Skocz do zawartości

Medicines, drugs and football - Bayer Leverkusen


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Japonia - Francja 0:3
Rosja - WKS 0:1
Hiszpania - Włochy 3:1
Brazylia - Australia 0:1
Argentyna - Maroko 3:2
Niemcy - Anglia 1:0
Polska - Irlandia 1:1 k.

 

Kamerun - Belgia

Kameni - Nkoulou, Kana, Matip, Bassong - Ekeng Ekeng, Song, Kaptoum - Ngando - Aboubakar, Salli

 

 

Wreszcie mogłem skorzystać z Matipa, ale tak nieszczęśliwie iż nie mógł znowu zagrać w parze z Nkoulou, który musiał z konieczności grać na prawej obronie, bo kontuzji dostał Nyom. Mogłem wystawić tam zmiennika dla prawego defensora, ale liczyłem jednak na umiejętności i doświadczenie tych graczy. No i Kana czy Banana nie są źli na środku obrony. Belgia skład ma kosmiczny - w ataku warty 42 mln euro napastnik Chelsea - Lukaku, w pomocy biega 66 mln euro, też z Chelsea - Hazard, 33 mln euro to wartość De Bruyne z Realu Madryt i tak dalej. Bardzo szybko, bo już w 20 minucie Belgowie wyszli na prowadzenie, oczywiście po trafieniu Lukaku, którego ciężko było upilnować, był zbyt szybki. Nam udało się wyrównać jeszcze przed przerwą, a strzelcem gola niezawodny Salli. Było to jego piąte trafienie na Mundialu, czołówka. W drugiej połowie - otwarta wojna, akcja za akcję, strzał za strzałem. Piękny mecz, my zagroziliśmy bramce Belgów 18 razy, a oni nam 13. W pewnym momencie piękna akcja prawą stroną, dośrodkowanie, wbiega Salli goooool! Spojrzałem na zegar - 90 minuta, byłem w siódmym niebie i dopiero po chwili dojrzałem sztywnego arbitra bocznego trzymającego chorągiewkę. Spalony.

Po 90 minutach dokonywałem zmian pod kątem rzutów karnych, więc chciałem zostawić najlepszych egzekutorów na placu gry, nawet kosztem ich zmęczenia. Niestety bardzo szybko w dogrywce prowadzenie rywalom dał Witsel, nasze rozpaczliwe próby dogonienia wyniku spełzły na niczym. A szkoda, bo w ostatniej minucie, po dobrej kombinacyjnej akcji w środku pola poszła piłka na skrzydło do Bassonga, który dośrodkowywał na wysokości pola karnego, ale tak fatalnie, że piłka wyszła poza boisko... być może, gdyby futbolówka trafiła w pole karne, na krótki słupek to Salli wbił by swojego szóstego gola i mielibyśmy karne. Być może, tak się nie stało i odpadamy.

 

Związek kameruński jest zadowolony z wyniku i stylu zaprezentowanego na tych MŚ. Mi pozostał jednak pewien niedosyt, nie pobiliśmy rekordu afrykańskich drużyn (maks. ćwierćfinał), a drużynę mieliśmy niezłą, na następne mistrzostwa już wielu graczy nie pojedzie... Zdobyty Puchar Narodów Afryki też wyostrzył apetyt. No to złożyłem rezygnację.

 

Kamerun - Belgia 1:1 d. 1:2 (Salli)

 

 

Odnośnik do komentarza

Francja - Hiszpania 0:0 k.
WKS - Australia 1:0
Anglia - Polska 1:1 k.
Argentyna - Belgia 1:0

Francja - Argentyna 1:0
WKS - Anglia 2:3

O 3 miejsce:
Argentyna - WKS 2:1

Finał:
Francja - Anglia 2:1

Wieści z Leverkusen:

Z klubu odchodzi Brandt, być może dobry i utalentowany gracz, ale... skrzydłowy, nie pasujący do koncepcji. Wzmacnia Schalke za 10mln euro. Bayer wzmacnia doświadczony gracz - Angel Di Maria, kupiony z Realu za 4,3 mln euro. Na listę transferową oraz jednocześnie do rezerw trafiają: Gimenez, Matuszczyk, Kobylański, a do pierwszego składu dołączyło pięciu graczy dotychczas grających w rezerwach lub juniorach, ale głównie na wypożyczeniach.

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale cena przebiła wszystko, Fred dostał ofertę od PSG i musiałem się zgodzić na jego odejście, uzyskaliśmy natomiast dużo, bardzo dużo - 40 mln euro, do Fenerbahce za 6,25mln euro odszedł też Yalcin. Na razie szukam kogoś, kto by mógł nas wzmocnić, ale za bardzo nie wiem na jaką pozycję ;)

 

Bramka mocno obstawiona, na lewej obronie wchodzi do pierwszego składu Heintz, zmienia go Guardado, na prawej Papas, chociaż on chciał też odejść i chyba mu pozwolę, bo ma już 30 lat, na środku Matip i Wollscheid. W pomocy jest Di Maria, Cabaye, Levin, są też Prib, Ekeng Ekeng oraz młodzi. Ofensywni pomocnicy Kovacić i Aubameyang, z przodu oczywiście Kiessling.

 

Bayer - Bayer U19 4:0

Seongnam - Bayer 0:3

Jeju - Bayer 2:0

Busan - Bayer 0:2

 

Pierwszym poważny mecz zagramy o superpuchar Niemiec z HSV. Tymczasem objąłem kadrę... Hiszpanii. Nie będę ukrywał, że celem jest wygranie Euro 2020.

Odnośnik do komentarza

10,25 mln euro za Kyle Walkera, 30 mln euro za Yannicka Gerhardta. Papas odchodzi do Milanu za 11,5 mln euro.

Oto nowa gwiazda, Yannick:

 

http://i.imgur.com/0w1NLNH.jpg

 

Super Puchar Niemiec

[1/1]

HSV - Bayer

 

Leno - Papas, Matip, Wollscheid, Heintz - Malanda, Muller, Di Maria - Aubameyang, Kovacić - KieSSling

 

 

To było spotkanie, gdzie jeszcze miałem do dyspozycji Papasa, a negocjacje z Walkerem było dopiero w toku. Poza tą zmianą obrona powinna właśnie tak wyglądać przez większą część sezonu. W pomocy nie zagrał mistrz świata Cabaye, dałem mu odpocząć po ciężkich mistrzostwach, stąd też debiut dwójki młodych graczy, chociaż Malanda ma już 23 lata, ostatnio grał na wypożyczeniu w Hoffenheim i całkiem nieźle sobie poradził, do tej pory obijał się o rezerwy, to o wypożyczenie. Muller to 18-latek, ostatnio na wypożyczeniu w Norymberdze, ale i tak nie pograł, zamierzam jednak dawać mu grać, epizodycznie. Jedyną bramkę zdobyliśmy po karnym Kiesslinga, ale pod koniec meczu rywale wyrównali. Po puchar jednak sięgnęliśmy, gdyż okazaliśmy się lepsi w rzutach karnych, trafiali dla nas Di Maria, Wolfi, Muller i Aubameyang, a przestrzelił Kovacić.

 

HSV - Bayer 1:1 k. 3:4

 

Potem zagraliśmy jeszcze mecze pierwszej rundy DFB Pokal, naszym rywalem Oberachern, zagraliśmy wyjściowym składem, debiutował Walker i Yannick - wygraliśmy 4:0 po golach Kiesslinga, Kovacicia i dwóch Aubameyanga.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bundesliga

[1/34]

Bayer - Norymberga

 

Leno - Walker, Matip, Wollscheid, Heintz - Gerhardt, Cabaye, Di Maria - Aubameyang, Kovacić - KieSSling

 

Debiut w lidze, przede wszystkim dwóch nowych postaci - prawego defensora Walkera oraz defensywnego pomocnika Yannicka Gehardta. Ten pierwszy popisał się już w tym spotkaniu doskonałą asystą, kiedy dograł pod nogi Kovacicia, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gości. Po tej bramce dzielił i rządził na boisku tylko Bayer, a dokładniej to Gabończyk Aubameyang, który popisał się dwoma trafieniami i na inaugurację odnosimy przekonujące zwycięstwo.

 

Bayer - FCN 3:0 (Kovacić, Aubameyang 2x)

 

Bundesliga

[2/34]

Hoffenheim - Bayer

 

Leno - Walker, Matip, Wollscheid, Heintz - Gerhardt, Cabaye, Di Maria - Aubameyang, Kovacić - KieSSling

 

Druga kolejka to wyjazd do Hoffenheim, zespołu, z którym nie lubię grać, często notujemy straty punktowe w meczach z nimi. Identyczna jedenastka jak w meczu z pierwszej kolejki, tym czasem poszło nam zupełnie inaczej, gdyż byliśmy kompletnie bezsilni, porażka 1:0 to chyba najmniejszy wymiar kary, niestety nie jesteśmy jeszcze u szczytu formy. A może to ten Hoffenheim...

 

Hoffenheim - Bayer 1:0

 

Bundesliga

[3/34]

Dortmund - Bayer

 

Leno - Walker, Matip, Wollscheid, Heintz - Gerhardt, Cabaye, Di Maria - Aubameyang, Kovacić - KieSSling

 

Drugi wyjazd z rzędu, ale już większego kalibru. Jechaliśmy do Dortmundu z pewną niewiadomą, jaka jest nasza forma. Tymczasem mieliśmy dużo szczęścia, bo nie graliśmy jakoś specjalnie dobrze, ale doskonale wykorzystaliśmy stałe fragmenty gry, już do przerwy prowadziliśmy 2:0 po golach Wollscheida, obydwa strzelone po rzutach rożnych. Borussię tego dnia stać było tylko na jedno trafienie, wygrywamy ważne prestiżowo spotkanie, które z pewnością podbuduje nasze morale.

 

Dortmund - Bayer 1:2 (Wollscheid 2x)

 

 

Bundesliga

[4/34]

Bayer - Bayern

 

Leno - Gimenez, Matip, Wollscheid, Guardado - Gerhardt, Cabaye, Levin - Milik, Kovacić - KieSSling

 

Terminarz nie był zbyt korzystny dla nas, już zaraz po spotkaniu z Borussią, które kosztowało nas wiele sił i kondycji. Jako, że to początek sezonu, nie wszyscy byli w stanie wyjść na mecz z Bayernem od pierwszych minut, zabrakło zatem i Di Marii i Aubameyanga, ale także Walkera czy Heintza, a to widać już spora liczba nieobecności. Mieliśmy jednak i super duet tego dnia. Były gracz Bayernu Monachium pogrążył swój były klub zdobywając dwa gole - Mateo Kovacić udowodnił, że wydane na niego pieniądze z pewnością nie były wyrzucone w błoto i zawodnik właśnie spłacił wielką część tej kwoty. Dwa gole, które zdobył kompletnie zniszczyły Bawarczyków, warto odnotować fakt, że dwie asysty zaliczył Arek Milik, przegrywający miejsce w składzie z Aubameyangiem, jednak Polak pokazuje charakter, że będzie walczył do końca.

 

Bayer - Bayern 2:0 (Kovacić 2x)

 

Bundesliga

[5/34]

Fortuna - Bayer

 

Leno - Akpoguma, Matip, Wollscheid, Heintz - Gerhardt, Cabaye, Di Maria - Aubameyang, Kovacić - KieSSling

 

Kontuzja Walkera okazała się poważniejsza niż się to wydawało na początku, ale do składu wrócić mogli zarówno Heintz, jak i Di Maria i Aubameyang. Bardzo szybko wyszliśmy na prowadzenie po golu Matipa, oczywiście po rzucie wolnym. Fortuna w meczu praktycznie nie istniała i niestety tylko przez naszą nieskuteczność możemy żałować, że nie wygraliśmy więcej. W drugiej połowie na boisko wpuściłem Milika i odpłacił się trafieniem. No to teraz mam dylemat... Niepokojący zaczyna być fakt, że Kiessling przestał strzelać.

 

Fortuna - Bayer 0:2 (Matip, Milik)

 

Los bywa złośliwy... w lidze mistrzów trafiamy do grupy A, gdzie zmierzymy się z .... Villarrealem, a oprócz tego z Anderlechtem i CSKA Moskwa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...