Jump to content
Sign in to follow this  
Kuchar

Grupa G

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Najciekawsza grupa tegorocznego Mundialu, a w niej:

1. Niemcy

2. Portugalia

3. Ghana

4. USA

Przede wszystkim Niemcy, którzy wydają się być poza zasięgiem wciąż mocnych pozostałych ekip. O drugim miejscu może przesądzić geniusz Cristiano Ronaldo.

Oby. Rozsądek jednak nakazuje stawiać na Niemców i Ronaldów.

4 mocne drużyny w grupie. Ghana, cwiercfinalista ubiegłych MŚ, chyba najciekawsza drużyna z Afryki. USA - zawsze świetnie przygotowani fizycznie, ale brakuje im indywidualności. Portugalia - CR7 i paru dobrych, ale nie wybitnych piłkarzy. Te drużyny bedą walczyć o drugie miejsce. jakbym miał stawiać wybrałbym jednak Portugalię, ale wyboru nie jestem w 100% pewien.
Jednak głównym faworytem są Niemcy - świetny bramkarz, obrona z Lahmem, moim zdaniem najlepszym i najstabilniej grającym obrońcą na świecie, b. dobra pomoc i problem z atakiem, jednak on nie powinien im przeszkodzić na tym etapie.

Muntari i Boateng usunięci ze składu Ghany za bójkę na treningu.

Jednak to nie była bójka między nimi tylko spięcie z trenerem i przedstawicielem ZPNu.

Jak już temat Ghany, to dziś rano pojawiła się informacja, że piłkarze z tego kraju domagają się premii w wysokości 3 mln dolarów. I to w gotówce. I o dziwo rząd Ghany (bo w przeciwieństwie do federacji ten akurat miał przy sobie tak sumę) posłał do Brazylii samolot z tym ładunkiem.

Nasuwa mi się jedno pytanie: niby za co ta premia? Za remis z Niemcami? No chyba tylko za to, bo nic innego mi nie przychodzi mi do głowy. Potem wielkie zdziwienie, że rasizm jest obecny w piłce nożnej. Zachowują się jak nie powiem kto, to i są traktowani "nadzwyczajnie".

To jest - chyba - premia za awans, ale być może umowy ustne nie są brane na serio ;) to piłkarze zażyczyli sobie twardych dowodów w gotówce na miejscu. inna sprawa jak można wwieźć taką kwotę pieniędzy do kraju? Pocztą dyplomatyczną?

Zachowanie niektórych ekip afrykańskich na tym mundialu jest poniżej wszelkiej krytyki. Nie wiem, może dorastanie w ekstremalnej biedzie powoduje, że u niektórych włącza się niepohamowana żądza pieniądza i mimo faktu, że w wielu wypadkach afrykańskie gwiazdy są bogaczami, to nie darują ani centa, który mógłby zasilić ich konto.

Jak za awans, to powinni dostać po awansie. IMO dała dupy federacja i rząd, że się ugięła. Nie chcą grać? To niech nie grają, łaski bez.

Może maja wybory i jest potrzebny sukces w sporcie :)

Jak za awans, to powinni dostać po awansie. IMO dała dupy federacja i rząd, że się ugięła. Nie chcą grać? To niech nie grają, łaski bez.

Może chodzilo o kasę za awans na MŚ.

A tak rzekomo wygląda jeden z reprezentantów Ghany... całujący swoją dolę z przywiezionej premii.

BrDgu2CIgAARtXZ.jpg

Ponoć mieli dostać kasę za awans do MŚ, ale do dziś nie pojawiła się na kontach. Jakby nie patrzeć- umowa jest umowa.

Jeżeli, to jest kasa za awans do MŚ, to oczywiście zmienia to całkowicie postać sprawy.

Ja mam jakieś dziwne przeczucie, że USA z Niemcami zagrają na remis, żeby wypierniczyć Portugalczyków.

Portugalczycy mają 5%* szans wyjścia z grupy dzięki swojemu 0-4 z Niemcami. Ani Amerykanie, ani tym bardziej Ghana nie wyglądają na takich co przyjmą wór goli od swoich rywali, a to pozwoli przejść Portugalczykom.

* - na ESPN były wyliczenia - Niemcy mają 99,7% pewności wyjścia z grupy, USA bodajże 76%, Ghana ~18% i Portugalia 5 z hakiem.

Ile Portugalia musi nastrzelać goli, żeby myśleć o awansie przy jakimś 1-0 w drugim meczu?