Skocz do zawartości

1/8 finału


Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyła się już faza grupowa. Były rozczarowania, były niespodzianki i był Suarez. Pożegnaliśmy między innymi Włochów, Hiszpanię, Anglię i Portugalię. Scenariusz, którego nie sposób było przewidzieć. Największym zaskoczeniem wydaje się być rychła podróż do domu Hiszpanów. Fakt, nie pokazali niczego, co pozoliłoby im na dalszą grę, ale nikt chyba nie myślał, że udział w Mundialu skończy się juź w grupie. Może to i lepiej?

 

Cieszy mnie dobra postawa Holendrów, od początku pokazują, że trzeba się z nimi liczyć. Będę także kibicować Niemcom, Francuzom i Szwajcarom (chociaż ci ostatni mają niewielkie szanse na awans do ćwierćfinału). Warto będzie też spojrzeć na pojedynek Belgii i USA.

 

Największym zaskoczeniem, a jednocześnie chyba najsłabszym meczem 1/8 będzie spotkanie Kostaryki z Grecją. Jedni i drudzy byli skazywani na porażkę, jedni i drudzy grają dalej. Grecy jak zawsze grają piłkę do bólu wręcz nudną, ale jest w tym jakiś zamysł, jakaś metoda. Nieco rozczarowany jestem postawą Brazylii, która zawdzięcza swoją dalszą grę i przyzwoite wyniki Neymarowi. Nie jestem jego fanem, ale trzeba przyznać, że jest świetnym piłkarzem.

 

Pary 1/8 prezentują się następująco:

 

Brazylia - Chile

Kolumbia - Urugwaj

Holandia - Meksyk

Kostaryka - Grecja

Francja - Nigeria

Niemcy - Algieria

Argentyna - Szwajcaria

Belgia - USA

 

A Waszym zdaniem kto zagra w ćwierćfinale? Jak oceniacie fazę grupową?

Odnośnik do komentarza

ja bym chciał, żeby do kolejnej fazy przeszli faworyci, a w szczególności Brazylia, Holandia, Niemcy, Francja i Argentyna. czemu? bo to otwiera możliwość, że potem wszystkie te zespoły zagrają w półfinale, a mimo, że niespodzianki lubię to jednak do pewnego momentu i w dalszych fazach wolę oglądać mecze typu Francja - Niemcy niż przykładowo Kostaryka - Grecja. no i tak się złożyło, że każdy z tych zespołów ma zawodnika walczącego o króla strzelców (Neymar, Messi i Mueller po 4 gole, Benzema, Robben i Van Persie po 3), więc fajnie byłoby do samego końca oglądać gwiazdy walczące o to trofeum. z pozostałych par liczę na Kostarykę, Belgię i Kolumbię (bardziej mi się podobali w fazie grupowej niż Urugwaj i mają świetnego Jamesa Rodrigueza).

 

jak oceniam fazę grupową? póki co jest bardzo dobrze (byłoby świetnie gdyby nie błędy sędziowskie i odpadnięcie bardziej lubianych drużyn) i mam nadzieję, że faza pucharowa nie wyzwoli w drużynach kunktatorstwa i dalej wszyscy, których na to stać będą grali ofensywny futbol (no bo nie oczekujmy cudów od takiej Grecji). jak tak dalej pójdzie to będę mógł z czystym sumieniem postawić te mistrzostwa obok tych z mundialu we Francji w 98 roku w moim osobistym rankingu.

 

aa i było w fazie grupowej pare ładnych bramek, ale wciąż czekam i liczę na taką porządną petardę z daleka w stylu Van Bronckhorsta z mundialu w RPA.

Odnośnik do komentarza

Ja trzymam kciuki na Europę. W sumie nie spodziewałem się, że to powiem, ale zaskakująco dobre zawody prowadził sędzia Webb. Miał kilka okazji, żeby pomóc Brazylijczykom, ale tego nie zrobił. Spodziewałem się raczej sprzyjaniu gospodarzom i jednej decyzji, która zapewni Brazylijczykom awans w ciągu 90 minut gry. Po woli może wraca wiara w czystą postawę piłkarzy, sędziów, FIFY. Ale kolejne rundy pokażą jak będzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...