkań trwa od momentu otwarcia stosownego tematu zawierającego spotkania do typowania do momentu rozpoczęcia pierwszego z puli typowanych spotkań. Po tym terminie typować wolno jedynie spotkania nierozpoczęte w momencie wysyłania typów (decyduje zegar forum).

 

7. Format typu jest następujący: X Y, gdzie X to liczba bramek drużyny X, a Y to liczba bramek drużyny Y w danym meczu. Rozdzielniki dopuszczalne to spacja,:,-

 

8. Oznaczenie "pewniaka" tworzy się poprzez postawienie znaku "X" (wielkość litery nie ma znaczenia) przed danym typowanym spotkaniem.

 

9. Jeżeli którykolwiek z podanych typów jest nieczytelny to dany typ uczestnika nie będzie uwzględniany.

 

10. Przekazywanie typów użytkowników zbanowanych jest niedozwolone.

 

11. Jedyny dozwolony format nazw zespołów będzie podawany przez organizatora.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Ja dzielnie walczyłem ale się nie udało obronić pierwszego miejsca w tym sezonie.

 

Gratuluję lakiemu i m_arcinowi.

 

Do zobaczenia w kolejnym sezonie LT

Spadłem z czwartego na piąte miejsce :/ Ale i tak jest nieźle jak na człowieka nie mającego w tej chwili zielonego pojęcia o polskiej ekstraklasie :D

Ja mam dokładnie takie samo pojęcie o E-Klasie, jak ty :)

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...